mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 21:07:50

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Hovawart - čvek
Strani: [1] 2 3 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Hovawart - čvek  (Prebrano 33612 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« : petek, 24.05.2002 : 19:09:03 »

Alo!  Shocked
Mene pa zanima, kako je s hovawarti. Zadnič sn ga vidla prvič na neki tekmi in mi je bil ful ušeč. Zdej bom šla tud na eno razstavo. Prosim pište mi tisti, ki imate kej izkušen s to pasmo al pa ko kar koli veste o njih.

                             Uživite!  Cool Grin Cheesy
Logiran
GalNik
gost
« Odgovor #1 : torek, 28.05.2002 : 14:13:05 »

Jaz sicer nimam Hovawarta ampak pa poznam enega, s katerim pa nimam glih dobirh izkušenj. Je namreč napadla Višavsko terierko kar tako za brez veze, kr prjela jo je čez hrbet in jo začela trest. Če je nebi nekdo povlekel stran bi jo pomoje raztrgala. Za povrh usega pa lastnica sploh ni nč rekla kr šla je naprej kod da ni nič.
Višavka se je pa pol ful bala večjih psou, tud mojih ki jih je že dolgo poznala in so bili ful prijatelji.
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #2 : torek, 28.05.2002 : 16:10:34 »

Ja to je pa pol vrjetn to ko ne skrbijo dost za njega in jim je pes postranska stvar. Takih lastnikov bi mogl bit čim manj, pa sploh ne vem zaka si taki umislijo psa ko ne nameravajo za njega skrbet. Moji sosedi majo psičko rotweilerko in jo sploh ne vozijo na sprehode. Sej jo majo radi pa vse ampak jo majo za okras v pesjaku. Tak da jo učasih js uzamem zram ko grem z mojim na sprehod sam se mi je zadnič z eno psičko stepla tak da me je zej tut strah jo sploh zram uzet. Tak da je škoda psov za take lastnike. Pozdrav svoja dva kužeka pa hvala za odgovor! Grin
Logiran
Ajda_
gost
« Odgovor #3 : sobota, 03.05.2003 : 19:04:39 »

Uh od tega je očitno preteklo že kar nekaj časa  Smiley upam da te hoviji vseeno še vedno zanimajo.

Vsekakor si oglej nemško stran zveze za hovije: www.hovawart.org

Sama imam dve leti staro črno-rjavo hoviko, ki je za mene absolutno najbolj krasno bitje v vesolju Smiley No to je morda malo pretiravanja ampak takšne navezanosti in ljubezni pa še tako milega značaja povrhu res ne vidiš na vsakem koraku.

Gal Nik mene prav zanima, kako je bilo ime tisti psički. Saj je res da napadalce najdeš med vsemi velikimi pasmami ampak hoviji kot taki res ne slovijo, čeprav imajo ob nepravilni vzgoji res lahko probleme z dominanco (naša jih ima v tem da je vse premalo samozavestna, kaj šele dominantna Wink )

Sama poznam poleg svoje osebno še kar nekaj hovijev in moram rečt, da še nisem srečala takega s prav groznim karakterjem, zato pa veliko takih z odličnim.

Če ima kdo še kako vprašanje v zvezi s hoviji se bom z veseljem malo naredila pametno Cool - svoje "znanje" namreč poleg osebnih izkušenj črpam še iz raznih knjig o hovijih, s katerimi se je naša družina kar obilno založila Wink
Logiran
musi
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 3


« Odgovor #4 : sreda, 02.06.2004 : 14:31:03 »

hoj!

js vem kar dost o hovawartih,kr ga tud dobim!

mej se1 musa
Logiran
kejbica
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 41


« Odgovor #5 : ponedeljek, 21.06.2004 : 14:13:05 »

Hoj!
Čestitke, musi! Kdaj pa dobiš psa?

Prispevam lahko anekdoto o hovawartih, ki mi jo je povedala moja mama.
Ko je bila še deklica, so pri njih doma imeli psičko te pasme. Ko se je pri hiši rodil otrok, ga je smela polizati po podplatih. Ko so se učili hoditi, so se držali za njeno dlako, da je šlo lažje. Psička je bila prava pestrna in je samostojno na vrtu in dvorišču pazila na otroke, da se jim ni nič zgodilo. Tudi mrčesu (ose, komarji...) je preprečila, da bi prišli do otrok... Potem je imela čisto zatečena "lica", ker so jo popikali.

Pozdrav,
Kejbica
Logiran
musi
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 3


« Odgovor #6 : torek, 27.07.2004 : 14:06:32 »

hoj!

hvala kejbica za čestitke Smiley
no,ja kmalu se bo skotu oz. skotla tista kepica ki bo pr men živela Smiley
a so res tko zelo "nori" na otroke??? Smiley
to je pa lepo ...

hvala,mushy
Logiran
matea_
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #7 : petek, 29.04.2005 : 21:42:48 »

oj!
mene pa zanima kakšna je cena mladička hovawarta, ni pa potreben rodovnik?
Logiran
hovi
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #8 : četrtek, 12.05.2005 : 12:05:44 »

Pozdravljen Eowyn.
V hovawart sekciji smo se dogovorili za enotno ceno hovawartov. Ta znaša 800 evrov za pse z rodovnikom ne glede na spol. V Sloveniji boš težko našel hovawarta brez rodovnika.

LP, Gorazd
Logiran
Nikkaa
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 11


« Odgovor #9 : petek, 20.01.2006 : 08:45:12 »

Živjo!
Zelo rada bi klepetala z nekom, ki ima hovija, da bi mi povedal čim več njegovih izkušenj s to pasmo. Na pomlad, če bo vse O.K., dobim hovija in komaj čakam na ta trenutek.  Smiley
Logiran
MsExtra
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #10 : četrtek, 24.08.2006 : 09:48:21 »

Pozdravljeni!

Zanimam se za to pasmo in sem o njej že tudi veliko prebral. Sedaj bi resnično prosil, če mi lahko lastniki teh psov iz lastnih izkušenj sporočite kako je znjimi. Zanima me predvsem ali je ta pes lahko v stanovanju (odgovorite še posebej tisti, ki ga imate v stanovanju)? Prebral sem oziroma veliko piše tudi o njegovi nezaupljivosti do tujcev in velikih psov ter težavah, ki se lahko na sprehodih pripetijo, ker naj bi bil nekoliko bolj ravsast pes. Rad bi slišal izkušnje tistih, ki ga imate v mestih ter kako se pes obnaša, ko s svojim psom obiskujete vedno iste sprehajalne steze (npr. Tivoli v Lj. itd.), saj jih lahko čez čas zamenja za svoj teritorij. Za mnenja in izkušnje se vam že v naprej zahvaljujem.
Logiran
Živalca
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 42


WWW
« Odgovor #11 : četrtek, 24.08.2006 : 11:22:11 »

Sama imam hovawarta. Sicer ga nimamo v stanovanju, ampak v pesjaku. Je pa priporočljivo, da ga imaš v stanovanju, vendar potrebuje dolge sprehode in velik vrt. Do tujcev je res nezaupljiv, še posebej, če z njimi nima lepih izkušenj. Na svojem ozemlju (teritoriju) je precej napadalen, izven svojega ozemlja pa je kar prijazen. Mogoče je malo pregrob v igri z manjšimi psi. Vsekakor se je z njim treba veliko ukvarjati, po možnosti ga šolati, z njim tekmovati... Ne živim v mestu, ampak na deželi, vendar poti po katerih ga sprehajamo ni še nikoli zamenjal za svoj teritorij. Hovawart ni pes za ljudi, ki hočejo imeti poslušnega kužka, saj je precej samozavesten in svojeglav. Vsekakor ga je potrebno naučiti osnovnih ukazov (npr. sedi, prostor/lezli, poleg, sem...), ker drugače boste z njim imeli težave.
Logiran
MsExtra
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #12 : četrtek, 24.08.2006 : 15:03:56 »

Najlepša hvala za odgovor. Imam pa še dopolnilna vprašanja oz. pomisleke. Kot stanovanje sem mislim blok, kjer ni vrta. Se pravi v tem primeru ni najbolj primeren za nakup. Oziroma ali bi bilo dovolj za njega atrijsko stanovanje. Ali bi ga kot začetniku priporočili? Seveda se nameravam znjim ukvarjati ter iti v šolo. Mogoče bi lahko ocenila kako bi se obnesel v mestu. Bi lahko rekla, da bi bil lahko v mestu popadljiv (s tem mislim, da bi koga ugriznil oziroma brez potrebe ogrožal), glede na to, da je do tujcev neprijazen. Skrbi me zato, ker je izredno lep pes ter bi ga kdo brez potrebe lahko nepremišljeno pobožal oziroma silil v njega, kar bi povzročilo nevšečnosti. Seveda vsakogar opozoriš, vendar kdaj te lahko kaj preseneti.
Logiran
Živalca
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 42


WWW
« Odgovor #13 : četrtek, 24.08.2006 : 16:58:04 »

Hovawart ni pes za začetnike. (Vsaj iz mojih izkušen ne, saj je lahko kar problematičen.) V bloku bi ga verjetno lahko imel, vendar bi potreboval svoj prostor, veliko gibanja...  seveda bi ga bilo res treba izšolati, da bi se primerno vedel. Priporočljivo je, da s psom tekmuješ. Primeren je za agility, saj rad preskakuje. Lahko pa imaš problem pri šolanju, saj je večina pasem pripravljena na resno šolanje okoli enega leta, hovawart pa je na resno šolanje pripravljen šele pri dveh letih. Hovawart je  čuvaj, stražar, včasih tudi reševalni pes... torej delovni pes, zato je pomembno, da ima 'delo'. Npr. tekmovanja, čuvanje, na deželi straženje živine... 
Logiran
ah
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #14 : sreda, 06.09.2006 : 13:36:05 »

Hej, mi imamo črnorjavo hovi psičko Tali, s katero smo bili ravno v soboto na paritvi.
Kaj več bo znano čez en mesec (glede uspeha).
Še pred enim letom smo živeli v bloku v Mariboru in nismo imeli prav nobenih težav (če nimate dvigala - mi ga nismo imeli in smo živeli v četrtem nadstropju, ga boš moral nositi po stopnicah čim dalj - vsaj do 6 meseca, zaradi sklepov).
Seveda pa je potrebno hovija čim več sprehajati, mu nuditi ustrezno vzgojo in socializacijo in to ne glede na to, kje živiš.
Hovi je pes, ki tako in tako mora živeti z družino, tako da je prav vseeno, če je to v hiši ali bloku.
Kar se pa tiče nezaupljivosti - naša je še preveč zaupljiva do vsakega in bi se z vsakim igrala(kadar je zunaj) Na svojem teritoriju pa je malo bolj selektivna  Smiley, kar pa še zdaleč ne pomeni, da bi bila napadalna.
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Hovawart - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines