mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 16:57:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: Strah pred otroci
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Strah pred otroci  (Prebrano 4605 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
dasika
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 182


« : četrtek, 26.02.2009 : 17:50:11 »

Lep pozdrav!

Imam en problem, ki sicer ni grozno moteč, me pa zanima, zakaj naj bi do tega prišlo in kako zadevo rešiti.
Uglavnem doma imam višavko staro leto in pol. Vse je super oh in sploh, je pa dokaj spremenila oz izoblikovala karakter po prvem letu starosti, postala je zelo nezaupljiva do tujcev ( kar je značilo ), veliko bolj se rada carta, postalo pa jo je tudi grozno strah otrok. To so pač otroci, ki že hodijo, pa do npr 10.leta starosti. Reagira pa tako, da mi na vsak način hoče zlesti v naročje in se grozno trese. Je čisto mirna, ne renči, ne laja, samo uhe dol in se res grozno trese. Reakcija je ista do otrok, s katerimo se je včasih dosti igrala, zdaj pa se jih boji. Ampak jaz ne pomnem nobene slabe izkušnje z otroci, ker smo res vedno vsi pazili.
Ima kdo podobne izkušnje, kako zdevo omilit....., mislite da bo do mojih bodočih  Roll Eyes otrok ista?

hvala pa lep pozdrav
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1 : četrtek, 26.02.2009 : 20:05:46 »

hja, to je tipično za višavce, res v povprečju ne marajo otrok in znajo izoblikovat takšne "fore". Se pa to da vse z vzgojo omilit. Predlagam da si poiščeš dobro literaturo in jo začneš počasi navajat na otroke, naj pridobiva same pozitivne izkušnje in se bo stvar sčasoma umirila, čeprav vprašanje ali bo čisto izginila. glede lastnih pa ti povem iz izkušenj mame od ene izmed mojih psic, ki je pa na otroke ragirala sicer tudi s strahom, ampak je svoj strah izražala z renčanjem in lajanjem. Lastnika je bilo grozno strah kako bo, ko bosta sama dobila otroka, pa da povem da zdaj, ko sta njuna dvojčka ravno dopolnila leto dni, ni nobenega problema. Spet je potrebno psa počasi privajat na nove stvari v okolju, lupinice, voziček, itd, potem so lepo pustili, da je psička prevohala in konkretno polizala tamala dva ko sta prišla domov in jih je sprejela za člane svojega krdela. Smiley
Logiran
dasika
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 182


« Odgovor #2 : četrtek, 26.02.2009 : 21:06:04 »

Hvala Tina Smiley
Ja sej vem višavske fore Wink Vedno pazim,  ko je v stiku z otroci, da jo otroci nežno božajo,  jo hvalim, pa božam...res pa je, da je teh stikov zelooo malo, tako da dvomim da bo kak napredek v bližnji prihodnosti. Ampak se bomo trudili.
lp
Logiran
Meg.y.
novinec
*
Sporočil: 13


WWW
« Odgovor #3 : sobota, 18.07.2009 : 09:28:42 »

Zakaj se psi bojijo majhnih otrok.
Npr,moja Tara ima rada otroke,tiste ,ki ze hodijo,govorijo in jo čohajo.
Enkrat se je pa zgodilo,da je neka mama z otročkom ,priblizno dveh let,prišla zraven in jast sem pustila naj poboza Taro.Ko se je otrok priblizal,je zbezala stran,kot nevem kaj.
Takrat sem jo dala na kratek povodec in ji pokazala,da se ne sme bati,soočit sem jo hotela,tako kot sem jo z drugimi psi,tovornjaki in bobnenjem.Ptem se ni več bala.
Ampak pri majhnem otroku ni bilo tako,pokazala je zobke in seveda to je najslabše,kar lahko naredi.

Rekla sem,naj gresta stran.Mislim,da se bojo majhnih otročkov,ker so šibkejši in nekontrolirano se obnašajo.Saj veste,malo jih zanaša ko tečejo in mahajo z rokcami.

Tako da sedaj ne dovolim tako majhnim da jo bozajo.

Hm,zanimivo ane. Roll Eyes


Naj ne napiše kdo,da je nevarna ali agresivna,ker je pravi srček in nikoli ne renči na nikogar. Grin

LP
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: Strah pred otroci
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines