mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 00:03:50

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani
Strani: 1 ... 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58   Dol
Natisni
Avtor Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani  (Prebrano 104118 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #795 : torek, 25.07.2006 : 15:55:00 »

tole, kar ste začeli, je za v temo, psi brez povodca, namreč če so vsi psi na povodcih, res ni nobene bojazni, da bi kdo koga napadal. To, da se pa vedno krešejo mnenja veliki pes, mali bevskač, velikan, podgana itd. je pa že vsem nam znano in verjetno se bomo težko vsi strinjali z vsem in kdo koga bolj moti ter, kdo je nevarnejši, vsak bo zagovarjal svojo stran.
Zavedajmo se, da smo za njihovo varnost in varnost drugih psov, odgovorni sami in prav smešno je brati primerjave čivava in bullmastif, kakor lahko spuščena čivava sproži napad večjega psa, tako lahko večji pes , ki je odvezan napade manjšega ampak samo zaradi premoči večjega psa bo na slabšem manjši.

In zato se popolnoma strinjam z Teski, ko pravi da je res skrajno neprimerno, ko psi niso pod kontrolo in s tem misli prav na vse pse male in velike.

LP
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #796 : torek, 25.07.2006 : 15:56:36 »

Teski, saj če veliki psi napadejo malega otroka naredijo še večjo škodo kot mali psi Wink Če že gremo tako daleč  Roll Eyes

Vsekakor!
To sem dala za primer, da se ljudje zavejo, da lahko tudi majhni psi napravijo veliko škodo. Zdelo se mi je namreč, da se marsikdo ne zaveda, da je vsak pes, ne glede na velikost, rodovnik, pasmo, potencialen povzročitelj škode - na ljudeh, drugih živalih, predmetih,... Vsak mora imeti svojega psa pod kontrolo, da ne napada pa tudi ne izziva.
Vse je v domeni lastnika.  

LP, T
Logiran
stieber
novinec
*
Sporočil: 45


« Odgovor #797 : torek, 25.07.2006 : 16:04:52 »

Gotovo je vsak pes potencialen povzročitelj škode, ampak po statistiki ene pasme fentajo precej več ljudi kot druge, nekaterim pa v vsej svoji zgodovini še ni uspelo narediti dokazanega "killa". Kam sodi recimo rotvajler kam pa yorkshirski terier, mi pa najbrž ni potrebno razlagati.

Lastniki pasem, ki so s tega stališča bolj nevarne, seveda pogosto skušajo zavajati z navajanjem ugrizov, češ, da vse pasme grizejo približno enako pogosto. Ko pa jih vprašaš, kakšne POSLEDICE so prinesli ti ugrizi, pa ostanejo brez argumentov.
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #798 : torek, 25.07.2006 : 16:16:26 »

Če bi vsak imel svojega psa pod kontrolo, se statisktiki ne bi imeli s čim za ukvarjat...  Wink

Drugače pa je meni popolnoma vseeno, če je en kuža pasme "nevemkakšen karkoli" po statistiki po ugrizih na repu oz. z drugimi besedami ima najmanj ugrizov, če pa lih ta mene ali mojega psa/otroka (op. ga sicer nimam  Smiley )/fanta,... ugrizne - pa ne glede na to kakšno škodo mi s tem povzroči - prijetno ni v nobenem primeru (razen, če si mazohist...  Wink )

Konec koncev mi ni fajn niti, če me kakšen pes konkretno oskače, če sem zelo fino oblečena (za na poroko   Wink ). Niti ne uživam, če stopim v pasji iztrebek, za katerega je pri lastnikih, ki nimajo svojih psov pod kontrolo, še manjša možnost, da bo pobran.

No, sedaj sem se res razpisala, tema pa tudi ni lih taprava...   Tongue

T
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #799 : torek, 25.07.2006 : 16:40:44 »

No, no...pa saj tudi sama že ves čas trdim, da mora imeti vsak lastnik svojega psa pod kontrolo. Me ne zanima ali je mali ali velik. Obenem naj se tako lastniki malih psov kot velikih zavedajo, da so prav vsi PSI in lahko povzoročijo škodo, ugriz, strah...

Pa še to: nek bullmasti na vrvici, je itak močnejši od lastnice in če bo hotel napasti bo napadel in bo lastnica lepo zvisela s svojo vrvico. Samo pravilna vzgoja bo takega psa zaustavila. Nobena vrvica. Je pa res, da bolje vrvica kot nič. Ampak to zame še vseeno ne pomeni, da je pes pod kontrolo. Žal.

Pa še nekaj - eni imate morda drugačna merila, toda moja so taka, da tudi če je pes izzivan (drugi pes renči nanj, laja...ampak ne napade) se moj nima kaj repenčit nazaj.  Vse prevečkrat namreč slišim: ja normalno, da ga je napadel, če je pa uni drugi renčal nanj.
No, meni to ni normalno, niti prav.

lp,
Diana
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #800 : torek, 25.07.2006 : 19:21:43 »

Mel se čisto strinjam s tabo.Tudi jaz imam podobne probleme, moj pes je majhen in vedno na povodcu, če srečava male ali srednje pse je vse ok , če pa srečava velike ali pa kaj podobnega bulu moj renči, ampak samo ker se boji.Saj tako ali pa tako nima proti njim nobene možnosti.Nevem, mogoče pa brani mene ali pa čuti moj strah.
Drugače je pa velika razlika, če se stepe z malim ali velikim.
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #801 : torek, 25.07.2006 : 19:31:59 »

Ampak renci ali pa laja pa lahko se zmeraj in gospodar ga tega ne odvadi. Drzi?
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #802 : torek, 25.07.2006 : 19:45:29 »

Ne ni čisto tako, to se dogaja kakšna 3 leta, star je pa 14 let.
V mladosti je bil napaden, mogoče ima pa posledice.Ampak še enkret poudarjam,moj je privezan in drugi ki je odvezan k nama priteče.
Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #803 : torek, 25.07.2006 : 19:50:42 »

Mel

tvoja merila so skoraj preveč zahtevna za psa, postavi se v njegovo kožo, ko nekdo skače nanj, renči, laja in se zaganja, še mi ljudje, ki smo razumska bitja, ne nagonska kakor psi, ne trpimo, da nas nekdo klofuta se dere na nas in se nad nami iživlja in le malo je takšnih med nami, da se preprosto umakne pa še to srečo ima da se lahko, pes,ki je na vrvici pa se res ne more umakniti, če tega ne stori njegov vodnik.

tanja040

tudi jaz imam majhnega psa, pa se zaradi tega vseeno zavedam svoje odgovornosti najprej do moje Žiži, čeprav moja nima prav nobenega strahu pred velikim psom, zato sem pa jaz malo bolj previdna, saj jo lahko že bolj groba igra velikega psa poškoduje.

Kar se pa tiče ugrizov, pa prav vsi dobro vemo, da majhen pes naredi manjšo škodo, velik pa večjo, tako pač je.

Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #804 : torek, 25.07.2006 : 19:55:21 »


Pa še nekaj - eni imate morda drugačna merila, toda moja so taka, da tudi če je pes izzivan (drugi pes renči nanj, laja...ampak ne napade) se moj nima kaj repenčit nazaj.  Vse prevečkrat namreč slišim: ja normalno, da ga je napadel, če je pa uni drugi renčal nanj.
No, meni to ni normalno, niti prav.

Am, ce te prav razumem; ti gres na sprehod s pesjanckom (na povodcu) in vama nasproti pride pac en pes, ki ga tvoj ne mara. Tvoj ga nadere, vendar mu ti itak ne pustis blizu, tako da ostane samo pri dretju (lajanje, rencanje, poskakovanje) tvojega pesjana. Un tadrugi ga pod nobenim pogojem ne sme napasti.
Ce si tako mislila, se cisto strinjam!
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #805 : torek, 25.07.2006 : 19:59:18 »

Ja Žiži saj to sem hotela napisat. Ne zaganja se v nobenega in ne renči brez razloga in z nekaterimi velikimi se prav rad preganja po travnikih, ampak ene pa ne prenese pod nobenim pogojem.Mogoče sem slaba gospodarica , ker ga tega ne odvadim. Roll Eyes
No saj tudi jaz določenih organsko ne prenesem (ljudi) pa zase vem da sem lepo vzgojena. Cheesy Smiley
Vse vrste in velikosti živali pa obožujem. Wink
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #806 : torek, 25.07.2006 : 20:04:28 »

Ne, moj začne renčati, ko pride tadrugi pes zraven. In ker vem s katerimi se ne more se tistega raje izognem in grem v drugo smer.Nekateri nama pa sledijo, lastnik pa kilometer za njim hodi. Undecided
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #807 : torek, 25.07.2006 : 20:09:16 »

Še enkrat:


Mel

tvoja merila so skoraj preveè zahtevna za psa, postavi se v njegovo kožo, ko nekdo skaèe nanj, renèi, laja in se zaganja, še mi ljudje, ki smo razumska bitja, ne nagonska kakor psi, ne trpimo, da nas nekdo klofuta se dere na nas in se nad nami iživlja in le malo je takšnih med nami, da se preprosto umakne pa še to sreèo ima da se lahko, pes,ki je na vrvici pa se res ne more umakniti, èe tega ne stori njegov vodnik.

Moja merila so previsoka, ker ne pustim, da pes zgolj zaradi renčanja in bevskanja napade drugega psa? Shocked Torej moj pes lahko napade, ker drug pes renči nanj - ampak ga ne napade!! Ostane zgolj pri renčanju in bevskanju..So RES previsoka? Ker če pa tako lastniki psov razmišljate, pol pa...Zame so to merila, ki bi jih moral dosegati vsak pes. To pa je v domeni lastnika.

POVDARJAM pa da to NE VELJA, če drugi pes napade!! Dokler je zgolj bevskanje in renčanje...če pa drugi pes napade, potem bi seveda svojemu dovolila da se BRANI.

Žiži, če se kdo na človeka dere, potem ta drugi vendar nima pravice da ga okofuta ali pač? Ko govoriš o klofuti, še enkrat povdarjam, da sem izrecno tudi v prejšnjem postu navedla, da to ne velja ko pes napade!
In pes na vrvici se renčanju in dražneju lahko prav elegantno izogne.

Am, ce te prav razumem; ti gres na sprehod s pesjanckom (na povodcu) in vama nasproti pride pac en pes, ki ga tvoj ne mara. Tvoj ga nadere, vendar mu ti itak ne pustis blizu, tako da ostane samo pri dretju (lajanje, rencanje, poskakovanje) tvojega pesjana. Un tadrugi ga pod nobenim pogojem ne sme napasti.
Ce si tako mislila, se cisto strinjam!

Tako je. Velja pa tudi obratno. Če drugi pes renči na mojega in laja pa vendar ne pride blizu oz. ga NE napade, potem moj lahko pozabi na kakršenkoli napad.

Mislim, sem presenečena, da tako razmišljate nekateri, res sem. Nisem vedela, da imam jaz viskoka merila. Mislim da renčanje in lanjanje nikoli, ampak res nikoli ne sme biti tehten razlog za napad drugega ali našega psa. Če že primerjamo z ljudmi, kar tako radi počnemo - saj tudi zaradi jezikanja, nobena klofuta ni opravičljiva, kajne?

lp,
Diana

Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #808 : torek, 25.07.2006 : 20:19:59 »



Tako je. Velja pa tudi obratno. Če drugi pes renči na mojega in laja pa vendar ne pride blizu oz. ga NE napade, potem moj lahko pozabi na kakršenkoli napad.


Absolutno! Sicer se pri nama itak jaz tepem. Wink

Se mi pa tvoja merila ne zdijo prav nic visoka. Hudica, saj vsi kar naprej ponavljajo, kako ooooh in sploh vzgojene pse imajo. Torej? Pes, ki se zakadi v privezanega psa, ki pac laja/renci, zame ze ni vzgojen. Hm, ziher mam visoka merila, kar se tice vzgoje. Nic cudnega, da po mojih merilih 3/4 psov sploh nima narejenega odpoklica. Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
stieber
novinec
*
Sporočil: 45


« Odgovor #809 : torek, 25.07.2006 : 21:40:21 »

Če bi vsak imel svojega psa pod kontrolo, se statisktiki ne bi imeli s čim za ukvarjat... Wink

Drugače pa je meni popolnoma vseeno, če je en kuža pasme "nevemkakšen karkoli" po statistiki po ugrizih na repu oz. z drugimi besedami ima najmanj ugrizov, če pa lih ta mene ali mojega psa/otroka (op. ga sicer nimam Smiley )/fanta,... ugrizne - pa ne glede na to kakšno škodo mi s tem povzroči - prijetno ni v nobenem primeru (razen, če si mazohist... Wink )

Konec koncev mi ni fajn niti, če me kakšen pes konkretno oskače, če sem zelo fino oblečena (za na poroko Wink ). Niti ne uživam, če stopim v pasji iztrebek, za katerega je pri lastnikih, ki nimajo svojih psov pod kontrolo, še manjša možnost, da bo pobran.

No, sedaj sem se res razpisala, tema pa tudi ni lih taprava... Tongue

T

V nasprotju s tabo pa je meni še kako pomembno, kakšno škodo naredi pes...ali te samo malce opraska ali pa ti recimo potrga kite na roki ali pa te celo ubije. Sicer se mi zdi skajrno nenavadno, da je tebi vseeno za posledice, ki bi jih utrpela, ampak ljudje smo si pač različni.
Logiran
Strani: 1 ... 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines