mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 04:36:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Posvojitev psa
Strani: [1] 2 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Posvojitev psa  (Prebrano 13943 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Janez22
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


WWW
« : nedelja, 26.07.2009 : 16:12:09 »

Pozdravljeni odločil sem se vzeti psa iz zavetišča, in sicer me zanima kako je recimo v primeru če ti pes doma oddide in si vzame svoj prostor v vasi kaj če ga ne najdeš?Kaj potem?V zavetišču podpišeš pogodbot, pes ima čip, se ga da poiskati preko tega čipa, ali pač kaže samo znake življenja?namreč pes bi imel pesjak, kočo, vendar zaradi kar dosti količine prostora mi ga je nesmotrno imeti zaprtega, in tudi butasto se mi zdi da bi bil zaprt tako kot to delajo z večino psi, hočem ga naučiti samo kam naj odvaja, ter naj bo doma, ta dom pa ne pomeni še sosedovega zraven:).
Skrbi me, da bi dobil res zelo zelo "butastega psa," saj je moje mnenje, da lastniki zapustijo psa ker se ga naveličajo, zaradi pomankanja časa ali pa ker ga preprosto ne morejo nič naučiti. Zadnje me je najbolj strah. Popravite me če se motim, vskakršna informacija bi bila dobrodošla. p.s. pes bi bil star leto in pol se ga da pri teh letih še kaj naučiti?
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #1 : nedelja, 26.07.2009 : 16:18:57 »

Jao, jao. Upam, da se hecaš.  Undecided
Logiran
Janez22
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


WWW
« Odgovor #2 : nedelja, 26.07.2009 : 16:31:29 »

Oprosti no, samo mi je res bad ko vidim pse zaprte v kletki, in kroži okoli svoje koče...želim si samo da pes ne teka po vasi. Mogoče sem se malo narobe izrazil z izrazom butast Undecided
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #3 : nedelja, 26.07.2009 : 16:39:22 »

Če se ne, pa takole: po zakonu moraš imeti svoje živali pod nadzorom. Če se izgubi in ga kdo najde in pelje na veterino, se odčita čip in iz številke se da najti podatke lastnika; čip ni GPS naprava, kot si ti očitno predstavljaš.

Rada bi rekla, da ti nobeno slovensko zavetišče ne bo dalo psa v pogoje, ki jih navajaš, pa žal ne morem, ker nameravaš posvajati iz Zonzanija, kjer jih žal en k.... briga, kam dajo živali.

Butastih psov ni, so le butasti lastniki. Preden psa spustiš s povodca, mora imeti izdelan odpoklic (kar se da v primerni pasji šoli narediti tudi z 10 letnim psom), ampak to še ne pomeni, da ga lahko spuščaš brez nadzora (kar je, kot sem že omenila, kaznivo).

Ker razmišljaš, da "lastniki zapustijo psa,... ker ga preprosto ne morejo nič naučit", si PROSIM ne omisli psa - ne tega ne kateregakoli drugega.  Šolati psa brez vsakršnega znanja in s prepričanjem, ki si ga izrazil v temi o samojedih (citiram: " če otrok ne uboga jih dobi po tazadnji tudi pri teh psih bi moralo biti tako se vam ne zdi") ti ne bo uspelo, torej si lahko vnaprej prepričan, da boš dobil "butastega psa", ne glede na to, katerega in koliko starega vzameš.
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #4 : nedelja, 26.07.2009 : 16:41:32 »

Psa ustavi stena, ograja ali ketna, kar tako sam bo pa težko skos doma. Ko bo dolgčas, bo šel, če mene vprašaš. V sosednji temi pa čudno pišeš, namreč da psa rabiš za vsakodnevni dveurni tek in sprašuješ, če se ti ga splača vzet, ker je star "že" leto in pol-kako to misliš? Da je prestar, da bi ga česa naučil? Ni ne, priporočam pa pasjo šolo. Upam, da si se glede karakterja pasme dodobra pozanimal in ti res odgovarja, ne le glede zunanjosti.
Logiran
Janez22
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


WWW
« Odgovor #5 : nedelja, 26.07.2009 : 16:59:05 »

Če se ne, pa takole: po zakonu moraš imeti svoje živali pod nadzorom. Če se izgubi in ga kdo najde in pelje na veterino, se odčita čip in iz številke se da najti podatke lastnika; čip ni GPS naprava, kot si ti očitno predstavljaš.

Rada bi rekla, da ti nobeno slovensko zavetišče ne bo dalo psa v pogoje, ki jih navajaš, pa žal ne morem, ker nameravaš posvajati iz Zonzanija, kjer jih žal en k.... briga, kam dajo živali.

Butastih psov ni, so le butasti lastniki. Preden psa spustiš s povodca, mora imeti izdelan odpoklic (kar se da v primerni pasji šoli narediti tudi z 10 letnim psom), ampak to še ne pomeni, da ga lahko spuščaš brez nadzora (kar je, kot sem že omenila, kaznivo).

Ker razmišljaš, da "lastniki zapustijo psa,... ker ga preprosto ne morejo nič naučit", si PROSIM ne omisli psa - ne tega ne kateregakoli drugega.  Šolati psa brez vsakršnega znanja in s prepričanjem, ki si ga izrazil v temi o samojedih (citiram: " če otrok ne uboga jih dobi po tazadnji tudi pri teh psih bi moralo biti tako se vam ne zdi") ti ne bo uspelo, torej si lahko vnaprej prepričan, da boš dobil "butastega psa", ne glede na to, katerega in koliko starega vzameš.

Ti dam vseakakor prav, da ne bo pomote ne mislim fizičnega izživljanje nad živaljo, samo mora biti nekje meja, se ti ne zdi?sem že zgoraj napisal da sem se narobe izrazil.

Psa ustavi stena, ograja ali ketna, kar tako sam bo pa težko skos doma. Ko bo dolgčas, bo šel, če mene vprašaš. V sosednji temi pa čudno pišeš, namreč da psa rabiš za vsakodnevni dveurni tek in sprašuješ, če se ti ga splača vzet, ker je star "že" leto in pol-kako to misliš? Da je prestar, da bi ga česa naučil? Ni ne, priporočam pa pasjo šolo. Upam, da si se glede karakterja pasme dodobra pozanimal in ti res odgovarja, ne le glede zunanjosti.


Ja to je moje vprašanje če je prestar za vzgojo. Ta pasma zna biti namreč zamerljiva. Sem govoril s parimi vzreditilje, in so mi rekli da če psa ne dobiš v začetku je lahko problem.

Pasja šola, o tem bom razmislil. Psa hočem minimalno 3x videti in peljati na sprehod, odvisno od zavetišča, če bo to dovolilo ali se jim gre samo za takojšno oddajo.
Ko govoriš da psa ustavi samo stena, zanimiv mi je sosedov pes, brez vsakršnekoli šole, sedi doma na dvorišču in ne gre od doma.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #6 : nedelja, 26.07.2009 : 17:32:35 »

Zelo redki so psi, ki se ves čas držijo doma. Tudi, če se tebi tako zdi, ni nujno, da tam čepi ves čas. Verjetno te ni doma več kot pol dneva in tudi ponoči spiš in tega psa takrat ne vidiš... V glavnem, nobenega ne poznam. Sicer sta naša dva tudi ob odprtih vratih na verandi in ne gresta nikamor, ampak ne dam roke v ogenj, da kdaj nebi šla in tega niti ne preizkušam. Za naše živali smo odgovorni. Zanje same in za škodo, ki bi jo lahko povzročili drugim.
Psa se pelje na sprehod na štriku in spušča izključno, če pes zna odpoklic in to samo na primernih krajih. Kako se ga lahko omeji na lastnem zemljišču je več variant.

Čip je samo nadomestek za značko in težje ga je izgubiti. Odčita se ga lahko s posebnim čitalcem. V njem najdemo le številko, s pomočjo te številke pa se v bazi podatkov, do katere imajo dostop veterinarji in zavetišča, poišče še podatke o lastniku... Ni slabo, če ima pes na ovratnici tudi značko s telefonsko številko lastnika.

NI BUTASTIH PSOV, SO SAMO BUTASTI LASTNIKI. Sploh če imamo v mislih normalno življenje...

Ljudje zapuščajo pse iz najrazličnejših razlogov. V ogromni večini so to samo izgovori za lastno nesposobnost in nepremišljenost.

Noben pes ni prestar, da se ga nebi moglo nič naučit pa tudi če je gluh in slep. Je pa res, da v časih ne moremo vsega popravit, ampak to ni nič takega, če je to samo odpoklic. Je pač na vrvici na sprehodu pa je.

A sem prav razumela in bi radi samojeda? Mislim, da ta v nobenem primeru nebi bil na neograjenem vrtu in ne šel nikamor. Še če bi bilo zagrajeno bi se potrudil in našel način kako na potep.  Roll Eyes Tongue
In nikakor ga nebi mogel naučit niti sedi, če bi ga v primeru, da nebi hotel ubogat, malo s časopisom (ali kaj naj bi bilo že "moderno") malo po riti...  Roll Eyes

S psom se je treba preprosto ukvarjat in lepo je, če se ve kako bi radi živeli s psom in poiskali psa s primernim karakterjem.

PS: Če boste s samojedom samo tekli, mu bo dolgčas in bo sigurno poskusil sam svoje življenje narediti bolj pestro Wink
Logiran
Janez22
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


WWW
« Odgovor #7 : nedelja, 26.07.2009 : 18:00:53 »

Uf izvirne informacije, ja razmišljal sem o samojedu...samo kolikor berem tole :'(ok, pač bi bil bolj zaprt, ne razumem pa kako bi mu bilo dolgčas če bi peljalal sebe ter njega na rekreacijo, jasno bi hodil tudi na sprehode...prioriteta pa mi je da imam nekoga zraven ko tečem...

Imate mogoče kakšne izkušnje s samojedom?Na kakšen način bi poskusil napraviti življenje bolj pestro?Če ga imam na povodcu to pomeni da bi se usedel, in ko osel nebi šel ne naprej ne nazaj?

Kako mu je lahko dolgčaš, pa saj to so delovni psi, vozijo sani?Kolikor sem bral je pes aktiven, ni pa hiperaktiven...
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #8 : nedelja, 26.07.2009 : 18:25:54 »

Ne ne vozijo sani. V bistvu so bolj ovčarji, če se ne motim...

Dolgčas pa bi mu bilo sigurno, če bi bil ves čas sam, dve uri pa teku. Sej bi bilo večini psov dolgčas... Vse je odvisno od tega kako bo zgledalo življenje. Če bi bilo še kaj bi bilo super. Sicer pa so psi prilagodljivi.
Je pa nekako tako, da se psa pelje 3x ven, vsaj en daljši sprehod. Plus igra, učenje, vključevanje v lastno življenje.

Mi tukaj pa vemo o tem samo toliko kolikor se napiše. Ampak poznam primer, ko živijo dosti bolj pestro in raznoliko pa bi samojed prav tako malo zamenjal lastnika, če bi lahko hi hi

Kakorkoli, če se bo za psa odgovorno poskerbelo, mu po moje ne bo dosti manjkalo v življenju. Nekaj zdrave pameti in predvsem zavedanje, da je pes član družine in ne stvar. Tako... na splošno...
Pa čim več stvari prebrat.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #9 : nedelja, 26.07.2009 : 18:53:08 »

janez22,
predlagam, da si preberes tale CLANEK. Naj te ne zmoti pisanje o mladicih in o neki doloceni pasmi. Nanasa se na vse pse: rodovniske, mesance, posvojene iz zavetisca ali pa kupljene pri vzreditelju.
Vsekakor pa preberi tale CLANEK, ki je posvecen tematiki posvojenih psov.

Toliko za zacetek. ko bos tole predihal, se beremo naprej  Wink
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #10 : nedelja, 26.07.2009 : 19:16:25 »

... bi ga potreboval za vsakodnevni dveurni tek,...

Nabavi si ipod Smiley
Logiran

Janez22
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


WWW
« Odgovor #11 : nedelja, 26.07.2009 : 19:18:23 »

Občasno naj bi vlekli sani, drugače pa so varovali jelene, no ja neke vrste ovčarji...

Zanimivo mi je še eno vprašanje ki se mi poraja preden bom vzel psa, bolj kot opazujem pse iz zavetišč bolj se mi zdi da so le ti bolj ubogljivi kot tisti z rodovnikom. Res je, šola je sestavni del, dejstvo pa je da takšna žival kar nekaj pretrpi preden pride v zavetišče, in zato še bolj ceni lastnike ki jih vzamejo.
Namreč mi živimo na obrobju ljubljane, mala vasica, obdana z gozdom in ko opazujem ljudi ko hodijo v gozd z mešanci, so le ti vedno zraven lastnikov, spuščeni, brez povodcev ubogajo na ukaz-verjemite niso hodili v posebne šole.

Naslednji primer pa je sosedov (iz)šolani bernski planšar, vedno ko ga spusti, oziroma odide brez dovoljenja lastnikov, mora ponj z avtom...Smiley

Toda če pes npr. preživi leto in pol nasilnega življenja, je tu riziko da bo postal tudi sam agresiven?!

Dejstvo je da je vsaka pasma različna iščem samo pros&con za psa iz zavetišča, mladička, ali psa z rodovnikov.

Hvala za članke bom pregledal!
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #12 : nedelja, 26.07.2009 : 19:21:09 »

Jaz ti resno odsvetujem (zaenkrat) kakršnegakoli psa. Pa sem imela tako rodovniške kot mešance in zdaj 2 posvojena iz zavetišča. Resno, dokler si z marsičem ne prideš na čisto, nikar jemat psa. Bosta oba potegnila takratko.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #13 : nedelja, 26.07.2009 : 19:26:55 »

Resno, po vsem prebranem, kar pišeš, ti priporočam ta nov ipod, pa si magari kake ebooke ali eaudie o pasji psihologiji ali pasjem šolanju naloži, za med tekom. Preberi si ogromno literature preden si omisliš psa. Začneš lahko kar s tem forumom in portalom, kjer najdeš v bistvu odgovore na vsa tvoja vprašanja. Verjemi, so se že drugi pred tabo iste stvari spraševali.
Logiran

Janez22
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


WWW
« Odgovor #14 : nedelja, 26.07.2009 : 19:29:38 »

Drejči hvala, članek dve je fenomenalen.

Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Posvojitev psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines