mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 00:43:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: nakup francoskega buldoga
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: nakup francoskega buldoga  (Prebrano 10227 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
zormanze
novinec
*
Sporočil: 34


WWW
« : petek, 17.07.2009 : 11:32:26 »

Živjo
Že kar nekaj časa si po tihem želim psička. Sedaj sem se odloču, da to ne bo več samo želja ampak tudi realnost. To bo moj prvi pes. Odločam se med bostonskim terierjem in francoskim buldogom, bolj se nagima k zadnjemu. Pri nakupu se mi nikamor ne mudi, saj se želim o stvareh prej podučiti. S tem namenom sem se registriral na to stran/forum. Zanima me ali mislite, da sta omenjena psa primerna kot prvi pes in na kaj naj bom še posebej pozoren pri izbiri. Zanima me, če poznate kakšnega vzreditelja in kakšne so kaj cene. Pregledal sem že kar nekaj objav na forumu in na strani, vendar je podatkov za francoskega buldoga bolj malo.
In še eno vprašanje, ker sam ne vem, kako se tem stvarem streže. Spet bom načel temo rodovniškega/nerodovniškega psa, ampak me res zanima. Sam psa ne mislim vodit na razstave ali ga plodit; hkrati pa razumem, da je rodovnik pomemben zaradi zagotavljanja kakovosti/zdravja psa. Ali je mogoče (in kaj mislite o tem), da bi kupil psa, ki bi brez problema dobil rodovnik (ima zdrave in primerne starše/odgovarja standardu/itd), vendar se sam ne bi odločil za izdelavo rodovnika (iz zgoraj omenjenih razlogov)? Se pravi, da bi se z vzrediteljem dogovoril, da je pes praktično enak (brez zajedalcev, razglisten, cepljen, mladič primernih staršev, itd), vendar se mu ne bi dalo narediti rodovnika in bi bil zato 100 (mogoče 200€) cenejši.
Tu ne gre za škrtost ali kaj podobnega, sprašujem samo ali mi je res potreben list (rodovnik), za katerega plačam 100€ (200€?), pes pa je praktično isti.
Upam, da me razumete, se pa že vnaprej opravičujem, da sem še eden, ki teži glede rodovnika Cheesy
lp
anže
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #1 : petek, 17.07.2009 : 11:42:41 »

Torej, vzel bi psa iz legla, kjer bi imeli vsi bratci in sestrice rodovnik, ti pa bi se dogovoril, da ga tvojemu izbranemu mladičku vzreditelj ne da izdelati?
O zakonodaji/predpisih, nimam pojma, vendar so ponavadi vzreditelji ponosni (ponavadi upravičeno) na svoj naraščaj in dvomim, da bo katerikoli tapravi vzreditelj pristal na to, da bo eden od njegovih otrok brez rodovnika samo zato, da bo kupec prišparal 100-200 EUR.
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #2 : petek, 17.07.2009 : 11:47:04 »

Lahko pa vzameš mladiča pet-kvalitete, ti so navadno cenejši, imajo rodovnik, samo za razplod ali razstave niso primerni, ker imajo kakšno napako, ki pa skrbnika, ki želi imeti psa ''samo'' za hišnega ljubljenčka, ne bi smela motiti. Naj še kdo, ki ve več o tej pet-kvaliteti, natančneje razloži, da ne bom buč prodajala.
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #3 : petek, 17.07.2009 : 11:51:12 »

Glede rodovnika je takole. Stane 25 € in prav nič več. Tudi, če rečeš vzreditelju, da rodovnika ne potrebuješ, pes ne bo cenejši. Na rodovniku so napisane 3 generacije prednikov, datum kotitve ter tetovirna številka, ki jo dobi vsak pes, ki je rodovniški.
Lahko kvečjemu vzreditelju namigneš, da si želiš psa tipa pet, torej mladička, ki naj ne bi imel razstavnega potenciala, morda dajejo te iz legla za nekoliko nižjo ceno.
Vsekakor pa je potrebno biti izredno pazljiv na vse, ki ponujajo psa, ki je po želji lahko brez rodovnika, ker to enostavno ni mogoče. Ali imajo v leglu vsi rodovnik ali pa ne.
Logiran
kastelecu
rad pišem
****
Sporočil: 347


« Odgovor #4 : petek, 17.07.2009 : 11:51:54 »

zormanze,

a si si tole tudi prebral?

http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1265

Če nisi, si preberi.
Sicer pa ima kocka popolnoma prav. Vzreditelji, vsaj tisti, "tapošteni" in "tapravi" k pojmu paritev, kotitev in na splošno vzreji pasem vložijo nikolinebošvedelkoliko truda, potrpežljivosti. Del njihovega srca je vedno pri psih. To ti lahko pove marsikateri od tukajšnjih vzrediteljev, ki k stvari pristopajo resno. Bilo bi lepo, če bi se kateri izmed njih zares oglasil v tej temi in povedal kaj več, pa čeprav je bilo takih vprašanj, kot je tvoje, že "malo morje".

Sicer pa že veš, tu nikoli ne sprašuj o ceni in o kakšnem evrotu manj.. Ker veš, da kupuješ psa za naslednjih xx let, in stroški v teh xx letih bodo seveda neprimerljivo večji (hrana, oprema, veterinar-bohnedaj kaj resnega), kot pa teh 100 oz 200€, ki jih sedaj omenjaš...

Premisli. In res si preberi tistile članek gor..

LP
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #5 : petek, 17.07.2009 : 11:53:08 »

Izdelava rodovnika vzreditelja stane samo par deset evrov, kar je v primerjavi z drugimi stroški, ki jih ima vzreditelj z leglom, prava malenkost.

Rodovnik pripada vsem psom v leglu in vzreditelj ne more enega psa zatajit pred vzrejnim referentom zato, da ne bi imel rodovnika. To je navadna neumnost. Noben pravi vzreditelj, ki se trudi vzrejati po pravilih zato, da bi bili njegovi psi lepi in zdravi predstavniki pasme, tega ne počne. Rodovnik ni nekaj, kar je neobvezno za posamezne mladiče. Dobijo ga vsi, če sta starša rodovniška, imata opravljen vzrejni pregled in je bilo leglo ustrezno prijavljeno. Ne more rodovnikov imeti pol legla, pol pa ne, prav tako ni nadštevilčnih mladičev, ki rodovnika ne dobijo (tiste bučke o tem, kako je bil mladič šesti, sedmi ne vem kateri, pa zato ni dobil rodovnika so navadna laž šteparjev).

Zato kar pozabi na to, da bi dobil mladiča iz rodovniškega legla brez rodovnika. Lahko seveda greš k šteparju, se mu pustiš nalagati in potem upaš, da nisi kupil mačka v žaklju, v vsakem primeru pa s tem finančno podpreš barabo.

Lahko pa si med drugim na mojpes.netu prebereš, kaj rodovnik je in ugotoviš, da rodovnik ni samo za razstave in razplod. Rodovnik - torej podatki o predniku - so zelo pomembni še preden psa kupiš, saj ti omogočajo, da ugotoviš, katero leglo je kvalitetno.


Logiran
Katya
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 99



« Odgovor #6 : petek, 17.07.2009 : 11:53:59 »

Se pravi, da bi se z vzrediteljem dogovoril, da je pes praktično enak (brez zajedalcev, razglisten, cepljen, mladič primernih staršev, itd), vendar se mu ne bi dalo narediti rodovnika in bi bil zato 100 (mogoče 200€) cenejši.
Tu ne gre za škrtost ali kaj podobnega, sprašujem samo ali mi je res potreben list (rodovnik), za katerega plačam 100€ (200€?), pes pa je praktično isti.

O tem katera pasma bi ti bolj ustrezala, ne morem reči nič. Vendar pa ti svetujem, da psa kupiš pri preverjenem vzreditelju, ki ti pa psa brez rodovnika niti ne bo ponudil. Sama bi se že na daleč izognila človeku, ki bi mi ponujal istega psa z rodovnikom ali brez.

Če je s starši vse ok, imata vzrejno dovoljenje in je leglo po vseh pravilih prijavljeno, bodo vsi mladiči dobili rodovnik. In vzreditelj ti ga bo zagotovo dal zraven. Res pa je, kot piše frigga, da lahko dobiš mladiča, ki ni po standardu pasme, ceneje ampak še vedno dobiš rodovnik zraven. In tudi če ne boš razstavljal in vzrejal, ti ne bo rodovnik nič oviral pri uživanju s tvojim psom.

Takšnemu nakupu (rodovnik po želji) pa se prosim izogni, saj gre najverjetneje za preprodajlca/šteparja.
Logiran
kastelecu
rad pišem
****
Sporočil: 347


« Odgovor #7 : petek, 17.07.2009 : 12:11:48 »

Aja, še tole - tule na mojpes.netu imata oglas 2 psarni, ki se ukvarjata z vzrejo francoskih buldogov.
Tule je link, pa se malo zascrollaj dol in si poglej, kontaktiraj ljudi ter vprašaj, kar te zanima.

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,8199.0.html

LP
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #8 : petek, 17.07.2009 : 12:23:30 »

V psarni Potala Dalaj lama imajo na voljo se samcka in samicko. Seveda z rodovnikom, razglistena in cepljena, tigraste barve. Pa lustna za pozret (tole je malo subjektivna ocena Wink Wink).  040 523 739.
Logiran

zormanze
novinec
*
Sporočil: 34


WWW
« Odgovor #9 : petek, 17.07.2009 : 12:29:40 »

hvala vsem za odgovore, saj vem, da sem brcnu v osje gnezdo s to temo rodovniških/nerodovniških psov....ampak hvala, da ste mi zdaj razjasnili pojme. popravici povedano sem mislil, da je rodovnik zelo draga stvar, ponovadi so te birokratske zadeve kr drage...še enkrat hvala, če pa ima še kdo kakšno pametno informacijo glede vzrediteljev ste pa najlepše dobrodošli
lp
anže
Logiran
zormanze
novinec
*
Sporočil: 34


WWW
« Odgovor #10 : petek, 17.07.2009 : 12:41:46 »

@kaja: kolikor vem, je na voljo samo še tigrasta samička
Logiran
zormanze
novinec
*
Sporočil: 34


WWW
« Odgovor #11 : nedelja, 19.07.2009 : 14:24:53 »

imam še eno vprašanje in sicer
sem malo brskal po internetu in po tejle strani in prišel do različni vzrediteljev in tudi različnih cen, od 800 do 1200 in celo 1500€; govorim samo za pse z rodovnikom
zakaj prihaja pri cenah do takšnih razlik? je razlika v "kakovosti" samca in samice, imata več lepotnih/itd naslovov ali je mogoče razlika tudi dejanska v zdravju/kvaliteti/karakterju psa?
hvala za odgovor
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #12 : nedelja, 19.07.2009 : 14:48:58 »

Lahko je od tega odvisno kar si naštel, lahko je pa tudi odvisno od države, kjer so se mladiči skotili. V Evropi so navadno psi dražji kot pri naših južnih sosedih.

Se je pa treba tudi pri rodovniškem leglu pozanimat katere zdravstvene teste je dobro vse opravit (ne samo obvezne!!!) za določeno pasmo in če jih vzreditelj ima in kakšni so starši, predniki, ne na zadnje ni slabo tudi preveriti življenske dobe prednikov... Kako ravnajo vzreditelji s svojimi živalmi, jih it pogledat...

Ni vsaka cena vpravičena in za isto ceno lahko nekje dobiš dosti več. Vse je odvisno o tem koliko se pozanimate in izobrazite. Pazita pa vseeno na cepljenja, razglistenja tako mame kot mladičev in psički rastejo. Velikokrat je ravno to ključno koliko denarja boste v končni fazi dali za nakup. Ker če tega ni so stroški veterinarja lahko kar konkretni in lahko dosti višji od same kupnine...

Ni pa to nek bau bau Wink
Je pa veliko ljudi, ki bi na tuj račun hoteli zaslužiti kot na vseh področjih, edino da so tu prisotna živa bitja in ne trpi samo denarnica ob naši prenagljeni odločitvi.  Undecided
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #13 : nedelja, 19.07.2009 : 15:39:47 »

zormanze, mozno, da je vmes kdo ze rezerviral samcka. A ti isces samca? lp
Logiran

zormanze
novinec
*
Sporočil: 34


WWW
« Odgovor #14 : ponedeljek, 20.07.2009 : 10:27:15 »

hej
ubistvu mi je bilo do včeraj vseeno ali gre za samca ali samico, sem pa včeraj obiskal vzreditelje iz štajerskega konca (***), za katere sem izvedel čisto naključno s stricem googlom...in se zaljubil v enaga izmed njihovih mladičkov, tako da je očitno to to
mogoče kdo pozna omenjene vzreditelje (kmena psarne tu ne bom pisal, ker ni dovoljeno)?
lp
anže
Logiran
zormanze
novinec
*
Sporočil: 34


WWW
« Odgovor #15 : ponedeljek, 20.07.2009 : 18:05:46 »

hm zakaj ne morem pisati privatnih sporočil?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #16 : ponedeljek, 20.07.2009 : 18:08:58 »

Najdes na http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,27949.0.html.
Logiran

zormanze
novinec
*
Sporočil: 34


WWW
« Odgovor #17 : torek, 21.07.2009 : 10:04:57 »

hej
še nekaj vprašanj Cheesy
kdaj mladičke tetovirajo in čipirajo?
je možno, da pri kinološki zvezi preveril leglo iz katerega računam vzeti mladiča? pri komu točno?
ve kdo za naslov kakšne dobre knjige posvečene prav frencijem?

hvala za info
anže
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #18 : torek, 21.07.2009 : 12:44:44 »

Mladičke tetovirajo nekje okrog 6. tedna starosti, čip pa dobi, ko je cepljen za steklino in s tem tudi vpisan v register.

Lahko pokličeš na Kinološko zvezo in prosiš naj ti povedo, če ima tvoj vzreditelj prijavljeno leglo iz katerega nameravaš vzeti mladička.
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #19 : torek, 21.07.2009 : 12:59:02 »

hej
še nekaj vprašanj Cheesy
kdaj mladičke tetovirajo in čipirajo?
je možno, da pri kinološki zvezi preveril leglo iz katerega računam vzeti mladiča? pri komu točno?
ve kdo za naslov kakšne dobre knjige posvečene prav frencijem?

hvala za info
anže

Ti je že Maja. odgovorila - vsekakor pokliči na Kinološko zvezo Slovenije (vpiši v Google in ti bo vrglo ven njihovo stran s kontaktnimi podatki) in preveri prijavo legla, preden psa rezerviraš.

Čipiral boš pa mladička ti (mislim, čipiral ga bo veterinar Smiley ), ko bo cepljen proti steklini.
Logiran
zormanze
novinec
*
Sporočil: 34


WWW
« Odgovor #20 : torek, 21.07.2009 : 13:41:23 »

Ti je že Maja. odgovorila - vsekakor pokliči na Kinološko zvezo Slovenije (vpiši v Google in ti bo vrglo ven njihovo stran s kontaktnimi podatki) in preveri prijavo legla, preden psa rezerviraš.

Čipiral boš pa mladička ti (mislim, čipiral ga bo veterinar Smiley ), ko bo cepljen proti steklini.
se praiv tetoviran je od vzrediteljev (preden ga dobim), čipiran je ob cepljenju proti steklini ob 3. mesecu, ki je že v moji domeni?
hvala
anže
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #21 : torek, 21.07.2009 : 15:16:57 »

se praiv tetoviran je od vzrediteljev (preden ga dobim), čipiran je ob cepljenju proti steklini ob 3. mesecu, ki je že v moji domeni?
hvala
anže

Tako, tetoviran je še v leglu, okoli 6. tedna (kot je napisala Maja. Smiley ).

Za čipiranje pa poskrbi lastnik pri cepljenju proti steklini.

Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: nakup francoskega buldoga
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines