mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 15:25:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: Psička ne prosi za ven za opravljanje potrebe
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Psička ne prosi za ven za opravljanje potrebe  (Prebrano 6518 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Milchi
novinec
*
Sporočil: 4


« : torek, 14.07.2009 : 12:23:43 »

Psička nikoli ne prosi za ven. Njen edini znak je, da se uleže pred vrata in čaka. Zdaj niti ni tak problem, ko je ves čas zunaj na vrtu.
Problem je bolj, če je vreme slabo in je ves dan notri. Potem jo ven peljem po občutku 3x na dan, če se ne uleže pred vrata. Zjutraj
me pride zbudit k postelji (s smrčkom se me dotakne ali mi poliže roke, noge) in me še počaka na stopnicah, ko se oblačim, umivam...

Kako naj jo navadim, da prosi (laja ali cvili) za ven? Tudi ne prosi, če je v bližini hrana, čeprav je zelo požrešna. Samo sedi ali leži in gleda.
Prihodnji mesec bo stara eno leto.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #1 : torek, 14.07.2009 : 12:33:35 »

Kako naj jo navadim, da prosi (laja ali cvili) za ven? Tudi ne prosi, če je v bližini hrana, čeprav je zelo požrešna. Samo sedi ali leži in gleda.
Ti si zares načrtno želiš, da bi tvoj pes cvilil in lajal, ko bi želel kaj od tebe Shocked Shocked Shocked
Po mojem mnenju imaš idealnega psa - točno nakaže, kaj bi rad, hkrati pa ne izsiljuje, galami in gnjavi vsepovprek Kiss Kiss Kiss
Logiran
Urla
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 431


WWW
« Odgovor #2 : torek, 14.07.2009 : 12:40:24 »

Zakaj bi morala prositi za ven? Pes, ki to počne, običajno uveljavlja svojo voljo tudi drugje in to je lahko zelo neprijetno. Tudi moj ne prosi za ven, razen če je res kriza (kar pa ni skoraj nikoli) in pač jaz določim, kdaj gremo ven in je. Tako kot ti določiš, kdaj je čas za hrano, kopanje, cepljenje, itd., prav tako določiš, kdaj se gre lulat. Če boste vzpodbujali prosjačenje za ven, bo začela tečnariti tudi takrat, ko vam to ne bo všeč. Npr. pri mizi med kosilom. Razmislite.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #3 : torek, 14.07.2009 : 12:42:25 »

Se strinjam s kocko.
Včasih je pa tudi treba skrbet za žival, to pomeni da sam razmišljaš in se spomniš kdaj kaj potrebuje od tebe.

Lahko jo pa tudi naučiš, da uporablja zvonec: Dog Potty Bell http://www.gizmo2wizmo.com/
Logiran

king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #4 : torek, 14.07.2009 : 12:45:07 »

Lahko jo pa tudi naučiš, da uporablja zvonec: Dog Potty Bell http://www.gizmo2wizmo.com/


Pri nas bi skoz zvonilo-pa ne zaradi psa. Bi mačke ziher non stop visele na zvoncu  Grin

Skogkatt-kje ti zvohaš vse te zadeve  Smiley
Logiran
Milchi
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #5 : torek, 14.07.2009 : 12:51:25 »

Pri mizi striktno pazim, da ji ne dajejo za jest. Čeprav kakšnim obiskom ne moreš dopovedati, da pri mizi ne dam za jest... Angry
Sj mi je super, da ne prosi. Sm nočem, da pol zadržuje, če jo ponoči slučajno prime, pa je ne opazim ali pa da zjutraj naletim na kakšno "mino".
Se je že zgodilo ene 2x.

Ja drugače pa je res idealna moja psička Smiley. Tašča npr. vstaja zaradi 13 letne psičke po 3x na noč, da se gre malo sprehodit pa prevohat okoli hiše...

Zanimalo me je, če ima kdo podobno težavico, zato sem odprla novo temo. Vrjetno bo bolje, da se jaz navadim njene strpnosti.
Logiran
Milchi
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #6 : torek, 14.07.2009 : 12:54:49 »

Zakaj bi morala prositi za ven? Pes, ki to počne, običajno uveljavlja svojo voljo tudi drugje in to je lahko zelo neprijetno. Tudi moj ne prosi za ven, razen če je res kriza (kar pa ni skoraj nikoli) in pač jaz določim, kdaj gremo ven in je. Tako kot ti določiš, kdaj je čas za hrano, kopanje, cepljenje, itd., prav tako določiš, kdaj se gre lulat. Če boste vzpodbujali prosjačenje za ven, bo začela tečnariti tudi takrat, ko vam to ne bo všeč. Npr. pri mizi med kosilom. Razmislite.

Ja, se popolnoma strinjam z vami.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #7 : torek, 14.07.2009 : 12:56:04 »

Kako pa to, da ne more zdržat čez noč pri starosti enega leta?
Če jo zadnjič pelješ okoli 22:00, bi morala komot zdržat tam do 7:00 zjutraj.
Mi našo, kadar smo doma, peljemo ven vsaj 3x, potem pa jo vsaj še ene 2x spustimo v ograjen vrt, da se polula, če jo pač tišči.
Ko pa gremo dopoldan od doma, vedno drži od 6:30 do 15:00 ure.
Tudi ponoči komot zdrži 9 ur. Kadar je pa zaspana, pa seveda še več.
Logiran
Milchi
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #8 : torek, 14.07.2009 : 13:03:58 »

Kako pa to, da ne more zdržat čez noč pri starosti enega leta?

Saj zdrži. Tisto 2x je bila pa vrjetno posledica nažiranja s kostmi (so bili kakci čist suhi). Drugače pa je prava zaspanka tudi moja. Sploh kadar
ji dovolim malo cartanja v postelji. Takrat kar nebi vstala Smiley
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: Psička ne prosi za ven za opravljanje potrebe
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines