mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 07:28:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Pogodba med vzrediteljem in kupcem...
Strani: 1 2 3 4 5 [6]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pogodba med vzrediteljem in kupcem...  (Prebrano 25734 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #75 : četrtek, 21.04.2005 : 20:57:20 »

Ko sem jaz kupovala psičko, sem vzreditelje sama vprašala kako je spogodbo. Odgovorili so mi, da to prepuščajo meni in da če želim pogodbo jo lahko dobim, če pa ne pa njim tudi prav. Čeprav sem ob rezervaciji (psička je bila stara 5 dni) bila prepričana da želim pogodbo iz razlogov, ki so v tej temi bili neštetokrat omenjeni, se na koncu zanjo nisem odločila iz enega samega razloga - zaupanje. To zaupanje pa so mi dali predvsem nešteti telefonski pogovori in obiski vse do oddaje psičke, pa tudi še sedaj mi pomagajo s vsemi nasveti, ne glede na banalnost vprašanja. Če bi se danes še enkrat odločala v istem primeru bi storila enako, prav zaradi tega odnosa, ki se je med mano kot lastnikom in vzrediteljem oblikoval.
Vsekakor pa podpiram vse tiste, ki menijo, da so pogodbe potrebne, če ne celo nujne, predvsem v dobro psov!
Logiran
Negrina
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #76 : četrtek, 12.05.2005 : 16:31:38 »

Odločili smo se, da si izpolnimo dolgoletno željo po  nabavi psa večje pasme. Sedaj imamo to možnost.
Poklicali smo na veliko oglasov, obiskali nekaj prodajalcev. Končno najdemo pravega psa.  S pogodbo.
V bistvu me zanima, kako je s tem. Je pogodba običajna ? Ali je normalno, da je določena tudi pogodbena kazen ?
Za vašo pomoč že v naprej hvala.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #77 : četrtek, 12.05.2005 : 17:43:44 »

hja...to samo dokazuje, da je pogodba resno sestavljena. Jaz osebno sem pogodbeno kazen imel, oz jo imam v pogodbi, ko sem kupoval vzrejno in pa razstavno psičko. Verjetno je pa odvisno od vrednosti psa, pa ne denarne. in pa seveda od tega koliko se ceni vzreditelj. Moja pogodbena kazen je recimo kar visoka, če bi na nek način s svojim ravnanjem spravil vzreditelja v slabo luč. Recimo da bi začel s psicami "štepat mladiče", se mi zgodi lahko tudi odvzem, ob tem, da še pogodbeno kazen plačam.
tko da...odvisno vse od situacije nakupa. Ni pa nič čudnega da je kazen tudi omenjana.
Logiran
Negrina
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #78 : petek, 13.05.2005 : 15:10:52 »

Hvala za odgovor. A pogodbe se pišejo tudi v primeru podarjenega psa ?
Logiran
Right_Thing
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 114


« Odgovor #79 : petek, 13.05.2005 : 16:45:36 »

Negrina ,
če gre za podaritev psa  , je toliko bolje , da pogodba obstaja (v dobro psa) , ker podarjeni psi so še bolj izpostavljenim ljudem, ki bi si ga želeli, pa zanj nimajo ustreznih pogojev.
Drugače so te pogodbe čisto odvisne od bodočega lastnika in vzreditelja (ne gre za vzorec - verjetno ima vsak kako specifiko, ali pa gre za zaupanje...torej 1001 primer).

Sprejmi in podpiši tako pogodbo (in s tem psa), za katero boš vedela, da jo boš sposobna izpolnit inn da ti bo pes v veselje, ne pa pogodbeno breme.

Logiran
Jalta
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 149


« Odgovor #80 : ponedeljek, 25.07.2005 : 00:11:43 »

Nisem še pregledal celotnega foruma, ampak ali obstaja kje kakšen vzorec kupoprodajne pogodbe za nakup mladička iz legla?
Logiran
Right_Thing
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 114


« Odgovor #81 : ponedeljek, 25.07.2005 : 06:55:22 »

Pozdravljena Jalta,
Mislim, da jo ima slovenski klub za bernce - link spodaj
http://www.homestead.com/SKBPP/files/KUPOPRODAJNA_POGODBA.htm
Logiran
nashi
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #82 : ponedeljek, 26.03.2007 : 10:48:25 »

Pogodba za nakup psa obstaja, spletna stran Slovenski klub retrieverjev.

Spomladi smo kupili tako zelo želenega labradorčka, od zelo skrbnih vzrediteljev. Pri štirih mesecih so se pokazali znaki osteoartritisa. Pes je bil zelo prizadet, takoj smo začeli z zdravljenjem. Po operativnem posegu se je stanje zelo izboljšalo, psa pa čaka še operacija drugega komolca. Pri petih letih naj bi se bolezen (po besedah veterinarja) ponovno pojavila.
Stroški zdravljenja so zelo visoki. Če bi z vzrediteljem podpisala zgoraj omenjeno pogodbo, bi mi moral vzreditelj povrniti stroške zdravljenja, ker se je bolezen (ki je genetska pri labradorcih, če se pojavi v prvih mesecih življenja). Pogodbe nisem podpisala, šlo je za zaupanje, torej... Priporočam podpis pogodbe.
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #83 : ponedeljek, 26.03.2007 : 14:09:40 »

Jaz mislim, da je pogodba izredno pozitivna zadeva.... pa ne samo za vzreditelja, pac pa tudi za bodocega lastnika. Kaze na neko resnost vzreditelja in na to, da mu ni vseeno kam pes gre. Ocitno toliko zaupa svoji vzreji, da bodocim lastnikom nudi neko garancijo.  Smiley
Pri vzrediteljici moje naslednje psicke, ki jo dobim nekje sredi poletja, dobijo bodoci lastniki naslednje:
- certifikat KC registracije (v slo. in ostalih kontinentalnih drzavah so to FCI papirji) - 5 generacijski rodovnik - potrdilo o tetovazi in mikrochipu - pogodba med vzrediteljem in lastnikom in pa razlaga vseh omejitev (kar pomeni, da mora lastnik psa sterilizirati/kastrirati, ce se izkaze neprimeren za vzrejo) - vsa potrdila o cepljenjih in razglistanju - vse informacije o hranjenju in fizicnih aktivnostih mladica in kasneje odraslega psa - kopije potrdil o vseh zdravstvenih pregledih (genetske bolezni) obeh starsev - certifikat DNK in certifikat mikrochipov obeh starsev - vse informacije o pasemskem klubu in pasjih solah v okolici - knjizico o pasmi - zastonj 6 tedensko zavarovanje za psa - pasjo hrano - in pa seveda dozivljenjsko pomoc pri vzgoji, razstavljanju in vsem kar se oskrbe psicka  Smiley .......

lp
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Pogodba med vzrediteljem in kupcem...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines