mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 04:46:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Pogodba med vzrediteljem in kupcem...
Strani: 1 2 3 4 [5] 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pogodba med vzrediteljem in kupcem...  (Prebrano 25731 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #60 : sreda, 12.05.2004 : 21:56:32 »


Alti? Do kake psice ne morem na Poljskem?   Huh
Sassy je bila prodana v Poznan brez kakega solastništva ali podobno, čeprav mi je bilo to predlagano... Ampak je v čisto idealka rokah in "pod nadzorom" aussie prijateljev s Poljske.

Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #61 : sreda, 12.05.2004 : 23:02:03 »

Sem sele sedaj opazila tole temo, tako da lahko napisem se svoje dosedanje izkusnje s "pasjimi" pogodbami... Smiley

Za Sally, ki je prisla iz Svedske (ene izmed najbolje kinolosko urejenih drzav) sem dobila pogodbo, ki je dejansko ze pripravljen formular s strani svedske kinoloske zveze in se podpisuje v 3 izvodih (ce se ne motim Huh) - ena za kupca, ena za prodajalca ter ena za kinolosko zvezo najbrz. Moram priznati, da se mi je stvar zdela izredno zanimiva in morda vredna premisleka za posnemanje s strani KZS?! Undecided  Pogodba vsebuje vse podatke o:
- mladicu (ime, datum rojstva, rodovniska stevilka, tetovaza oz. mikrocip)
- njegovih starsih (ime, rodovniska stevilka, opravljena prvastva, opravljeni zdravstveni pregledi - kolki, oci...)
- stevilo cepljenj, ime cepiva in podatki (datum) pregleda pri veterinarj pred oddajo (zraven pogodbe sem dobila tudi potrjen formular pristojnega veterinarja o popolnem pregledu mladicka)
- v pogodbi sem mogla tudi potrditi, da nisem alergicna na dlako (zanimivo, za kaksne take "cvetke", ki si pri nas omislijo psa in ga nato naprej prodajajo zaradi "alergije na dlako" Sad)
-... v njej je se precej drugih zanimivih stvari, zal pa je pisana v svedskem jeziku... sram Morda povprasam hunden, ce bi mi lahko kak dan prevedla to pogodbo, da jo lahko tu objavim...

Za Nio nisem nicesar podpisovala, za Sonica, ki je v solastistvu sva z vzrediteljico iz Velike Britanije dorekle le nek ustni medsebojni dogovor.

Za Grace sem podpisala pogodbo o solastnistvu, ki jo je pripravila vzrediteljica in zajema dolocene pogoje, ki jih moram s psicko opraviti, preden bo presla v moje popolno lastnistvo...

Pogodbe so vsekakor smiselne in za moje pojme zazeljene z obeh strani. Ceprav moram reci, da je pri angleski vzrediteljici (Nie in Sonica) nikoli ne bi potrebovala, ker ji povsem zaupam, ona pa meni. Njena neprestana pomoc in nudenje nasvetov so mi vsekakor pomagale bolj kot nesteto pogodb, ki bi jih podpisovala z drugimi vzreditelji. Vsekakor je pomembno, tako kot ste ze predhodno pisali, predvsem to, da se mladica proda v prave roke (ce si vzreditelj), oziroma mladicka kupi pri vzreditelju, pri katerem ste dobili obcutek, da mu lahko zaupate (ce si kupec)... Smiley
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #62 : četrtek, 13.05.2004 : 02:15:52 »


Alti? Do kake psice ne morem na Poljskem?   Huh
Sassy je bila prodana v Poznan brez kakega solastništva ali podobno, čeprav mi je bilo to predlagano... Ampak je v čisto idealka rokah in "pod nadzorom" aussie prijateljev s Poljske.


ma se spomnim da si v enem postu že pred daljnimi leti kot član začetnik, hehe jamrala še za eno od tvojih zgodnjih legel. mislim da zlatkote al kaj. da se niso pogodbe držali. al solast, nekej v tem kontekstu. Ma ne vem če je poljska. pa slovaška. eni čehi pač. kaj pa ke pse pošiljaš, lol, hehehe.

Kakorkoli že, sem šel še malo mislit o vsem skupaj in bom malo piker. tako kot zna biti sirtaki in ki jo popolnoma podpiram v tej debati.  Po grobi oceni, lahko v sloveniji na prste štejemo vzreditelje, ki so vzredili vsi skupaj 1% dobrih (govorim o tem da so v svetovnem povprečju, ne tistih res papi kvalitete) psov v evropi. Še manj je evropsko priznanih v vzreji, v promilih in na prste šteto..To je natanko toliko približno, kolikor je procentaža slovencev v evropi. čisto ok.
medklic: hecno, ta vikend sem na specijalki v franciji videl na enem mestu zbrano populacijo 140 psov, pri nas redke pasme, tam pa so nekako tako kot bokserji. Pes-tip psa, ki ga jaz poznam, je bil tam zastopan nekako z enako številko psov, kot jih imamo pri nas. Blamaža. Sram me je bilo, pa sem daleč od poznavalca. Mlado zmagovalko specijalke, je vzrediteljica dobila iz danske za 1000 evrov kot perspektivno, kar ji je potrdil sodnik specijalist iz domovine pasme, neko psičko pa je pri devetih mesecih kot perspektivno oddala za 3000 evrov dobremu vzreditelju. V sloveniji toliko stane mladič, ko ni legel.

ok, tip psa: govorim o tipu ki sem ga videval doslej, in o mnenju ki sem ga imel (čeprav pozitivnega) o pasmi. Velik procent teh psov se ni razstavljal!!!!!!!! navijali so. Nekaj jih je pa šlo iz ringa ker so se neprimerno obnašali. 140 psov (uradno. ljubiteljev, obiskovalcev s svojimi psi ne štejem) na razstavi in okoli 20 psov podobnih slovenskim (in vzhodnoevropskim ki jih videvam po razstavah 80 procentom!!! Karakterno in tipsko povsem različni psi, če gledamo generalno.  Ampak vseeno. količina psov in slika ki sem jo dobil, mi je povedala vse o tem v kakem zakotju smo in kako imamo o sebi previsoko mnenje. In tudi kak tip kupca je povprečen slovenec, ko ne kupuje ravno nemškega ovčarja ali kako pasmo ki je bolj "doma" pri nas. Lovci so izjema, ok. majo svoje urejeno. Če bi se pa malo potrudil, bi pa za pol cene dobil enkrat "bolj" predstavnika pasme. Pogodba je pa v tujini normalna. jih imajo tiskane. Tiste naše so dober začetek, ampak kaj ko so klubski predsedniki preškrti in ne dajo tolarčkov za sestavit res ene generalne pogodbe, na katero se dajo klavzule napisat. V franciji sem od vzreditelja ki je v klubu vzrediteljev hrane Royal canin, dobil pogodbo, ki so mu jo dali v blokcu. Z kopir listi in okoli 50 pogodb natisnjenih. Sestavljeno s strani pravnikov RC francija. Pa vzrediteljica je prijateljica in nisva rabila nič komplicirat. Ampak imava lično in pravnoveljavno pogodbo. In z to pogodbo sem tudi uvoz še takrat uredil. Se pravi da je veljavna, ker mi je na njeni osnovi država pobrala reci-piši še pol cene psa.

p.s.: ja, tudi pri meni bo veliko mladičev, ki bodo šli naprej s klavzulo o predkupni pravici za svoje mladiče, če bi se jih ljudje naveličali. jim bom že nove lastnike našel, saj so moji. Pogodba bo pa v vsakem primeru v korist psa. Saj če se človek potrudi, že najde prave ljudi, ki jih ne moti tovrstno "občevanje" in je pogodba pač en fer dogovor. ki je pa seveda specificiran. Za nerazstavne pa ne bom kaj dosti kompliciral, samo vsakemu pa ne bojo šli. Boje prej stokrat preverit človeka, pa ga malo pusti kak mesec ali dva na testu, še bolje, oglaševat vzrejo že mesece preden se leglo skoti in ljudem najprej ko pridejo, predstavit sebe, svojega psa in pasmo kot  tako. da se tudi oni navadijo na to, kaj lahko pričakujejo od psa kasneje, ko odraste. navezat morda kak oseben kontakt, ki kasneje res lahko preraste v eno lepo druženje. Nekaj takega sem v pomanjšani različici videl pri dogah, pri nas recimo, pa še so klubčki in entuzijasti, jasno, samo premalo pač, toliko nas je samo. No slavi je primer. Slavi verjetno tiste, ki ji niso odgovarjali po osebnostni plati, preprosto odpodila, hehe. Dobro za pasmo, slabo za egote. ampak tisti so si itaq prešvercali potem pse, pa tudi v sekcijo za doge niso vpisani verjetno-posplošujem in da me ne bi slučajno kdo od tistega fajn folka iz sekcije za doge ki nima od slavi psa, za jezik vlekel in mi ga rezat hotel!! Kiss. Slavi ima pa še vedno čakalno vrsto in se ne sekira za to kam bodo šli psi. Ko si na tej stopnji, mora biti res fajn. Potem ne rabiš kakih pogojev za papije postavljat. samo toliko koliko si zagotoviš, da mu bo fino in zagotoviš kucu da ga vzameš nazaj v sli (življenjske situacije pač) ker daš dobremu znancu takorekoč psa in je tu čisto drug moment. Pa še sebi primeren krog ljudi imaš okoli sebe in se ne ubadaš z negativno klimo okoli.
Kaj sem namreč videl tam na razstavi. Sebe sem srečal v nekaj mladih vzrediteljih.  Prosto plavajo, ampak imajo vso podporo ostalih vzrediteljev. Ker so lastniki njihovih psov. Ker sodelujejo v vzreji, ker debatirajo svoje pse med predstavo in ker starejši vzreditelji niso tako rečeno "kennel blind" in jim pomagajo pri rasti. Pa ne kritizirajo človeka če naredi izlet na svoje in si priskrbi psa drugje, ker preizkuša svoj občutek za "pick of the litter". Stal sem med ljudmi in slišal komentarje in slišal kasneje še komentiranega ki je pokomentiral dogajanje s svoje strani. Svoj pogled. Mater, kot bi bil na drugem planetu.
Logiran
Ivana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #63 : petek, 14.05.2004 : 21:34:18 »

no pa še eno vprašanje: prodate mladička in sicer bo govora o samčkih. Samček dobi vzrejno dovoljenje in ustreza standardom pasme in je res lep predstavnik. Ker pa v Sloveniji ni primerne psičke z rodovnikom, ki bi jo paril, se njegovi novi lastniki odločijo za "štepanje" nerodovniške psičke. Kako odreagirate v tem primeru? Ali to že vnaprej vpišete v pogodbo? Ali prosite v klubu za dotično pasmo za vzrejno prepoved za tega psa.


Lp, Ivana
Logiran
valvasor
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 794


« Odgovor #64 : petek, 14.05.2004 : 21:51:40 »

  Ojla!

  Vidim, da me opravljate Grin Grin Grin Alti  Kiss Kiss Kiss

  Ivana, v pogodbo se napiše, da se psi uporabljajo za vzrejo, po pravilniku vzrejne komisije.  Če se pa novi lastnik tega ne drži, pa ne vem kaj narediti. Mislim, da vzrejna prepoved v tvojem primeru ni nobena " kazen", saj vzrejnega dovoljenja že zdaj ne rabi, če pari nerodovniške psičke. Rodovniških pa tudi ni, zato jih to verjetno nebi prav nič prizadelo.  Nimam pojma, kako bi se to dalo uredit  Huh

  Čao-Slavi
Logiran
Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« Odgovor #65 : sobota, 15.05.2004 : 13:57:13 »

Citat
no pa še eno vprašanje: prodate mladička in sicer bo govora o samčkih. Samček dobi vzrejno dovoljenje in ustreza standardom pasme in je res lep predstavnik. Ker pa v Sloveniji ni primerne psičke z rodovnikom, ki bi jo paril, se njegovi novi lastniki odločijo za "štepanje" nerodovniške psičke. Kako odreagirate v tem primeru? Ali to že vnaprej vpišete v pogodbo? Ali prosite v klubu za dotično pasmo za vzrejno prepoved za tega psa.

Jaz bi šla po psa...100%...in bi ga odpeljala brez kakšne odvečne debate.
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #66 : nedelja, 16.05.2004 : 10:02:06 »

Lp
Da ne odpiram nove teme, bom kar tukaj vprašala (čeprav je malo off topic)  Roll Eyes

No ker ste tukaj večinoma sami vzreditelji boste verjetno vedeli. Wink

Naj bi veljalo, da samo določeno št. mladičev v leglu dobi rodovnik (mislim, da 6) ostali pa...po vzrediteljevi vesti (al uspavat  Shocked, al pa prodat psa nerodovniškega... Undecided
Kako je bilo s tem? (zdej menda ne velja več, hvala bogu), od kdaj ne velja več?

Logiran
valvasor
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 794


« Odgovor #67 : nedelja, 16.05.2004 : 10:54:56 »

   Ojla!

  Ja, včasih je samo 6 mladičev dobilo rodovnik. Ostali je bilo potrebno odstraniti ( ubiti). Če pa je bilo leglo dobro, so pa lahko ostali ( vsi ali samo nekateri ) dobili rodovnik, če so ti priznali nadštevilčno leglo.
  Zdaj DPMŽ ne dovoli več ubiti nobenega mladiče, ki je normalen in sposoben preziveti. Vse lepo in prav, ampak ta zadeva je dvorezen meč. Res je bila groza , ko si mogel malčke usmrtit samo zato, ker jih je bilo preveč, ampak meni je ta zadeva mogoče še slabša. Tukaj gre pa zdaj za mučenje mame. Predstavljajte si psico, ki povrže 15 mladičkov. Vsi ti so 24 ur na dan "priklopljeni" na seske. Problem za mamo pa nastane tam, kjer vzreditelji hodijo v službo in nimajo možnosti ostati doma. Tako mamo " požirajo" cela 2 meseca, ali pa še več, če niso takoj oddani.
  vem, da bom pri nekaterih izpadla "morilka" in da bo spet ogromno napisanega na moj račun . Kakorkoli premislim, je lažje prvi dan odstranit malčka, ki se še ne zaveda da živi, kot pa pustit , da mamo  mučijo 2 meseca.

  Čao-Slavi
   
Logiran
Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« Odgovor #68 : nedelja, 16.05.2004 : 11:49:13 »

Kaj pa vem....ne bom govorila kaj si o tem mislim in kaj ne, ker v taki situaciji nisem bila...ampak če bi bila Liza tista, ki bi jo 15 mladičkov nažiralo 2 meseca bi pa mogoče... Undecided Ali pa tudi ne...Res ne vem.

Citat
Kakorkoli premislim, je lažje prvi dan odstranit malčka, ki se še ne zaveda da živi, kot pa pustit , da mamo  mučijo 2 meseca.

Sicer ne vem, ker se takrat nisem poglabljala v kinološka pravila in podobne reči...ampak koliko ljudi je dejansko ostranilo višek mladičkov in jih pustilo samo 6? Kakor poznam našo mentaliteto bi lahko rekla da nihče. 6 mladičkov je dobilo rodovnik in se prodalo po višji ceni, ostali so pa tudi ves ta čas "požirali" mamo in se prodajali po nižji ceni kot višek v leglu... Saj še dandanes to marsikdo uporabi kot izgovor, zakaj mladič nima rodovnika??
Logiran
Ivana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #69 : torek, 18.05.2004 : 21:44:09 »

meni se zdi pa čisto noro, da so pobijali nadštevilne mladiče v leglu. Saj itak ne sesajo pri mami 2 meseca. Upam valvasor, da ne puščaš mladiče pri mami, da jo sesajo 2 meseca???!? Pri 4 tednih jih že lahko začneš (nkateri celo prej) navajati na mešano prehrano. Zato pa naj bi se povečal tudi premor med legli, ampak to je pa že stvar posamezne vzrejne komisije.


Lp, Ivana
Logiran
valvasor
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 794


« Odgovor #70 : torek, 18.05.2004 : 22:15:58 »

   Ojla!

  ivana, a misliš , da sem nora!!! Moji mladički se začnajo hranit pri 14 dneh. Mama se pa vse več daje stran, tako , da jo sesajo samo se , kadar njej pase in pa ponoci. A mislis, da bile moje psice lahko ze po dveh mesecih na razstavi, ce bi jih sesali 2 meseca  Huh Huh
  Govorim ti o ljudeh, ki hodijo v sluzbo. Jaz sem doma in nimam teh problemov.
   Ce pa mislis, da mladicki ne sesajo dva meseca, si se pa krepko zmotila. Sem sama videla pri vec vzrediteljih, kako to gre. Čeprav seveda vsi pridno hranijo........Pol pa svizec zavije cokolado !

 

   Cao-Slavi

 
Logiran
Ivana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #71 : petek, 21.05.2004 : 21:32:57 »

oprosti valvasor ampak iz tvojega posta sem sklepala, da mladičke pustiš sesati 2 meseca. Sem pač blond no?!
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #72 : nedelja, 21.11.2004 : 11:05:36 »



Pri nas smo kupili prvega psa ker smo si ga resnično zeleli, na zalost je bil  izredno rahlega zdravja, kar naprej smo bili zaradi različnih bolezni pri vetiju, edino kar ni prinesel seboj je bila prerezana tačka, na koncu je bila še postavljena diagnoza epilepsija, psiček nam je umrl, eno tretino kupnine smo  bili oproščeni, s tem pa tudi rodovnika nismo dobili, tudi pogodbe nismo imeli, ker tudi vedeli nismo zanjo.
Drugega psa smo iskali sistematično, tudi v tujini,  vsi psi so bili vrhunski, pogoji pa, da bi skoraj pravnika rabil zraven, da bi pravilno ravnal s psom, skoraj od povsod so nas še klicali ali smo se odločili za mladička, po moje prodaja ni šla tako kot so si predstavljali,
Pri vzrediteljih,kjer smo najprej vprašali in spremljali leglo, ni bilo nobenih pogodb, komu bodo prodali mladiča so se odločali po oceni človeka, moram priznati, da ko smo leglo pogledali prvič sploh nismo mislili, da bomo tukaj vzeli mladiča, čeprav nam je mali nagajivček takoj padel v oči, ko smo šli na ogled drugič, smo bili ze čist pripravljeni, sam je bilo potrebno počakat, za katere ljudi se bojo lastniki odločili, no za nas so se, vem, da jim ni zal, nam tudi ne mali nagajivc je zdrav  zivahen, predvsem pa lep predstavnik svoje pasme.Prebiram po forumu različne teme, pa piše če bi vedel da psica ni v dobrem  stanju-kolki ipd. bi jo lahko pravočasno prodal, sam zdaj je ze prepozo, pa tud navadiš se nanjo , ne vem, pri nas psa nikoli ne bi dali stran, niti razmišljali o tem, če bi pa imeli mladičke, bi pa gledali da bi jih dobili predvsem dobri ljudje, ki bi mogoče tudi imel veselje do razstavljanja,šolanja, ker pes je predvsem, pes, za razstave ,ga je pa naredil človek, ker je s tem hotel potrjevati tudi sebe, standardi se spreminjajo, zato ker človek to hoče, potem pa iščemo vzroke zakaj se pasme tako spreminjajo. Da ne bi kdo mislil, da sem proti razstavam, sem absolutno za, opravim precej ogledov, specialke za bokserje v Sloveniji pa zadnja leta vse.  Mislim, da pogodbe med vzrediteljem in kupcem so nujno potrebne , da zaščitijo kupca in določijo njegove dolznosti do psa, ter dolznosti prodajalca, Tisti prodajalci, ki pa imajo posebne zahteve naj imajo pa tud posebne pogodbe.
Menim, da je to zanimivo področje, da bi se dalo o tem veliko razpravljat, normalno je da smo različnih mnenj, zato pa je forum, da se malo podebatira- izmenjajo mnenja.
Logiran
Pino
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 7


« Odgovor #73 : sreda, 13.04.2005 : 11:24:46 »

A ima kdo kaksen osnutek za kupoprodajno pogodbo.
Sicer naj bi jo imel prodajalec, pa bi jo vseeno rad imel tudi sam s seboj
ko bom kupoval psa. Nikoli ne ves kdaj ti pride prav:-)))


Hvala
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #74 : sreda, 13.04.2005 : 11:29:28 »

Pino,kupoprodajna pogodba je sicer s strani SKBPP ampak za vzorec bo ok Wink. Vzorec najdeš tukaj

lp,
Nina
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Pogodba med vzrediteljem in kupcem...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines