mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 08:44:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani
Strani: 1 ... 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 ... 58   Dol
Natisni
Avtor Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani  (Prebrano 105129 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #750 : torek, 18.07.2006 : 19:21:02 »

Drejči pa še to

ne nikjer ne piše, da bi pse ločevali po velikosti, to sem dala samo kot prispodobo, glede na povzročeno čkodo, kajti majhen pes naredi manjšo v vsakem primeru, vsaj kar se ugriza tiče, strah je pa verjetno lahko enak.

Uh, kar se pa pravne države tiče............................hmmmm.

LP
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #751 : torek, 18.07.2006 : 20:54:34 »

svrk
to da sta v postopku zaradi streljanja med ljudi nič ne vem bom ga pa jutri vprašala če ga bom videla kako je zdaj s tem
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #752 : torek, 18.07.2006 : 22:05:36 »

svrk

Eden od policajev je moj prijatelj.Res je, da je v disciplinskem postopku. Toži ga Rotarjeva, ampak iz te moke ne bo kruha.
 

Močno upam, da res ne bo iz emoke kruha, ker ta Rotajeva teh psov nazaj ne sme dobiti. Ne vem kj je delala s temi psi, a po tolkih napadih na druge pse in potem še na ljudi, ni variante, da so še med nami. Res se proti tisti inekciji samo v tem primeru ni druge rešitve...lp
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #753 : sreda, 19.07.2006 : 08:40:26 »

Cheesy iz sanj in zmedenih ugibanj Wink Grin
v resnici pa so nastali iz prednikov novofundlandcev, labradorcev in setrov. Pasma se imenuje gladkodlaki prinasalec in so jo prav tako ustvarili z nacrtno vzrejo, ne pa z dvoriscnim spekuliranjem. In ne izvirajo ven iz zlatih prinasalcev, so bili ze prej na sceni.

Že mogoče. V resnici pa konkretni "črni zlati prinašalci" izvirajo natanko iz RODOVNIŠKE zlate prinašalke in njenega intimnega prijatelja za nekaj minut, rodovniškega setra! In to brez kakršnihkoli špekuliranj, sanj ali zmedenih ugibanj. Konkretno leglo je na sceni cca 3 leta! Vem še za eno leglo, ki izvira iz druge rodovniške zlate prinašalke in tudi tukaj je bila večina mladičev črnih. Spet načrtna vzreja???   Huh  Kateri prinašalci so že to??  Undecided
In potem vprašam vas, ki tako zelo poveličujete rodovnik, kam s takim leglom??? Najbrž potem sanjamo, zmedeno ugibamo in špekuliramo tisti, ki tako ali drugače pomagamo zavrženim kužkom. Izvor vsega zla, pa tudi pasjega, ni nerodovniška goneča psička, pač pa vedno in edino le človek!!! 
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #754 : sreda, 19.07.2006 : 08:55:19 »

Kam s takim leglom...pod oglase podarim! Gospodu z rodovnisko psicko pa vzet kakrsnekoli moznosti,da bi v bodoce paril z vzrejnim dovoljenjem.
Rodovnik je lahko marsikaj in je zelo dalec od kosa povelicevanega papirja-ce to se ni jasno Sleepy imamo menda clanke in cele diskusije na to temo Huh So pa ljudje ki ne morejo/znajo/hocejo cuvat psicke med gonitvijo, tudi razlog zakaj imamo toliko psov po zavetiscih.
Lp
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #755 : sreda, 19.07.2006 : 09:18:31 »

Kam s takim leglom...pod oglase podarim! Gospodu z rodovnisko psicko pa vzet kakrsnekoli moznosti,da bi v bodoce paril z vzrejnim dovoljenjem.
Rodovnik je lahko marsikaj in je zelo dalec od kosa povelicevanega papirja-ce to se ni jasno Sleepy imamo menda clanke in cele diskusije na to temo Huh So pa ljudje ki ne morejo/znajo/hocejo cuvat psicke med gonitvijo, tudi razlog zakaj imamo toliko psov po zavetiscih.
Lp
Kdo pa naj potem vzame kužka brez rodovnika? Če rodovnik ni pretirano poveličevan, in je v resnici tako pomembna reč: KDO NAJ VZAME PSE BREZ RODOVNIKA? Kaj s takimi psi???  Huh Res mi ni potrebno brat člankov o pomembnosti rodovnika (ta čas raje porabim za izobraževanje v neki drugi pasji smeri), marsikomu pa bi priporočila podrobno branje člankov o odgovornem skrbništvu, šolanju in podobnem. Rodovnik zagotavlja, da bo pes zgledal približno tako kot njegovi starši, in da se od njega upravičeno pričakujem določeno vedenje. In nič več. Rodovnik NE zagotavlja, da bo pes lepo vzgojen, da se bo gonil (ali gonila) samo takrat ko mu ali ji bo to dovoljeno, da bo imel/a dom, kot se za vsakega psa spodobi.

Še enkrat: trije bulmastifi so imeli: rodovnik, vzrejno dovoljenje, šlo pa je za načrtovano vzrejo. IN? Tudi če psica in skrbnica ostaneta brez vzrejnega dovoljenja, bo škodo, ki je bla narjena pasmi, težko popravit. V kratkem času sploh ne!
Mogoče bi blo dobro, če bi si sem pa tja kdo prebral tudi kašen članek o odgovornem skrbništvu, primerni vzgoji in šolanju namesto kašnega članka o pomembnosti rodovnika!
Balu, če ti ni jasno, da za psa, primernega za življenje v urbanem okolju, ni pomemben rodovnik, pač nekaj povsem drugega, si preberi še kašen drug članek, ne samo tiste o rodovnikih.
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #756 : sreda, 19.07.2006 : 09:20:04 »

E, samo to še manjka, da ta dva policaja kakorkoli kaznujejo. Kar pa se mi v sedanjem stanju pravnega sistema naše države in stanju države nasploh ne zdi nič čudnega Lips Sealed.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #757 : sreda, 19.07.2006 : 09:32:54 »

Sleepy, ja pa hvala bogu da sta ta dva psa (bulmastifa) imela rodovnik. Kdor bo zelel kupit bulmastifa, bo samo pogledal rodovnike teh napadalnih psov in bo vedel, katerih linij se bo moral izogibat. Malo bo prestudiral se sorodnike in bingo-vse mu bo jasno in vse bo izvedel Wink A vidis, zakaj so pomembni rodovniki? Tudi pri moji pasmi se pojavljajo psi in linije, ki so malo bolj agresivni. Jaz se takih psov izogibam na daaaaaalec. In ZA TO pa so uporabni rodovniki!
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #758 : sreda, 19.07.2006 : 09:55:39 »

Sleepy,
da ne bomo spet pisali eno in isto, si TUKAJ preberi kaj vse smo ze napisali na to temo.

Citat
Mogoče bi blo dobro, če bi si sem pa tja kdo prebral tudi kašen članek o odgovornem skrbništvu, primerni vzgoji in šolanju namesto kašnega članka o pomembnosti rodovnika!

Ne bo drzalo. Odgovornost za psa se ne zacne sele takrat, ko prestopi prag nasega doma. Zacne se ze mnogo prej in sicer takrat, ko zacnemo razmisljati o nakupu. In v fazi odlocanja je rodovnik se kako pomemben. Ampak, za veliko ljudi je res samo kos papirja, ker ga NE ZNAJO BRATI.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #759 : sreda, 19.07.2006 : 10:19:07 »

Aha! Ker o odgovornem skrbništvu se pa človek lahko (oz. naj se) pozanima šele POTEM, ko že ima psa z rodovnikom.....   Huh no sej, če se o tem pozanima vsaj takrat, ko se nekdo drug ubada z njegovim nerodovniškim leglom, je to vsaj nekaj...
svašta....
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #760 : sreda, 19.07.2006 : 11:58:43 »

Sleepy,
vidim, da imas veliko opravka z zavrzenimi psi in mesanci. Daj povej mi, kaksni ljudje producirajo taksna legla? In predvsem me zanima, koliko od teh ljudi zna PRAVILNO brati in razumeti rodovnik (ce sploh vedo kaj to je)?
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Katya
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 99



« Odgovor #761 : sreda, 19.07.2006 : 12:06:07 »

Sleepy - preberi še enkrat kdaj se začne odgovorno skrbništvo.


Odgovornost za psa se ne zacne sele takrat, ko prestopi prag nasega doma. Zacne se ze mnogo prej in sicer takrat, ko zacnemo razmisljati o nakupu.

Ker če si resnično odgovoren, ne boš gledal samo na to, kako čim ceneje priti do "pasemskega" psa. Če ti je vseeno za to, kako pes izgleda in kakšne so njegove prirojene značilnosti, vzameš psa mešanca, po možnosti iz zavetišča in zanj odšteješ res samo stroške cepljenja in hrane.

V primeru pa, da želiš imeti psa določene pasme, pa je edina prava pot pes z rodovnikom odgovornih vzrediteljev.

Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #762 : sreda, 19.07.2006 : 12:20:36 »

Ste pa zapeli s temi rodovniki in podobnim. Dejstvo je, da psi nikakor niso bili socializirani in vzgojeni in da lastnica z njimi ni znala ravnati. Ne glede na rodovnik in njegovo linijo. Če je vedela, da so napadalni, bi morala z njimi tako tudi ravnati. Skratka, močno je za..... stvar.
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #763 : sreda, 19.07.2006 : 12:24:40 »

Bina, povej to tistemu kranjčanu..... lahko tudi inštruktorci, ki se je tako pametno lotla prevzgoje, pa še ostalim nesrečnežem.
Katya, DOBRO JUTRO! Ko boš v mojih postih ali čemer koli kar napišem ali čemerkoli kar govorim videla ali slišala karkoli, kar bi samo nakazovalo, na to, da iščem ali komu razlagam kako do poceni pasemskega psa, TI DOVOLIM, da me opozoriš na to kaj je odgovorno skrbništvo! Do takrat se pa USTAVI!!!
Odgovorno skrbništvo se začne PRED izbiro psa, začne se že ob samem razmišljanju, da bi človek imel psa! Ob analiziranju svojega življenskega stila, prostorskih in finančnih možnosti, želja, disciplinaranosti, odločnosti, nenazdnja psihofizičnem satnju..... Šele potem se začne izbira psa!!!!
Drejči, o ljudeh, ki producirajo kakršnakoli legla in jih potem zavržejo ali pripeljejo v azil pa tukaj ne bi. O njih nimam najlepšega mnenja in ne bi blo najprimernejše za branje.
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #764 : sreda, 19.07.2006 : 12:25:55 »

Ste pa zapeli s temi rodovniki in podobnim. Dejstvo je, da psi nikakor niso bili socializirani in vzgojeni in da lastnica z njimi ni znala ravnati. Ne glede na rodovnik in njegovo linijo. Èe je vedela, da so napadalni, bi morala z njimi tako tudi ravnati. Skratka, moèno je za..... stvar.

Evo, BRAVO! NE GLEDE NA RODOVNIK IN NJEGOVO LINIJO!!!!!
Logiran
Strani: 1 ... 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 ... 58   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines