mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 08:51:50

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Pitje vode pri mačku
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pitje vode pri mačku  (Prebrano 3417 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Mišelinka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 322


« : torek, 02.06.2009 : 20:36:47 »

Prosim za pomoč:

Koliko vode naj bi spil odrasel ca 5 kg težek maček?

Moja Vivi ima vnetje mehurja in je zdaj 2 dni dobivala infuzijo pod kožo. Ker pa so pregledi zanjo prehud stres (danes sem jo morala pustiti na kliniki in se je iz mile muce prelevila v pravo renčačko), ji vodo doziram po injekciji. Prej sem ji uspela vsiliti 200 ml.

Trenutno mi od stresa tudi je nič in me skrbi, da ne bi še bolj dehidrerala.
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #1 : torek, 02.06.2009 : 20:49:15 »

Tole sem našla na internetu:

The need of cats in terms of drinking-water
Drinking aims at compensating the water loss, that happen in different ways:
- Salivary (licking) and respiratory loss are not very important. When the temperature is 31 °C, panting induces a water loss of less than 40 ml per day.
- The quantity of water eliminated through feces depends on the nature of the food and on its digestibility: the more fiber there is in the food, the more important the water loss is.
- The main water loss is urinary loss. With a dry food, about half of the water consumed is eliminated this way, while the quantity is about 2/3 with canned food.
Cats have the reputation of being "small drinkers", being able to concentrate their urine very much (average density: 1045 compared to 1015 in dog and man). But if the concentration of the urine is too high, there is a higher risk of crystals precipitation and urinary stones formation. Consequently, cats must be encouraged to drink.
Concerning water consumption, recommendation can be expressed:
- on a bodyweight basis: 55 to 70ml/kg/day
- on an energy consumption basis: 1ml/kcal of metabolizable energy.
A cat weighing 4kg and that eats daily 60g of dry food enriched in fibers should drink from 220 to280 ml water per day.
Of course, these requirements increase if the water loss goes up, for physiological or pathological reasons: high temperature, lactation, diarrhea, vomiting…

Več lahko prebereš TUKAJ  Wink

Držim pesti, da bo muca v kratkem bolje  Kiss
Logiran
Mišelinka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 322


« Odgovor #2 : sreda, 03.06.2009 : 06:26:36 »

Hvala za link in lepe želje.

Danes sva že imele borbe pred 6 uro zjutraj, da sem ji dala tablet in pa 2x vodo.
Zdaj hodi že večkrat na wc, tako da upam, da bo kmalu bolje, drug teden pa imava ponovno pregled.

Logiran
skratek
novinec
*
Sporočil: 40


« Odgovor #3 : sreda, 03.06.2009 : 09:28:47 »

V hrano ji daj vedno kako žlico vode, pa bo dobila dovolj tekočine.
Logiran
alexx
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.911


« Odgovor #4 : sreda, 03.06.2009 : 10:07:10 »

Pri nas imamo tudi eno "nepitnico".
Na začetku je bilo kar precej hudo in sem jo morala 2x peljati tudi na klistiranje (za mačko totalen šok!).

Z leti se je stvar malce normalizirala. Največkrat pije vodo tako, da se z njo igra/m.
Dostikrat jo malce tudi prisilim... občasno ji ponudim kozje mleko, pa obvezno 2x tedensko konzervico, ki jo kar "fejst" zalijem z vodo in 2x tedensko še piščančjo "juho" (voda v kateri se je kuhal piščanec). To pa vedno z veseljem spije.

Mački, ki so pretežno na briketih (suha hrana), naj bi spili okoli 3 dcl vode na dan...
Toliko je pri nas ne spije noben muc.  Sad
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #5 : sreda, 03.06.2009 : 10:13:30 »

Alexx, mogoče je pa težava v posodi za vodo. Naša dva iz majhnih sploh nočeta pit. Ko se pa dokopljeta do tavelike od Flipa, sta pa čist nora. Večja kot je skleda, raje pijeta ven.  Wink

Mišelinka, upam, da boste kmalu bolje. Mački in tablete ali kakšne zadeva za dajat je pa tudi projekt .
Logiran
Mišelinka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 322


« Odgovor #6 : sreda, 03.06.2009 : 10:22:40 »

Pri meni Vivi že itak zelo malo je. Žlico vode ji obvezno dam čez konzervo samo kaj, ko imam 100 g vrečko za 4 obroke.

Včeraj pozno zvečer sem ji ponudila: kuhanega piščanca z juhico, shiny cat konzervico, almo nature konzervico, RC vrečkico in od animonde vrečkico. Od tega je mogoče pojedla 5 koščkov animonde, pa potem čez noč 2g briketov.

Je pa res navajena bolj jest brikete, ker so jo s tem hranili, ko je bila pred blokom (je bila 7 let prostoživečka, jaz pa jo imam zdaj pol leta pri sebi).

Ja tableti so res problem, današnji rezultat je: 3:1 zame - beri uspešno dozirani tableti + 2 šprici vode : 1 popraskana roka

Logiran
enaNika
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #7 : četrtek, 04.06.2009 : 23:50:09 »

Alexx, mogoče je pa težava v posodi za vodo. Naša dva iz majhnih sploh nočeta pit. Ko se pa dokopljeta do tavelike od Flipa, sta pa čist nora. Večja kot je skleda, raje pijeta ven. Wink
Preverjeno že na kar nekaj mačkah in 100% drži.  Cool
Skleda od psa, vedro za rože, tudi zalivalka (ta velika), ali pa kakršenkoli škaf... samo da ni mala mačja posodica.  Tongue Tudi ni dobro preveč pogosto menjavati vode. Takole na 2 ali 3 dni zadošča, ker je "stara" voda boljša od sveže.
Za mačke na okrevanju se pa zelo dobro obnese, da iz mačje konzerve ali vrečke odcediš omako in dodaš še 1x ali 2x toliko vode, kolikor imaš omake.
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #8 : petek, 05.06.2009 : 05:38:35 »


Mački, ki so pretežno na briketih (suha hrana), naj bi spili okoli 3 dcl vode na dan...
Toliko je pri nas ne spije noben muc. Sad

d - pri nas tudi ne! Tole bi pomenilo liter na dan - ma kje pa!  Shocked
Ajoooj...bom pa res začela piščance kuhat (bljaki zame, pa ipak).

Tisto o kraji vode iz pasje šalce  Smiley pa pri nas tudi drži (pa še kljub temu ne pridemo na tolkle vode).

Vsi tisti litri, ki jih jaz požlampam dnevno, pa ne štejejo, ane.... Sad Wink
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #9 : petek, 05.06.2009 : 06:28:37 »

Tudi ni dobro preveč pogosto menjavati vode. Takole na 2 ali 3 dni zadošča, ker je "stara" voda boljša od sveže.
Moja dva pa pravita ravno obratno. En pije samo vodo iz pipe, ta drug pa iz sveže napolnjene pasje sklede. Njuna skledica z vodo je ob briketih bolj ali manj za okras (je taka luštna, z mucki Wink).

Bi pa oba z veseljem pila iz akvarija.  Grin

Koliko spijeta se mi pa sanja ne in se s tem ne bom ukvarjala, dokler je vse OK. Sem pa imela pred leti tudi eno muco s problemi s urinarnim traktom. Na srečo ni bila občutljiva na kravje mleko, ker je bil to edini način, da smo spravili vodo vanjo (par kapljic mleka v vodo - za barvo in okus).
Logiran
Mišelinka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 322


« Odgovor #10 : petek, 05.06.2009 : 06:48:47 »

Vivi sem uspela prelisičit.

Včeraj sem ji zjutraj dala malo konzerve z vodo, pa jo je mukoma pojedla. Potem sem ji dala par briketkov za čez dan, ko pa sem domov prišla je pa dobila 1/2 vrečke s konkretno zajemalko vode. In očitno je pomagalo to, da je bila malo bolj lačna, ker je vse pojedla.

Zvečer pa je dobila še čisto malo briketov, potem pa sem ji hrano umaknila in danes zjutraj ponovila vajo z vrečko in jo je zmazala z vodo vred.

Tako, da mi je vsaj glede vode lažje, da vem, da vsaj nekaj dobi.

Tableti so pa zdaj druga pesem, jih moram topit in z injekcijo servirat. Samo se mi precej upira in slini.

Ji gre pa na boljše, so že večje kepice v wc-ju, pa tudi drugje je nehala lulat. Upam, da bo.

Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #11 : petek, 05.06.2009 : 07:05:23 »

Super. Smiley Še vedno držimo pesti, dokler ne bo 100% OK. Smiley
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #12 : petek, 05.06.2009 : 10:04:55 »


Ajoooj...bom pa res začela piščance kuhat (bljaki zame, pa ipak).



Kako je šele meni vse bljaki (konzerve, meso, bog ne daj, da ga moram rezat, že iz trgovine se mi ga "gravža" prnest, vonj mesa, dotik z mesom...fuj!) ker ne maram mesa. Ne okusa, ne vonja, O.K., včasih mi zadiši pečeno meso, mi pa neverjetno smrdi surovo in kuhano. Kaj čem...In ko stresam konzerve v sklede, se stran obrnem. Fak sem smotana... sram Undecided
Logiran
pandi
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 26


« Odgovor #13 : petek, 05.06.2009 : 17:08:35 »

Moja dva pijeta najraje vodo iz doma narejene fontane.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Pitje vode pri mačku
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines