mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 12:47:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Hovawart - čvek
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Hovawart - čvek  (Prebrano 33643 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nikkaa
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 11


« Odgovor #30 : ponedeljek, 02.10.2006 : 11:44:50 »

Živjo!

Tudi jaz sem že kar tri mesece novopečena lastnica hovija (starega 5 mesecev).

Drugače pa hovawart izhaja iz (švicarski planšarski pes, novofundlanec, kuvas, leonberžan, seter (ptičar), nemški ovčar (staronemški tip) in skrivnostna psica Tessa (verjetno hrt - ni znano). 

By

Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #31 : sreda, 15.11.2006 : 14:18:50 »

Pozdravljeni hoviji vsi, malce sem vas prišla pogledat. Sicer nisem lastnica te pasme in tudi ni v planu, tako sem v bistvu brez tovrstnih izkušenj, moram pa priznat da mi je zelo všeč! Spoznala sem to pasmo šele v kinološkem, kjer se skupaj šolamo in je nekaj zelo lepih primerkov, tako sem sploh postala pozorna na njih.
Všeč so mi ne samo zaradi izgleda, temveč so tudi zanimivega značaja. Se že veselim ogleda mladičkov ko bo to možno, pa čeprav samo za firbec  Cheesy

Imejte se fino in lepo!

Logiran

alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #32 : petek, 19.01.2007 : 15:39:23 »

Pri nas imamo tudi psičko pasme hovawart. Stara je 7 mesecev. Naj se mi javi kdo, ki ima tudi hovija, da malo poklepetamo. Tanja Wink Wink Wink
Logiran
Nikkaa
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 11


« Odgovor #33 : sreda, 31.01.2007 : 09:50:13 »

Živjo Tanja!
Bi rekla, da se medve že poznava. Na hovi kostanjevem pikniku smo klepetali. Kako se kaj imate?
Nika in Bono Smiley
Logiran
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #34 : sreda, 31.01.2007 : 12:43:10 »

Živjo NIKA!!! Nisem bila prepričana če si taprava. Če se ne motim je Bono rumene barve , ali sem se zmotila?
 Mi smo kar dobro. Alessa je iz male pupe zrasla v pravo damo  Cheesy Cheesy Grin Grin

 Sedaj je stara 7 in pol mesecev, velika 63 cm in težka 29 kg. Tongue Tongue Tako da sem tudi jaz ojačala v rokah Cheesy Grin Še skos hodiva v šolo in zelo dobro nama gre. Čez en mesec se začnemo pripravljati na  ispit A. Kaj pa vidva??

 Na celjski razstavi pa niste bili ? Ne spomnim se, da bi te videla. Pa saj nisi nič zamudila, naša Alessa je nekaj dni za tem zbolela in močno kašlala, da smo šli k veterinarju, dobili antibiotik. Nalezla se je kužnega kašla od drugih psov. Pa kar veliko ji je zbolelo takrat. Sad Tudi Alessina sestra Arina in njena mama Evropa.....vsi po vrsti so kašlali.
 
Saj bo mogoče kmalu spet kako srečanje, da se vidimo. Sem gledala na sekcijo pa ni nič novega.
Videla sem , da je Belfast  z Dušico osvojil pohvale vredne naslove.

Hvala, da si se javila bova lahko malo blabla o naših lepotcih. Smiley

Lep pozdrav Tanja in Alessa Smiley Smiley
Logiran
Nikkaa
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 11


« Odgovor #35 : četrtek, 01.02.2007 : 09:31:05 »

Sem taprava sem. Naš Bono pa je blond barve. Tudi naš Bono je sedaj že pravi fant, koliko je pa velik in težak, pa ne vem. Ga bom morala malo peljati stehtati. Velik je pa kar ja.
Ne, na razstavi nas ni bilo. Nisem tolk za te razstave. Mogoče se kdaj odločim, kaj pa vem. Za ta kužni kašelj sem pa slišala ja. Sicer Finn pa Gorki pa nista dobila tega kašlja. Zanimivo. Sicer pa, glavno, da sta se pozdravili.
Tudi midva z Bonom hodiva v šolo. Mislim, da imamo osnovne šole še približno 6-krat. Potem pa, sicer še ne vem kdaj - izpit A - potem pa mislim da na spomlad, priprava na B-BH in izpit.
Drugače se imamo pa super. Bono uživa na snegu in se mu popolnoma meša.
Se pa lahko dopisujeva po mailih, ker tukaj je vse javno...

******
[izbris dela sporocila na zeljo pisca; Jana, 27.2.2007]
Logiran
MajcY
novinec
*
Sporočil: 43


« Odgovor #36 : torek, 08.01.2008 : 00:11:13 »

http://wishy.moj-album.com/slike/5786035/oAcaJL722lp4s1m2.v.jpg

Tale hovawartka je moja soseda in je cez poletje bla tud mal pri meni v varstvu. Iz izkusenj ko sem jo imela lahko recem da je to eden izmed najboljsih cuvajev, da tujca ne spusti na ozemlje, ko pa osebo spozna, se pa zaljubi. Tud jst sm se zaljubila v njo, je pridna, poslusna, ubogljiva, poleg tega pa tud nosi domov visoka priznanja iz lepotnih tekmovanj. Izvira iz poljske ampak se je ze sprijaznila da bo kar slovenka Smiley Lahko samo rečem, da je zelo pametna psicka. Ko hovija spoznas, se z lahkoto zaljubis. Lahko pa iz lastnih izkusenj (iz sprehodov) lahko recem, da nepoznavalci te pasme zlahka zamenjajo hovawarta za zlatega prinasalca, ceprav je ogromna razlika Wink
Logiran
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #37 : sreda, 06.02.2008 : 20:40:47 »

Majcy, katera psička je tole? Mislim kako ji je ime?

lp
Logiran
MajcY
novinec
*
Sporočil: 43


« Odgovor #38 : sobota, 08.03.2008 : 16:49:06 »

Samec: Bellfast von der Haselhoehe, razred delovni-samci, V1 CACA (odlično 1)
Samica: Ajra Lobivia, razred vmesni-samice, V1 CACA (odlično 1)
Logiran
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #39 : nedelja, 09.03.2008 : 18:28:34 »

Zakaj pa si napisala oba?
Logiran
MajcY
novinec
*
Sporočil: 43


« Odgovor #40 : sobota, 19.04.2008 : 17:09:40 »

napisala sm pac oba Smiley je narobe?
Logiran
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #41 : ponedeljek, 19.05.2008 : 20:46:08 »

Ne, nič ni narobe  Smiley, samo zanimalo me je, ker Ajro poznam seveda. Pa mi ni šlo v račun, ker si napisala da je iz Poljske, ko pa vem, da je s Češke.
Je pa res ena prijazna psička in navsezadnje tudi dobra mamica.

lp
Logiran
Ursyca
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #42 : ponedeljek, 01.09.2008 : 00:10:36 »

ahoj! imam eno vprašanje za lastnike hovijev: s fantom sva navdušena športnika in pred nakupom psa. zato naju zanima do kakšnih razsežnosti je hovi sposoben teči? je to lahko športen pes, primeren za celodnevno hribolazenje, več deset kilometrske teke, ipd.? kolebava namreč med irskim setrom in hovijem (slednji mi je bolj pri srcu ker je nekoliko bolj učljiv in ubogljiv). verjamem da se psa da natrenirati ampak ne vem ali mu lahko veliko vadbe tudi škoduje? (seter je rojen tekač, zanj me to ne skrbi)
pa še ena stvar: živiva namreč v bloku in po pogovoru s sosedo, ki ima hovija, nama je dala vedeti, da obstajajo stroga pravila vzrediteljev glede bivalnega prostora psa (da MORAŠ imeti vrt). je to res?
kako dolga je čakalna doba za hovija v Sloveniji?
Logiran
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #43 : četrtek, 04.09.2008 : 21:07:58 »

Pozdrav!
Sem lastnica  2 leti stare hovawartke.
Hoviji so odlični športniki, tekači, sama z Alesso vsak teden 2x tečem 6km brez težav, prej bi lahko rekla, da zmanjkuje mene kot Alesse. Tudi odlični plavalci so.
Alessin polbrat Buick je odličen agilytaš, torej jim tudi skakanje čez ovire ni tuje... http://www.hovawart.si/aktualno.php?subaction=showfull&id=1212083509&archive=&start_from=&ucat=1&
Planinarjenje in dolge sprehode pa vsi hoviji obožujejo. ***** , so odlični sledarji in zelo dovzetni za šolenje ( IPO, reševanje, RO...)

Trenutno v Sloveniji ni pričakovanega legla, bodo pa sigurno spomladi.

Z bivanjem v bloku ponavadi ni težav, saj je hovi pes, ki je zelo učljiv in zvest svojemu gospodarju, torej bo za uro, dve ali tri intenzivno preživetih s svojim gospodarjem čakal priden doma tudi celo dopoldne. Obvezno pa je z njim treba v šolo, da se izognete kasnejšim težavam ko pes odraste. Hovi je po naravi nezaupljiv, zato mu je potrebno ko je mladič pokazati kar se da novih stvari, krajev, ljudi in ga izpostaviti različnim situacijam, ker kar hovi spozna do 10 meseca starosti, sprejme brez težav in si zapomne za vedno.
je sicer dolgodlak pes, vendar njegova svilnata dlaka ne potrebuje vsakodnevne nege. Dovolj je da ga počešete 2x na teden.

Tule še spletna stran naše sekcije...  *****

lp
Logiran
Nessy
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #44 : petek, 05.09.2008 : 21:24:54 »

Hej,

še moj dodatek...

Lani smo se odločali za novo pasmo in tako kupili malo hovawartko Nesso. Smiley Smiley Zakaj?

Hoviji so kužki, ki so izredno navezani na gospodarja in mu sledijo na vsakem koraku, zato se nič ne boj, da ne bi hotel s tabo na dolge pohode. Res pa je, da ga je potrebno vsaj do enega leta bolj paziti, potem pa je celo priporočljivo kolesarjenje, rolanje, sprehodi, tek....

Kot je že Alessa06 rekla, je šolanje in socializacija res zelo pomembna. Kaj v resnici pomeni šolanje sem dojela šele sedaj, ko sva z Nesso naredili že izpit BBH, ki je pri hovijih sicer tudi pogoj za vzrejno dovoljenje. Uboganje za odpoklic "sem" na besedo, "prostor" na obisku in pri gostilniški mizi, "počakaj" na mestu, če nesem smeti ali skočim v avto.....in še in še uporabnih stvari, ki močno olajšajo življenje s kužkom.

Predvsem pa so hoviji zelooo zdravi kužki, z dolgo življenjsko dobo in brez poznanih genetsko pogojenih bolezni in težav s sklepi, kar je meni osebno prevagalo, da smo se odločili za to pasmo. Včeraj smo namreč pokopali našo zlato 6 letno bernko zaradi prirojenih omenjenih težav, ki so vodile do hude poškodbe in nepopravljivega in hudo bolečega stanja sram Cry Cry Cry Zato ne bom nikoli več kupila pasme, pri kateri že pri karakteristiki omenjajo možne bolezni. Kakršnekoli.

lp


Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Hovawart - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines