mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 09:45:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani
Strani: 1 ... 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54 55 ... 58   Dol
Natisni
Avtor Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani  (Prebrano 105133 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #735 : nedelja, 16.07.2006 : 08:12:24 »

pa se razsirjena verzija

http://novice.siol.net/default.aspx?site_id=1&page_id=2&article_id=1206071509113240&cid=100&pgn=1
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #736 : nedelja, 16.07.2006 : 08:20:16 »

Samo kako dolgo bo trajalo od predloga, uskladitve v vladi in treh branj v parlamentu?
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #737 : nedelja, 16.07.2006 : 08:51:18 »

Meni se tudi ta izjava sliši kot "bullshit" ... namreč ... pljuvajo v lastno skledo. Sad



Zakaj že omenjajo zlatkote? Shocked Lips Sealed

Vse skupaj je brezveze. Če ne bodo nehali samo pametovati in ne bodo nič naredili ... kje je že smisel vsega?

Lp, Fortuna.


Omenjanje zlatih prinasalcev razumem v pozitivnem smislu za pasme tipa bull. S tem so zeleli razbiti stereotipe, da so pasme bull ze po defoltu "smrtno nevarne", zlati prinasalci pa ena sama milina od psov in sploh prijazni cukrcki, ker dejanski podatki (ne statistika) govorijo povsem drugace. Na ta nacin nam je bilo med vrsticami povedano, da ne bodo predlagali tistega bedastega zakona o prepovedi vzrejanja "t.i. nevarnih pasem".


Glede na nedavne dogodke, se zna kmalu kaj zgoditi.
Kot ze tolikokrat do sedaj, je moral nekdo konkretno nastradat, da so se ustrezne institucije zmigale. Koncno se je celo KZS predramil in stopil v ospredje. Zdaj me skrbijo pravniki, ki bodo sestavljali ta predlog. Srcno upam, da si bodo razsirili obzorja glede kinologije in pripravili realen predlog. Smo namrec ze navajeni, da predloge zakonov pisejo totalni nevednezi na podrocju za katerega se zakon pise ali pa tisti, ki poznajo samo teorijo. V glavnem, upam, da bodo pri rojevanju zakonov na podrocju kinologije sodelovali tisti, ki to podrocje poznajo s prakticne strani in ki so resnicni strokovnjaki in ne neki "kvazi strokovnjaki", ki se jih omenja tudi v clanku.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #738 : nedelja, 16.07.2006 : 09:40:30 »

Kolikor sem razumela, je med pasemskimi psi največ ugrizov zlatih prinašalcev in to zaradi njihove številčnosti.Če bi želeli točno statistiko, bi ta morala biti narejena v procentih določenih pasem krat ugriz in tako bi prišli, do točnega razultata, katera pasma naj bi bila potencialno najbolj nevarna.
Da pa je vsak pes lahko nevaren pa vemo vsi in zato so res krivi njihovi lastniki.
Moti me pa v tem predlogu, da ločujejo lažje in težje poškodbe pri ugrizu in seveda , da pes brez vzroka nekoga napade, kako bo pa napadeni dokazal, da se je samo sprehodil mimo psa, kaj pa napadi na druge pse ali ni tudi to agresija, ki se kaj kmalu lahko soremeni v napad na človeka.

Ja veliko stvari še ni dorečeno, in opčutek imam, da se samo govori in to zato, da bi vsaj delno pomirili javnost.

LepDan
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #739 : nedelja, 16.07.2006 : 11:12:07 »

Žiži,
Citat
Moti me pa v tem predlogu, da ločujejo lažje in težje poškodbe pri ugrizu in seveda , da pes brez vzroka nekoga napade, kako bo pa napadeni dokazal, da se je samo sprehodil mimo psa, kaj pa napadi na druge pse ali ni tudi to agresija, ki se kaj kmalu lahko soremeni v napad na človeka.

preberi clanek se enkrat.
Tam je lepo napisano: ...ki so neizzvano enkrat ali večkrat ugriznili, napadli ali se napadalno vedli do človeka ali drugih živali. Zajeti so tudi napadi na zivali in ne samo na cloveka.
Statistika, ja  Wink Eden je meso, drugi zelje, statisticno gledano pa oba jesta segedin  Grin Glede na vse karakteristike pasme zlati prinasalec, do ugrizov s strani te pasme sploh ne bi smelo priti. Pa ni  tako in statistika gor ali dol. Se eno dejstvo, ki dokazuje, da je glavni krivec lastnik.

Zakaj te moti locevanje na lazje in tezje poskodbe? Ce jih ne bodo locili potem bodo vsi "obsojeni" psi sli pod, recimo, injekcijo ali v kontra primeru na prevzgojo. Ce se bodo odlociji za evtanazijo, bo sel pod injekcijo tudi tisti pes, ki je nekomu strgal hlace, ce pa za prevzgojo, potem bodo prevzgajali tudi taksne tezke primere kot je aktualni primer Rotar, pri katerem smo vsi enotni, da je v tem primeru uspesnost prevzgoje enaka nicli.

In kaksen naj bi bil problem dokazovanja? Vse vpletene strani bodo tudi v bodoce na sodiscu dokazovale svoj prav. Saj Rotarjeva se ni "lincana". Na sodiscu se bo lahko zagovarja in dokazovala svojo resnico, tako kot bo napadeni dokazoval, da psov ni hotel fotografirati, ampak je sel le mimo po plocniku.
Pa saj to ni nekaj novega. Tudi za prometni prekršek gres k sodniku za prekrske in tam prepricujes sodnika, da je na semaforju gorela zelena in ne rdeca luc.

Jaz pravim, hvala bogu, ker so uradne institucije koncno zacele migati in to celo v pravi smeri. Jasno, veliko je se nedorecenega. Kot sem ze prej  napisala, me zdaj bolj skrbi ali bodo zakon pisale prave osebe.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #740 : nedelja, 16.07.2006 : 19:04:45 »

Drejči

ja, se opravičujem, res sem premalo pozorno prebrala.
To, da so pa vsi psi, lahko nevarni ne glede na pasmo in velikost in da je zato kriv človek se pa tu tako verjetno vsi strinjamo.

ja, ločevanje me pa še vedno zelo moti, po eni strani naj bi bil pes oduzet če, bi se samo napadalno vedel, po drugi strani pa ločevanje po moči in velikosti pasjega ugriza.
Naprimer, velik pes lahko z svojim ugrizom naredi neprimerno večju škodo od manjšega ali celo najmanjčega psa, čeprav lako majhen pes kaže veliko večjo agresivnost kot večji pes.
Oprosti zame je tudi agresija, če majhen pes samo nekomu raztrga hlače, ker ga zaradi svoje majhne čeljusti ni uspel ugrizniti.
S teboj se tudi ne moram strinjati, glede primera Rotar, ja osebno jaz, bi ji takoj oduzela pse in ji prepovedala kakršne koli stike z njimi in šele takrat bi se pokazolo ali so to psi, katere se lahko prevzgaja, pa seveda ne v kardelu ,ampak kot posameznega, šele potem bi se lahko odločalo o njihovi morebitni evtanaziji.

Ker me sprašuješ, kakšen problem nastane pri dokazovanju, ja lahko zelo velik, če človek, ki je bil napaden nima svoje priče, se bo lastnik pač zagovarjal, da je ta človek izival njegovega psa, še večji problem , pa nastane ko pes napade psa in oba lastnika zagovarjata svojo zgodbo.


Zato osbno sem mnenja, da bi morali z zakonom najprej začeti resno preprečevati, da do takih neljubih dogodkov sploh prihaja in z drastičnimi ukrepi in visokimi denarnimi kaznimi začeti kaznovati tiste, ki ogrožajo z svojim vedenjem ostale ljudi in pse ter nenazadnje tudi svoje ljubljenčke, katerim, dovolijo prosto tekanje in sprehajanje po urbanem naselju, ali pa jih preprosto niso sposobni obvladati, ker niso dovolj zreli.
Ko je pes že enkrat ugriznil je že vse zamujeno in nepopravliva škoda je tu pa naj si bo za psa ali njegovega lastnika in seveda za žrtev, katera lahko trpi za trajnimi posledicami.

Koliko pa uradne inštitucije dejansko migajo, bo pa tako pokazal čas.
V vsakem primeru pa so in bodo najbolj na udaru najmanj krivi, in to so psi.

LP
Logiran
saska
odvisnež
*****
Sporočil: 563


« Odgovor #741 : nedelja, 16.07.2006 : 20:18:31 »

predvsem bi bilo treba delati na tem, da se nerodovniška vzreja ukine. tako se ne bo več parilo vse kar leze in gre med seboj in ne bomo po bolhi brali takih oglasov:

"prodam american pit bul .starsa sta zelo mocne postave in zelo divja.na razpolagi en samec zelo lepe barve.je zelo zivahen,in tut kr se vidi zelo divji."

 Roll Eyes Roll Eyes
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #742 : ponedeljek, 17.07.2006 : 11:49:16 »

Ni za verjet!!!  Shocked
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #743 : torek, 18.07.2006 : 09:52:17 »

Ali je res, da sta policista, ki sta ustrelila 4. psa v disciplinskem postopku?
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #744 : torek, 18.07.2006 : 11:24:45 »

predvsem bi bilo treba delati na tem, da se nerodovniška vzreja ukine. tako se ne bo veè parilo vse kar leze in gre med seboj in ne bomo po bolhi brali takih oglasov:

"prodam american pit bul .starsa sta zelo mocne postave in zelo divja.na razpolagi en samec zelo lepe barve.je zelo zivahen,in tut kr se vidi zelo divji."

 Roll Eyes Roll Eyes

Aha, ker če ma pes rodovnik pa lastnik ne more dat takega oglasa???  Shocked
Kaj pa če bi za nekaj let rajši ukinili VSO vzrejo, dokler se ne oddajo VSI psi, ki so po azilih? Po neki simulaciji v ZDA pred kašnimi dvemi, tremi leti, bi blo za to potrebnih 8 let (v ZDA). Kaj pa če bi rajši predpisali OBVEZNO STERILIZACIJO 90% rodovniških in nerodovniških psic, pa bi bilo takoj manj križancev! 10% psic pa bi verjetno že lahko poskrbelo za ohranitev vrste, ko bi za to prišel čas. Nekako ne razumem, kako so lahko izvor vsega zla samo nerodovniški psi....mislim....odkod potemtakem ČRNI ZLATI PRINAŠALCI???  Shocked
Pa mimogrede.... konkretno tejle bulmastifi so IMELI RODOVNIK. In ga. Rotar, ki je lastnica in skrbnica pasje mame, ki je imela mladiče je torej vzrediteljica.  Cheesy kr neki..... mislim.... ker rodovnik pa res rešuje vse pasje probleme tega sveta?!?!?!  Cheesy
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #745 : torek, 18.07.2006 : 12:12:52 »

svrk

Eden od policajev je moj prijatelj.Res je, da je v disciplinskem postopku. Toži ga Rotarjeva, ampak iz te moke ne bo kruha.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #746 : torek, 18.07.2006 : 13:00:13 »

Žiži,
svet ni črno-bel, v njem je polno sivin in Zakon ali Pravilnik, pa naj bo se tako dober, ne bo mogel zajeti vseh mikronians, ki se nam dogajajo vsak dan. Zato pa obstajajo sodisca, kjer se bo skusalo razjasniti vsak posamezni primer. Cakaj, cakaj, a ce oskodovanec nima price, potem avtomaticno ne more dokazovati krivdo krivcu? No, to pa ze ne bo drzalo. Sicer pa tukaj ne bom razlagala kako potekajo dokazovanja. Prica je le en izmed segmentov dokazovanja, obstaja pa se mnogo drugih nacinov in "prijemov".
Saj smo vendar pravna drzava  Wink

Nikjer v clanku nisem zasledila, da naj bi pse locevali po tem, kako siroko lahko nek pes odpre gobec in kako velik je, ampak naj bi napade opredeljevali glede na povzrocene poskodbe. Govori o posledici, ne o vzroku.


Lahko si prepricana, da psov ne bodo odvzemali za vsako storjeno prasko, ker jih enostavno ne bodo imeli kam dat. Mocno pa dvomim, da bodo sli, zaradi dopolnitev pravilnika, zidat objekt, kamor bi lahko taksne pse dali. No, ce bi ga res zgradili, bi to moral biti oooogrooomen objekt.

Glede Rotarjeve se s teboj povsem strinjam. Napisala sem le to, da bo omenjena gospa imela moznost na sodiscu povedat svojo resnico, ravno tako kot zrtev napada. Drugace pa tudi meni ni jasno, zakaj ima moznost dostopa do psov in zakaj so ti psi se vedno skupaj. No, pa se kaksen kup vprasanj bi imela, a sta ze ta dva dovolj v nebo vpijoca za zacetek.

Se enkrat, zakon ne bo mogel prepreciti "neljubih dogodkov", jih bo le opredelil in predpisal sankcije. Dejansko preprecevanje bo mozno le z osvescanjem in ucenjem ljudi, kaj pes sploh je. Vecina lastnikov pojma nima "kako deluje pes", ceprav imajo enega ali vec doma, da o tistih, ki psa nimajo, sploh ne govorim. In to je tisto, kar me najbolj jezi in zalosti hkrati.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #747 : torek, 18.07.2006 : 17:20:58 »

Nekako ne razumem, kako so lahko izvor vsega zla samo nerodovniški psi....mislim....odkod potemtakem ČRNI ZLATI PRINAŠALCI???  Shocked

Cheesy iz sanj in zmedenih ugibanj  Wink Grin
v resnici pa so nastali iz prednikov novofundlandcev, labradorcev in setrov. Pasma se imenuje gladkodlaki prinasalec in so jo prav tako ustvarili z nacrtno vzrejo, ne pa z dvoriscnim spekuliranjem. In ne izvirajo ven iz zlatih prinasalcev, so bili ze prej na sceni.
Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #748 : torek, 18.07.2006 : 19:14:23 »

Drejči

ja potem sva pa kar na isti valovni dolžini, vsaj kar se zakona tiče in sem to že napisala dve strani nazaj, v odgovor , mislim da Luki.
Zakon res ne more preprečiti tega, kar lahko preprečimo lastniki oziroma vodniki psov in dokler bo imel lahko psa vsakdo, pa čeprav je daleč od zrelosti in sposobnosti imeti psa, bo tako kot je in samo osveščanje lastnikov niti ne bi imelo nevem kakšnega učinka, saj ponavadi poslušajo in berejo že dokaj osveščeni ostalim, pa tako ni dosti mar.

Ja, žal vse se začne in konča samo pri človeku.

LP
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #749 : torek, 18.07.2006 : 19:19:50 »

tanja040,
sem vesela za tvoje obvestilo. Jaz sem slišala, da ste v disciplinskem postopku, ker sta streljala med ljudmi. Ali tožba gospe Roter lahko izzove disciplinski postopek? ali to nista slučajno 2 stvari. Držim pesti zanju, ker sicer res ne vem, kako bo sploh še kdo hotel postati policist.
Logiran
Strani: 1 ... 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54 55 ... 58   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines