mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 14:44:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Preveč miren pes
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Preveč miren pes  (Prebrano 13929 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
LaurinaRoch
novinec
*
Sporočil: 13


« : petek, 17.07.2009 : 09:38:11 »

Pozdravljeni

Imam 10 let starega mešanca, ki se zadnjih 14 dni obnaša nenavadano. Vem, da je malo starejši in da bo verjetno slej ko prej imel kakšne težave pa vseeno. Je pretirano miren, na sprehod se mu ne da hoditi, niti ne pokaže veselja do sprehoda (včasih je bil totalno navdušen), požrešen je ponavadi zelo, danes je imel še vse brikete v skledi, ko sem jaz zjutraj vstala. Večino dneva samo leži stisnjen v svojem kotu. Je res, da mene zdaj en teden ni bilo veliko doma, ker delam po cele dneve, ampak že prej se mi je zdelo, da je.. kako naj rečem.. počasen... Vedno, ko sva šla na sprehod je zelo intenzivno vohal in vedno hodil pred mano, da je bil ja prvi, zdaj je vedno za mano in ga velikokrat moram čakat. Prebavo ima normalno. Je možno, da ga je ta vročinski val tako zdelal?
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #1 : petek, 17.07.2009 : 09:42:18 »

Ja, naša Missy ima 1 leto in pol, pa je čisto hin. Sicer tudi po naravi ni neka hiperaktivka, ampak sedaj je pa res lena in se ji nikamor ne da. Ob pol devetih zvečer ji je še vedno prevroče za na sprehod. Zjutraj ob šestih ji je pa OK.
Opazuj ga, pazi da ne dehidrira, če se bo pa stanje tudi sedaj, ko se bo za kakšen dan ohladilo nadaljevalo, se pa posvetuj z vetom. Je le že nekoliko starejši pes, tudi to je treba upoštevat.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #2 : petek, 17.07.2009 : 09:43:22 »

Vroče je. V tej vročini se nobenemu psu ne ljubi kaj dosti, pa tudi jedo manj.
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #3 : petek, 17.07.2009 : 09:52:41 »

Je možno, da ga je ta vročinski val tako zdelal?
Ja ! Je možno oz. je že kar normalno v tej vročini, da so psi , sploh pa starejši v tem času neaktivni . Saj tudi tebi verjetno ne paše po soncu in 35 stopinj se sprehajati.
Jaz vidim svojo, da vsako leto ob tej vročini slabše prenaša vse skup. Zato pa gremo kmalu zjutraj na malo daljši sprehod, potem čez dan samo nahitrco opravit potrebo okrog hiše in nato šele zvečer - po sedmi uri ali še pozneje , spet za dalj časa ven. Pa še to v kak gozd , kjer se vseeno lažje diha.
Pa tudi čez dan smo najrajši ali doma v ohlajenem prostoru ali pa zunaj ( na vikendu )  v senci . Tako da je v bistvu čez dan "čist na off" oz šele proti večeru "oživi".
A tvoj tudi zvečer in kmalu zjutraj , ko še ni take vročine nima posebne želje za ven iti ?
Logiran
LaurinaRoch
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #4 : petek, 17.07.2009 : 10:03:34 »

Včeraj sta ga na sprehod peljala starša, okoli 21h zvečer, pa je rekla mami da tudi takrat ni bil pretirano navdušen, sicer je šel, ampak nič kaj veselo.   Sad

Smo rekli, da bomo počakali še čez vikend, ko napovedujejo ohladitve in če ne bo nič drugače gremo drug teden na pregled...  Undecided
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #5 : petek, 17.07.2009 : 10:15:36 »

Ze res da je vroce, pa vendar to ni razlog za taksno obnasanje.
Na tvojem mestu ne bi cakala ohladitev in drugega tedna, ampak bi s psom takoj letela k veterinarju.
Nic ni nenavadnega, da so psi v tej vrocini manj jesci, moji kaksen dan celo nocejo nic jesti. Bolj me je zmotilo to, da tvoj pes po ves dan lezi stisnjen v svoj kot. Ponavadi se pes tako obnasa, ko mu konkretno kaj ne stima.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #6 : petek, 17.07.2009 : 10:24:42 »

Ohladitev je na srečo napovedana že za jutri. Wink In moj tudi cel dan spi in noče ven in se zunaj vleče za mano. Res, da je še malo starejši (konec meseca jih bo dopolnil 12), ampak je vsako leto poleti tako.
Včeraj ob 21h je bilo pa še vedno grozno vroče (vsaj v Lj.).
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #7 : petek, 17.07.2009 : 10:29:36 »

Povsem je lahko vzrok samo vročina. Živiš v mestu? V centru Ljubljane se tudi pozno zvečer še ne ohladi dovolj, da bi na primer moji psici, ki sta bogato odlakani in kratkogobčni z veseljem šli na sprehod. Pravzaprav je bilo tudi meni pogosto še vedno vroče v stari Ljubljani tudi ob desetih, enajstih zvečer, saj je bil beton ornk razgret.

Seveda pa je lahko tudi kaj drugega, kot pravi Drejči.
Logiran
LaurinaRoch
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #8 : petek, 17.07.2009 : 10:36:13 »

Ne ne živimo v mestu... oz. vsaj ne v tako velikem kot je Lj  Wink Smo kar na Gorenjskem, blizu Šobca, tako da 5 min od hiše in že smo v gozdičku... Malo časa še počakamo, če ne bo drugače gremo...  Sad
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #9 : petek, 17.07.2009 : 10:36:52 »

Potem se pa strinjam z Drejči, da bi bilo dobro preveriti, če ni kaj res narobe z njim.

Upam, da bo vse OK.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #10 : petek, 17.07.2009 : 10:38:04 »

A pije pa normalno?
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #11 : petek, 17.07.2009 : 10:46:03 »

Nočem strašiti, ampak točno tako se je lani poleti obnašal moj, zavračanje hrane in gibanja.  Sem si  mesec dni dopovedovala, da je vročina, potem pa ga je začelo še malo zanašati, pa na kavč ni več mogel skočiti. Diagnoza: borelija in erlihija. Verjetno pri tvojem ni to, čeprav velja premisliti kot možnost. Še posebej zato, ker so bili pri nas - zanimivo - to sploh  edini znaki bolezni.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #12 : petek, 17.07.2009 : 10:55:45 »

Jaz osebno bi ga čimprej peljala k veterinarju, tudi če ni nič hujšega boš vsaj mirna, če pa je karkoli narobe, pa je dobro da se čimprej odkrije.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #13 : petek, 17.07.2009 : 11:06:12 »

Tudi jaz bi ga peljala k vetu. Naj pregleda kri, magari se urin. Mojega tudi vrocina kar zdeluje, ampak na sprehod je vedno pripravljen. Ce bi se obnasal tako kot tvoj, bi zagotovo sla k vetu.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
LaurinaRoch
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #14 : petek, 17.07.2009 : 14:14:35 »

Ravno sem govorila po telefonu z mami... Je rekla, da je še vedno miren in ne je preveč, je pa zanimivo, da se je zunaj na terasi ulegel na sonce... Torej mu očitno ni tako zelo vroče? Ali pač...  Undecided
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Preveč miren pes
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines