mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 08:44:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Strani: 1 ... 181 182 183 184 185 [186] 187   Dol
Natisni
Avtor Tema: YORKIJI - čvek  (Prebrano 212712 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #2775 : petek, 14.06.2013 : 10:22:09 »

Ubistvu starša imata oba rodovnik, saj ju lastnica vozi na razstave in je možnost, da bi dobila tudi za mladička rodovnik. Vendar sem se na podlagi izkušenj kolegic odločila, da bom vzela prez rodovnika.

tole ne zdrži vode ... če jih vodi na razstave in starša imata rodovnik in je možnost, da bi dobila tudi za mladiča rodovnik ....

ali ne boš vzela pri tej ženski ali nakladaš .... ker mladiči ali imajo ali nimajo rodovnika. torej ... tukaj nekaj smrdi .... ali pri tebi ali pa ženska štepa enkrat leglo z in enkrat leglo brez rodovnika?Huh
 

ponavadi imajo šteparji tudi "svojega" veterinarja, ki jim bo potrdilo napisal v 3 sekundah. in ITAK je potrdilo FULLLL verodostojno ane.

takim, kot si ti včasih prav želim, da imajo probleme z mladiči (pa ne zaradi mladičev ampak zaradi ljudi samih) ... ah ... samo ena stvar na tem svetu NIMA MEJA .... in to je ČLOVEŠKA NEUMNOST. ŽAL.

Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #2776 : petek, 14.06.2013 : 10:25:41 »

Za tisto kao potrdilo boš plačala ravno toliko, kolikor bo razlika med rdovoniškim in kvazi yorkijem. Če bo račun doplačila majhen ali pa nič, je zadeva jasna, veterinar je "domač" in bo napisal marsikaj. itak lahko, saj se določene bolezni ne morejo kar skozi en hiter pregled pokazat.  Lips Sealed Še veliko več boš doplačala za zdravje svojega psa, ki ima velike možnosti bit zafuran zaradi nepravega načrtnega parjenja.

za potrdilo bo plačala par eurov. kater normalen veterinar bo pa dal potrdilo brez vseh testov??? ja ja saj vem, da so tudi taki  Tongue

ah ... ljudje ... me zanima, če bi tudi avto kupovala brez vseh papirjev. tam ga niti registrirat ne bi mogla.
Logiran
Saraa.
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #2777 : petek, 14.06.2013 : 10:33:29 »

takim, kot si ti včasih prav želim, da imajo probleme z mladiči (pa ne zaradi mladičev ampak zaradi ljudi samih) ... ah ... samo ena stvar na tem svetu NIMA MEJA .... in to je ČLOVEŠKA NEUMNOST. ŽAL.

Hvala, hvala  ljubezen
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #2778 : petek, 14.06.2013 : 10:39:20 »


prosim



 butnglavc butnglavc
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #2779 : petek, 14.06.2013 : 11:45:07 »

Hvala vsem za nasvete.
S in M 2011 sej vem, glede zdravja sem precej v skrbeh, sej se ne gre za to, da bi ga mogla stalno vozit k veterinarju pa zapravla kup denarja, ampak ker vem da je teško gledat psa kako so muči.. Js bom to gospo vprašala, če ima kakšno potrdilo od veterinarja, da je pes zdrav, kar se rodovnika tiče bom še malo razmislila, ampak mislim da bom vzela kr nerodovniškega psa.

Oprosti, ampak ob takih stvareh pa ne morem biti tiho. A veš, kaj pomeni, da mladič ima rodovnik? Med drugim to, da starša ustrezata standardom pasme (glede na to, da hočeš točno določeno pasmo, ti je to očitno pomembno) in kar je meni najpomembneje to, da imata starša določene zdravstvene preglede. Pri nekaterih pasmah so žal bolezni, ki so dedne, recimo kolčna, komolčna displazija (operacija zadnje je vsaj 500 evrov) in prekleto pomembno je, da so starši zdravi.
Rodovnik ni samo list papirja, ki je sam sebi namen. PROSIM, upoštevaj naše nasvete in ne kupuj nerodovniških psov. Če ti je vseeno ali je mešanec, pa pojdi v zavetišče.
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #2780 : petek, 14.06.2013 : 11:47:07 »

Meni je prav hudo, ko vidim kako je narejen ta svet. Saj razumem, da je mnenje prijateljev vazno. Ampak, da je bolj vazno kot dobrobit nekega bitja, tega pa ne bom nikoli razumela. Nobeni argumenti, nobene tridesetletne izkusnje, nobeni izsledki raznih raziskav, nic ne pomaga. Ljudje se vedno kupujejo pse pri steparjih, ne zanima jih trpljenje psice, oskrba mladicev v leglu, ... Nic jih ne zanima. Saj je stepar rekel, da sta starsa z rodovnikom in zdrava, ne? Pravzaprav je fascinantno, kako dobro steparji obvladajo svoje delo. Kako so sposobni ljudi prepricat, naj kupijo pri njih, ker je z njihovimi mladici vse ok in so vzreditelji brezveze. Zakon? Kaj je to zakon, jasno, da lahko parimo vsepovprek pse brez vzrejnih dovoljenj. Saj to ne steje pod nezazelena legla, a ne? Saj vendar namerno parimo psico dvakrat na leto, tako je vec kesa, a ne? Aja, da se to ne sme. Ja kdo bo pa vedel, mi bomo itak bodisi rekli rekli, da je bil ups, bodisi, da smo zeleli imeti s to psicko samo enkrat leglo, ker je to naravno, vzrejni je pamitak brezveze, pa da imata itak oba psa rodovnik, no, ali pa vsaj njihovi predniki. Zalostna sem, res sem zalostna. Zalostna, da ljudje ne uvidijo in predvsem ne zelijo videti. Kot je ze ena napisala, za avto, ki ni zivo bitje, bi kupec hotel vse papirje, vedeti bi hotel, kaj se je z avtom ze dogajalo, ce je rabljen in tako naprej. Ne bi kupil avta od nekoga za katerega bi sumil, da je krsil zakon z npr krajo tega avta. Ampak psice pa naj kar trpijo pri steparjih, mladici naj se pac razvijajo kot se. Boli, to res boli.

Saraa., ker si tako ali tako odlocena, ti lahko svetujem le, da nic ne sprasuj steparke pri kateri bos vzela psa in s tem prisparaj svoj cas, njej pa ne bo potrebno trositi lazi. Vzami psa, pojdi in upaj na najboljse. Psu zelim veliko srece, tebi pa, da bos nekoc imela toliko socustvovanja in spostovanja do zivali, da ne bos vec kupovala pri steparjih, ki so polni sladkih besed in ta znajo oviti okoli prsta, da lahko njihov posel cveti.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #2781 : petek, 14.06.2013 : 12:11:58 »

Včasih se mi zdi, da je škoda tratit energijo za prepričane. Prepričane v napačno. Pol se pa hvaljo da majo yorkije, yorki my ass. Mešanca boste mel. Pa pejte raje v zavetišče iskat, boste vsaj nekaj dobrega naredili. V nasprotnem primeru ste navaden podpiralec "šteparjev".  bruham
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #2782 : petek, 14.06.2013 : 12:20:20 »

No, tole je pa zadetek v polno in brez lepega ovinkanja. Odlično in jasno!  Smiley
Logiran
airedale10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #2783 : petek, 14.06.2013 : 12:24:03 »

Se strinjam z ostalimi! Smiley Če veterinar reče v par minutkah, da mama zgleda zdrava (pa mogoče še oče) ti to ne pomaga NIČ (še manj pa, če tebe ni niti zraven ampak samo dobiš neko potrdilo). Pomembni so genetski testi, ki so za rodovniško vzrejo nujni oz. priporočljivi (odvisno od pasme). In kaj ti bo rodovnik pravzaprav pomagal? Veš, kdo so predniki. Torej lahko preveriš njihovo zdravje (genetske teste, ne cepljenj in razglistenj kot nekateri mislijo Tongue ), karakter, življensko dobo, videz (če ti je to pomembno - ampak nek pomen pa že ima)... Kaj pa boš od nerodovniškega vedela? Nič. Mastno boš plačala in vedela NIČ. Saj razstave tu sploh niso pomembne, tudi to, da če ima pes rodovnik je res pasemski, če ne pa se mu ne more reče pasemski je zame postranskega pomena. Ampak preprosto ne gre mi v račun, kako plačati 500€ ali še celo več da nahitro prevzameš mladiča in to je to - ne veš čisto nič o prednikih.
Moji znanci so tudi tako naredili - oglas ekstra mini yorkie na bolhi, o psih niso imeli pojma, naslednji dan je bil pes doma. Pripeljali so se pred neko hišo (ne njihov dom, živeli so drugje), kjer je bil njihov seveda ''zadnji mladič'', zaprt v stari hiši v neki ograjici.  butnglavc Dala jim ga je, zraven potrdilo o cepljenju, vse pomankljivo izpolnjeno (takšnega imamo mim za mačke Huh ), dali so 500€ in šli. Niti imena in telefonske ''vzrediteljice'' ne vejo, niti staršev (samo rodovniški so pa menda bili Roll Eyes ). Kaj dejansko so torej dobili za tistih 500€? Nič. In pes je imel zajedalce, bil je slabo socializiran (in je še --> posledica tudi njihovega neznanja), bruha ob čisto malem koscu hrane ki ga dobi..., vedno je kaj bolan (na srečo ŠE nič resnega) itd. Potem pa so ga še parili butnglavc butnglavc  Seveda, yorkica ''čistokrvna brez rodovnika'', baje rodovniški starši Roll Eyes , seveda pregledov nobeden nič niti nič. Ampak še vedno so ves čas govorili, kako sta zdrava Shocked Hvala bogu paritev ni uspela, ampak še vedno jih nisem prepričala, da ga kastrirajo (da jim ne bi še kdaj padlo kaj podobnega na pamet). Sad To je samo ena zgodba, ki bi se verjetno čisto drugače končala, če bi kupili rodovniškega yorkija od priznanega vzreditelja (!).

Moraš pa vedeti, da povsod obstajajo tako dobri kot slabi - tako da tudi med rodovniškimi ni vse v redu, nikakor ne. Ampak še vedno se mi zdi, da so slabi v manjšini (trkam na les)! Smiley

In da ne boš narobe razumela - rodovnik pa ni čisto nič povezan z ljubeznijo, oboje imaš čisto enako rad, saj menda ne boš psa imela raje zaradi enega (sicer pomembnega) papirja?! Roll Eyes In mislim da nihče od nas ne...
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #2784 : petek, 14.06.2013 : 12:34:35 »

....

Pomembni so genetski testi, ki so za rodovniško vzrejo nujni oz. priporočljivi (odvisno od pasme).

...


samo tole bi te popravila (z ostalim se strinjam) ne glede na to, kaj potrebuješ za pasmo za vzrejnega .... odgovoren vzreditelj bo delal več testov. jaz osebno jih ne delam za vzrejno komisijo. delam jih zase, da vem, da mi gredo v vzrejo zdravi psi.
Logiran
airedale10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #2785 : petek, 14.06.2013 : 12:41:22 »

Še nekaj: Smiley Ne razumem, kako sem lahko jaz to, zakaj je pomemben rodovnik razumela ko sem imela 9 let, pa večina odraslih ne more dojeti? Shocked Sicer nisem še v celoti razumela, ampak vedela sem, zakaj približno je in da ''čistokrvnega brez rodovnika'' kupila ne bom. In zdaj pri 14 letih čisto razumem, ampak žal nihče večinoma ne posluša... A ni to čista osnova - da preden kupiš preveriš? Tongue In ne plačaš celega kupa denarja za nič? Tongue In da če kupuješ živo bitje, za 15+ let si lahko vzameš tudi čas za nakup? Jaz že 4 leta kupujem psa (določeno pasmo), a jo verjetno tudi še nekaj časa ne bom imela (bomo videli). Sicer so še drugi problemi, pa vendar - v tem času berem knjige, se učim, dopisujem z vzreditelji, pridobivam izkušnje, hodim po razstavah itd. In ne predstavljam si, kako lahko nekdo psa kupi dobesedno iz danes na jutri brez kakršnega koli znanja. Huh Potem pa običajno pridejo na forume, takoj po prvih dneh ko vzreditelja za nasvete kar naenkrat ni več... Jaz vzreditelje še skoraj preveč preverim in še vedno se malo bojim, da me bo kdo ogojufal, ko bom kupovala psa, nekateri pa pridejo kar tako, poberejo psa,  plačajo seveda in grejo. Huh Ne razumem in verjetno nikoli ne bom...

Natis se strinjam, saj to sem tudi mislila, samo malo nerodno sem zapisala! Smiley
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #2786 : petek, 14.06.2013 : 13:36:00 »

Včasih se mi zdi, da je škoda tratit energijo za prepričane. Prepričane v napačno. Pol se pa hvaljo da majo yorkije, yorki my ass. Mešanca boste mel. Pa pejte raje v zavetišče iskat, boste vsaj nekaj dobrega naredili. V nasprotnem primeru ste navaden podpiralec "šteparjev".  bruham
Branka, bravo! Kratko in jedrnato in popolnoma res! Afro
Logiran

Unikatne tablice in portretki
vesninha33
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #2787 : sobota, 24.05.2014 : 18:07:17 »

Pozdrav!
Mene zanima katero zobno ščetko in pasto svetujete za 8-mesečnega Yorkija (prej mu nismo čistili zob).
In glede kosti iz kože in drugih priboljškov? Kateri najbolj koristijo zobem in kateri dlesnim?
Nekje sem prebrala, da surovi vampi naredijo dobro dlesnim, je to res?
Prave kosti, goveje, kuhane v vodi, so dobrodošle?
Ušesa koliko globoko lahko očistim s prstom ovitim v vlažen pap. robček?
Katero tekočino za ušesa svetujete, koliko krat na mesec se jo da psu v ušesa in koliko stane cca?
Upam, da ni preveč vprašanj, ampak yorkija imam prvič v življenju.
Že od otroštva smo imeli samo mešance in ti skoraj niso potrebovali nobenega čiščenja.
Najlepša hvala za pomoč.
Logiran
vesninha33
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #2788 : torek, 10.06.2014 : 16:08:26 »

Tukaj nihče več ne piše?
V tem času sem že skoraj vse razrešila.
Kuhane kosti mi skoraj vsi odsvetujejo in svetujejo raje surove.
Kaj menite?
Kaj pa glede vegi palčk in vegi kosti za zobe? So bolj koristne kot mesne?

Logiran
raztresena ally
novinec
*
Sporočil: 27


WWW
« Odgovor #2789 : sreda, 01.10.2014 : 09:35:15 »

Jaz mu čistim zobke s curaprox soft ščetko in tisto gumijasto za na prst. Najprej sem uporabljala dorwestovo zobno pasto, vendar se mu je zobni kamen kljub rednemu čiščenju nabral. Po čisčenju kamna pa uporabljam encimsko zobno pasto, ki sem jo dobila pri veterinarju.
Kosti naj bi se uporabljale surove, vendar jih moj ne je, tako da mu jo čisto malo pokuham. Palčk pa moj ne mara... Občasno mu dam tisto zeleno, ki je iz alg in je za zobke.
Logiran
Strani: 1 ... 181 182 183 184 185 [186] 187   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines