mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 20:26:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Posvojitev psa
Strani: 1 2 [3] 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Posvojitev psa  (Prebrano 13937 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
zona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 612


« Odgovor #30 : ponedeljek, 27.07.2009 : 13:01:47 »

Važno je da se res zavedaš,da to ni igrača,da tudi ko se ti ne ljubi moraš z njim ven,bodisi mraz,bodisi dež...Mislim,da ni važna zunanjost,edinstvena je samo povezanost,ne glede od kje ga vzameš in od kod ta pes prihaja.Zavedaj se,da je to tvoj in samo tvoj sopotnik za celo njegovo življenje,kajti če se psa naveličaš in ga oddaš,dobi drugega lastnika itd.....tako,pa je njegova psiha narušena.Sama si življenja brez teh kosmatincev ne znam predstavljati,vendar tako čutim od malega in svoje življenje prilagajam tako njim kot svojim otrokom,ta ljubezen ni prišla kar tako enega lepega dne,zato se vsedi,razmisli,še vedno je lažje,da sosedovega psa počohaš in ugotoviš,kolikšna je sploh tvoja ljubezen do psov in kaj vse si pripravljen prilagajati njemu.Lp zona(pa veliko sreče)
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #31 : ponedeljek, 27.07.2009 : 13:09:08 »

Jaz pa mislim, da je Janez prav lepo dojel, in sprejel naše nasvete. Tudi to je nekaj. Edino to, da bi imel pes pesjak, malo preveč povdarjaš. Kaj pa če bi pomislil, da bi stanoval s tabo v hiši, bi to šlo ? Ker če bi imela jaz možnost, bi ga takoj vzela k sebi v stanovanje, da bi imel družbo. Saj ga vzemem, samo ni pa vedno noter. Imam pa mešanca med samojedom, in ima karakter popolnega samojeda. Mama samojedka.
Logiran
Janez22
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


WWW
« Odgovor #32 : ponedeljek, 27.07.2009 : 13:53:03 »

Jaz pa mislim, da je Janez prav lepo dojel, in sprejel naše nasvete. Tudi to je nekaj. Edino to, da bi imel pes pesjak, malo preveč povdarjaš. Kaj pa če bi pomislil, da bi stanoval s tabo v hiši, bi to šlo ? Ker če bi imela jaz možnost, bi ga takoj vzela k sebi v stanovanje, da bi imel družbo. Saj ga vzemem, samo ni pa vedno noter. Imam pa mešanca med samojedom, in ima karakter popolnega samojeda. Mama samojedka.

Eh saj bo tudi notri samo ne vedno pa ves čas.Mimogrede, tvoj pa je mesanec med samojedom in?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #33 : ponedeljek, 27.07.2009 : 15:59:11 »

Janez, samojed sploh ni zamerljiv. Če z njim ne ravnaš prav je do amena trmast, zamerljiv pa ni. Pravzaprav je čisto vseeno ali bi ga vzel iz zavetišča ali bi ga kupil. Za oba bi veljalo povsem enako: če bi se ujela, bi bilo vse OK, če se ne bi (in verjemi mi da se ne bi) bi bila pa katastrofa. Skoraj zanesljivo pa so vsi približno odrasli samojedi, ki so se znašli v zavetišču že navajeni potepanja (ki jim je itak v krvi) in so se ali izgubili (malo verjetno) ali zanalašč odšli od lastnika (zelo verjetno) ali pa ga je lastnik, potem ko mu je pes popil vse živce, zavrgel. Če tak pes najde pravega lastnika, pri njem povsem normalno funkcionira, tudi grdo zlorabljeni navadno ne vlačijo travm za seboj.
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #34 : ponedeljek, 27.07.2009 : 20:43:19 »

A vi to resno, da samojed kar odide od lastnika? Ni mi jasno, ker večina psov ostaja pri še tako slabih skrbnikih.

Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #35 : ponedeljek, 27.07.2009 : 21:58:47 »

Ne bi rekla, izkušnje kažejo drugače. Samojed odšel od sicer super skrbnika malo na potep, zadržali pa so ga potem na ketni na eni od okoliškoh kmetij, ker jim je bil pes všeč, je pač tak medo, ane? Šele po kakšnih treh, štirih dneh intenzivnega iskanja so ga našli na kmetiji priklenjenega v eni lopi. Čeprav so bili na kmetiji doma, ko ga je lastnik našel, niso hoteli odpreti vrat, saj so točno vedeli, da je lastnik prišel po samojeda. Lastnik in samojed sta prej namreč več let tekla ali kolesarila po poti mimo te kmetije.
Torej - pes je prostovoljno odšel od lastnika, pa se ni mogel več vrniti domov, pa čeprav bi to sicer verjetno storil, če bi le lahko. Kaj pa zdaj?
Logiran
Janez22
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


WWW
« Odgovor #36 : ponedeljek, 27.07.2009 : 22:06:25 »

Ne bi rekla, izkušnje kažejo drugače. Samojed odšel od sicer super skrbnika malo na potep, zadržali pa so ga potem na ketni na eni od okoliškoh kmetij, ker jim je bil pes všeč, je pač tak medo, ane? Šele po kakšnih treh, štirih dneh intenzivnega iskanja so ga našli na kmetiji priklenjenega v eni lopi. Čeprav so bili na kmetiji doma, ko ga je lastnik našel, niso hoteli odpreti vrat, saj so točno vedeli, da je lastnik prišel po samojeda. Lastnik in samojed sta prej namreč več let tekla ali kolesarila po poti mimo te kmetije.
Torej - pes je prostovoljno odšel od lastnika, pa se ni mogel več vrniti domov, pa čeprav bi to sicer verjetno storil, če bi le lahko. Kaj pa zdaj?


kriv je kmet ko ni hotel odpreti vrat!
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #37 : ponedeljek, 27.07.2009 : 22:11:01 »

Hm..., Janez22, kriv je lastnik, ki ni dovolj odgovorno poskrbel za nadzor nad psom.
Ce kmet ni obvestil zavetisc, da je nasel psa, je to edina njegova krivda. V resnici se mu najbrz lahko lastnik celo zahvali, da je psa zadrzal, saj se mu tako ni zgodila kaksna nesreca. Mnogo psov (pobrskajte po temah, kjer jih iscemo, pa tudi po arhivskih), se nikoli ne vrne, ker jih lastniki ne nadzorujejo, pa tudi nihce drug jih ne ujame, temvec koncajo tako ali drugace v kaksnem grabnu.

Se enkrat - lastnik je v celoti odgovoren za vse, kar se zgodi njegovemu psu (tudi zapiranje v tuje lope) in kar njegov pes povzroci drugim ljudem, zivalim in premozenju.
Logiran

Janez22
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


WWW
« Odgovor #38 : ponedeljek, 27.07.2009 : 22:43:11 »

to ni bilo mišljeno dobesedno:) Grin
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #39 : ponedeljek, 27.07.2009 : 22:59:14 »

Jaz poznam enega samojeda ki živi v pesjaku in moram reči da se vidi da je zelo nesrečen Cry ker ne more živeti skupaj s svojim lastnikom. Jaz osebno samojeda nikoli nebi imela v pesjaku, ker imajo samojedi zelo radi družbo in niso radi sami. Kiss Vsaj moj srček je tak. Moram pa še dodati da moj sploh ni nagnjen k potepanju, prav nasprotno, najbolj srečen je ko je z mano, spi pri moji postelji in je zelo nežen in čustven kuža, skratka meni so samojedi super! Cheesy
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #40 : torek, 28.07.2009 : 07:47:51 »

Eh saj bo tudi notri samo ne vedno pa ves čas.Mimogrede, tvoj pa je mesanec med samojedom in?

...In med aljaškim malamutom  Smiley zelo zelo prijazen pes je, sploh do ljudi goji veliko ljubezen  Smiley
Logiran
Janez22
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


WWW
« Odgovor #41 : torek, 28.07.2009 : 08:13:19 »

...In med aljaškim malamutom  Smiley zelo zelo prijazen pes je, sploh do ljudi goji veliko ljubezen  Smiley


kera nora kombinacija nooo!a to ste jih dal namerno skupi, aljaški malamut je tud hud ja, sam mal je problem, ker po moje ne samojed je na aljaški malamut ne prenašata vročin. dobra kombinacija bi bla kakšn akita inu pa samojed.vizualno pa je tvoj lepši kot samojed, pa tud ne zgleda po fotki da ma fuul dlake.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #42 : torek, 28.07.2009 : 08:18:06 »

a to ste jih dal namerno skupi
Shocked Shocked
Po čem pa sklepaš, da bi Branka namerno producirala mešance Angry Angry??
Jih je dovolj povsod že brez tega, da bi jih kdo še namerno paril.
Daj preberi si tale forum malo bolj podrobno, pa boš videl, da šteparija in namerno produciranje mešancev nikakor nista dobrodošla!!
Logiran
Janez22
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


WWW
« Odgovor #43 : torek, 28.07.2009 : 08:25:06 »

a ker se mešanci slabš prodajajo oziroma se ne?
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #44 : torek, 28.07.2009 : 08:27:05 »

A se ti norca delaš, al resno sprašuješ?
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Posvojitev psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines