mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 22:47:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani
Strani: 1 ... 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58   Dol
Natisni
Avtor Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani  (Prebrano 104327 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #810 : torek, 25.07.2006 : 21:54:37 »

Ne vem, niti ne bom gledala za nazaj, ampak ... ali lahko v tej temi nadaljujemo o dotičnih bulmastifih in njihovimi izpadi oz napadi? Za vse ostalo so odprte druge teme.

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #811 : torek, 25.07.2006 : 22:30:43 »

V nasprotju s tabo pa je meni še kako pomembno, kakšno škodo naredi pes...ali te samo malce opraska ali pa ti recimo potrga kite na roki ali pa te celo ubije. Sicer se mi zdi skajrno nenavadno, da je tebi vseeno za posledice, ki bi jih utrpela, ampak ljudje smo si pač različni.

Fortuna, najprej se opravičujem, ker bom na ta post odgovorila - ne vem namreč kje drugje bi lahko na to odgovorila - mogoče pa ne bi bilo slabo to nekam premakniti.

Stieber, če si dobro bral, potem lahko prebereš, da si krepko narobe razumel, kar sem napisala - niti zdaleč mi ni vseeno kakšne so posledice - jaz nočem nobenih - ne prask, ne odtrganih delov telesa in ne mojega čevlja v smrdeči "tortici". In to je bil tudi smisel tega posta. Če pa ti to razumeš, da mi ni mar za posledice, potem pa ti ne morem pomagat.

 Huh Sem pa mislila, da je to dovolj jasno razbrat iz posta, ki si ga citiral.

LP, T
Logiran
stieber
novinec
*
Sporočil: 45


« Odgovor #812 : torek, 25.07.2006 : 22:59:40 »

Funkcionalno pismen zaenkrat sem, tako da je krivda najbrž v napačnem izražanju tvojih misli. Pa brez zamere, pojdimo sedaj na bull mastife.
Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #813 : torek, 25.07.2006 : 23:13:45 »

Mel, če si dobro prebrala moj post, najbrž veš, da nisem govorila samo o lajanju in bevskanju, ampek o primeru, ko je eden od psov spuščen in napada drugega, takrat se bo gotovo nagonsko branil, pa naj še ne vem kako obvada strpnost.Mogoče sem res malo površno prebrala tvoj post, ti pa si najbrž površno prebrala mojega glede klofutanja.

Kaj vse gre meni na živce, ko se sprehajam z mojo Žiži, pa raje ne bom naštevala ker je tega enostavno preveč, ravno zato se raje sprehajamo po bolj mirnih sprehajalnih poteh.

Ravno zato ker nekateri preveč zaupajo svojim psom, in naj bi njihovi psi vedno in povsod ter v vsaki situaciji obvladali odpoklic, prihaja do napadov na ostale pse ali celo ljudi.
Ti,ki imaš pa majhnega psa na povodcu ,pa si velikokrat primoran nositi svojega psa v naročju in po tebi skače pes, ki po lastnikovem prepričanju obvlada odpoklic in zato lahko prosto teka.

LP



 
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #814 : sreda, 26.07.2006 : 07:05:34 »

Ste pa  naredile  celo " študijo" glede  tega  odpoklica. Predvidevam pa  da  si ta  odpoklic  malo narobe  interpretirate.
Ni  odpoklic  samo  tak  kot v pasji šoli.
Pes na mestu  lastnik  oddaljen in potem odpokliče  psa -> pes pride k njemu in odpoklic  obvlada. Roll Eyes
odpoklic  obvladati  pomeni da  pes pride k lastniku  tudi takrat , ko je v  situaciji v kateri psu najmanj  ustreza  da bi se  vrnil k lastniku.

bom navedla  primer:  pri  ptičarjih;  kadar je pes na delu-> preizkava terena  -> slučajno izsledi zajca  in se  za njim  tudi  požene-> ga  goni.....  in ko je  na razdalji(  ko lastniku ne odgovarja  več)  sledi  odpoklic(  dva  piska  z  piščalko)  ->  pes  nemudoma  prekine  svoje  dejanje in se  po najkrajši poti  vrne k lastniku.
To je  zgolj primer pri  delu.
V  urbanem  okolju  pa ni popolnoma nič  drugače. 
Obvladati odpoklic pomeni  da  zna  tudi lastnik(  kateri ima svojega  psa  na očeh) presoditi  kdaj prihaja  pes  v  neljubo  situacijo.  In še  predno  pride  v tako  situacijo  psa odpokliče.
To je  obvladati  odpoklic!
In tega  80%  psov ne  zna(  vsaj  tistih  ki sem jih jaz  imela  čast srečat).
Pasja  šola  gor ali dol.  Tisti  odpoklic    iz pasje  šole  ko pes čaka  na mestu  in se ga potem  odpokliče   je  tralala.  Dovolj  za  opravljen izpit,  ampak  absolutno  premalo za  vsakdanje  življenje.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #815 : sreda, 26.07.2006 : 07:08:37 »

Kar se pa  tiče  mastifov  od  g. R.Z.  Bi  pa  glede na to  da jih je  pustila  v odprtem avtomobilu  morali obvladati  še  vajo  prostor.
In če bi jo  bi  lahko tisti  revež , ki jih je skupil  striptiz  plesal  pred njimi(  ne samo  " baje Roll Eyes"  z  fotoaparatom skakal  okoli njih pa se mu ne bi  nič  zgodilo.
A je tako?
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #816 : sreda, 26.07.2006 : 08:11:04 »

Mel, če si dobro prebrala moj post, najbrž veš, da nisem govorila samo o lajanju in bevskanju, ampek o primeru, ko je eden od psov spuščen in napada drugega, takrat se bo gotovo nagonsko branil, pa naj še ne vem kako obvada strpnost.Mogoče sem res malo površno prebrala tvoj post, ti pa si najbrž površno prebrala mojega glede klofutanja.


Žiži jaz sem razumela tvoj post, ravno zato pa sem še enkrat povdarila, da vse kar sem napisala ODPADE avtomatično, ko je moj pes napaden. Normalno, da ne bom pustila, da ga napadajo no...Zato sem tolkokrat omenila bevskanje in renčanje, ne pa dejanski napad - ko se napadalec približa, je pa popoloma druga pesem. Takrat pa naj se brani oz. mojega bom mogla kar sama Wink Uf, pa tokrat sem to že napisala  Wink

Kar se pa tiče mastifov od g. R.Z. Bi pa glede na to da jih je pustila v odprtem avtomobilu morali obvladati še vajo prostor.
In če bi jo bi lahko tisti revež , ki jih je skupil striptiz plesal pred njimi( ne samo " baje Roll Eyes" z fotoaparatom skakal okoli njih pa se mu ne bi nič zgodilo.
A je tako?

Ja valjda da je tako. Samo te so itak napadli vse kar se premika Roll Eyes Pa madona no, tok psov raztgati, kje so in kaj delajo pristojne inštitucije?!? No, pa odgovor iz svojega primera žal predobro poznam...dejansko za zjokat.

lp,
Diana
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #817 : sreda, 26.07.2006 : 16:40:43 »

Mel par stvari me zanima:
-kaj pa ce mas ti svojega psa na prostor,pa pride do njega nek pes in mu zarenci v obraz?Pricakujes od psa da bo to toleriral?
-Kaj pa ce niso bullmastifi najhujsi ampak je le veliko govora o njih po medijih?Naj dam za primer da poznam kar nekaj primerov pasjega ugriza tudi z hujsimi poskodbami pa nekako ni prislo do medijev in da so isti psi tudi malo podominirali po okolici pa tudi ni govora o temu.Mogoce le nekako niso imeli sreco,da so mediji izvohali kot bloodhoundi.
Res me zanima kaj si mislis o temu saj si vseeno odvisnez Smiley jaz pa novinec in se bom kaj konkretnega naucil.
Vnaprej hvala za pomoc
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #818 : sreda, 26.07.2006 : 17:23:34 »

Mel par stvari me zanima:
-kaj pa ce mas ti svojega psa na prostor,pa pride do njega nek pes in mu zarenci v obraz?Pricakujes od psa da bo to toleriral?
-Kaj pa ce niso bullmastifi najhujsi ampak je le veliko govora o njih po medijih?Naj dam za primer da poznam kar nekaj primerov pasjega ugriza tudi z hujsimi poskodbami pa nekako ni prislo do medijev in da so isti psi tudi malo podominirali po okolici pa tudi ni govora o temu.Mogoce le nekako niso imeli sreco,da so mediji izvohali kot bloodhoundi.
Res me zanima kaj si mislis o temu saj si vseeno odvisnez Smiley jaz pa novinec in se bom kaj konkretnega naucil.
Vnaprej hvala za pomoc

A se ti norca delaš iz mene? Ker tole kar si napisal mi kaže le na to... Roll Eyes Ne polagaj besed v moja usta in ne sklepaj zaključkov, katerih ne poznaš. Če kdo zagovarja da ne obstajajo nevarne pasme ampak le nevarni psi, ali še bolje, nevarni lastniki sem to jaz in mi gre skrajno na živce tole, kar si želel v zadnjem postu nakazat ok?


Pa lep dan,
Diana - odvisnež Roll Eyes
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #819 : sreda, 26.07.2006 : 17:34:29 »

Kaj si po horoskopu? Bojna ribica Smiley
Kaj pa je z temi bullmastifi sedaj a niso neko strokovnjakinjo ugriznili v rito? Cheesy Ce je to res je pa sedaj ratala strokovnjakinja ce ze ni bila prej,vsekakor pa ni moralo biti prijetno.Nekako mi je bilo cudno da je kvazistrokovnjakinja sla k vsem psom na enkrat ker jaz bi jih vsekakor locil , po moznosti zavezal nekam in jih prvo navadil nase ,jim dajal dobrote , da mi zacnejo zaupati.Ne pa s odnosom jaz sem strucko bom vse 3 naenkrat popedenal.Upam da sem napisal prave informacije za kaksne neresnicnosti se opravicujem in zato tudi sprasujem.
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #820 : sreda, 26.07.2006 : 17:36:02 »

Kaj si po horoskopu? Bojna ribica Smiley
Kaj pa je z temi bullmastifi sedaj a niso neko strokovnjakinjo ugriznili v rito? Cheesy Ce je to res je pa sedaj ratala strokovnjakinja ce ze ni bila prej,vsekakor pa ni moralo biti prijetno.Nekako mi je bilo cudno da je kvazistrokovnjakinja sla k vsem psom na enkrat ker jaz bi jih vsekakor locil , po moznosti zavezal nekam in jih prvo navadil nase ,jim dajal dobrote , da mi zacnejo zaupati.Ne pa s odnosom jaz sem strucko bom vse 3 naenkrat popedenal.Upam da sem napisal prave informacije za kaksne neresnicnosti se opravicujem in zato tudi sprasujem.

S  tem se pa strinjam.
pse bi morali dati vsakega posebaj ne pa imeti vse skupaj....
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #821 : četrtek, 27.07.2006 : 03:13:25 »

Èe kdo zagovarja da ne obstajajo nevarne pasme ampak le nevarni psi, ali še bolje, nevarni lastniki sem to jaz in mi gre skrajno na živce tole, kar si želel v zadnjem postu nakazat ok?


Pa lep dan,
Diana - odvisnež Roll Eyes

Tukaj se strinjam s teboj.Vse je odvisno od lastnikov,nekateri psi so pac tezje vodljivi pa zato uporabis kaksne druge prijeme kot so vrvica in nagobcnik.Mogoce bi pa bilo dobro da bi bili kaksni testi preden bi si lastnik sploh lahko omislil psa.Ali ni nekako tako da nov zakon pisejo ravno zaradi teh bullov,ter ali se da videti osnutek prej ter kako ce se sploh da vplivati ali dati kaksne predloge na te zakone.Nas se obenem omenim da sem zadnjic slisal,da ima nekdo svojega kokerspanjela menda kot macko,ter da mu opravlja potrebo doma,pes ne hodi na sprehode itd...Mogoce bi si z nekimi testi na tak nacin izognili podobnim zadevam,kot tudi raznim napadom psov.
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #822 : petek, 28.07.2006 : 06:38:38 »

Odkar je večina psov v Tivoliju na povodcu, je tam sprehod postal bistveno manj stresen. Včeraj mi je nekdo rekel, da je 70 000 Sit kazen za spuščenega psa. Verjetno res, ker toliko privezanih psov še nisem videla. Ali kdo ve, če je to res.
Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #823 : petek, 28.07.2006 : 07:42:32 »

če je to res, je edino pravilno.

LP
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #824 : petek, 28.07.2006 : 12:38:06 »

Upam, da to drži, kajti  to je pravilno.
Logiran
Strani: 1 ... 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines