mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 04:27:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: krvava sluz po iztrebljanju
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: krvava sluz po iztrebljanju  (Prebrano 3751 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Ursssa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 162


WWW
« : nedelja, 26.07.2009 : 11:28:45 »

Prosim za nasvet, ker me zelo skrbi. Moj maček Jakob (star med 5 in 6 let) se je danes že drugič delno pokakal izven mačjega stranišča. Najprej je iztrebek normalen, na koncu iztrebljanja pa mu iz zadnjice pricurlja nekakšna sluz, v kateri je zaznati malo rdeče (še sveže) krvi. Med iztrebljanjem mu je očitno neprijetno, saj leze naprej in se zato delno pokaka zunaj wc-ja. Maček je notranji, cepljen, tretiran s Strongholdom in se obnaša normalno, ima apetit itd. Jutri gremo seveda k veterinarju, me pa vseeno zanima, če kdo ve, kaj bi to lahko bilo. Malo sem googlala in ugotovila, da bi lahko bilo vse mogoče, od IBD do raka na črevesju. Čisto sem iz sebe. Ali bi bilo morda bolje, da mu ne dajem hrane do jutri?
Je možno, da ima notranje zajedalce kljub temu, da redno dobiva Stronghold?
Hvala za pomoč, lp,
Urša
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #1 : nedelja, 26.07.2009 : 21:36:55 »

Po mojem laičnem mnenju je najbolj verjetno vnetje črevesja. Veterinar ti bo verjetno dal antibiotike.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #2 : nedelja, 26.07.2009 : 21:38:16 »

pa mogoče dietno hrano Wink držim pesti, da ne bo kaj resnega!
Logiran

Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #3 : nedelja, 26.07.2009 : 21:52:56 »

Po izkušnjah žal tudi Stronghold ni 100% zaščita proti notranjim zajedalcem in je dobro na vsake toliko dat kakšen Pratel ali kaj podobnega. Res je lahko 101 stvar, upam pa, da ni hujšega.
Logiran
Ursssa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 162


WWW
« Odgovor #4 : nedelja, 26.07.2009 : 22:46:21 »

Hvala, punce. Bom jutri najprej poklicala, da ga ne bom po nepotrebnem mučila z obiskom pri vetu. Sem prebrala, da je možno, da gre samo za razdraženo črevo. Trenutno je vse ok, tudi kakci so takšni kot morajo biti. Joj, ti naši mačkoni.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #5 : nedelja, 26.07.2009 : 22:52:25 »

ursssa, upam, da bo vse ok.
Punce, samo eno malo OT vprašanje: ali se lahko maček, ki je zgolj  notranji in razglisten ter ne prihaja v stik z drugimi mucami, kljub temu še  vedno okuži s paraziti? Sprašujem za moja dva, ki sem jima pred kratkim dala zantel, pa ne vem, če/na koliko časa je to smiselno ponavljati oz. kakšne so možnosti za okužbo?
Logiran
Ursssa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 162


WWW
« Odgovor #6 : nedelja, 26.07.2009 : 22:58:21 »

Kolikor vem, se lahko. Meni je bilo sicer rečeno, da naj bi Stronghold zadostoval za preventivo, ampak očitno ni vedno tako. Bom jutri vprašala veterinarja, pa ti sporočim.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #7 : nedelja, 26.07.2009 : 23:07:25 »

Hvala, držim pesti za Jakoba.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #8 : ponedeljek, 27.07.2009 : 09:24:02 »

Po izkušnjah žal tudi Stronghold ni 100% zaščita proti notranjim zajedalcem in je dobro na vsake toliko dat kakšen Pratel ali kaj podobnega. Res je lahko 101 stvar, upam pa, da ni hujšega.


A mogoče veš koliko Pratela damo na kg mačje teže ? Ker moja dva sem tudi razglistila s Strongholdom, pa se mi zdi, da pri tamalemu nismo čisto odpravili.

Hvala
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #9 : ponedeljek, 27.07.2009 : 09:58:42 »

Ponavadi je ena tableta za 10kg živali Wink
Logiran

branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #10 : ponedeljek, 27.07.2009 : 11:35:53 »

Hvala, skogkatt  Smiley
Logiran
Ursssa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 162


WWW
« Odgovor #11 : ponedeljek, 27.07.2009 : 19:43:47 »

Bila pri veterinarju (brez mačka), rekli so mi, da verjetno ni nič hudega, če je z mačkom sicer vse v redu in da je najverjetneje šlo za kakšno počeno žilico v anusu. Preventivno smo dobili tabletke za razglistit, priporočili so mi pa tudi, da v hrano vmešam malo olivnega olja. Upam, da bo res vse ok.
Sanco1a, možno je, da se okužijo notranji mački, vendar je možnost menda zelo zelo majhna. Zato je občasno vseeno dobro dati tudi tableto, ker Stronghold nekaterih parazitov ne pokriva.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #12 : ponedeljek, 27.07.2009 : 20:32:13 »

No, saj, logično pač ni. Jasno mi je, kako lahko poteka okužba pri psih (ovohavanje oz. dotikanje zadkov in iztrebkov  drugih psov, požre zunaj kakšno okuženo svinjarijo ipd.),  pri  zgolj notranjih mačkih, ki so vsi ok, je to skoraj nemogoče, razen če so posredniki npr. muhe, ki potem  npr.  lahko okužijo hrano mačk ...
Sem vesela za Jakoba ( ko je že ravno Jakob kot moj Tongue - moj  je zaradi zelo dolge črne dlake,  zaradi katere me spominja na mačjega novofundlanca Jakoba  iz filma Sreča na vrvici).  Čuvajte se.
Logiran
Ursssa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 162


WWW
« Odgovor #13 : ponedeljek, 27.07.2009 : 21:34:11 »

To sem jaz tudi razmišljala, da bi lahko bilo od muh. Ali pa če kaj na čevljih prinesemo noter. Kugo vem, da lahko na čevljih prineseš.
Tablete sem jim kar v goltanec stiščala, Neli me sicer zdaj izpod čela gleda, ampak bo že preživela, naša kraljična na zrnu graha. Do zdaj sem imela izkušnje samo s tisto rumeno pasto, pa je začuda s tabletko dosti lažje.
Jaz sem pa mislila, da je naš Jakob edini maček s tem imenom Smiley Lepo ga pobožaj v mojem imenu.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #14 : ponedeljek, 27.07.2009 : 22:02:47 »

Bom, hvala, ti pa svoje.
Ha, moja Šnapi in Jakob sta doživela  hud  čustveno-telesni pretres, ko sem jima tlačila tableto. Šnapi se je skoraj zadavila (hudiča, za tako pritlikavo mačko so tablete res velike, tudi če polovico še dvakrat prelomim), Jakob je sicer ogromen, pa se je kljub temu tako intenzivno  slinil, da so bila tla mokra, kot bi jih polil. Sta me že skoraj prepričala, naj neham  s koščki tablet, potem pa sem jih zavila v pasjo konzervico Roll Eyes, ki jo obožujeta, jo kradeta psu  in bi jo požrla celo  s pločevinko vred (seveda jima sicer  pasje hrane ne dovolim).  Je šlo precej lažje dol.
Džizus, res so kot iz porcelana  Roll Eyes
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: krvava sluz po iztrebljanju
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines