mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 03:00:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Posvojitev psa
Strani: 1 [2] 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Posvojitev psa  (Prebrano 13941 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #15 : nedelja, 26.07.2009 : 20:37:12 »

..., bolj kot opazujem pse iz zavetišč bolj se mi zdi da so le ti bolj ubogljivi kot tisti z rodovnikom. Res je, šola je sestavni del, dejstvo pa je da takšna žival kar nekaj pretrpi preden pride v zavetišče, in zato še bolj ceni lastnike ki jih vzamejo.
Namreč mi živimo na obrobju ljubljane, mala vasica, obdana z gozdom in ko opazujem ljudi ko hodijo v gozd z mešanci, so le ti vedno zraven lastnikov, spuščeni, brez povodcev ubogajo na ukaz-verjemite niso hodili v posebne šole.

Naslednji primer pa je sosedov (iz)šolani bernski planšar, vedno ko ga spusti, oziroma odide brez dovoljenja lastnikov, mora ponj z avtom...Smiley

Janez22, v ostalo se ne bom spuscala, ker so ti ze drugi podali kup mnenj, sem pa tudi jaz za ipod. Vsekakor pa ne morem mimo zgornjega citata:

1.) Nikakrsno posplosevanje ni na mestu. Poznavanje enega rodovniskega bernca in kup psov, katerim ne ves izvora - vsem skupaj pa sploh ne, kaksne vzgoje so bili delezni, ne more biti podlaga za navedbo, da so psi iz zavetisc bolj ubogljivi od rodovniskih. Prosim, da takih buc vec ne stresas, ker jim na tem portalu nikakor ni mesto. Je za kakrsnokoli tako misel treba imeti ogromno podatkov, ne samo o izvoru celega kupa psov, temvec predvsem o delu z njimi. Take raziskave zagotovo nisi delal ne ti in ne kdo drug.

2.) Prva stvar, ki jo moras pred sprejemom kateregakoli psa razcistiti pri sebi, je dejstvo, da psi ne cenijo nic in nikogar in niso za nic hvalezni. To je samo v tvoji in podobnih glavah, psi funkcionirajo popolnoma drugace od ljudi. Pes ti ne bo prav nic hvalezen, ker ga bos posvojil, prav tako te ne bo zaradi tega nic bolj cenil ali ubogal.
Logiran

jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #16 : nedelja, 26.07.2009 : 21:50:11 »

Popravi me, če sem te narobe razumela: Posvojil bi psa, ker ti je dolgčas med tekom?

Odgovor na tvoje vprašanje: pes, star leto in pol (ali dve ali štiri ali osem let) ni prestar za učenje.
To, da zavetiščni psi bolj ubogajo, ker so hvaležni za rešitev, ne drži. Mogoče so hvaležni, ne vem, kaj se jim plete po glavi, ampak med njimi so nekateri z velikimi travmami, ki vplivajo na njihovo obnašanje. Nekateri imajo slabe izkušnje z ljudmi ali s psi, kar se lahko pokaže kot izogibanje ali pa kot napadalnost. Nekaterim je življenje zunaj omogočilo, da so še bolj razvili svoj lovski nagon in bodo zato na sprehodu z novim lastnikom vedno morali biti privezani.
Odvisno od psa in od lastnika. Vsekakor pa moraš imeti psa pod nadzorom.

Še en nasvet: če vsak dan tečeš dve uri, zelo verjetno pretiravaš. Telo potrebuje tudi regeneracijo.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #17 : ponedeljek, 27.07.2009 : 06:37:11 »

Mi smo posvojili psa iz zavetišča. Moje vprašanje tu na forumu je bilo, kako naj psa malo zmatram, saj smo zaradi majhnih otrok bolj počasni sprehajalci. Dobila sem več krasnih odgoborov v stilu: tudi če pes laufa po dve uri na dan, ne bo nikoli dovolj utrujen (razen tistih nekaj lenuščkov, ki se jim nikamor ne ljubi). Predvsem je treba psa psihično zaposliti, trenirati z njim trikce ipd., da se zaposli tudi mentalno.
Ker če mu je dolgčas, mu gredo same ˝zabavne˝ domislice po glavi (grizenje stvari, preurejanje vrta, tekanje po vasi...). To je bil res krasen nasvet. Če boš imel psa samo za sprehajanje in tekanje, preostali čas pa bo prepuščen sam sebi, bo štala.
Pa še nekaj glede samojedov - če nameravaš posvajati samojeda, ti to iz opisanih okoliščin in želja nikakor ne svetujem. So ene sorte begosumni psi. In če so zdolgočaseni, so begosumni še toliko bolj.
Da ne boš čez nekaj mesecev sal oglasa gor na temo: Iščemo samojeda....
Glede vzgoje pa toliko: kdorkoli nekoga (otroka ali psa) vzgaja tako, da ga tepe, s tem kaže izključno svojo nemoč, pomanjkanje potrpljenja in neznanje. Najlažje je udariti, ker dobiš instant efekt, nekoliko težje pa je dopovedati, ker to terja znanje in potrpljenje.  Sploh pri nekoliko samosvojih pasmah, kar po mojem samojedi so.
Dobro premisli, če si pripravljen svoje slabosti, neznanje in nemoč demonstrirati tako, da psa tepeš (pa magari ˝samo˝ s cajtngom po tazadnji). Se ti zna fajn nazaj obrnit.
Logiran
Janez22
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


WWW
« Odgovor #18 : ponedeljek, 27.07.2009 : 08:59:46 »

Popravi me, če sem te narobe razumela: Posvojil bi psa, ker ti je dolgčas med tekom?

Odgovor na tvoje vprašanje: pes, star leto in pol (ali dve ali štiri ali osem let) ni prestar za učenje.
To, da zavetiščni psi bolj ubogajo, ker so hvaležni za rešitev, ne drži. Mogoče so hvaležni, ne vem, kaj se jim plete po glavi, ampak med njimi so nekateri z velikimi travmami, ki vplivajo na njihovo obnašanje. Nekateri imajo slabe izkušnje z ljudmi ali s psi, kar se lahko pokaže kot izogibanje ali pa kot napadalnost. Nekaterim je življenje zunaj omogočilo, da so še bolj razvili svoj lovski nagon in bodo zato na sprehodu z novim lastnikom vedno morali biti privezani.
Odvisno od psa in od lastnika. Vsekakor pa moraš imeti psa pod nadzorom.

Še en nasvet: če vsak dan tečeš dve uri, zelo verjetno pretiravaš. Telo potrebuje tudi regeneracijo.

Ne nisi me narobe razumela, mi drugače že dalj časa razmišljamo o psu, cca 2 leti.In dokler ne najdem pravega, da bo ustrezal zahtevam tako po velikosti, kot tudi vedenju bom pač počakal.
Vem kaj misliš glede na regeneracijo, to da tečem 2 ure na dam, delam samo 1 mesec pred tekmo.

Mi smo posvojili psa iz zavetišča. Moje vprašanje tu na forumu je bilo, kako naj psa malo zmatram, saj smo zaradi majhnih otrok bolj počasni sprehajalci. Dobila sem več krasnih odgoborov v stilu: tudi če pes laufa po dve uri na dan, ne bo nikoli dovolj utrujen (razen tistih nekaj lenuščkov, ki se jim nikamor ne ljubi). Predvsem je treba psa psihično zaposliti, trenirati z njim trikce ipd., da se zaposli tudi mentalno.
Ker če mu je dolgčas, mu gredo same ˝zabavne˝ domislice po glavi (grizenje stvari, preurejanje vrta, tekanje po vasi...). To je bil res krasen nasvet. Če boš imel psa samo za sprehajanje in tekanje, preostali čas pa bo prepuščen sam sebi, bo štala.
Pa še nekaj glede samojedov - če nameravaš posvajati samojeda, ti to iz opisanih okoliščin in želja nikakor ne svetujem. So ene sorte begosumni psi. In če so zdolgočaseni, so begosumni še toliko bolj.
Da ne boš čez nekaj mesecev sal oglasa gor na temo: Iščemo samojeda....
Glede vzgoje pa toliko: kdorkoli nekoga (otroka ali psa) vzgaja tako, da ga tepe, s tem kaže izključno svojo nemoč, pomanjkanje potrpljenja in neznanje. Najlažje je udariti, ker dobiš instant efekt, nekoliko težje pa je dopovedati, ker to terja znanje in potrpljenje.  Sploh pri nekoliko samosvojih pasmah, kar po mojem samojedi so.
Dobro premisli, če si pripravljen svoje slabosti, neznanje in nemoč demonstrirati tako, da psa tepeš (pa magari ˝samo˝ s cajtngom po tazadnji). Se ti zna fajn nazaj obrnit.

No kakorkoli hvala za informacije, bom še zelo razmislil. Kar pa se tiče pretepanja psa, hmm nimam namena sproščanja agresije na njem...Ne vem no, karikiram, samo poglejte otroke v slovenskih šolah, oz. evropskih ko je imel profesor moč in avtoriteto, so bili otroci vedenjsko primerni, sedaj v našem "post modernem času" pa se sprašujejo kje je šlo narobe,  da je problem 30 učencev v eni učilnici, da učenci fizično obračunavajo s profesorjem...seveda zraven pa je še vzgoja staršev ki vpliva na to, "razvajenost" in smovoljo. Tu se vedno govori samo o nekih pravicah, o dolžnostih pa nobeden. p.s. in, ne, ne zagovrjam nasilja prosim da me ne povezujete s tem.
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #19 : ponedeljek, 27.07.2009 : 09:05:46 »

Če samojed ni zadovoljen z lastnikom, gre in si najde novega. Ne pričakuj, da te bo doma čakal v neograjenem prostoru
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #20 : ponedeljek, 27.07.2009 : 09:10:54 »

Če samojed ni zadovoljen z lastnikom, gre in si najde novega. Ne pričakuj, da te bo doma čakal v neograjenem prostoru

To je res. In samojed mora biti zelo zaposlen, da te upošteva, drugače bo spokal in šel k boljšemu lastniku.  Wink Teče pa zelo rad, tako da to bi šlo.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #21 : ponedeljek, 27.07.2009 : 09:16:44 »

Kar pa se tiče pretepanja psa, hmm nimam namena sproščanja agresije na njem...Ne vem no, karikiram, samo poglejte otroke v slovenskih šolah, oz. evropskih ko je imel profesor moč in avtoriteto, so bili otroci vedenjsko primerni, sedaj v našem "post modernem času" pa se sprašujejo kje je šlo narobe,  da je problem 30 učencev v eni učilnici, da učenci fizično obračunavajo s profesorjem...seveda zraven pa je še vzgoja staršev ki vpliva na to, "razvajenost" in smovoljo. Tu se vedno govori samo o nekih pravicah, o dolžnostih pa nobeden. p.s. in, ne, ne zagovrjam nasilja prosim da me ne povezujete s tem.

Ko boš vedel več o pasji psihologiji, o tem, kako pes razmišlja, ti bo popolnoma jasno, zakaj kaznovanje pri psih v veliki večini primerov ne zaleže. Psov in otrok ne moreš primerjat, ker se duševno popolnoma razlikujejo. Pes ne razmišlja logično, zato kazni ne poveže s svojim preteklim dejanjem, prav tako ne razume, če mu zraven govoriš, zakaj ga tepeš. Pes povezuje stvari, ki se dogajajo točno v istem trenutku. Ljudje pa smo večinoma prepočasni, da bi v pravem trenutku uporabili kazen, velikokrat pa tudi pohvalo. Npr., pes se je potepal, pride domov in lastnik ga namlati. Pes ne ve, da je kaznovan, ker se je potepal, ampak ve samo, da je bil kaznovan, ko je prišel domov. Vse, kar lastnik doseže s kaznijo je, da se ga pes boji in da bo naslednjič veliko neraje prišel domov, ker pes prihod domov povezuje z batinami.

Vzemi v roke kakšno sodobno literaturo o pasji psihi in šolanju. Priporočam npr. knjige o pozitivni motivaciji.

lp
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #22 : ponedeljek, 27.07.2009 : 09:21:39 »

Stanley Coren: Inteligenca psov je tudi odlična knjiga, da malo bolj razumemo pse.  Smiley
Logiran
Janez22
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


WWW
« Odgovor #23 : ponedeljek, 27.07.2009 : 09:28:55 »

Ko boš vedel več o pasji psihologiji, o tem, kako pes razmišlja, ti bo popolnoma jasno, zakaj kaznovanje pri psih v veliki večini primerov ne zaleže. Psov in otrok ne moreš primerjat, ker se duševno popolnoma razlikujejo. Pes ne razmišlja logično, zato kazni ne poveže s svojim preteklim dejanjem, prav tako ne razume, če mu zraven govoriš, zakaj ga tepeš. Pes povezuje stvari, ki se dogajajo točno v istem trenutku. Ljudje pa smo večinoma prepočasni, da bi v pravem trenutku uporabili kazen, velikokrat pa tudi pohvalo. Npr., pes se je potepal, pride domov in lastnik ga namlati. Pes ne ve, da je kaznovan, ker se je potepal, ampak ve samo, da je bil kaznovan, ko je prišel domov. Vse, kar lastnik doseže s kaznijo je, da se ga pes boji in da bo naslednjič veliko neraje prišel domov, ker pes prihod domov povezuje z batinami.

Vzemi v roke kakšno sodobno literaturo o pasji psihi in šolanju. Priporočam npr. knjige o pozitivni motivaciji.

avtor?
imaš prav!
lp
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #24 : ponedeljek, 27.07.2009 : 09:32:01 »

Od slovenskih: Karmen Zahariaš, To, priden! (obrni se na KD Krim)

V angleščini - ogromno tega imaš na internetu. Glavna carica pa je seveda Karen Pryor. Priporočam tudi Jean Donaldson,
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #25 : ponedeljek, 27.07.2009 : 10:04:29 »

No ker imamo pri nas samojede že kakšnih 20 let, ti lahko iz prve roke potrdim, kar so ti povedali že drugi: za tvoje potrebe bi težko našel bolj neprimernega psa od samojeda.

To, ali se bo pes držal hiše ni odvisno niti od inteligence psa (kvečjemu v smislu da bolj ko je pes inteligenten, iznajdljiv in radoveden, težje ga je obdržati doma) niti od sposobnosti lastnika (s tem dodatkom, da sposoben lastnik lahko doseže, da pes, ki bi se sicer z užitko, potepal, ne uide iz neograjenega prostora KADAR je pod nadzorom). To, da se pes drži hiše je prirojena lastnost. Najpogosteje jo najdemo pri pasmah, ki jih imenujejo tudi čuvaji dvorišč (in včasih pri njihovih mešancih). Sem sodijo recimo nekateri špici, pa kakšni bernci ali hovavarti, kakšen ovčar, pa še bi se kaj našlo. Tudi pri teh ne vsi, tudi te pse je treba naučiti, kje so meje njihovega ozemlja in tudi pse, ki se sicer držijo doma lahko privabi gonečka ali kaj drugega zanimivega.

Zanesljivo pa ne bo prostovoljno vedno ostal doma noben lovski pes in še manj psi polarnih pasem.

Zakaj menim, da je samojed zate povsem neprimeren?
Samojede so njihovi prvotni lastniki uporabljali predvsem zato, da so pasli in pazili na njihove jelene. Nekateri so tudi lovili majhno divjad in ribe. Navajeni so bili samostojnega dela na velikih površinah. To je ena plat. Druga je pa ta, da samojedov niso privezovali zunaj kot večino polarnih psov, ampak so jih jemali v šotore, kjer so med drugim tudi greli otroke. Sani so vlekli samo izjemoma (dokler jih niso našli polarni raziskovalci in jih uporabili v svojih vpregah).

Veliko od tega so ohranili do danes. Najbolj idealno za te pse je, če so lahko s svojimi  ljudmi. Kadar so ti v hiši, so v hiši tudi psi, kadar so zunaj, so zunaj tudi psi. Če se dolgočasijo, jih je težko obdržati celo na dobro ograjenem vrtu - če zanemarimo dejstvo, da precej kopljejo: kopljejo so kakšne 0.5 x 1m dolge in kakšne pol metra globoke luknje v katerih ležijo, pa majhne globoke luknje v katerih se jim nabira voda, pa luknje, ki ostanejo po izkopavanju užitnih koreninic ali miši...
Da se jih sicer izredno lepo učiti in ob sposobnem vodniku so (za razliko od splošnega prepričanja) zelo zanesljivi. Vendar zahtevajo poseben način dela - doslednost BREZ uporabe prisile (kaj šele kakršnekoli grobosti). Glede na to, kar si doslej napisal, tebi tak način dela ne bi ležal nikakor. Naučiš se ga težko - ali ti leži že po naravi ali pa ne.
No seveda, to so psi, ki nujno rabijo tek (zaležanim samojedom se življenska doba vsaj prepolovi). Glede tega bi šla lepo skupaj. Ampak toliko, kot preteče en ne preveč ekstremen rekreativec več kot zlahka preteče velika večina psov (z izjemo pritlikavih, orjaških in tako ali drugače pohabljenih).

Aja, pa dlako je treba negovati. Sicer ni grozno zahtevno, vendar je treba psa občasno prečesati do kože, cm za cm. V času menjave dlake tudi vsak dan. Tako prečesavanje v času menjave dlake lahko pri bolj kosmatih samcih vzame 2 - 3 ure trdega dela. Če tega ne narediš dovolj pogosto in dovolj temeljito, se spodnja dlaka sprime in jo je nemogoče spraviti ven. Postriženi samojedi pa so veliki reveži: poleti jim je grozno vroče in opeče jih sonce, pozimi jih zelo zebe.

Še to: dobre samojede je zelo težko dobiti. Veliko jih je, ki imajo pretiran lovski nagon ali pa neustavljivo bevskajo (pa še zoprn tenek glas imajo za povrhu). Še težje je dobiti lastnike, ki so jim kos. Zato je velika večina samojedov zanemarjena, z sprijeto spodnjo dlako (čeprav nekateri na daleč še kar zgledajo). So povsem neubogljivi, lastnikov ne šljivijo 5posto. Spustiti jih je nemogoče, ker jo ob prvi priložnosti pocedijo in pridejo nazaj ko se jim zazdi (če se jim sploh zazdi). Če so zaprti (ali privezani) jim je dolgčas in ali pobegnejo ali pa delajo škodo. Če ne morejo nič drugega, zgrizejo sami sebe. Če se obupani lastnik zateče k uporabi sile, pa v očeh svojega psa izgubi še tisto malo spoštovanja, ki ga je pes mogoče imel.
In ja, res si gredo iskat novega lastnika, če jim stari ne odgovarja.



Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #26 : ponedeljek, 27.07.2009 : 11:09:36 »

Lanabela, super napisano! Popolnoma si ujela karakter samojeda.  Smiley
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #27 : ponedeljek, 27.07.2009 : 11:29:35 »

Janez, mene ne zanima, kaj za neo pasmo si boš navlekel domov, ti pa povem, da je tvoje razumevanje lastništva poleg tega, da je proti zakonom, tudi precej drago početje. Vsekakor bistveno dražje od postavitve ograje ali kombiniranega življenjskega stila (večino časa v hiši pri tebi in sem ter tja odložen v pesjak ali varno ogrado).

Če ti ga zbije avto, če koga ugrizne, kaj poškoduje, boš lahko krepko nasrkal. Pes s čipom je sledljiv - tudi če ti ga s ceste postrga pristojno zavetišče, boš stroške kril ti. Veš koliko stane popravilo škode avtomobila + odškodnine za morebitne poškodbe lastnika? Si pripravljen to plačati? Ni ga zavetišča, ki ti lahko zrihta psa, ki je izšolan v smislu, da ne hodi nikamor, pazi na avte, ne uničuje ničesar, je poslušen, se zna braniti pred nastavljenimi pastmi, zanj smrtonosnimi strupi proti polžem ali podganam, lisicami, žleht ljudmi, ugrizi drugih prosto tekajočih psov... Finančni vidik zadeve pač, če odmisliš svojo žalost in njegovo trpljenje ob nesreči, ki menda ne more bit zanemarljivo?

Poleg tega je pes tropna žival, rabi krdelo, tako kot ga je rabil prednik volk. Ker mu najbrž za družbo ne boš omislil petih drugih psov, si to lahko edino ti, tvoja družina. Dve uri družbe nista nič, predstavljaj si sebe v osami 22 ur na dan - pes bo sčasoma postal čuden sociopat in ti se boš spraševal, kakšno trapasto psa so ti podtaknili v zavetišču. Tole res ni nič, prosim postavi zadeve na pravo mesto preden pripelješ kaj domov.
Logiran
Janez22
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


WWW
« Odgovor #28 : ponedeljek, 27.07.2009 : 12:37:12 »

Janez, mene ne zanima, kaj za neo pasmo si boš navlekel domov, ti pa povem, da je tvoje razumevanje lastništva poleg tega, da je proti zakonom, tudi precej drago početje. Vsekakor bistveno dražje od postavitve ograje ali kombiniranega življenjskega stila (večino časa v hiši pri tebi in sem ter tja odložen v pesjak ali varno ogrado).

Če ti ga zbije avto, če koga ugrizne, kaj poškoduje, boš lahko krepko nasrkal. Pes s čipom je sledljiv - tudi če ti ga s ceste postrga pristojno zavetišče, boš stroške kril ti. Veš koliko stane popravilo škode avtomobila + odškodnine za morebitne poškodbe lastnika? Si pripravljen to plačati? Ni ga zavetišča, ki ti lahko zrihta psa, ki je izšolan v smislu, da ne hodi nikamor, pazi na avte, ne uničuje ničesar, je poslušen, se zna braniti pred nastavljenimi pastmi, zanj smrtonosnimi strupi proti polžem ali podganam, lisicami, žleht ljudmi, ugrizi drugih prosto tekajočih psov... Finančni vidik zadeve pač, če odmisliš svojo žalost in njegovo trpljenje ob nesreči, ki menda ne more bit zanemarljivo?

Poleg tega je pes tropna žival, rabi krdelo, tako kot ga je rabil prednik volk. Ker mu najbrž za družbo ne boš omislil petih drugih psov, si to lahko edino ti, tvoja družina. Dve uri družbe nista nič, predstavljaj si sebe v osami 22 ur na dan - pes bo sčasoma postal čuden sociopat in ti se boš spraševal, kakšno trapasto psa so ti podtaknili v zavetišču. Tole res ni nič, prosim postavi zadeve na pravo mesto preden pripelješ kaj domov.

glej ne hitim, imam časa še na pretek, sploh pa moram prvo ugotoviti, kaj izbrati mladiča, rodovniškega, iz zavetišča, katera pasma mi bo bolj ustrezala tu je en kup vprašanj ki jih moram razščiščiti...Vsaka stvar ima pluse in minuse...vprašanje je samo česa je več.Pes bo imel pesjak, kočo skratka vse, računam pa pač malo nato da bo imel lahko pesjak odprt, mogoče ne takoj ampak skozi čas. Vem da se pes po zakonu smatra kot nevarno orožje, in da je KD, vendar vztrajam da se ga da skozi čas naučiti. Drugače pa hvala o informacijah ki se nanašajo na samojede, torej ta pasma iz zavetišča odpade, ja sem prebral tudi sam, da je pes zelo zamerljiv, in če je bil zlorabljen (kar je 99%bil) ima sigurne posledice, bodisi agresija, nesocializiranost, bojazen do ljudi...In takšne vrste psa lahko vzame samo nekdo im dolgoletne izkušnje z takšnim psom. Mogoče sem malo zaletav ne zamerite mi in gledam še malo na zunanjost, kot sem rekel sem govoril tudi z vzreditelji in večina jih je bila mnenja da je  fenomenalen pes, in samo naštevanje dobrih lastnosti....se pa popolnoma zavedam, da to ni igrača, ina da ko enkrat izbereš je dejansko ko otrok ki ga dobiš.

Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #29 : ponedeljek, 27.07.2009 : 12:56:27 »

Jaz upam, da si ne boš nabavil nobenega psa. Tako trapastega razmišljanja o lastništvu psa namreč kljub vsem nebulozam že dolgo nisem zasledila...
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Posvojitev psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines