mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 11:13:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: KASTRACIJA
Strani: 1 2 3 4 [5] 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: KASTRACIJA  (Prebrano 35222 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
tinta
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 143


« Odgovor #60 : sreda, 30.05.2007 : 09:48:46 »

Kaj pa teža???...so se vaši srčki zelo zredili???....meni pri kastriranih in steriliziranih kužkih ful moti to, da se zredijo, predvsem mi ni všeč ker postanejo "ravni" v telesu - nimajo tistega zožanega dela pri trebuhu, ne vem kako bi povedala, upam, da razumete kaj želim povedati.....ni mi všeč, da že na daleč vidiš kateri kuža je kastriran (zaradi pač postave).....a vaši so se tudi zredili?....a mogoče lahko na to vplivaš (da se ne "razširi"), če npr, kastriraš kužka ko je že odrasel?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #61 : sreda, 30.05.2007 : 10:09:04 »

Ja, nas se je zredil, ker se je mami tako zelo zelo smilil in ga je pac futrala kt pujska, poleg tega se mu je se apetit povecal po kastraciji in evo, je postal bajsi. Potem je shujsal (pod mojim strogim nadzorom), zdaj se je pa spet poredil, ker krade tamali in je to tako fino...
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #62 : sreda, 30.05.2007 : 11:18:01 »

Moj po kastraciji ni jedel skoraj nič skoraj tri dni, potem pa zeloooo malo. Sedaj je od tega dobra dva tedna in gospodič papca normalno, s tem da sem ga razvadila. Ampak ne je nič več kot prej. Morda še bo....
Logiran
tinta
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 143


« Odgovor #63 : sreda, 30.05.2007 : 11:54:48 »

Takoda mislim, da je dva tedna premalo za kake bistvene spremembe....vsaj pri mojemu mačku je rabilo kar nekje 1 leto, da je pridobil še enkrat tolko telesne teže kot jo je imel prej, pa čeprav sem ga kastrirala ko je bil že "odrasel" mačkon tako, da ni več rasel (le redil se je)....no ne vem, če je pri kužkih isto, mislim pa da ja....
Logiran
tjasav
rad pišem
****
Sporočil: 415


« Odgovor #64 : sreda, 30.05.2007 : 12:09:53 »

Seveda se večini poveča apetit. Ampak debelosti se izogneš preprosto, da mu daješ le toliko kot prej oziroma kot mu zadostuje. Saj čez čas se privadi...  Wink Ampak povečan apetit je pri nas bolj pozitivna kot negativna stvar, saj mu prej hrana ni pomenila toliko, zdaj pa bi marsikaj naredil zanjo.  Smiley

Lp
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #65 : sreda, 30.05.2007 : 14:13:36 »

Sem malo prehitro poslala. Tudi mamin pes se po kastraciji ni zredil, samo polenil se je, maček pa je pridobil olala na teži. Kaj pa če so muci za to bolj dovzetni?
Logiran
tinta
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 143


« Odgovor #66 : sreda, 30.05.2007 : 14:17:05 »

Če se jim poveča apetit verjetno tudi raje pojejo kako stvar, katera jim prej ni bila lih najbolj všeč, ali se motim??

Ja mucki se verjetno malo bolj zalenijo, ker jih nihče ne preganja v miganje (npr. sprehod, igranje, tek itd...)
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #67 : sreda, 30.05.2007 : 14:21:57 »

Mislim, da je veliko odvisno od skrbnika, pa naj gre za psa ali mačka.  Se pač (še) malo ukvarjaš z žvalco, jo motiviraš za igro in divjanje da skuri energijo. Deluje pri obojih, morda je pri psih lažje ker ga lahko večkrat pelješ na sprehod.
Mene so tuidi strašili, da se mi bo pokojna psička zredila po sterilizaciji, a ni dobila niti grama. Ne vem če ni to kar odvisno od posameznega psa, so si različni tako kot mi.
lp
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #68 : sreda, 30.05.2007 : 14:29:20 »

meni pri kastriranih in steriliziranih kužkih ful moti to, da se zredijo, predvsem mi ni všeč ker postanejo "ravni" v telesu - nimajo tistega zožanega dela pri trebuhu, ne vem kako bi povedala, upam, da razumete kaj želim povedati.....ni mi všeč, da že na daleč vidiš kateri kuža je kastriran (zaradi pač postave).....a vaši so se tudi zredili?....a mogoče lahko na to vplivaš (da se ne "razširi"), če npr, kastriraš kužka ko je že odrasel?

Ojoj, kakšne izjave ...  Roll Eyes Pes se po kastraciji ne zredi, če pazimo na njegovo prehrano in na to, da je dovolj fizično aktiven (od tega pa ima tudi lastnik korist, ker se pač mora z njim gibati Cheesy Wink). In niti približno ne moreš na daleč ugotoviti, kateri pes je kastriran glede na postavo, razen pri kratkodlakih pasmah, kjer vidiš, da jim pač nekaj manjka. Grin In tisti zožan del pri pasu nima nobene veze s kastracijo, pač pa s tem ali ima pes idealno težo ali ne. Pri mojem se npr. kljub gosti in dolgi dlaki vidi zožanje, pa je kastriran. In ne, ni se zredil.
Ne moreš delati takšnih sklepov. Kastracija in sterilizacija imata toliko pozitivnih vplivov, da so tisti negativni do katerih lahko pride (če sploh) resnično zanemarljivi. Nič ne škodi, če se lastnik bolj pouči o prehrani zaradi strahu pred tem, da se pes ne bi zredil in seveda mu gibanje prav tako ne škodi. Wink In to, da kastriraš psa, ko je že odrasel, nima nobene veze s tem ali se bo ali se ne bo zredil. V glavnem je vse odvisno od lastnika.
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #69 : sreda, 30.05.2007 : 14:35:26 »

 Cheesy No, moj je kratkodlak, pa je prav lepo kastriran in še lepše "zožen" v treuhu. Pa je bolj lene sorte in veliko preleži. Res pa je, da hrano dobi njemu primerno v količini in kvaliteti.
Res ne vem v kašni povezavi bi lahko bila kastracija z debelostjo (če kuža že prej ni mel hormonskih motenj). Debeli postanejo psi, če preveč jejo. Poznam labradorko, ki je dobesedno debela kot sod, pa ni sterilizirana....  Roll Eyes
Kastrirani kužati rules! Wink
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #70 : sreda, 30.05.2007 : 16:11:59 »

Ojoj, kakšne izjave ...  Roll Eyes  In niti približno ne moreš na daleč ugotoviti, kateri pes je kastriran glede na postavo, razen pri kratkodlakih pasmah, kjer vidiš, da jim pač nekaj manjka.

Razen če mu daš delat plastiko. Ja, tudi to se dela....
Logiran
tinta
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 143


« Odgovor #71 : četrtek, 31.05.2007 : 09:45:04 »

Marsikateremu psu se na daleč vidi, da je kastriran ali steriliziran.....v nasprotno me ne bo nobeden prepričal, ker sem v življenju že veliko kastriranih psov videla in SE OPAZI.....večkrat ko srečam na sprehodu koga, ki je tako "sumljivo debel" vprašam in vedno lastniki potrdijo, da je kastriran ali steriliziran tako, da SE OPAZI.....pa ne me narobe razumet, prosim, ne rečem, da se VSEM vidi, ampak marsikateremu in to točno pri tem kot sem opisala, da postane "raven" v pasu - kot je ena napisala, kot sod.....verjamem pa da so za to krivi lastniki.....

Glede idealne teže pa tako, če je kuža rodovniški je lažje ker veš kaka je idealna teža za to pasmo, ko pa je mešanček pa mislim, da se težje govori o neki idealni teži.....

Ne vem pa kaj povedat o tem, ki pravite, da teža ni povezana s kastracijo, namreč imam doma bulldoginjo in ko je bila še mlada sem razmišljala o sterilizaciji in so mi takrat čisto vsi (govorim o vzrediteljih in poznavalcih pasme) to odsvetovali, saj so bulldogi že tako nagnjeni k debelosti in težavam, da so mi odsvetovali sterilizacijo zaradi povečanja telesne teže, ki naj bi ji lahko povzročala še večje težave - pa ne bi več jedla kot je sedaj, saj dobi tisto njeno merico briketov na dan in to je to.....ker nisem imela pojma o teh stvareh, sem njihove nasvete strogo poslušala, zdaj pa ne vem ali je to kar so govorila res ali so klatili neumnosti, saj vi pravite, da debelost ni povezana s tem, pa vendar zakaj so mi vsi odsvetovali?Huh?
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #72 : četrtek, 31.05.2007 : 09:48:23 »

tinta ne boš verjela kaj vse še svetujejo nekateri veterinarji. Naj ima vsaj 1 x leglo, in bo potem sterilizirana, za samčke pa da mora vsaj 1 x skočit, da bo lahko kastriran...  Lips Sealed

Ne vem, kje jih pobirajo...
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #73 : četrtek, 31.05.2007 : 10:11:09 »

 Grin tinta, res je . Se opazi, seveda, da jim manjkajo dve ballote tam pod repom  Grin

Naj mi kdo razloži (čim bolj strokovno prosim, ne v stilu "vet je rekel..."), zakaj in kako bi kastracija povzročila "ravnost" okoli kolkov? Roll Eyes

Logično je, da se kastriran pes umiri, ker ni preobremenjen z odganjanjem samcev in zato lahko mirno spi, ko se drugi grebejo za teritorij. In temu primerno porabi manj kalorij, kar pomeni, da je treba hrano prilagodit njegovemu gibanju. Se pa menda ja vidi, če se pes začne redit, še predno trebuh pa tleh vleče, no?   Undecided In če se redi, mu je treba obroke malo zmanjšat. Al pa se z njim malo več ukvarjat, da se ga razmiga.
Pa tudi no... idealna teža, a veš... hm... mislim, sa se pri mešančku povsem isto vidi, da je predebel kot pri rodovniškem psu. Če mu ne moreš otipat reber, je definitivno predebel, če pa jih vidiš na 5 m pa prav gotovo presuh.

Zakaj so ti vsi odsvetovali sterilizacijo pa moraš vprašat tiste, ki so ti to odsvetovali. Ne vem in ne razumem zakaj bi ti odsvetovali, da 100% preprečiš možnost obololenja za rakom na rodilih....  Undecided
Logiran
tinta
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 143


« Odgovor #74 : četrtek, 31.05.2007 : 10:21:56 »

Glede nasvetov, ki sem jih dobila naj povem, da mi jih niso dali veterinarji (imam z njimi tako slabe izkušnje, da jih niti pod razno ne bi nikoli poslušala in niti najmanj verjela oz. jih niti več ne sprašujem za mnenja ker so za moje pojme 90% od njih za en d*** - oprosite izrazu vendar res slabe izkušnje)....

Nasvete za mojo pisčko mi je dal vzreditelj pri katerem sem psičko kupila, nato sem še poklicala na klub za angleške buldoge in so mi tudi oni odsvetovali sterilizacijo - vse zaradi morebitne povečane telesne teže (in s tem večja verjetnost za srčno kap, infarkt, se večje težave z dihanjem poleti itd....skratka povečane težave h katerim so že tako nagnjeni), drugo je bilo vse pozitivno......

He he glede "ravnosti" okoli bokov, sem to mogoče jaz malo "čudno" napisal, vendar nisem vedla kako povedati, da boste razumeli kaj mislim.....vendar upam, da ste razumeli, gre za to, da so bolj ravni, če se jih pogleda "od zgoraj", da ni tistega zožanega dela.....saj pri dolgodlakih kužkih se to ne opazi, pri kratkodlakih pa zelo.....he he glede tega, da jim kaj tam spodaj fali pa nisem nikoli gledala, sem sklepala že po "masi", da so kastrirani ali sterilizirani.....

Sej jaz sem 95% odločena, da ga bom kastrirala, pa upam, da res ne bo postal "sodček" in da bo vseeno dober čuvaj.....
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: KASTRACIJA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines