mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 22:11:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Posvojitev psa
Strani: 1 2 3 [4] 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Posvojitev psa  (Prebrano 13938 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Janez22
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


WWW
« Odgovor #45 : torek, 28.07.2009 : 08:32:46 »

ja
Logiran
Janez22
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


WWW
« Odgovor #46 : torek, 28.07.2009 : 08:37:41 »

Shocked Shocked
Po čem pa sklepaš, da bi Branka namerno producirala mešance Angry Angry??
Jih je dovolj povsod že brez tega, da bi jih kdo še namerno paril.
Daj preberi si tale forum malo bolj podrobno, pa boš videl, da šteparija in namerno produciranje mešancev nikakor nista dobrodošla!!

ok ok neumno razmišljanje ti dam prav prosim brez komentarjev nato več...
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #47 : torek, 28.07.2009 : 09:45:50 »

Janez22, ne vem zakaj imam občutek da ti sploh nisi ljubitelj samojedov, ker spraševat ali se splača imet samojeda ker ga je treba prevzgojit, pa ali je Branka sama parila samojeda z aljaškim malamutom, ne vem no..?
Logiran
zona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 612


« Odgovor #48 : torek, 28.07.2009 : 09:48:39 »

Tole vse skupi je malo mim,se vam ne zdi?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #49 : torek, 28.07.2009 : 10:05:48 »

Ja, samojed lahko namerno odide od lastnika - ki je lahko v očeh sosedov čisto soliden pasji lastnik, v očeh psa pa ne. In si je več kot sposobne najti primernega. takih primerov je kar nekaj - tudi moja prva samojedka je odšla od svojega lastnika in se sama preselila k nam (in smo jo potem odkupili). Pa en samček, ki mu je bilo doma dolgčas je uničil vrata od pesjaka in si našel družino z več otroki v sosednji vasi. Žal pa označevanje psov lahko prinese le tem tudi nesrečo - samojed, ki je bil do amena zanemarjen je pregrizel solidno žičnato ograjo, da je lahko pobegnil, našel si je primerno družino, ki bi ga z veseljem posvojili - a na smolo je imel cifro v ušesu. In so ga morali vrniti. Pobegnil je večkrat, lastniki ga niso hoteli prodati niti za ceno rodovniškega mladiča. Raje so ga dali ubiti. Psi so pač sužnji, celo največji živaloljubčki niso pripravljeni priznati, da imajo lastno voljo, in da so se sposobni kdaj pa kdaj tudi kaj sami odločiti.
Kar se tiče samojedke, ki je končala na ketni pa samo toliko: na ketni bi bila natančno in samo toliko časa, dokler se ji ne bi uspelo sneti. tako ali drugače. in bi šla iskat naprej, ali pa bi se vrnila k svojemu lastniku. Je razlika med tem, če te nekdo ugrabi ali če pri nekom ostaneš prostovoljno.

Kar pa se tiče namerne produkcije križancev, kar tako brez veze, ker se ti zdi da bi bili lahko posrečeni pa: Angry Angry Angry Angry (škoda da ni na voljo kakšnega bolj sočnega smeška)
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #50 : torek, 28.07.2009 : 12:22:51 »

 Grin jaz sama parila mešančke, ja seveda  Grin Janez, dobila sem ga čisto po naključju, ker se mi je grozno dopadel. Ko sem še hodila v SŠ, je bila na poti do šole živela ena samojedka, kateri se je zgodil en "ups", in je imela dva mladička. Dobila sem ga popolnoma zastonj.  Wink

Drugače pa hvala za pohvale mojega Bučka, v albumu najdeš več slikic od njega, ali pa v tej temi:

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,25642.0.html

Logiran
Janez22
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


WWW
« Odgovor #51 : torek, 28.07.2009 : 12:34:33 »

res je lep ane...
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #52 : torek, 28.07.2009 : 12:43:59 »

res je lep ane...

Hvala, samo ne mi ga ukrasti  Grin Wink
Logiran
Janez22
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


WWW
« Odgovor #53 : torek, 28.07.2009 : 13:32:00 »

Janez22, ne vem zakaj imam občutek da ti sploh nisi ljubitelj samojedov, ker spraševat ali se splača imet samojeda ker ga je treba prevzgojit, pa ali je Branka sama parila samojeda z aljaškim malamutom, ne vem no..?


Ok priznam to je blo butasto vprašanje. Če sem ljubitelj samojedov ti rečem ne, ker ga nimam, gledal sem samo karakterno, ter bral stvari o njem praktično pa vse kar ste tu napisali, čoveka odbije da bi imel samojeda.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #54 : torek, 28.07.2009 : 13:43:53 »

Mene pa prav nič ne odbije naše pisanje, temveč me spodbudi, da se še bolj poglobim v njihov čudovit karakter. Meni so samojedi najboljši psi med najboljšimi  Smiley
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #55 : torek, 28.07.2009 : 14:02:52 »

Janez22, saj bo bolje Grin, ko se bos v popolnosti zacel zavedat, da je lahko vsak pes tisto, kar opisujemo v tej temi in ne samo samojed.

Gre za osnovno pojmovanje o tem, kaj pes v resnici je, za kaj si ga bomo pripeljali domov, kaj in kako bomo z njim poceli in koliko "sebe" bomo vanj vsa leta bivanja z njim "vlagali". Naj gre za mladica ali za odraslega psa, je na nas, da naredimo vse, da "dobimo" cez cas (ne takoj) ven tisto, kar si zelimo in kar pojmujemo pod "nas stirinozni spremljevalec" in da to "vzdrzujemo". Brez tega zavedanja in brez vlaganja (ne samo financ, temvec predvsem sebe in svojega dela) je vsak pes begosumen, lula in unicuje, ne uboga in z veseljem laufa 2 uri na dan. Vendar je laufanje samo ena od sklopa aktivnosti, ki jo v resnici skoraj vsi psi z veseljem opravljajo.

Ce vzames mladica katerekoli pasme ali mesanice, ga je treba najmanj leto uciti, kaj mu je dovoljeno in kaj ne, ter ga navajati na nas bioritem in le-tega potem vzdrzevati. Ne gre, da bos imel psa, ga navadil na vse, kar ti bo ustrezalo, potem pa ga pustil na dvoriscu in ga "vzel" na tek samo nekajkrat pred tekmo. Ne mores pa racunati, da bo pred doplnjenim letom tak pes sposoben dveurnega teka.

Ce vzames odraslega psa, ga bo treba najprej navaditi na bioritem in seveda - navaditi na vse, kar se sme in kar se ne sme. Razlika je v tem, da je odrasel pes z neznano preteklostjo ze marsicesa navajen - nekaj tistega, kar ti je vsec in nekaj tistega, kar ti ni. Ker je tudi pri psih navada zelezna srajca, bo prevzgajanje nezeljenih navad zahtevalo se nekaj vec energije.

V obeh primerih si lahko ob ne dovolj premisljeni odlocitvi za psa nakopljes zivo bitje, ki ti bo odvec in v napoto. Ce ne bos dovolj vlozil v njegovo vzgojo vsak dan, ne samo tedaj, ko bi ti ustrezalo, se ti zna zgoditi pes, ki bo uniceval svoje okolje, kadar bo zaprt, begal od doma neznano kam, kadar bo spuscen na neograjenem vrtu in ki bo letal po svoje, ko bos zelel, da teceta skupaj. Torej - samo od tebe je odvisno, ali bos dobil / vzgojil zase primernega psa. Nikakor to ni odvisno od pasme, velikosti, odlakanosti ali barve psa.
Logiran

oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #56 : torek, 28.07.2009 : 15:23:34 »

...... Meni so samojedi najboljši psi med najboljšimi  Smiley
malo ot in za smeh (upam): jap, samojedi so tanartabolši. Moja Pika (sicer ji piše v izkaznici, da je mešanka, no pa pustmo to podrobnost) je tudi samojed: čisto sama jé!  Cheesy Grin Tongue
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #57 : torek, 28.07.2009 : 15:36:56 »

Joj, ful smešno oaza.. Grin Grin

Meni so samojedi super in jaz jih bom sigurno še imela. Kiss Se pa strinjam z Jano, če vzameš psa iz zavetišča ne veš kakšna je njegova preteklost, lahko so ga zanemarjali, z njim grdo ravnali Angry Cry, ampak tudi takšni kužki si zaslužijo še eno priložnost in dobrega, odgovornega in ljubečega gospodarja. Kiss
Logiran
Janez22
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


WWW
« Odgovor #58 : torek, 28.07.2009 : 16:00:07 »

res je, samo ima sigurno večje posledice, kot nek pes ki je bil vzgajan in socializiran od otroštva.Nevem no če je bil pes v nekem hlevu nekje v temi, lastnik se dejansko ni ukvarjal z njim, mu parkrat vrgel rdečo meso, mogoče ga še celo kdaj pa kdaj brcnil, ter ga po štirih mesecih zavrgel. Kasneje bi ga  dobilo zavetišče, se ti zdi da ga lahko prevzgojiš, čeprav bi bil star samo 4-5 mesecev?
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #59 : torek, 28.07.2009 : 16:01:42 »

Kaj ma rdeče meso tu veze?
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Posvojitev psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines