mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 04.06.2024 : 18:09:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Strani: 1 ... 161 162 163 164 165 [166] 167 168 169 170 171 ... 187   Dol
Natisni
Avtor Tema: YORKIJI - čvek  (Prebrano 215081 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #2475 : ponedeljek, 24.11.2008 : 16:04:00 »

Luxu je dobil ene pršice oziroma bakterijo na smrčku. Dobila sva Lamisil, ki mu ga moram mazati 2x dnevno. Ampak zdaj mi ni jasno kako ta krema sploh lahko učinkuje, če si jo pacek takoj poliže dol in po možnosti še smrček obriše v tepih. Čez 1 teden imava kontrolo in če krema ne bo učinkovala bova dobila tablete. Jaz bi pa raje pozdravila s kremo kot tabletami.

Pa začel si je sprednje tačke grist. Dobila sva Plivasept šampon. Veterinarka pravi, da je lahko zapozneli stres ali pa kot pri dojenčku "duda" varianta. Bolj me skrbi, če je ta zapozneli stres. Kaj naj naredim, če je v stresu oziroma kako naj ga odpravim?
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #2476 : ponedeljek, 24.11.2008 : 21:37:19 »

Če se ti bo zdelo, da vso kremo dol poliže, pa pejd kar prej kot čez en teden nazaj in enostavno povej, da bi raje  tablete - nima smisla, da se ta bakterija še kam razširi. A tabletke ne bi pojedel ali zakaj bi ti raje s kremo pozdravila? (Pri nas pojemo vse s salamo - ampak s kakšno suho. "Poli" in podobno odpade, takrat vse spljuvajo ven.)

Glede grizenja tačk in stresa pa žal nimam kakšnega posebnega nasveta. Ampak ker je Lux že v osnovi hiperaktiven, bi jaz stres mogoče kar izključila. Za grizenje tačk so še drugi razlogi (ki jih jasno zdaj na pamet ne znam stresti iz rokava, ampak sem tudi tukaj na forumu že o tem brala, v eni temi nekje pod "Zdravje"  je sigurno).

Pa mogoče dr. Miklavžina vprašaj? Se mi zdi, da se on še najbolj posveti tudi takim na videz nepomembnim problemom.

Good luck, pa lupčka Luxiju! Pa Galu in Bibi jasno tudi. Kiss Kiss Kiss
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #2477 : ponedeljek, 24.11.2008 : 23:29:14 »

Lux bi pojedel karkoli, še če mu dam tableto s čebulo bi po moje pojedel, tako da vsaj to me ne skrbi:))

Mah, sem mislila da bi raje s kremo ker nekako ne maram tablet in se mi zdi nepotrebno organizem obremenjevati s tabletami, če lahko zadevo rešim s kremo. Tudi veterinarka je rekla, da bi raje s kremo probali. Ma, kompliciram saj vem.

Grem zdaj iskat temo o teh tačkah. Žleze smo pa izključili, nima polnih.
Ma, skoz me neki skrbi za te pse moje, še malo pa se bom kar na kliniko preselila.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #2478 : torek, 25.11.2008 : 11:27:44 »

Lux bi pojedel karkoli, še če mu dam tableto s čebulo bi po moje pojedel, tako da vsaj to me ne skrbi:))

 Grin Grin Grin

Ma, skoz me neki skrbi za te pse moje, še malo pa se bom kar na kliniko preselila.

Sva že dve.  Wink V bistvu bi lahko klinike imele en tak hotelček zraven za histerične lastnike. Pa kartonček za stalne goste s čebelicami za popust! Cheesy

- Upam, da boste zrihtali tačke.LP
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Aiša
novinec
*
Sporočil: 37


« Odgovor #2479 : torek, 25.11.2008 : 21:03:03 »

Zanima me kje ste kupili plaščke za zimo in po kakšni ceni,ter kje imajo kakšne ugodne Undecided  hvala za odgovore
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #2480 : torek, 25.11.2008 : 21:23:40 »

Imajo jih v vsaki bolje založeni trgovini s pasjo opremo... Wink Imena nevem, če se tukaj lahko piše.
Logiran
yorkie
novinec
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #2481 : ponedeljek, 01.12.2008 : 22:03:05 »

naši Lili pa se je povesila desna uhica... stara je malo manj kot pol leta in je prej vedno mela ušeska lepo dvignjena, zdaj pa se je kar naenkrat desna povesila... Undecided kakšna ideja kaj bi se dalo naredit?  Smiley
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #2482 : ponedeljek, 01.12.2008 : 23:06:08 »

Ali ji strižeš dlakice na ušesih? Če se jih preveč nabere, se ušeska pri mladičih lahko povesijo. To velja samo za mladičke, tja do enega leta, potem je striženje stvar izbire lastnika. To bi ti moral povedati že vzreditelj in tudi pokazati, kako se to dela.

Postrižeš celo površino ušeska, ne samo ob robovih. Če tega ni navajena od malega, najbrž ne bo najbolj navdušena in se ti bo motovilila po naročju.  Pri striženju uporabi dobre, ostre frizerske škarje in bodi zelo previdna - če jo boš urezala, je za nekaj časa konec (ali pa kar za zmeraj). Poskusi najprej s škarjami delati namišljene reze okoli ušesk, da se bo navadila na zvok, pri tem pa jo božaj in ji kaj pripoveduj, da se ne bo bala.

- Preveč dlak je lahko razlog za povešena ušeska. Ampak ne sekiraj se, če se kljub striženju  ne bodo več postavila pokonci - tudi s "poklopljenmi" so srčkani. Jaz imam doma eno yorkico, ki je čisto po pravilih, druga pa ušesa drži pokonci samo, kadar se sama tako odloči...pa imata obe nek prav blazen rodovnik.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
yorkie
novinec
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #2483 : torek, 02.12.2008 : 16:14:24 »

pepsi najlepša hvala za odgovor... bomo probali ušeska postričt pa bomo vidli kaj se bo zgodilo..  Smiley drugače pa se sploh ne gre za to, da zdaj ne bi bila srčkana...meni je prav vseeno če ma ušeska dol, gor ali pa poševno  Cheesy sam se malo vstrašiš ko se to kr naenkrat zgodi pa te prej o tem ni noben poučil... ja, pri naši Lili je tudi tako, da ima zdaj desno uhico pokonci samo takrat ko se pač "potrudi" Smiley
Logiran
Ateja
novinec
*
Sporočil: 18


« Odgovor #2484 : petek, 05.12.2008 : 11:56:45 »

Pozdravljeni,

mene pa zanima oz. če bi mi lohka kod od vas svetoval glede zob in sicer me zanima glede zobnega kamna ali svojim yorkijem čistite zobje z zobno ščetko, kostmi .... ?
Hvala za ogovor
Lp
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #2485 : petek, 05.12.2008 : 12:30:17 »

Yorkiji so nagnjeni k...kako naj rečem...slabim zobem. Čiščenje zobnega kamna je skoraj obvezno. Jaz mojim približno 2x na teden čistim zobe z zobne ščetko in pasjo zobno pasto, vmes jima vsake toliko namažem z enim gelom proti zobnemu kamnu (sem pozabila kako se imenuje, moram doma pogledati), vsak dan po jedi pa dobita še od Virbaca tako palčko za čiščenje zob.
Logiran
briard
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #2486 : petek, 05.12.2008 : 12:34:57 »

Pri veterinarju kupi zobno pasto in ščetko in mu jih 3-4 krat na teden operi. Če je zobnega kamna veliko je bolje, da ga pelješ veterinarju na brušenje zobnega kamna.
Problem zobnega kamna je, da se ponavadi hitro pojavi karies, to pa je pri kužijih problem.
Logiran
Ateja
novinec
*
Sporočil: 18


« Odgovor #2487 : petek, 05.12.2008 : 13:06:46 »

Tenx:)
Logiran
tjasav
rad pišem
****
Sporočil: 415


« Odgovor #2488 : petek, 05.12.2008 : 19:30:46 »

Mi imamo Oral Care gel za nego zob.
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #2489 : petek, 09.01.2009 : 18:08:01 »

No pri nas je takole:

Včeraj zvečer opazim, medtem ko mečkam Luxa, da ima v kotičku gobčka ali kako naj rečem, v kotičku "ustnic" rano in preklano ustnico in zatečeno ter še malo krvavo. Ker nama z Borisom ni bilo jasno kaj bi to lahko bilo ga je Boris danes odpeljal na veterino. Veterinarka pravi, da ni nič drugega kot ugriz in da se še lepo vidijo "odtisi" zob.
Luxa zunaj ni napadel noben pes, Biba ga ni ugriznila, jaz ga nisem ugriznila in sam se tudi ni...ostane samo še, kdo neki... GAL!!

In zdaj sem jezna. Ko sva midva doma ali eden od naju in zunaj je vse uredu, sicer nista neka najboljša prijatelja, ker je Gal pač tak kot je amapk se včasih tudi poigrata in sploh je Gal postal en priden pesek kar se tiče Luxa in sem mislila da ga tolerira. Vsaj tako sem mislila ja. Me je pa začelo zelo zanimati kaj počneta ko sta sama, ker to se je lahko zgodilo samo takrat. Ko sem doma jih lahko nadzorujem, ko me ni jih žal ne morem. A naj jih začnem spet ločevati ali kaj?
Logiran
Strani: 1 ... 161 162 163 164 165 [166] 167 168 169 170 171 ... 187   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines