mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 18:27:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: KASTRACIJA
Strani: 1 2 3 4 5 [6]   Dol
Natisni
Avtor Tema: KASTRACIJA  (Prebrano 35216 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #75 : četrtek, 31.05.2007 : 10:42:55 »

 Cheesy sej smo se razumeli okoli ravnosti  Cheesy

Dejstvo je, da tista "ravnost" ni posledica kastracije, pač pa neprimerne hrane oz. količine hrane. Moj je kratkodlak, len, pa prav nič raven tam. Wink
Jaz vem za en sam stranski učinek (za katerega vem, da je "dokazan"), je ena reč, o kateri tu ne bi, da ne bo ratala iz tega kašna antireklama za kastracijo. Možnost, da se to zgodi je tako zelo majhna, da zadeva ni omembe vredna.

Čuvaj bo brez skrbi ostal. Čuvanje ni povezano s spolnim nagonom.

Kar se pa ravnosti tiče.....  Roll Eyes no... veš..... če imaš buldoga.....  Roll Eyes imaš sodček že v osnovi in ne bo nikoli "na notri" ukrivljen okoli bokov...  Roll Eyes Wink

No, ko zbereš še tistih 5% - ti ne bo žal! Wink
Logiran
tinta
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 143


« Odgovor #76 : četrtek, 31.05.2007 : 10:49:56 »

No verjetno bo šel res na kastracijo ko dopolni ustrezno starost (sedaj nima še niti 3 mesece).....tako nam ne bo povzročal niti dodatnih težav, ko se bo psička gonila....

Ja moja bulldoginja je res že sodček v osnovi, vendar ona ima že 6 let tako, da sedaj je več ne bom vozila na sterilizacijo, saj je tudi narkoza za njih nevarna, pa če smo do sedaj "preživeli" pred samci bomo še naprej.....
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #77 : četrtek, 31.05.2007 : 12:41:38 »

Takega pogleda po kastraciji ni več...
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #78 : četrtek, 31.05.2007 : 12:45:19 »

http://www.moj-album.com/slike/6720128/TiCiOy1NNTyZa6DJ.t.jpg
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #79 : četrtek, 31.05.2007 : 13:50:03 »

Kaj bi pa jaz dala, da bi se pes po kastraciji umiril in malce zredil pri mojem psu...pa žal nimam te sreče. Moj kužon je bil pred kastracijo grinta in je še sedaj....isto izbirčen, vse kaj je v njegovi skledi je neokusno, pa čeprav je bilo predtem iz roke super dobro, poje se samo toliko kot je on mnenja da rabi in pri 61cm tehta 18 kg..(si lahko misliš, da ima zelo lepo oblikovan pasek in globok prsni koš, ko je moker spominja bolj na hrta kot na škota).Živahen je še preveč, vse ga zanima v vsako stvar vtakne svojo surlo in po dvorišču preganja vse kaj leze in gre od avtomobilov, ljudi, žuželk in ptičev...na sprehodu dirka kot zmešan....ko ga spustim se mu naravnost utrga in dela take kroge, da to ni več res in pred vsakim treningom imava en sprehod, da je malo manj živahen in malo manj navdušen za delo, da sploh kaj lahko narediva, ker sem pač sama malo bolj ležerne narave in se težje odzivam na njegovo vihravost (se pa izboljšujem  sram). Ko pade večer, je tako zmatran od svojih podvigov, da ga iz bajte ne premaknem do jutra...in zjutraj vse od začetka.

Mislim, da če je lastnik pripravljen od malega delat s psom in se pozneje ne polenit z njim (pogosto opažam, da ljudem to kar ustreza, da ni več potrebno toliko sprehodov, ko se pes zredi in poleni...in imajo izgovor...ja saj pa sam noče) mu tako oblikuje postavo in karakter in nima to nobene zveze s kastracijo. Je pa res, da so eni psi že po naravi bolj ležerni in ko nimajo niti več nagonov zaradi katerih bi jih metalo(če se manj giblješ, moreš tudi manj jesti...juj, če bi se tega tudi sama tako držala.. Tongue), potem pa je na lastniku, da poskrbi za psa in njegovo zdravje tako mentalno kot telesno.


Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #80 : petek, 01.06.2007 : 09:16:04 »

 Cheesy jao temu se pa reče hiperaktiven pes  Cheesy

Eko!  Cheesy Še en dokaz več, da kastracija nima nobene zveze z debelostjo, igrivistjo, nagonom po plenu in podobnimi rečmi  Cheesy
Logiran
tinta
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 143


« Odgovor #81 : petek, 01.06.2007 : 10:17:27 »

Super poročilo Felina, sem že skoraj na 100% glede kastracije našega "ta malega" Smiley.....ja verjetno pa je tudi vse odvisno od pasme in posameznega psa, pa od tega kak je bil pred kastracijo.....naš tamali je hiperaktiven in mislim, da tudi, če bi se za polovico "zmanjšala" ta hiperaktivnost, da bi bil še vedno živček Roll Eyes.....

Pri moji psički bulldogini pa je vse drugače, je že sedaj tako lena, da jo je dobesedno treba vlečt in prosit za it na sprehod Lips Sealed....najraje poležava, ko jo spustim ven gre samo na potrebo in takoj sili nazaj v hišo, če jo v hišo ne pustim pa se uleže na travnik in drema, na sprehodih se vleče kot megla, igračke ji tudi niso zanimive, z drugimi psi se ji tudi več ne da igrat (včasih se je zelo rada), z vsem kar jo lahko motiviraš je le hrana - kar pa spet ni dobro, da se ne bi preveč redila....hmm mislim, da če bi njo sterilizirala bi se samo še bolj zalenila (če je to sploh mogoče??)....včasih se izvleče iz postelje komaj ob 15.00h, pa jo lahko pred tem kličeš in vlečeš a je zaman - ko se ji ne da se ji ne da... Roll Eyes
Logiran
tjasav
rad pišem
****
Sporočil: 415


« Odgovor #82 : petek, 01.06.2007 : 11:03:25 »

....naš tamali je hiperaktiven in mislim, da tudi, če bi se za polovico "zmanjšala" ta hiperaktivnost, da bi bil še vedno živček Roll Eyes.....
Če se pa pogovarjamo o hiperaktivnosti...ja...še vedno je tu!!!  Grin
Ta pa ni šla nikamor!!!  Cool

Lp
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #83 : petek, 01.06.2007 : 11:31:06 »

Tudi moj pes je pri šestih letih in pol še vedno zelo aktiven. Brez problema greva tečt in tečeva eno uro (seveda jaz ne morem več). Na sprehodih se velikokrat lovita z angleškim hrtom. Seveda sta po desetih minutah šprintanja oba čisto izmučena. Potem, ko se spočije, pa spet akcija. Z mano gre tudi v hribe. Nazadnje smo bili na Storžiču in je brez problema prišel do vrha. Vse skupaj smo hodili šest ur, potem smo se pol ure vozili z avtom do doma, je bil že spočit in je tekal za žogico  Shocked. Seveda je tudi on kastriran.
Glede hrane je bil pa že prej požrešen, pa je sedaj tudi- enostavno nima meje in bi verjetno jedel in jedel.
Seveda ni prav nič debel. Po kastraciji sem mu dajala enako količino hrane, kot jo je dobival prej, pa se je zredil kakšno kilo ali dve, pa sem mu zmanjšala obrok. Meni se zdi čisto logično, da se pes poleni, če je predebel. Kako pa bo tekel, če ga tačke komaj držijo? Pa ne mislim samo na izrazito debelost, vsaka kila preveč psu otežuje življenje, sploh poleti, ko jim je že tako prevroče. Pa tudi v pribolških ni problem, VEDNO jih je treba odšteti od obroka. Tisti, ki imamo požrešne pse, moramo pač paziti kaj in koliko mu damo. Včasih, ko veliko delava trikce (ponavljava stare in se učiva novega), dobi tudi polovico obroka tako čez dan, pa ni nobenega problema. Velikokrat delava tudi na koščke jabolka  Wink. Če pes nima nobenih hormonskih težav, bi moral imeti normalno postavo. Kastracija pri tem ne bi smela biti noben izgovor.
Logiran
šeli
novinec
*
Sporočil: 23


WWW
« Odgovor #84 : sobota, 27.11.2010 : 19:53:02 »

Da ne opiram teme ... saj je podbna ampak sterilizacija.
Zanima me kakšne so vaše izkušnje s tem oz. kako se vaša psička obnaša po sterilizaciji?
 Wink
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #85 : sobota, 27.11.2010 : 22:44:17 »

Zanima me kakšne so vaše izkušnje s tem oz. kako se vaša psička obnaša po sterilizaciji?
Normalno.
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #86 : nedelja, 28.11.2010 : 09:03:14 »

Moja tudi..tako kot pred steriliziacijo..
Logiran
šeli
novinec
*
Sporočil: 23


WWW
« Odgovor #87 : nedelja, 28.11.2010 : 13:04:04 »

Naša je bila na operaciji v sredo .. pozna se ji ,da je mal zmedena cvili. Začela je pa zlo renčat na nas.  Pa ne da ji kaj hočeš ali izzivaš.  Undecided
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: KASTRACIJA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines