mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 16:53:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Kostni rak
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kostni rak  (Prebrano 15487 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
alexis238
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« Odgovor #15 : ponedeljek, 27.07.2009 : 12:50:35 »

Ugotovili smo da moj  Mike nima raka ampak spremembe zaradi obrab na komolcih, tako, da sem kar pomirjena! Smiley Šeenkrat hvala vse, ki ste trepetali z nama!  Kiss
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #16 : ponedeljek, 27.07.2009 : 13:09:37 »

Super  Cheesy
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #17 : ponedeljek, 27.07.2009 : 20:17:31 »

Super, sem vesela da nima raka! Cheesy Vama želim še veliko čudovitih let skupaj! Wink
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #18 : ponedeljek, 27.07.2009 : 20:36:59 »

Kakšne obrabe na komolcih? Kakšno terapijo bo dobil zdaj, po popolnoma zgrešeni terapiji z antibiotiki? Še dobro, da niso kar kemoterapije začeli, brez potrditve diagnoze.
Ne me narobe razumeti, se veselim s tabo, ampak me pa jezi takšno postavljanje diagnoz, kar nekaj na pamet ti rečejo, da ima pes raka.
Logiran
alexis238
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« Odgovor #19 : torek, 28.07.2009 : 13:51:22 »

jst

Ja veš saj tudi meni ni bilo vseeno ob takšni diagnozi in sem več kot srečna da je bila napačna.... Toliko strokovno podučena nisem da bi lahko vedela, zakaj lahko kar tako postavijo takšno diagnozo glede na slike kosti...   Huh Zato pač ubogaš pri tem kar ti rečejo in kakršna zdravila ti dajo... ki mimogrede niso poceni... Pa mi je tudi vseeno... sam da je moj srček vredi!!!  Grin  Cheesy

Pač glede na svoja leta ima obrabljene komolce in ugotavljam tudi da je občutljiv na vreme, ker ob slabem vremenu je še bolj šepal... Pravijo, da so to pač pojavi staranja... ker je pač že malo v letih in da mora malo na dieto, ker je pretežak oz. smo ga malo napačno hranili... od zdaj naprej dobiva le najboljšo hrano....  Wink Da bo spet zdrav kot riba oz pes!!!  Smiley
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #20 : torek, 28.07.2009 : 20:42:01 »

Pri obrabi hrustanca naj bi pomagal glukozamin ("naj bi" zato, ker to ni čisto dokazano, tudi v človeški medicini ne, čeprav to proizvajalci reklamirajo skoraj kot magično zdravilo).

Saj se ne jezim nate, jezi me tak odnos veterinarja. LOGIČNO je, da nekdo, ki mu pripelje psa v ambulanto, ne ve, kako se postavi diagnoza. Saj zato pa imamo veterinarje, ne? Vsaj moralo bi biti tako, pa očitno ni. Čisto brezveze je psu predpisal antibiotike in čisto brezveze je tebe spravil v strah. In po možnosti bi mu še kemoterapijo predpisal. Sad

A mi lahko vseeno še nekaj pojasniš? Me res zanima. Ali je nova diagnoza nastala na podlagi novih slik ali česa drugega?
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #21 : sreda, 16.03.2011 : 17:38:53 »

Kakšne obrabe na komolcih? Kakšno terapijo bo dobil zdaj, po popolnoma zgrešeni terapiji z antibiotiki? Še dobro, da niso kar kemoterapije začeli, brez potrditve diagnoze.
Ne me narobe razumeti, se veselim s tabo, ampak me pa jezi takšno postavljanje diagnoz, kar nekaj na pamet ti rečejo, da ima pes raka.
So me pravkar obvestili, da je veterinar enemu psu kar na uc postavili diagnozo da ima kostnega raka in lastnik je cisto prestrasen.

"veterinar mi je reku .začel se je tko da ko sem prsu domov iz šihta je bil pako brez nohta in cel krval. grem do veterinarja in si mislim ,da si ga je utrgu. dobi antibijotik in proti bolecinam inekcijo pa ni blo neč bolš ker si je on prst dobesedno grizu stran dokler ni prsu skor do kosti.shujsu je bil je brez appetita,sepat je ful zacel in prst je ratu ful debel za dva prsta skupi in cist trd"

Upam da bojo analizirali tkivo in ugotovili, da to ni to! Sem pa tudi jaz jezna ko kar na uc postavijo diagnozo..naj najprej naredijo preiskave, kajne.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #22 : sreda, 16.03.2011 : 17:51:01 »

Tudi jaz vem za en tak primer. Diagnoza kostni rak, dilema evtanazija ali ne... Zdravili z nevem čim vse in ni pomagalo... Na koncu se je vodnik odloču stopit še do homeopata/veterinarja in ta mu je reku, da to ni kostni rak, mu zmešal nekaj zadevic in pes je bil v relativno kratkem času kot nov.  Shocked
Ne vem pa pri katerih vetih je bil preden je šel do homeopata. V glavnem srečen konec  Cheesy
 
Pes je mel pa eno bulo na taci.
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #23 : sreda, 16.03.2011 : 18:24:04 »

Sigurno ne mora kar tako na uc postaviti diagnoze. Pri nas se je zacelo s sepanjem, nato smo slikali taco, kjer se je ze po sliki videlo izrastek na kosti in poslali tkivo na analizo, ki pa je zal potrdila sume na kostnega raka...
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Kostni rak
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines