mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 01:24:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Posamezne sestavine v prehrani  |  Tema: Keksi
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Keksi  (Prebrano 5909 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« : četrtek, 14.04.2005 : 20:06:37 »

Ali lahku psu daješ kekse? čisto navadne albert kekse ali pa takšne v obliki abecede?. Huh. jaz mu jih dam skoraj vsak dan po par komadov, zaenkrat posledic še ni bilo (vsaj v prebavi ne),..
ve kdo kaj več o tem - o navadnih "človeških" keksih kot priboljšku za pse?ali so lahko škodljivi??   Huh
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #1 : četrtek, 14.04.2005 : 20:18:08 »

Ne vem o kakšnih keksih govoriš, ampak ponavadi so presladki za pse in so posledice potem na zobeh... pa še kje... Kupi kekse za pse (Nutro jih ima). Imajo tudi nekaj piščanca noter (bolj za okus in vonj in zeloo dišijo psom Wink!
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #2 : četrtek, 14.04.2005 : 20:48:03 »

geri cisto navadni keksi za nas-ljudi..ne vem kak jih naj opišem..albert keksi se imenujejo eni Smiley.. zaenkrat na zobeh se ni posledic..je pa še mlad.. pasjih keksov pa ne mara..sem ze ne vem koliko različnih sprobala pa mu niso bili nobeni všeč..kar ven spljune pa pusti Undecided
Logiran
pet_ra
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


« Odgovor #3 : četrtek, 14.04.2005 : 22:08:15 »

Ali lahku psu daješ kekse? čisto navadne albert kekse ali pa takšne v obliki abecede?. Huh. jaz mu jih dam skoraj vsak dan po par komadov, zaenkrat posledic še ni bilo (vsaj v prebavi ne),..
ve kdo kaj več o tem - o navadnih "človeških" keksih kot priboljšku za pse?ali so lahko škodljivi??   Huh

Po mojem so ti keksi presladki. Vendar pa smo mu tudi mi včasih dajali kakšen tak piškot ali pa par črk abecede. Samo ne vsak dan. In ni bilo nobenih posledic. Tut moj ima zelo rad te piškote.  Ma sej če daš na vsake tolk časa ni po mojem nič hudega, sam glih vsak dan?? Sedaj ima moj kuža 4 leta in veterinarka mi je rekla, da ima lepe zobe.

Sladkor pa tudi vpliva na solzenje oči, saj tako sem jaz slišala.

Enkrat pa smo doma spekli piškote take navadne (ala albert), sam smo jih pol manj sladkali (tut mi ne maramo preveč sladko). In smo Žaku vsak dan dajali nekaj teh piškotov. Pa se je kr zredil  Sad (40 kg). Vedno prej pa je imel linijo. Tako da smo imeli shujševalno kuro in je uspela  Cheesy. Sedaj tehta 37 kg. Cheesy

Tako da po tem dogodku ne vem če je dobil že več kot 5 piškotov v 2 mesecih. Se kr bojimo, da bi se spet zredil, če bi mu jih dajali vsak dan.

Sedaj mu dajemo več drugih priboljškov, čeprav pazimo kaj in koliko. Pa se nad kuhinjo nič ne pritožuje Grin

lp





 
Logiran
aika
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 103


« Odgovor #4 : petek, 15.04.2005 : 06:55:53 »

Zakaj ne uporabljaš briketa za priboljšek namesto piškotov... Briket mu ne bo nič škodil, piškoti pa mu lahko.
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #5 : petek, 15.04.2005 : 07:24:51 »

Jaz mislim, da ni nic narobe, ce kuza sem in tja dobi kaksen cloveski piskot, izogibaj se le tistih s cokolado...Drugace pa malo dvomim, da ne bi maral pasjih priboljskov. Si probala Nutro Antitarta (cistijo zobe) ali Lamb and Rice...mogoce tudi Hills Oral care... Wink
Logiran
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #6 : petek, 15.04.2005 : 07:26:01 »

LP !
jasminaj , sama ne vidim večje težave pri teh piškotkih. Tudi sama jih občasno uporabljam za posladek ali nagrado. Predvsem naša teta je zelo zadovoljna, če lahko enkrat na mesec razveseli naše pesjane. Mislim, da jih lahko občasno uporabljaš v noramlnih količinah brez večje škode.
LP, Miša
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #7 : petek, 15.04.2005 : 09:49:39 »

hvala vsem za odgovore.. bom malo zmanjšala količino, ukinila pa ne Cool
aika brikete dobi čez dan kot obrok, tako da mu kot nagrada ne dišijo..
oks drugače priboljške ima rad skoraj vse, razen piškotkov Roll Eyes ..bom pa probala še te, ki mi jih priporočaš, morda pa mu bodo bili všeč Wink
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Posamezne sestavine v prehrani  |  Tema: Keksi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines