mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.04.2024 : 13:22:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: mušice
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: mušice  (Prebrano 8103 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« : sreda, 20.04.2005 : 17:28:03 »

Tako kot vsako leto so se spet pojavile tiste skrajno zoprne krvosese mušice, ki imajo ličinke v vodi, pikajo pa zelo boleče tako ljudi kot pse. Na vadbišču jih imamo cele roje. Za kratkodlake pse so zelo moteče, saj jih ožrejo do krvi. Zaenkrat še nismo našli takega sredstva, ki bi jih zanesljivo odgnal. Ima kdo kakšen predlog?
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #1 : sreda, 20.04.2005 : 18:43:56 »

Kaj ste ze uporabili? Da vidimo, ce ste kaj pozabili Grin.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #2 : sreda, 20.04.2005 : 19:56:20 »

Te musice tudi nam povzrocajo nekaj tezavic! Roll Eyes Precej jih je na poligonu KD-ja, pa na nasem najljubsem travniku.... Sicer psov ne motijo toliko kot mene (pac nisem med bolj kosmatimi), sem pa opazila, da Dona popikajo po notranjosti uhljev, kjer ima manj dlak. Ce je vbodov veliko, zacne krvaveti!  Angry Psi imajo frontline...kaj lahko kombiniram s tem? Jaz se naspricam z autanom! lp
Logiran

babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #3 : sreda, 20.04.2005 : 20:56:43 »

za ljudi obstajajo obliži proti komarjem in ostali golazni. jih dobiš tudi v Mercatorju. mogoče bi delovalo tudi na psih. prilepi obliž na ovratnico ali kakšno tako mesto.
če bo delovalo, dobiš račun za inovacijo.  Grin Cheesy
čim manj mušic.
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #4 : četrtek, 21.04.2005 : 06:56:08 »

Kaja, Frontline lahko kombiniras z vsemi bio in ultrazvocnimi zadevami. Tudi pri nas  je bilo teh zoprnih music ogromno, pse so pikale po mehkejsih delih in notranji strani uhljev, meni so celo prinesle hudo zagnojitev na licu, dvakrat so mi cistili pod narkozo, zdaj imam pa junasko brazgotinico Grin. Niso tako nedolzne. Pri nas jih je zdaj veliko manj, ker so zasuli en mocvirnat teren nasproti vadbisca.  Na pse smo "zlivali" bio kapljice (etericna olja), jedli so posebno pripravljen cesen v prahu, imeli so tudi ultrazvocne obeske. Od vseh preizkusenih zadev so se najbolj obnesle tiste, ki so zacasno spremenile vonj koze, tudi pri ljudeh. Tiste bio kapljice (saj ves katere), ki so vcasih "smrdele", so bile se najboljse tudi za ta mrces, pa za brenclje tudi. In vsa prsila z vonjem po limoni. Poskusite etericno olje limone zmesati z vodo in namazati dlako pred odhodom na vadbisce. S tem lahko namazete tudi svoje odkrite dele. Ce prenesete vonj, se lahko natrete s strtim cesnom, tudi pomaga.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #5 : četrtek, 21.04.2005 : 07:58:19 »

Sem sla preverit, ce se imam kaksno etericno olje in sem nasla ravno limono. Bom preizkusila takoj, ko bomo imeli solo. Zase pa bom nabavila oblize, ki jih omenja babyjazz, ker autan ne pomaga dosti. Hvala obema! lp
Logiran

babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #6 : četrtek, 21.04.2005 : 08:01:25 »

no sj, tisti obliži isto vsebujejo eterično olje limone.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #7 : četrtek, 21.04.2005 : 08:04:51 »

Aja? No super! Bomo videli, ce limona res deluje! Wink lp
Logiran

linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #8 : četrtek, 21.04.2005 : 10:55:29 »

Oooo, tole je pa super!

Maticevo Ero po trebuhu cist pozrejo ... dobesedno ... krvavi fleki en pri drugem! Dono malo manj, moji pa skoraj nic!

Upam, da bo pomagalo tudi proti obadom, ker dobita Lina in Aika velike bule po telesu, ko ju popikajo ... Undecided

Super tele ideje, ker ze ni bilo vec idej s cim mazati - spricati!


Lp, Ursa
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #9 : četrtek, 21.04.2005 : 11:41:32 »

Hvala, bomo poskusili!
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #10 : četrtek, 21.04.2005 : 12:50:31 »

Pri nas kmetje konje, ki jih musice dobesedno pozrejo (predvsem usesa pri eni izmed kobil), namazejo z neko kremo, ki imam zelo mocan vonj (mesanica-etericna olja). Ne vem sicer kako se imenuje, mogoce celo kaj sami naredijo. Ve mogoce kdo, ki se ukvarja s konji, o cemu govorim?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #11 : četrtek, 21.04.2005 : 16:29:47 »

Na vadbišču kjer smo imeli šolo sem se pogovarjala z oskrbnikom konj, ko jim je ravno mazal ušesa, vato namoči v olivno olje pa zmasira notranjost školjke, je priporočal tudi za pse s pokončnimi ušesi,
Bonda sicer kaj veliko ne pika mrčes, je bil pa zato Rem vedno ves bulast od pikov in ni pomagalo drugega kot da smo se izogibali močvirnatih krajev.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: mušice
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines