mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 22:05:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Žaba - nujno!
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Žaba - nujno!  (Prebrano 2027 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« : nedelja, 05.07.2009 : 21:28:51 »

Prosim za en nasvet!

Moj mož je bil sedaj zunaj s psico in je vgriznila žabo (ne vemo kakšna žaba je), takoj ko je videl je po ukazu fuj spustila (bila je na fleksiju sicer, na domačem dvorišču), ampak vseeno, začela se je ful nenormalno penit, bela pena v ustih, krče v trebuhu. Izzvali smo bruhanje, in po tem je tudi kar precej bruhala, zdaj še nekaj rahlo bruha ostane bele sline samo. Trenutno je čisto poklapana, leži, sluznice so drugače ok. Klicali smo takoj dežurnega veta, ki je na terenu, pravi, da nebo nič narobe, amppak mene vseeno skbri, a je kdo že imel kak tak primer?

Hvala.
Logiran
Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #1 : ponedeljek, 06.07.2009 : 10:00:53 »

Mi smo lani imeli takšen primer. V temi sem peljal Agota na sprehod in se je bučman zapodil za žabo in jo zagrabil. Imel je iste simptome, kot pri vašem primeru. Dva dni je še hodil okrog ves poklapan in poskušal bruhati na vsake toliko časa. Potem pa se je uredilo vse samo od sebe. Nč skrbet.  Wink
 
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #2 : ponedeljek, 06.07.2009 : 13:32:48 »

Mogoče so pa višavci gurmani in bi radi jedli juhico z žabjimi kraki Grin
Logiran

WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #3 : ponedeljek, 06.07.2009 : 15:39:48 »

Naša je že pakrat to naredila - žabi, močeradu..pač, ko si na sprehodu, se hitro zgodi. Vedno se je ful penila, bruhala pa ni ali imela krčev. Tudi k sebi je kmalu prišla, tako da nisem nikoli kontaktirala veterinarja. Drugače pa krastače, močeradi, pa še kdo spustijo srup, ki je načeloma tudi smrtonosen, pride pri živali do zadušitve. K seči pri nas reakcija ni bila tako huda. Potem si za dolgo zapomni, da to ni pametno...
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #4 : ponedeljek, 06.07.2009 : 19:43:48 »

No, psica je ok...celo noč je bruhala, predvsem peno, proti jutru se je umirla, potem spala, potem je pa že imela dovolj moči da fehta za trojanski krof. Skratka danes je vse ok, kot da se nebi nič zgodilo, noč je bila pa pestra in predvsem neprespana.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Žaba - nujno!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines