mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 13:03:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Reševanje princeske Neli...
Strani: 1 ... 161 162 163 164 165 [166] 167 168 169 170 171 172   Dol
Natisni
Avtor Tema: Reševanje princeske Neli...  (Prebrano 373480 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #2475 : torek, 08.04.2014 : 08:42:22 »

Uf, šele ravnokar videla. ČESTITKEEEE!!! bravo
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Sreda
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 627


« Odgovor #2476 : torek, 08.04.2014 : 11:35:12 »

Čestitke  Cheesy
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #2477 : torek, 08.04.2014 : 22:08:45 »

Bravo frajerki!  bravo
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #2478 : četrtek, 25.12.2014 : 00:31:17 »

Letos...

Že dolgo se nismo oglasili iz našega brloga.
Nekaj je krivo stalno pomanjkanje časa, vmes je bilo tudi obdobje, ko nisem vedela kaj naj napišem, priznam pa tudi, da je bilo obdobje, ko raje nisem pisala, kot da napišem nekaj slabega.
Ta zapis bo tako malo daljši, malce drugačni, predvsem pa zelo osebni.

Od zadnjega javljanja do sedaj sem se srečala z lepimi trenutki, navadnim vsakdanom, 100happydaysi, žalostjo in tudi težkimi trenutki v osebnem življenju. Padci in vzponi, dogajalo se je na polno, kot pravijo "life can be a rollercoaster".
Na srečo je s psi toktok za zdaj vse ok, vsak od mojih treh srčkov je vmes praznoval svoj rojstni dan, tako smo šteli 9+8+3 Smiley in se imamo še vedno radi in naj. Vsi trije so mi bili tudi v pomoč in oporo, ko mi je bilo težko in najtežje.

En najtežjih trenutek je bila izguba mojega Smokija. Mali grdi brezdlaki garjavi Šiški najdenček, ki je odrastel v kosmato košatega bajsija Kiss Hvaležna sem za vsako od njegovih skoraj 9. let, za vse kar je pretrpel z mano, za vse začasnike, s katerimi je bil primoran deliti dom in zaradi katerih njegova življenska kvaliteta ni bila taka, kot bi lahko bila in kot si jo je zaslužil. Pritoževal se ni, le zagrabil je vsako priliko za pozornost. Zaradi česa imam slabo vest. Zelo. Čeprav vem, da bi razumel, če bi vedel. Vseeno je bilo eno od spoznanj, da moram zmanjšati kvoto začasnikov. Tudi zaradi očeta, kateremu se alergija slabša in je potiho trpel. Kako bom razčistila tako eno kot drugo s svojo vestjo, še ne vem. Kako bom ne-sprejela naslednjega mačjega najdenčka, tudi ne. Rada bi nekoga krivila za to, pa nimam koga.

Smokijev odhod je sovpadal s težkim trenutkom v osebnem življenju, ko se skupna pot dveh po dolgih letih prvič loči, in ki se čez čas ponovno združi. Pravijo, da je vse za nekaj dobro. Odločitve so bile sklenjene, vsaj moje po moji čisti vesti in po dobrem premisleku, a samo čas bo pokazal ali sem ravnala prav. Dvomi so bili, nekaj jih je še. Mogoče celo dobro, da so. Dala sem vse od sebe, če bo dovolj, bo, druge ni. Če ne, pač ne. Ker ni vse odvisno od mene. Ena od novih spoznanj, ko se ti življenje obrne na glavo. Ko te zadane strela iz jasnega in dosežeš svojo mejo. Katera kar naenkrat postane elastična.
Ampak saj pravijo, da svojo moč spoznaš šele, ko je izzvana. Srečevala sem se tudi z do tedaj redkimi samoočitki in prvič s psihičnim in fizičnim samoškodovanjem.
Žalovanje na obeh področjih je bilo izredno boleče in je že res, da kar te ne ubije...
 
V teoriji ti je seveda vse jasno, prav zavedaš se, da ne ravnaš prav, ampak ne gre. Ne gre, čeprav veš, da je končni rezultat ta, da boš ok. Prav res je, da greš skozi določene stopnje žalovanja, katerih ne gre preskočiti, pa bi še tako rad.
V pogovorih s prijatelji sem sama sebe znala diagnosticirati in vedela sem zakaj se počutim kot se počutim in zakaj ni prav, da počnem kar počnem in kako naj bi namesto tega ravnala, ampak prav nisem mogla iz svoje kože, dokler ni prišel čas za to.

Sledilo je naslednje spoznanje, da se moraš imeti rad. V prvi vrsti. In izraziti svoja pričakovanja ter želje. In sprejeti pomoč.
Prvič sem se torej odprla in pogovarjala o mojih težavah. Celo življenje sem samo poslušala in pomagala, se šalila, da sem psihološki koš za odpadke a tokrat sem jaz bila potrebna pomoči. Sigurno bi zmogla sama, ampak sem uvidela, da bom lažje s pomočjo drugih. Prvič sem tudi prosila zanjo in seveda tudi dobila. Takoj, iz vseh strani, pričakovano in nepričakovano. Samoumevno. Brez pričakovanj za vračilo usluge. Prvič sem jemala brez da bi dajala, se postavila zase in celo zahtevala.
Prijatelji. Tako zelo cenjeni. Hvala. Tudi štirinožni. Četudi sama, nikoli osamljena.

Prvič sem storila tudi nekaj popolnoma nepričakovanega in netipičnega zame.
Kupila sem si mačka. Prav zares.

Ko gledam nazaj, se niti ni moglo drugače zgoditi.
Nisem ravno spiritualni tip človeka, celo daleč od tega, ampak če te vesolje ne samo usmerja v določeno smer pač pa z brcami v tazadnjo katapultira tja...
Eni bi temu rekli usoda, ne vem. Vem pa, da sem strašansko vesela, da sem se odločila, kot sem se.

Dan po odhodu mojega zlatega muca Smokija sem se na predavanju o mačjih sesnih mladičih srečala z informacijo o leglu malih kanadskih sfing. Moja velika želja za nekoč “ko bom velika”. Ko ne bo več mačjih najdenčkov.
Bolje rečeno sem se srečala z Majo, čigava zlata Šuti je teden prej skotila 6 nagih, grdih in ničemur podobnih mačjih malčkov Tongue
Dolga zgodba na kratko. En teh malčkov je moj. George. George Michael. Georgie, Žorž, guba, nudist, nagec, nagided, čelavi, itn…
Duševni maček, maček za mojo dušo, ne vem kako se naj izrazim, ampak to je to.
Iz baje prvega rodovniškega legla pri nas, pet samčkov, ena samička. Izbira mladiča, kot si to predstavljam marsikaterega med vami, ko ste izbirali svojega pasjega spremljevalca. Prvo preko slik rezerviram enega, na prvem spoznavanju v živo me očara popolnoma drug. Potem še težko čakanje na dan kastracije in potem še odhoda iz legla, končno prevzem in pot domov. Cheesy 
V tem trenutku, ko tole pišem, mi leži na ramenih Kiss
Žorži ima drugače tudi svojo Facebook stran, just for fun Wink https://www.facebook.com/GeorgeM.Sphynx

Vmes smo tudi doma malce prenovili, se reorganizirali in izboljšali življenjske pogoje vsem doma trpečim Tongue Mici še vedno rada pomaga pri predelavi, a smo s pomočjo bigbrother kamere ugotovili, da ji Neli tudi kdaj skoči v pomoč  Evil Video sledi Wink  Večino spečih fotk in posteljnih igric bojo nadomestile slike iz THE Kavča z novo disciplino couchpotato in couchsurfing Cheesy Imamo se fajn Smiley
Malo nas matra previsok ph urina in Majeku planiram pregled sčitnice, ker imam "tak" filing. Bomo videli.

Kaj bo prihodnost prinesla ne vem, tudi bolje tako. Vsekakor marsikatero stvar ne jemljem več samoumnevno ali zlahka, nasprotno marsikaj bolje cenim kot prej za razliko tistih reči, katere so se izkazale za v bistvu nepomembne.

To leto se zaključuje, veselim se novega. Vendar imam občutek, da bo ponovno pestro. Posebnih želja nimam, razen zdravja vseh nas. To naj bo dovolj. Z izzivi se bom spopadla, ko bojo nastali.

Dolgo sem pisala, da sem spisala in tik pred objavo še izbrisala, ker ne vem če sem zadosti pogumna, da to objavim. Ker sem precej zasebne narave in še vedno prepričanja, da koga pa to zanima, saj nobenega ne želim posiljevati s svojimi občutki, razmišljanji, dogajanju  Roll Eyes
Zato tudi objava samo tu. Tu se dobro počutim, varno, sem v krogu ljudi ki ga cenim in mi veliko pomeni. Tu sem spoznala čudovite ljudi, brez katerih si ne predstavljam več biti.
Zato objava samo tu. Javna vsem na očeh, a ne bo vsakemu padlo v oči Wink In zato, ker si ne morem premisliti in izbrisati Tongue

Dragi moji  ljubezen Želim vam lepe praznike iz našega brloga in vse najlepše v Novem letu Kiss
Hvala da ste Smiley




* xmas 14.jpg (54.74 KB, 557x557 - pogledano 223 krat.)
Logiran

No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #2479 : četrtek, 25.12.2014 : 01:10:26 »

Skogkatt, hvala tebi ker si in tudi za tale zapis. Zivljenje nas vcasih popelje po poteh, ki jih sploh jih kljub odprtim ocem ne vidimo, a se k sreci na koncu skoraj vedno izkaze, da je pot na kateri smo tista, na kateri iz nekega razloga moramo biti, kljub temu, da nanjo morda nismo stopili prostovoljno.  Smiley

Tebi in vsem Tvojim zelim, da bi Te poti v letu 2015 vodile tja kamor si zelis in da bi si vsak korak izbrala sama.  objem ljubezen  Kiss
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #2480 : četrtek, 25.12.2014 : 01:39:04 »

 objem ljubezen objem
Srečno  Kiss
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #2481 : četrtek, 25.12.2014 : 09:03:38 »

O, ker report - srečno v 2015 vsem iz vašega brloga želimo Micke&Co  Kiss
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #2482 : četrtek, 25.12.2014 : 09:31:56 »

Kiss Kiss
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #2483 : četrtek, 25.12.2014 : 10:35:47 »

Draga Skogkatt, hvala ti za ta zapis. Prepričana sem, da je vsak od nas v njem našel delček sebe.

Najbolj pomembno pa je res to, da v težkih trenutkih znamo sprejeti pomoč,  tudi če je prej nikoli nismo. Da se naučimo imeti radi sami sebe in da nekje naprej ob naši poti vidimo sonce.

Naj prav sonca naslednje leto prinese veliko. SREČNO!
 objem
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #2484 : četrtek, 25.12.2014 : 12:21:15 »

Skogkatt Kiss Kiss

Sestra ljuba, ganjena sem ob tvojem zapisu. Ti si ena najlepših in najmočnejših oseb, kar sem jih imela priložnost spoznati v zadnjih leth. In predvsem si med najbolj korajžnimi. objem
In rada te imam, zelo - zato, ker si ljubezen

Naj vsaka minuta novega leta prinese tebi in tvojim dragim srečo in mir v duši.

Žvalim pa tudi kaj za pod zob Wink
Logiran

Unikatne tablice in portretki
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #2485 : četrtek, 25.12.2014 : 13:36:17 »

 objem Včasih pomaga če veš, da nisi čisto sam ... da tam nekje ... Saj poznaš tisto: Prijatelji so kot zvezde, čeprav jih ne vidiš, veš da so tu nekje ...
Logiran
Sreda
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 627


« Odgovor #2486 : petek, 26.12.2014 : 18:23:18 »

 objem Zelo lepo napisano ljubezen
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #2487 : petek, 26.12.2014 : 19:01:21 »

 Kiss objem
Logiran
Rossy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.658



« Odgovor #2488 : petek, 26.12.2014 : 20:03:50 »

Meli, korajžnica...lepo si napisala in želim vam lepo 2015 leto, brez večjih pretresov  ljubezen
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #2489 : petek, 26.12.2014 : 20:12:46 »

Meli, res si krasna oseba.. Tebi in vsem tvojim želim v letu 2015 vse dobro. Kiss objem
Logiran
Strani: 1 ... 161 162 163 164 165 [166] 167 168 169 170 171 172   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Reševanje princeske Neli...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines