mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 21:44:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Strani: 1 ... 177 178 179 180 181 [182] 183 184 185 186 187   Dol
Natisni
Avtor Tema: YORKIJI - čvek  (Prebrano 213043 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #2715 : četrtek, 17.02.2011 : 20:54:40 »

Joj, nehi no. Ljudje parijo vse mogoče in ustvarjajo pse, ki naj bi bili všečni ljudem in kar bi se prodajalo. Yorkshire terier je pasma priznana s strani FCI. Standard pasme in pravila za parjenje obstajajo najbrž z nekim razlogom. Sploh pa ne postavljaj kot merilo američane, ki so itak utrgani. Pri njih dobiš tudi psa, ki naj bi bil pasme poodle doodle pa maltiyorki pa ne vem kaj se vse. Najbrž ne boš trdila, da te pasme obstajajo samo zato, ker so si jih izmislili američani. In ne, mini yorki, teacup yorki in podobno ne obstaja, z razlogom. To je izključno marketinška poteza rejcev, ker naivni ljudje padajo na to. Papirjev pa tam tudi ni težko dobiti. Manjši je pes večje tveganje obstaja in mogoče je psička tvoje tete zdrava ampak pri psu, ki tehta manj kot kg je že driska lahko usodna. Ljudje, ki želijo takega psa naj kupijo raje hrčka. Takp da, še enkrat, mini, teacup, teaspoon yorki ne obstaja. Obstaja yorkshire terier, teža je različna, premajhnih yorkijev ni dovoljeno pariti in ne dobijo vzrejnega dovoljenje. Razen mogoče v ameriki, kjer je pa itak vse mogoče ampak to ne pomeni, da je prav.

A ja pa še to, ta tvoja soseda od tete pari sveje psičke vsake dve leti ampak psč ima pa najbrž 10 in tako lepo živi na račun premajhnih psov in butastih ljudi, ki padajo na te fore o nekih mini psih.
Logiran
Gigosy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 361


« Odgovor #2716 : četrtek, 17.02.2011 : 22:15:24 »

BarbyD oprosti ampak dejstvo je, da vsak vzreditelj, ki načrtno vzreja tako majhne jorkije to dela zgoj zato, ker gredo dobro v promet in sigurno ne v korist pasme.
Saj nihče ne pravi, da so pa kar vsi majhni yorkiji bolni, so pa absolutno bolj podvrženi zdravstvenim težavam. Zdravstvene težave so povezane v tem primeru z velikostjo in ne z ne vem kakšnimi drugimi dejavniki, tako da to, da so yorkiji te vzrediteljice iz Amreike  v zdravstveno  odličnem stanju je bedarija.  Saj ima vsak vzreditelj občasno v leglu tudi majhnega yorkija, tako da to ni res, da se ga ne dobi nikjer drugje kot v Ameriki. Če so psi, ki gredo v vzrejo zdravstveno pregledani in od odgovornega vzreditelja, potem je  v takem primeru možnost, da bo z mladičem karkoli narobe zmanjšana na minimum, vendar pa kot sem že rekla, že samo dejstvo, da je mladič izredno majhen pomeni večje tveganje. 

Logiran
BarbyD
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #2717 : petek, 18.02.2011 : 09:45:40 »

Pozdravljene  Smiley

Kot sem rekla ne poznam prav dobro njihovih zakonov tam, vem pa da imajo pri njih veterinarji precej višje cene kot pri nas, in tudi papirjev ni tako preprosto dobiti ( vem pa da imajo pri njih Yorkiji določeno le zgornjo mejo teže, spodnje ne in mogoče zato načrtno vzrejejo manjše Yorkije).Nisem želela delati nobene reklame ali kaj podobnega, tako da se opravičujem če je tako izpadlo in niti nisem hotela nikogar užaliti, želela sem samo povedati kakšno izkušnjo sem imela sama in kaj mi je gospa povedala, ker sem videla da ljudje precej sprašujejo glede tega.

Pa ne me narobe razumeti sama nebi nikoli načrtno iskala "mini" Yorkija saj so mi Yorkiji standardne velikosti čisto dovolj majhni in bom sama kupila Yorkija tukaj pri slovenskih vzrediteljih. Pa če bo malo manjši ali pa malo večji mi ne igra nobene vloge, ker sem v to pasmo že od svojeg 6 leta ko sem ga prvič videla, popolnoma zaljubljena in komaj čakam da bom lahko kupila svojega  Smiley Smiley  Tako da že kar nekaj časa raziskujem o tej pasmi in tudi spletne strani slovenskih vzrediteljev poznam skoraj na pametv Wink hihi

Tako da upam da bomo lahko prijateljice in da moj zgornji post ne bo vplival na to  Sad  Saj se bom ob nakupu vrjetno obrnila na vsa in vsa prosila za nasvet glede vzrediteljev in ostalih stvari.

Resnično sem samo želela povedati kako je to pri njih.

Logiran
Gigosy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 361


« Odgovor #2718 : petek, 18.02.2011 : 12:31:56 »

Nobene zamere Barby, saj tukaj smo zato, da povemo kaj mislimo Smiley
Logiran
BarbyD
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #2719 : petek, 18.02.2011 : 13:06:16 »

Super  Smiley Smiley

Moram povedat še da mi je tvoja spletna stran res zelo všeč  Smiley da o tvojih Yorkijih sploh ne govorim  Smiley res so vsi krasni, tako da se zna zgoditi da se bom obrnila predvsem nate ko se bom odločila za nakup ( če se boš ti seveda strinjala   Smiley ) Sicer bo to čez par let ker imam trenutno res natrpan urnik tako da nimam časa ki bi si ga psiček zaslužil... tačas se bom pa morala zadovoljiti z slikami na netu in občasnim crklanjem naše sosede ki je tudi Yorkica  Grin  no saj če sem čakala 20 let bom pa še kakšne tri tudi zdržala  Wink

Sem pa videla da si iz Škofje Loke  Smiley sem delala 2 leti tam v zdr. domu
Logiran
Gigosy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 361


« Odgovor #2720 : petek, 18.02.2011 : 13:17:04 »

Super  Smiley Smiley

Moram povedat še da mi je tvoja spletna stran res zelo všeč  Smiley da o tvojih Yorkijih sploh ne govorim  Smiley res so vsi krasni, tako da se zna zgoditi da se bom obrnila predvsem nate ko se bom odločila za nakup ( če se boš ti seveda strinjala   Smiley ) Sicer bo to čez par let ker imam trenutno res natrpan urnik tako da nimam časa ki bi si ga psiček zaslužil... tačas se bom pa morala zadovoljiti z slikami na netu in občasnim crklanjem naše sosede ki je tudi Yorkica  Grin  no saj če sem čakala 20 let bom pa še kakšne tri tudi zdržala  Wink

Sem pa videla da si iz Škofje Loke  Smiley sem delala 2 leti tam v zdr. domu

Hvala, hvala Smiley

Se strinjam, da se z nakupom psa ni za zaleteti, je kar prav da počakaš na pravi trenutek Wink

Če si delala v ZD-ju se pa mogoče na videz še celo poznava Smiley))))
Logiran
BarbyD
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #2721 : petek, 18.02.2011 : 14:48:03 »



Èe si delala v ZD-ju se pa mogoèe na videz še celo poznava Smiley))))

mogoče pa res Smiley odvisno katerega zdravnika imaš Wink čeprav pa upam da nisi bila prevečkrat tam Wink

Druagče sem pa šele včeraj opazila da si iz Loke Smiley pa sem tvojo stran že neštetokrat pregledala, samo sem bla bolj osredotočena na Yorkije hihi
Mi je pa všeč da vem da ste dobri vzreditelji tako blizu Wink
Logiran
kiiara
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #2722 : sobota, 05.03.2011 : 14:55:31 »

DOber dan.

Sem nova na forumu. In zelim kupiti yorkija. Zanima me ce imate kaksne spletne strani dobrih vzrediteljev , kontakte vzrediteljev, ki pricakujejo mladicke, ali jih imajo za oddajo, itd...

Lepo lepo lepo bi prosila !
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2723 : sobota, 05.03.2011 : 15:12:08 »

Vzrediteljico yorkijev, za katero lahko tukaj dobiš podatke, najdeš na http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,19191.0.html
Za druge se boš morala obrniti drugam.
Logiran

kiiara
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #2724 : sobota, 19.03.2011 : 12:11:16 »

Pozdravljeni.
Vceraj smo domov prinesli malo yorkico. Na zacetku morem povedat da iam rodovnik. Ter zelo lepo mamico, oceta pa plemenjaka. Oba starsa imata tudi zelo dobre  prednike ( videno v njunih rodovnikih) ..
Moje vprasanje pa je glede usesk. yorkica je stara ze skoraj tri mesece, ampak ji levo uho ne stoji pokonci. Ko smo si jo sli ogledat prvic in jo rezervirat so ji pa usesa ze stala pokonci.. Sedaj pa ji uho v katerem ima vtetovirano steviko spet visi ..

Ali jo moram peljati na strizenje da se ji bo uhica postavila na vzgor, ali se bo zgodilo to samo od sebe, ali kaj naj naredim Huh
Logiran
Gigosy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 361


« Odgovor #2725 : sobota, 19.03.2011 : 12:20:50 »

Kiiara, zakaj se ne obrneš za vzreditelja. Če je pravi vzreditelj boš dobila od njega vse potrebne informacije.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #2726 : sobota, 19.03.2011 : 17:40:26 »

Načeloma bi se uho moralo postaviti pokonci samo od sebe. Pri mladičkih pomaga, če postrižeš dlako na ušesih - ne samo ob robu, temveč po celi površini ušesa, ker ga dlake obtežujejo. Če tega nisi vešča oziroma še nikoli nisi tega počela, se obrni na vzreditelja ali pa na nekoga, ki ima tudi sam yorkija in bo točno vedel, kako in kaj. Potrebuješ zelo dobre frizerske škarje, mirno roko in veliko pregovarjanja s ponavadi ultra-živahnim psom, zato boš vsaj na začetku porabila zelo veliko časa.
Ušeska mladičkov so zelo tanka, zato moraš zelo paziti, da ga ne urežeš. Kar je spet prava umetnost, če pes ni pri miru. Če boš zraven živčna, bo psička to čutila in bo pri miru še manj. In če jo boš enkrat urezala, ti zlepa ne bo več pustila zraven.

Najbolje se je res obrniti na vzreditelja, da ušesa prvič kar tam postrižejo, ti se pa zraven učiš. Pri odraslih psih tega ni treba več početi oziroma je odvisno, kako ti je bolj všeč; ušesa pa stojijo pokonci ne glede na to, kako kosmata so.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
planetpsov
novinec
*
Sporočil: 45


WWW
« Odgovor #2727 : ponedeljek, 04.04.2011 : 21:14:55 »

Če pes prihaja od pravega vzreditelja imajo že postrižena ušesa, vzreditlej ti tudi pove kako in kaj za dalje ter mladićek pri 3 mesecih je že kar navajen na striženje, fenanje, kopanje.. tudi ultra živahni Smiley
Pa seveda to delaš zvečer, ko je pes popolnoma utrujen od divjanja Smiley Priporočam malo branja na temo učenja psa, isto se dela tukaj - vsako malenkost nagradiš, pa treniraš vsak dan če pes res ni navajen.

Tu bi samo dodala to, da se res vidi kdo je pravi vzreditelj - imaš dosti fušerjev i sicer imajo rodovniške pse, pol pa dejansko se izkaže da pes ni bil niti razgliščen, kaj šele da bi bil na karkoli navajen ali bi vzreditelj vedel svetovati.
Pravi vzreditelj običajno preden  kupuš psa novega lastnika seznani z vsem, ti pokaže vse kako in kaj se dela ter je prvi naslov za takšna vprašanja. Tu ne mislim nobenega kritizirati, ampak je to mišljeno zgolj in edino v razmislek.

pa veliko veselja z vašim kužkom! Smiley
Logiran
raztresena ally
novinec
*
Sporočil: 27


WWW
« Odgovor #2728 : sreda, 07.09.2011 : 11:39:14 »

Zdravo!! Imam eno vprašanje za lastnike yorkijev... s čim oz kako jim čistite dlako pri očkah? samo z mokro krpico ali še kako drugače? LP
Logiran
wolfy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #2729 : sobota, 01.10.2011 : 00:49:36 »

moja mama njeni yorkici očisti z gazo(vsekakor ne z vato, ker pušča mucke!!!) namočeno v nesladkan kamiličen čaj. Seveda moraš to narediti zvečer, ko je kuža opravil vse potrebe zunaj. drugače se lahko prehladi.
upam da je pomagalo.
Lp
Logiran
Strani: 1 ... 177 178 179 180 181 [182] 183 184 185 186 187   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines