mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 05:03:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani
Strani: 1 ... 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 ... 58   Dol
Natisni
Avtor Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani  (Prebrano 105119 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #720 : četrtek, 13.07.2006 : 13:28:17 »

sej ni bilo tako hudo, dovolj, da so vi obstali, in Berry je bila malo oslinjena. Nič je ni bolelo in na koncu jo je bolj skrbela moja jeza, kot tista psica...

Ampak reklama pa res ni bila najboljša.

PS: Bila je svetla psica Wink

Kar se pa bulmastifov v azilu tiče pa mislim, da bi bil tisti prostor lahko bolje porabljen. Kaj ne morejo biti v policijskih boksih, če jih je policija zarubla?
A morajo delat gužvo v azilu, ker je sicer tudi veliko obiskovalcev?! Da o plačevanju stroškov ne govorimo...

Orgaizacija in nadzor pa res pešajo. Ne vem pa kakšna je lahko prevzgoja s psi na kupu  Shocked Huh
In če je to pogruntavščina najetih prevzgojiteljev ali lastnice ali slučaj, do katerega nikoli nebi smelo priti. Undecided
Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #721 : četrtek, 13.07.2006 : 14:31:02 »

Luka

poglej, že sedanji zakon zapoveduje, da morajo biti psi v urbanem okolju na povodcih, pa niso, v vseh parkih se preprosto spušča pse, da tekajo brez nadzora in ko takšnemu lastniku rečem naj da psa na povodec mi samo zabrusi naj se brigam zase, ampak moja je že tako na povodcu, nemalokrat mi pristane v naročju ko po njej skačejo večji odvezani psi, ki so po mnjenju lastnikov čisto neškodljivi in niti najmanj nevarni.
Strinjam se , da bi morala biti zakonodaja veliko strožja in same kazni za prekrškarje ogromne, ampak bi morali zagotoviti , da bi se ta zakonodaja začela tudi izvajati, kar pomeni zaposlitev nekaj ljudi, za pobiranje kazni, čeprav jaz vidim v tem precejšna sredctva v proračunu, pa določeni nimajo niti najmanjšega interesa, saj jim že sedanji zakon omogoča kaznovanje neodgovornih lastnikov.
In dokler bo tako lahko največ naredimo lastniki sami.

LP
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #722 : četrtek, 13.07.2006 : 21:26:12 »

http://24ur.com/naslovnica/novice/slovenija/20060713_3077445_16123419.php
Logiran
bullyzone
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 398


« Odgovor #723 : četrtek, 13.07.2006 : 22:28:02 »

AngSeter !
Zato sem pa dala besedo POKLIC pod narekovaje.
Če je ga. Metoda tisti pravi strokovnjak, ki lahko stopi pred sodišče in poda svoje mnenje ti jaz ne morem odgovoriti, je pa strokovnajkinja na svojem področju.
Verjetno je tudi pri nas čas, da se te zadeve uredijo in se dorečejo. Zdi se mi da nekateri sploh ne vedo kdo pije in kdo plača. Nekdo ima doma dva psa, ustanovi  firmo postane strokovnjak in po njegovem mnenju ''popije vso pamet sveta''. Ko pa nastopi p......., pol pa repek med noge in prelaganje odgovornosti na drugega.


Eva
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #724 : petek, 14.07.2006 : 06:29:23 »

Žiži,

se strinjam. Največ lahko in moramo storiti lastniki psov. Ampak nekateri brez kaznovanja tega preprosto ne razumejo. Toda tudi sedanje kazni so takšne, da jih nihče ne jemlje resno. Pa niso potrebni novi nadzorniki. Že če bi policija ob prijavi lahko kaznovala kršitelja, bi bilo rešeno marsikaj. Tako pa ga kaj drugega kot opozoriti ne morejo. Če pa bi lastniku napadalnega psa grozil odvzem le-tega, bi verjetno marisikateri "junak" svojega psa pripel na povodec. Ker večina takih lastnikov se s psom postavlja in če jim predmet njihovega postavljanja vzameš, tudi sami izgubijo na veljavi.

LP!
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #725 : petek, 14.07.2006 : 08:06:10 »

bullyzone, hvala za razlago!
Logiran
smrcek
rad pišem
****
Sporočil: 263


« Odgovor #726 : petek, 14.07.2006 : 13:05:04 »

Zanima me kaj bi napravila lastnica, če bi te stroške
za oskrbo psov naprtili kar njej ?
To je naš, vaš denar, ki bi ga lahko koristneje uporabili za zavržene pse ali muce.
Lastnica bi morala sama plačevati oskrbo v kaki drugi ustanovi
in ne v zavetišču, ki je postavljeno za namene zavrženih ali izgubljenih živali
kar pa ti psi definitivno niso.
Logiran
spuppisf
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 237


« Odgovor #727 : petek, 14.07.2006 : 19:58:44 »

Zanima me kaj bi napravila lastnica, če bi te stroške
za oskrbo psov naprtili kar njej ?
To je naš, vaš denar, ki bi ga lahko koristneje uporabili za zavržene pse ali muce.
Lastnica bi morala sama plačevati oskrbo v kaki drugi ustanovi
in ne v zavetišču, ki je postavljeno za namene zavrženih ali izgubljenih živali
kar pa ti psi definitivno niso.

Se strinjam. Lastnica bi morala poravnati vse stroške, zakaj bi jih mi  - davkoplačevalci zaradi njene malomarnosti?!

Ironija usode je, da posredno gre tudi iz žepa gospoda, ki ej bil napaden.


Menim, da je čas, da se zakoni sprememnijo. Edini način pa je, da se ustanovi projektna skupina, v kateri bi bila vsa društva proti mučenju živali in tudi pravi strokovnjaki na področju pasem in vzgajanja psov, ne pa kvazi strokovnjaki.

Lastniku psa bi morali naprtiti več odgovornosti in poostriti kontrolomd a do takšnih dogodkog ne bi prihajalo, kakor tudi ne do tga, da pse kar puščajo vs enaokoli, ko se jih naveličajo ali pa ne mroejo več za njih skrbeti.
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #728 : sobota, 15.07.2006 : 17:16:27 »

Za ugrize krivi nevestni lastniki
Ob zadnjih napadih psov

Slovenija, 15. julij 2006 12:53
Ljubljana - RTV SLO

Vurs pripravlja dopolnitve zakona o zaščiti živali, ki bodo omogočale odvzem ali napotitev nevarnih živali na šolanje.

V luči aktualnih pasjih napadov direktorica veterinarske uprave Vida Čadonič Špelič opozarja, da bi bilo izpostavljanje določenih pasem krivično. Dodaja, da sedanja zakonodaja vsebuje določbe o ravnanju z živalmi, ki ogrožajo okolico. Špeličeva poudarja, da gre pri problematiki predvsem za nevestne ali neusposobljene lastnike.

V državi je registriranih 160.000 psov. Lani je bilo prijavljenih 1.257, do julija letos pa 531 ugrizov. Največkrat so storilci zaradi številnosti zlati prinašalci.

http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=rnews&op=sections&func=read&c_menu=1&c_id=114185
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #729 : sobota, 15.07.2006 : 18:31:29 »

ja upam, da bodo dopolnitve čim prej tudi sprejete, in ne bodo obležale v kakšnem predalu.

LP
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #730 : sobota, 15.07.2006 : 18:42:46 »

Predvsem,da bi se izvajalo kar že velja in kar bodo še sprejeli.
Ljudje so plačani za izvajanje sprejetih določil, ki se praktično izvajajo v minimalni meri, ko pa pride do kritične situacije pa mečejo dobre in slabe skrbnike v isti koš.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #731 : sobota, 15.07.2006 : 18:52:15 »

 Grin Grin Zlati prinasalci? hehe, kako znano in preizkuseno na lastni kozi. Torej, kaj je zdaj s tistimi, ki kricijo, da je treba prepovedat pasme z "bull" v imenu. Hehe, bo treba zlatkote preimenovat v Golden Bullretriever, da bo vse popredalckano kotje treba. No, a vrjetno se kaksno pasmo... recimo Nemski Bullovcar  Grin Grin
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #732 : sobota, 15.07.2006 : 20:50:48 »

Meni se tudi ta izjava sliši kot "bullshit" ... namreč ... pljuvajo v lastno skledo. Sad

Citat
Vida Čadonič Špelič opozarja, da bi bilo izpostavljanje določenih pasem krivično.
[/i][/color]

Zakaj že omenjajo zlatkote? Shocked Lips Sealed

Vse skupaj je brezveze. Če ne bodo nehali samo pametovati in ne bodo nič naredili ... kje je že smisel vsega?

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #733 : sobota, 15.07.2006 : 21:01:05 »

Bullden retriever.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #734 : sobota, 15.07.2006 : 21:39:54 »

kaj pa nemški grizli?
Logiran
Strani: 1 ... 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 ... 58   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines