mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 04:52:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Posamezne sestavine v prehrani  |  Tema: surovo meso
Strani: 1 2 [3] 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: surovo meso  (Prebrano 23021 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Spikie
gost
« Odgovor #30 : torek, 01.07.2003 : 09:41:36 »

Ojoooooooooj a s tako zverino sploh kaj ostane za vas??  Wink Wink Grin
1 kg mesa na dan? Huh Uf! Tole pa je en pozeruhec.
Ja no, pri nas smo se kar zbircni, in se se kar otepam meska surovega meska kar naprej, ker se bojim, da pol pa sploh ne bo vec hotel drugega. Tako da recimo mu dam zjutraj surovo meso, pol pa do naslednjega dne zvecer ne vec, tako da poje se kaj srugega. Pri svinjariji pa nismo nic zbircni. Vceraj na vecernem kopanju smo zelooo hitri nasli eno cudno rec, za katiro sem zgrozeno ugotovila, da je taca ene zivali  Shocked Shocked(verjetno kasnega ex galeba ali ptica ali kaj takega). No, ko sem mu jo uspesno vzela in zgrozeno zabrisala proc, je pohitel in zelo kmalu nasel se drugo!  :-/ Angry Angry  grrrrrrrrr. Da o drekcih niti ne govorim! Ceprav se mi zdi, da mu cisto vsi pa niso vsec  Wink
V glavnem, sodelavka ima dalmatinca, ki tudi pozre vse kar vidi. Pa sem ji bla nekaj casa skoraj nevoscljiva, ampak.... no, ji nisem vec. Kuza ima devet let, pa pozre vsako svinjarijo, ki j najde. In ker ma precej vecji gobcek, to tudi precej hitreje nardi! Pol so pa prebavne tezave..... A kaj ko ta moj mali crni vragec ravno pri svinjariji ni zbircen!  Wink
LP!
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #31 : sobota, 05.11.2005 : 14:36:07 »

LP.
Ker je nas pes zaradi bolezni trenutno zelo "izbircen",razmisljam o surovem mesu.Do sedaj ga ni okusil.Dala sem mu za povohat..pa mislim,da bi kar hitro vse zmazal... Wink

Kaksna so vasa mnenja?
Na kaj moram bit pazljiva?
Mnenja sem,da so v surovem mesu..kaksne bakterije..ki jih pa s kuhanjem unicimo..? sram Cool

Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #32 : sobota, 05.11.2005 : 17:29:08 »

Kaj pa kuhano meso?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #33 : sobota, 05.11.2005 : 17:34:08 »

Kuham mu itak...ze od prej.
Zdaj pa poje par kosckov ..pa konec...
Briketov se niti ne dotakne...
 Huh
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #34 : sobota, 05.11.2005 : 17:51:34 »

Jaz sem psici dajala do priblizno enega leta vedno in samo surovo meso (kupljeno pri najboljšem sosedu Smiley. Pa ji nikoli ni bilol nič. Potem ga je pa nehala jest, tako da ga sedaj kuham ali pečem.
Logiran
Vivien
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 83


WWW
« Odgovor #35 : sobota, 10.12.2005 : 14:59:30 »

Surovo meso je povsem v redu. Je pa zelo fino, če se zraven dodaja še Oxy-Drops, zakaj lahko preberete tukaj:
http://shop.robbinspetcare.com/cats/nzoxydrops.html

Logiran
Vivien
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 83


WWW
« Odgovor #36 : sobota, 10.12.2005 : 15:03:53 »

S hranjenjem psa s surovim mesom ni nič narobe, je pa fino če se dodaja še Oxy-Drops, zakaj pa si lahko preberete tukaj, da se ne bom preveč razpisala :  Wink
http://shop.robbinspetcare.com/cats/nzoxydrops.html

lp
Logiran
Vivien
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 83


WWW
« Odgovor #37 : sobota, 10.12.2005 : 15:11:22 »

Še en zanimiv link o tem:
http://www.greatdanelady.com/articles/raw_diet_options.htm

IF USING ANY RAW MEATS.....
Oxy-Drops are a safe, liquid compound that has demonstrated efficacy as a bactericidal, fungicidal and virucidal agent. Oxy-Drops are important for animals that are on diets that include raw meat. This will help to keep the pathogenic bacteria from being a problem. Also breeds that are prone to bloat need Oxy- Drops because it helps to keep an overgrowth of bad bacteria supressed in the gut. If the bloating is caused by systemic fungus (Leaky Gut Syndrome) or pathogenic bacteria (Toxic Gut Syndrome), Oxy-Drops along with Probiotics may help keep these in check, as well as help maintain the correct pH of the gut.

Oxy-Drops enhances the immune system and second it releases slowly and oxidizes, cleaning toxins from the body. Oxy-Drops acts on the organism at cellular level with no unwanted side effects. The best use of Oxydrops is to mix according to instructions and pour over the dogs food daily. Oxy-Drops have many other applications, in a diluted form. For other uses see the websites below.

Verjamem da večina razume angleško tko da ne bi prevajala tole  Wink
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #38 : sobota, 31.12.2005 : 16:30:41 »

Oj!

Nas bucman je po dolgih letih zacel jesti surovo meso...sem mu ga ze prej kdaj poskusila dati, pa ga se povohal ni, kak teden nazaj, pa ga je zmazal kot volk...koscek mesa, mi je po pomoti padel z mize...

Koliko surovega mesa lahko pes poje naenkrat, kolikokrat na teden ga sploh lahko dobi?...dobila sem obcutek, da bi ga nas pes pojedel kolikor bi ga bilo na krozniku...nisem probavala, koliko ga je pripravljen zmazati.. Undecided moram povedat, da je drugace pes zelo zbircen, poje kolikor mu pase in kar je prevec pusti v posodi...veckrat se zgodi, da je samo na 2 dni...

Trenutno ga hranim drugace z RC...

Ampak sem ugotovila, da tisti dan, ko je jedel surovo meso (nikakor ne veliko in od tistega se ni mogel nasititi po mojem mnenju), potem briketov se tudi dotaknil ni...sedaj ne vem ali ni bil lacen ali je imel "shujsevalni dan po lastni izbiri"

Kako pa surovo meso vpliva na prebavo?

Ali se pes po surovem mesu lahko zacne rediti?

Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #39 : ponedeljek, 02.01.2006 : 12:05:38 »

Citat
Koliko surovega mesa lahko pes poje naenkrat, kolikokrat na teden ga sploh lahko dobi?...

Odvisno od psa, odvisno od prehrane (kaj dobiva poleg mesa),...

Citat
Ali se pes po surovem mesu lahko zacne rediti?

Enostavno povedano: pes se zacne rediti, ko poje vec (kalorij) kot pa (jih) porabi.

Citat
Kako pa surovo meso vpliva na prebavo?

Nekateri dobijo drisko, nekateri ga lepo prenasajo, pac odvisno od psa.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #40 : ponedeljek, 02.01.2006 : 12:30:16 »

Oj!

Pes je civava (2 kg tt), ki obozuje lezanje na kavcu in sprehod mu je postranska zadeva...zaenkrat se ne dobiva "redno" surovega mesa (dobil ga 2x), ker ne vem ce je to sploh priporocljivo...drugace pa ga hranim z RC, potem pa na vsake toliko casa poje kak krhelj jabolka, pa se kaj sprosjaci...vendar nikokor v velikih kolicinah...samo za okus... prej je pes dobival doma kuhano hrano, vendar sedaj cca 3-4 mesece nic vec...

se pravi na kratko dobiva samo brikete...

Ali mu potem lahko dam k briketom vsak dan kak koscek mesa ali je boljse da recimo 2x na teden namesto briketov dobi samo surovo meso?
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #41 : ponedeljek, 02.01.2006 : 12:39:12 »

Ninca10: http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,442.0.html
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #42 : ponedeljek, 02.01.2006 : 13:01:26 »

Lej, Ninca, to je cisto odvisno od psa (in lastnika). Nekateri pse hranijo samo s surovim mesom, drugi dodajajo se brikete, tretji mesajo oboje skupaj, cetrti meso skuhamo in tako dalje.
Predlagam ti, da si preberes zgornjo temo (link od Lilit) in se vse ostale, ki se ukvarjajo z doma pripravljeno hrano in se potem odlocis kateri nacin najbolj ustreza tebi in kosmatincu. Dajanje receptov na pamet, preko neta, brez poznavanja okoliscin, je vsaj brezveze, ce ne se kaj drugega.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #43 : ponedeljek, 02.01.2006 : 13:59:20 »

Nikakor ne pricakujem, da bom dobila v postu napisano, za "tvojega kuzmana je pa najbolje to pa to, za 100%"...

Samo zanimalo me je, ce je kolicina surovega mesa v vecjih kolicinah, ali recimo ce ga pes uziva vsak dan lahko kaj skodljiva...ocitno temu ni tako, kot sem uspela prebrati, se pravi, da sedaj moram samo se ugotoviti, kaj psu najbolj odgovarja...

Trenutno moram rect, da je pes zadovoljen z briketi in surovo meso bo njegovem primeru verjetno samo za popestritev prehrane...
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #44 : četrtek, 05.01.2006 : 08:14:44 »

Se eno vprasanje... sram

Ali je katera vrsta mesa bolj priporocljiva od ostalih oz. v nasprotnem primeru, ali je katera vrsta slabsa (manj priporocljiva)  od drugih...

Logiran
Strani: 1 2 [3] 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Posamezne sestavine v prehrani  |  Tema: surovo meso
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines