mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 12:57:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Frizijski bišon (Kodrasti bišon)
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Frizijski bišon (Kodrasti bišon)  (Prebrano 19890 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« : nedelja, 09.10.2005 : 11:13:10 »

Ali kdo ve kaj o lastnostih frizijskega bišona? Ali je v Sloveniji kakšen vzreditelj? Koliko stane?
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #1 : četrtek, 13.10.2005 : 12:22:52 »

Evo, osnovne značilnosti (upam da ti CRO jezik ne bo delal preglavic)
Sicer so pa pri nas zelo redki. Škoda, ker so bišoni  (frise, bologneser, maltežan, havaneser)  splošno silno prijazni, inteligentni, navihani in dokaj zdravstveno neproblematične pasme.


[izbrisan avtoriziran tekst brez dovoljenja; Jana]


Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #2 : sreda, 19.10.2005 : 11:12:13 »

Haj.
A se da kakšne linke dobit do strani s temi dogiji, tko da bi ble slikce?

LP
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3 : sreda, 19.10.2005 : 12:02:17 »

JennyK, od kod je zgornji tekst prekopiran?
Je pridobljeno kaksno dovoljenje za objavo tega teksta tukaj?
Logiran

JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #4 : četrtek, 20.10.2005 : 10:24:27 »

Jana, se opravičujem, res!  sram Nisem niti pomislila na kako pridobitev dovoljenja; zgolj pomagati sem želala z info; pa mi je v poduk, za v bodoče! Prosim, če ga brišeš. In še enkrat opravičilo za morebitne težave!!
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #5 : četrtek, 20.10.2005 : 10:26:57 »

Aja, Ppetra: pojdi na google, vtipkaj bichon frise in ti bo "padlo ven" morje strani, sličic in željenih informacij!
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #6 : torek, 01.11.2005 : 19:28:39 »

JennyK hvala za opis
Logiran
ursika
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 118


« Odgovor #7 : četrtek, 17.11.2005 : 16:12:30 »

Zdravo!
Jaz sem nova na formua, zanima pa me naslednje:
1. Že dolgo bi si rada kupila psa, vendar se ga komaj zdaj sposobna finančno, prostorsko in časovno imet Smiley Kaj mogoče kdo pozna kakšnega rejca kodrastih bišonov ali pa jih prodaja sam?
2. Kakšno je pravilno vzdrževanje, hranjenje in vzgajanje teh psov?
3. Koliko prostora v stanovanju je potrebno za to sorto psov?
4. Ali lahko imaš hkrati s tem psom tudi muco (ki je stara 3 leta in zelo velika)?
Logiran
Joni
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 799


« Odgovor #8 : četrtek, 17.11.2005 : 17:30:37 »

Pozdravljena,

Vzrediteljev bišonov pri nas ni (kolikor je meni znano), na Hrvaškem pa jih vzrejajo *****, oni ti bodo znani najbolje odgovoriti na tvoja vprašanja.


Lp, Tinkara
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #9 : petek, 18.11.2005 : 07:32:19 »

Živjo, Ursika!
Če dovolj natančno gledam, imas v avatarju prav bišona?  Wink
No, jaz sicer nimam friseja, ampak zelo podobno pasmo, bologneserja. Mislim pa, da so si karakterno zelo podobni.
- So krasni, družni psi. Glede zadnjega vprašanja: mislim, da (vsaj kar se psička tiče) ne bi bilo nobenega problema s sobivanjem z muco. Sploh so te pasme zelo prilagodljive in jih ni problema navaditi na druge vrste živalic.
- Velikost stanovanja pa  ni pomembna! Menim, da je zadostna količina sprehodov, rekreacije in igre za psa tista bistvena komponenta za razvoj zdravega in živahnega psa. Hranjenje in vzgoja pa je v osnovi ista kot za vse ostale pasme. So pa bišoni zelo učljivi in bistri psi. Opozorila bi te le na zahtevno nego. Če se boš odločila za psička iz družine bišonov, vzemi v zakup da ti bo šlo ogromno časa in potrpljenja za nego. Imajo "smotan" tip dlake, ki se zelo rad vozlja. Aja, kar se tiče razlike med bologneserjem in frizejem je v tem, da se bologneserjev v principu ne striže, friseje pa.
- Tako kot ni vzrediteljev bologneserjev v SLO, mislim da jih tudi za friseje ni. Joni ti je posredovala link Hrvaške vzrediteljice Bini's kennel. Imajo zelo solidne kužke, vendar pa so tudi cene žal temu primerne. Namig: Morda ne bi bilo napak se pozanimati v kakih drugih državah....
Če potrebuješ še kake dodatne informacije, ti bom poskušala po svojih močeh pomagati...
LP,K.
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #10 : petek, 18.11.2005 : 08:25:00 »

Mogoče kdo ve koliko stane Havanski bišon z rodovnikom? Ful so luštkani!
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #11 : petek, 18.11.2005 : 09:25:17 »

A so slučajno cenejši kot cotoncki?
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #12 : petek, 18.11.2005 : 10:11:57 »

Bolj kot ne na pamet govorim, ampak mislim da so cenovno vsi kužoni iz družine bišonov cenovno  v istih okvirjih...
Seveda je pa odvisno kje (v kateri državi) ga kupiš...
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #13 : petek, 18.11.2005 : 12:26:32 »

Na bolhi nekdo prodaja Havanske bišone,nič ne piše če so z rodovniko...samo verjetno niso ker so kr poceni.. Huh

Vsi bišoni so ful srčkani, eden bolj kot ta drug.. Kiss Po vsej verjetnosti so vsi zelo dragi. Na Češkem,Madžarskem so baje občutno cenejši, vendar verjetno tudi slabši predstavniki Huh nevem Huh
Logiran
Joni
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 799


« Odgovor #14 : petek, 18.11.2005 : 12:42:37 »

Na Češkem in Slovaškem obstaja nekaj zelo solidnih psarn, ki veliko vlagajo v svoje pse, zato posplositev da so tam slabse kvalitete ne drzi.

Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Frizijski bišon (Kodrasti bišon)
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines