mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 19:55:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Bernardinka paralizirana
Strani: [1] 2 3 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bernardinka paralizirana  (Prebrano 13492 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
hanah
novinec
*
Sporočil: 29


« : sobota, 30.05.2009 : 17:24:52 »

Danes zjutraj sem opazila, da moji 9let stari bernardinki Hani"ne dela" zadnji konec.Postavila se je na prve tačke in se komaj odvlekla 1m. Takoj sem jo odpeljala k veterinarju, ki je sumil na vkleščenje živca ali kaj podobnega. V žilo ji je vbrizgal neko snov, ki naj bi to vse skupaj sprostila. Ko smo prišle domov, je bilo še veliko slabše. Odpovedal ji je tudi prvi konec in zdaj reva samo negibno leži. Tri ure je nenormalno dihala, zdaj se je nekako umirila. Jutri morava zopet na kliniko, naj bi ji še enkrat vbrizgali to snov. Meni se pa meša, ker ji ne morem pomagat. Nič ne more, totalno je paralizirana, le glavo lahko dvigne in rep premika. Pije vodo, tudi apetit ima. Ali je mogoče kdo izmed vas že imel kakšno tako izkušnjo? Zelo bom hvaležna za kakršne koli informacije. Cry
LP, Helena
Logiran
Urla
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 431


WWW
« Odgovor #1 : sobota, 30.05.2009 : 17:32:43 »

O podobni zadevi je na forumu že nekaj napisanega. Ne vem, če gre za isto stvar, ampak zveni podobno kot vnetje perifernega živca-poglejte pod nevrološke težave. Vso srečo pri zdravljenju in držim pesti, da si bo psica čim prej opomogla.
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #2 : sobota, 30.05.2009 : 17:35:32 »

O jej Sad Kaj pa kakšen dežurni vet? Da se ji ne bo še poslabšalo oziroma kaj z dihanjem zakompliciralo.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3 : sobota, 30.05.2009 : 17:55:10 »

A lahko urinira? Če ne, nujno potrebuje kateter.
Logiran
hanah
novinec
*
Sporočil: 29


« Odgovor #4 : sobota, 30.05.2009 : 18:23:10 »

Hana je sicer čist normalna, živahna, maha z repom, laja (trenutno je nevihta), samo ne more se postavit na noge. Popoldne je šla na blato, je opravila leže sram.Ves čas sem ob njej in jo božam. Dihanje se je umirilo, pred pol ure se ji je uspelo "zarotirat" za 45stopinj. Bomo videli, kaj bo ponoči. Živim na samem in iščem ljudi, ki bi mi jo jutri pomagali odnest do avta. Danes sta mi pomagala dva prijatelja, smo jo dali na rjuho in smo jo odnesli. Jutri pa ...  njiju ni doma Undecided, se bo treba kako drugače organizirat.
Hvala vsem za vzpodbudo Smiley 
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #5 : sobota, 30.05.2009 : 18:56:14 »

Kje pa si doma? Skoraj sigurno je kdo toliko blizu, da ti lahko pride pomagat?  Sad
Logiran
hanah
novinec
*
Sporočil: 29


« Odgovor #6 : sobota, 30.05.2009 : 18:58:06 »

Iz okolice NM sem. Saj imam sosede, ampak so jutri v službi. Bom se znašla, ni panike, sam da bi šlo Hani na bolje.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #7 : sobota, 30.05.2009 : 19:11:06 »

hanah, sem govorila z osebo, ki ti je pripravljena pomagat. Sporoči tlf na forum ali pa meni na yo_kuku@yahoo.com
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #8 : sobota, 30.05.2009 : 19:15:05 »

O to more biti pa ful hudo  Cry, ti želim, da je tvoji bernardinki čim prej boljše!!

Drži se!!
Logiran
hanah
novinec
*
Sporočil: 29


« Odgovor #9 : sobota, 30.05.2009 : 19:21:16 »

Razmišljam, če bi prosila veterinarja, da ga pridem iskat in nazaj odpeljem, da priklopi tisto infuzijo. Saj nastavek- cevko ima Hana že itak notri od danes. Je pa trenutno čist umirjena. Jest pa pit jo ne silim, ker vem da ne more it lulat... Tud en mali napredek sem opazila in sicer ko jo čoham po zadnjih tačkah, jih stegne. Dopoldne sem imela občutek, da jih sploh ne čuti, ko da  niso njene Cry. Živčna sm, skrbi me, ampak močno upam, da bo šlo na bolje.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #10 : sobota, 30.05.2009 : 19:33:45 »

Hanah, pa ti je veterinar povedal, kaj je s psičko (mislim kaj povzroča njeno stanje)? Ker jaz na primer sem imela ravno zdaj tako izkušnjo, da se je moj pes dvakrat zgrudil na tla in je veterinar postavil napačno diagnozo - rekel mi je da ima epilepsijo, v resnici, pa mu je odpovedovalo srce in smo ga zadnji trenutek rešili, zato me zanima, če veterinarji vedo, kaj povzroča njeno paraliziranost?

Drži se, upam da bo tvoji bernardinki kmalu bolje!
Logiran
hanah
novinec
*
Sporočil: 29


« Odgovor #11 : sobota, 30.05.2009 : 19:51:01 »

Lynn, veterinar mi  ni točno povedal, kaj je narobe, ker ne ve Cry. Sumi, da je nekaj v zvezi s hrbtenico. Jutri še enkrat na infuzijo, v ponedeljek pa na ultrazvok, mi je rekel.Potem bomo videli, kako naprej... Hana se ni naenkrat zgrudila, ampak postopoma. Je pa šlo vse skupaj hitro, pa ur. Veseli me, da ste rešili vašega kužata. Upam, da bom tudi jaz lahko to pisala, prav kmalu Undecided. LP
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #12 : sobota, 30.05.2009 : 20:04:47 »

Aha. Upam, da ji bo bolje. Če je paralizirana je verjetno res nekaj v zvezi s hrbtenico. Držim pesti, da bo tudi s tvojo psičko vse v redu.

Lep pozdrav
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #13 : sobota, 30.05.2009 : 21:32:53 »

jaz sicer nimam prevec dobrih izkusenj z veterino v NM (niso nic slabega naredili, niso pa tudi nic konkretnega naredili), ampak upam da boste kmalu ugotovili, kaj je narobe. zal (ali pa na sreco!) nimam nobenih podobnih izkusenj.

Drzim pesti, da bo s Hano kmalu bolje Kiss
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #14 : sobota, 30.05.2009 : 21:45:41 »

Naš Miško je bil paraliziran zaradi hernie disci, samo zadnji del. Nekaj časa ni mogel niti izločati. Pomaga apaurin, ker sprosti mišice.

Svetujem CT hrbtenice.
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Bernardinka paralizirana
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines