mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 12:40:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Posamezne sestavine v prehrani  |  Tema: surovo meso
Strani: [1] 2 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: surovo meso  (Prebrano 23080 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Spikie
gost
« : četrtek, 19.06.2003 : 12:40:10 »

Pozdravljeni! Med vsemi prehrambenimi mapicami nisem zasledila nobene, ki bi govorila o prehrani mladica s surovim mesom. Vem, da naj bi doma pripravljena hrana za mladica vsebovala 2/3 tretjini surovega mesa. In v cem je problem? nas hudo zbircni kuza ne je konzervirane hrane, brikete je tudi nehal jest, zdej je kuhano meso, bi pa z veseljem kradel surovo meso pri mackih. Zaenkrat dobi porcijo surovega mesa s korenckom in kosmici 1x na teden. Problem pa je v tem, da nekateri lastniki psov pravijo, da lahko rata pes popadljiv, ce je surovo meso. Ima kdo kaj vec izkusenj v zvezi s tem?
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #1 : četrtek, 19.06.2003 : 13:04:17 »



"da lahko rata pes popadljiv, ce je surovo meso. Ima kdo kaj vec izkusenj v zvezi s tem?"

LARI-FARI!!!!!!!
Logiran
Spikie
gost
« Odgovor #2 : četrtek, 19.06.2003 : 13:12:06 »

ves kako! Jaz sicer tudi mislim, da je lari fari, bi pa vseeno rajsi slisala: moj pitbull je prvih sest mesecev kar naprej jedel samo susorovo meso, pa se vedno ni do nobenega popadljiv in spi z mascki.... ali kaj podobnega.  :-/
Ne poznam namrec nikogar, ki bi psu pripravljal hrano predvsem s surovim mesom.
LP  Smiley
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #3 : četrtek, 19.06.2003 : 15:54:19 »

To so take razne pravljice, ki pa so vse manj aktualne. Pes postane popadljiv z vzgojo in tut dednostjo (da je nagnjen k temu), zaradi hrane pa ne. Ce ima rad surovo meso ga ce tudi mu ga ne bos dal si ga bo vseeno zelel. Moja se kar trese ko zavoha meso (v vseh oblikah - najraje pa surovo).
Logiran
aleps
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 243


« Odgovor #4 : četrtek, 19.06.2003 : 16:05:16 »

Ojla!

Ce ima pes rad surovo meso mu ga pac dajaj in se ne oziraj na to, kar ti govorijo o popadljivosti, ker je to res larifari.
Jaz sem mojemu prejsnjemu psu dajala surovo meso, surove ribe in nismo imeli nobenih problemov.
Popadljivost pa pride od vzgoje (ce pravis da imas pitbula pa da spi z macki to pomeni da si ga dobro vzgojila in da je pes v normalnih rokah).
Pa dober tek Grin Grin!

Spela, Indy in Goga
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #5 : četrtek, 19.06.2003 : 21:15:31 »

O surovi prehrani se je ze veckrat debatiralo tu in pa nekaj tudi tule.

To, da surovo meso vzpodbuja agresivnost je dokaj pogost argument pri nasprotnikih surove prehrane, vendar se s tem sploh ne strinjam. Pri hranjenju s surovim mesom me skrbi vse kaj drugega kot pa to, da bi pes postal agresiven.  Smiley
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Kapitan_Nemo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 388


« Odgovor #6 : četrtek, 19.06.2003 : 22:31:25 »

Opozorilo :
zaradi nevarnosti kuge in trakulje psu ne smemo dati za jesti surove prasice (brez ^ press Grin)  Grin
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #7 : četrtek, 19.06.2003 : 23:20:25 »

Ne glede na del prasice? (mislim glede na bolezni, ne glede na popadljivost)
Npr. svinjske vampe moram skuhat? Nasemu mesarju sem namrec z narocanjem mesa za cuceka tako simpaticna da mi je zadnjic za bonus dal svinjske vampe, ki jih ze vec kot en teden gledam v skrinji in ne vem, kaj naj z njimi. Grin
Logiran
v.furstenfeld
gost
« Odgovor #8 : petek, 20.06.2003 : 12:34:06 »


Citat

Ne glede na del prasice? (mislim glede na bolezni, ne glede na popadljivost)
Npr. svinjske vampe moram skuhat? Nasemu mesarju sem namrec z narocanjem mesa za cuceka tako simpaticna da mi je zadnjic za bonus dal svinjske vampe, ki jih ze vec kot en teden gledam v skrinji in ne vem, kaj naj z njimi. Grin

Nisam znal da je svinja preživač.
Inače ako niste znali, svi ljudi koji pojedu tatarski biftek postanu krvoločni.Isto dojde i od kamenica. Tongue
Logiran
Right_Thing
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 114


« Odgovor #9 : petek, 20.06.2003 : 12:40:54 »

Citat


Nisam znal da je svinja preživač.
Inače ako niste znali, svi ljudi koji pojedu tatarski biftek postanu krvoločni.Isto dojde i od kamenica. Tongue


ha ha ha - saj bi bil dober stos. Ampak glede na pojav bolezni norih krav, tale stavek ni dalec od resnice Lips Sealed

ceprav moram priznati, da nasa dobi obcasno surovega purancka.
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #10 : petek, 20.06.2003 : 13:55:14 »

Citat


Nisam znal da je svinja preživač.
Inače ako niste znali, svi ljudi koji pojedu tatarski biftek postanu krvoločni.Isto dojde i od kamenica. Tongue


Tudi jaz nisem vedela, da je svinja prezvekovalec  Huh ? Mesar mi je rekel, da so svinjski, mogoce je hotel samo povedati da so mu padli na tla  Grin . Imajo pa drugacen izgled in vonj oz. smrad od govejih.

Glede drugega odstavka - ne bi vedela, ker prakticno ne jem mesa, vsekakor pa ne 'tatarca' (vseeno pa sem vcasih zelo zelo krvolocna  Wink ).
Kot sem ze napisala - mislila sem glede bolezni, ne glede popadljivosti psa pri prehranjevanju s surovim mesom. To je...'potem pa svizec' sistem.

Aja, se vedno pa ne vem, ce mu lahko dam surovo svinjsko (pa recimo da prasicje, ne umazano) meso.
Logiran
Spikie
gost
« Odgovor #11 : petek, 20.06.2003 : 14:05:03 »

Hvala, zdej se pa ze boljse pocutim!  Wink Wink  Grin  Grin Pa aleps, z macki se ne spimo (macki nocejo) delamo pa na tem. Za zdaj se nekako igramo.
V bistvu je pa tale bulko mesancek, tako da pravim, da je pasme dolgonogi pitbull. V bistvu je lahko tudi stafford, ne poznam nobenega od starsev. V glavnem je luskan, in zdej bo surovo meso dobilval malo bolj pogosto. Me je vseeno malcek skrbelo, ker sta doma se dva macka, pa mulc, pa 85-letna gospa, tako da.... bolje drzi ga nego lovi ga.
Sicer pa v bistvu tudi mene bolj skrbijo trakulje, salmonele in podobna golazen, ampak ker macki predvsem meso jejo, pa je ok z njimi, upam, da bo tudi s psom.
Hvala in LP!
Logiran
Tara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 227


« Odgovor #12 : petek, 20.06.2003 : 18:24:54 »

Spikie, meso kupuj pri mesarju ali pakirano v trgovini, pa ne bi smelo bit problemov z omenjenimi stvarmi (če ga potem tudi pravilno shraniš).  Wink

Lp
Logiran
Spikie
gost
« Odgovor #13 : ponedeljek, 23.06.2003 : 11:11:29 »

Tara, meso pa itak vedno kupujem pri mesarju. In to samo za zverinice, ker ga sama ne jem  Cheesy.
Drugace pa cool, same pozitivne iskusnje. Kaj pa surive kosti, oz. mozeg v njih? To seveda mislim zarada BSE oz. norih krav.
LP
Logiran
Spikie
gost
« Odgovor #14 : ponedeljek, 23.06.2003 : 11:54:05 »

COOOOOL!  Grin Grin ;DDokoncno ugotavljam, da je moje pes kar se da brihten, in da je definitivno treba "ubogat" njihv sedmi cut. Mi je povsem jasno zakaj noce tovarnisko pripravljene hrane (niti briketov niti konzerv). Ker noce bit bolan! Mogoce je pa res moj prejsnji, celo zivljenje bolni kuza dozivel enajst let in pol, ker je jedel doma pripravljeno hrano?! (zal ne surove)
Definitivno, BARF vsaj 3x na teden!
LP
Logiran
Strani: [1] 2 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Posamezne sestavine v prehrani  |  Tema: surovo meso
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines