mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 04.06.2024 : 22:32:49

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Strani: 1 ... 160 161 162 163 164 [165] 166 167 168 169 170 ... 187   Dol
Natisni
Avtor Tema: YORKIJI - čvek  (Prebrano 215090 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #2460 : petek, 10.10.2008 : 12:50:22 »

Aja ni bil od začetka tak oziroma je imel ogromno energije ampak se mi zdi da vedno manj spi in vedno težje je pri miru.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #2461 : petek, 10.10.2008 : 13:03:37 »

Se je sprostil in se počuti doma?
Ga kaj daje in je to odaz stiske?
Mu dajete preveč kofeta zjutri pri zajtrku? Wink

Sicer pa resno: kaj če vprašaš pri vetu? Normalno to očitno je - vsaj za Luxa, ni pa rečeno, da je to zanj tudi zdravo.
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #2462 : petek, 10.10.2008 : 19:08:18 »

Sprostil se je sigurno, vsak dan je bolj sproščen. Smiley
Mislim, da ga nič ne daje, ker izgleda popolnoma zdrav, ima apetit, pije normalno, je vesel in  zelooo živahen kuža.

Maš prov, kofe bo...bom zamenjala in od sedaj naprej bo dobival Metin čaj. Grin (mal heca).

Z veterinarko sem že govorila in pravi, da je to popolnoma normalno in da je to zaradi kastracije. Da baje po kastraciji nekateri postanejo hiperaktivni in da ni nič narobe.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #2463 : petek, 10.10.2008 : 20:35:13 »

 Grin Grin ha ha... Luxi, model. Ta je tak kot moja Cockta - kaj če bi ju skupaj poslali na tist teren za hrte, ko tečejo za umetnim zajcem? A si predstavljaš ta žur? Cheesy

Sem prepričana, da ni nič narobe z njim. Psi so taki in drugačni, kot ljudje. Cockta je tudi moj prvi res hiperaktiven pes v življenju in sem tudi rabila malo časa, da sem se navadila - še ponoči me včasih zbudi, ko v globoki komi na ves glas tolče z repom po povštru. Kdo bi vedel, kaj sanja, hudič mali.

Kaj pa, če bi probal trenirat agility? Itak je tako hiter, da bomo potem kmalu brali o "World Champion Lux and his owner Saša"...

Kavo pa mu probaj dat brezkofeinsko  Cheesy Grin

Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #2464 : sobota, 11.10.2008 : 08:20:07 »

Sasenka, mislim, da si odkrila vzrok zakaj je Lux ostal brez doma. Agility sprobajte, kot je predlagala Pepsi.  Smiley lp
Logiran

Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #2465 : sobota, 11.10.2008 : 10:49:35 »

Veš, da ne vem če je to razlog zakaj je ostal brez doma. Saj takrat niso mogli vedeti, da bo tak. Živahen je pa vsak mladič. Pa saj on ni tako zoprno naspidiran, Luk je tak res prisrčen vrtljivi feder in ne razumem, da bi koga to lahko motilo razen, če je bil njegov lastnik 80-letni gospod s palčko.

Pa naju to sploh ne moti, da ne boste narobe razumeli, nama čisto paše da je živahen, ker tudi midva nisva neka zapečkarja, tako da sploh ni problema. Gre pač povsod z nama. Zdaj sem ga šparala, ker sem mislila, da bo tek z mano preveč zanj zdaj bo pa pač hodil vsak drug dan z mano laufat vmes ga bomo pa že zmatrali. Mene je samo skrbelo, da ni kaj narobe.

No, amapak danes je z mano spal do 9h  Huh(sem se vsaj malo spočila). Zdaj pa šibamo na Rožnik. Cheesy

Agility, zanimiva ideja.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #2466 : nedelja, 12.10.2008 : 17:38:35 »

Cisto mozno, da je bil ze prej tak, zdaj ko pa je nanovo zazivel pa je spet "udarilo" ven. Grin In veliko ljudi, ki si kupi taksne majhne psicke, pricakuje, da so mirni, da bodo cele dneve lezali na kavcu in bili tiho.  Roll Eyes
Glavno, da zdaj uziva sto na uro, vidva pa z njim. Wink
Logiran

Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #2467 : petek, 24.10.2008 : 09:15:06 »

Zdaj bom pa znorela. Angry

Gal je začel scat v stanovanju. Včeraj zvečer sedimo na kavču, Gal se nekaj sprehaja po stanovanju, pride mimo in dvigne nogo ob SVOJO posteljico in se poščije. Pred nama. Jaz sploh nisem mogla verjet. Potem pa grem malo raziskovat, ker se mi je zadnje čase zdelo da je v stanovanju nekam čudem vonj in ugotovim, da so polulane vse posteljice (vse smrdijo). Očitno je to počel tako, da ga nisem videla ali pa ko sta sama in ker dela majhne lužice, ki se hitro posušijo sploh nisem ugotovila.
Sem že prej ene 3x našla malo lužico v predsobi in sem bila prepričana, da je bil Lux zdaj pa vidim, da je Gal ta pacek. Zadnjič je bila lužica na deki na kavču in sem bila spet prepričana, da je bil Lux in jih je revež takrat tudi slišal. Zdaj pa vidim, da sem se motila.
Do 12h ponoči sem prala posteljice, pucala tepih in se šla detektivko, da bi ugotovila, če je še kje kaj polulano. Kaj naj naredim? Ma ne more mi takole hinavsko scat po stanovanju no. Je pa zadnje čase spet nekam zelo rezerviran in se drži kot limona. Sem mislila, da zaradi polne lune ampak še kar traja.
Logiran
tjasav
rad pišem
****
Sporočil: 415


« Odgovor #2468 : petek, 24.10.2008 : 17:46:58 »

Mislim, da sta še vedno v fazi rangiranja in da si Gal označuje ''njegove'' stvari.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #2469 : petek, 24.10.2008 : 19:37:32 »

Mislim, da sta še vedno v fazi rangiranja in da si Gal označuje ''njegove'' stvari.

To se tudi meni zdi. Glavno je sicer, da se ne tepeta, ampak po mojem boš morala tudi Gala naročit na kastracijo, čeprav je bil revček pred kratkim v narkozi. Ne skrbi preveč, saj obstajajo različne narkoze in če malo paniko zaženeš že vnaprej, se na kliniki še bolj potrudijo.
Res ne vem, kaj bi ti drugega svetovala - še sploh, ker s samčki nimam izkušenj.  Undecided
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Aiša
novinec
*
Sporočil: 37


« Odgovor #2470 : nedelja, 16.11.2008 : 21:45:39 »

no da malo povprašam lastnike Yorkijov kako je kaj z zobki ,ker je naša Aiša izgubila ta teden zgoraj in spodaj prednje zobke  Grin Roll Eyes
Logiran
TalQec
otrok do 14 let
*
Sporočil: 1.018


« Odgovor #2471 : ponedeljek, 17.11.2008 : 21:44:18 »

Pepsi , tvoja Cocta ma pa res dobro ime!!! Kiss
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #2472 : ponedeljek, 17.11.2008 : 21:50:07 »

Koliko je Aiša zdaj stara? Nekje do 7 meseca menjajo zobke, če potem ostane še kakšen mlečen v šnofljici je ponavadi potrebno puliti. Puljenje mlečnih zobkov je pri yorkijih kar pogosto, jaz sem jih morala pri obeh. Ko bo stara okoli 6 - 7 mesecev jo pelji na pregled pa ti bo veterinar pogledal ali je ostal še kakšen mlečen.

Cocta ima super ime, res pa je da Pepsi rada pije (pa ne alkohola) in ima doma kar lepo zbirko pijač. Tako da obiski niso nikoli žejni, ker imajo toliko izbire. Wink
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #2473 : ponedeljek, 17.11.2008 : 22:40:16 »

 Cheesy  Haha... pa sem vedno govorila, da bo moji naslednji psički ime Tequila. Ko sem pa čisto nenačrtovano dobila na kavč tegale blond hudička, se mi je zdelo, da ji ne paše. Da mora biti nujno nekaj z mehurčki, ker je ona tako zelo fizzy.  Cheesy - Nor pes.

Glede zobkov se popolnoma strinjam s Sašenko. Pri večini yorkijev je potrebna pomoč veterinarja, ker vsi zobki ne izpadejo sami. Sprednje še vidiš, če so dvojni v vrsti (izgleda kot pri morskem psu); zadaj pa težko.  V vsakem primeru je dobro, da veterinar pokuka v gobček.
Puljenje jasno ne gre brez narkoze, tako da je dobro poseg recimo združiti s sterilizacijo. Pa dobrega veterinarja je seveda tudi treba imet, ki psa res natančno stehta in izračuna količino narkoze, posluša srček itd.- skratka, pred narkozo temeljito pregleda!
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Aiša
novinec
*
Sporočil: 37


« Odgovor #2474 : sreda, 19.11.2008 : 14:20:37 »

Hvala za odgovore in nasvete. Glede puljenja smo se pa že z veterinarjem menili ,da ob sterilizaciji opravi še to.Decembra bo dopolnila 6.mesecev. Prejšni teden smo opravili zadnje cepljenje za letos (steklina in čipiranje) Wink Najbolj me je zanimalo kako lahko v enem tednu izgubi toliko zobkov Roll Eyes

Lep pozdrav
                     Aiša
Logiran
Strani: 1 ... 160 161 162 163 164 [165] 166 167 168 169 170 ... 187   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines