mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 02:11:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: NAPADANJE DO VSEH MIMOIDOČIH
Strani: [1] 2 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: NAPADANJE DO VSEH MIMOIDOČIH  (Prebrano 21886 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
lorelie
novinec
*
Sporočil: 2


« : petek, 04.08.2006 : 16:45:00 »

Lep pozdrav!
Pišem vam, da mi pomagate ukrotiti mojega "hudičeka". Imam psa starega leto in pol pasme samojed. Zadnja časa postaja neznosen ko sem z njim na sprehodu saj renči in se zaganja v vse mimoidoče, kolesa in avtomobile. Komaj kaj ga še držim, da mi ne skoči v ljudi. Res ne vem kaj storiti, bolj ga kregam, da ne sme tega delati vedno huje je. Sploh se ga ne da obvladati, bi v tistem še kar mene ugriznil. Tako, da bi mi res vsak nasvet prišel prav, ker počasi več ne bom upala z njim na sprehod.

Hvala in lep pozdrav vsem skupaj!
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #1 : petek, 04.08.2006 : 16:49:51 »

Pes vam je zrastel čez glavo, kot ste že sami ugotovili. Če ga ne morete krotiti in glede na vaš post bi jaz priporočala takojšen vpis v pasjo šolo, kjer naj vas strokovnjaki poučijo, kako obvladati psa in pridobiti nazaj avtoriteto.

lp,
Diana
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #2 : petek, 04.08.2006 : 17:07:56 »


Tudi z moje strani- v pasjo šolo cimprej!
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #3 : petek, 04.08.2006 : 17:24:00 »

Kako postati alfa ... zanimivo branje ... najbolje bo prebrati kar vse
http://www.mojpes.com/clanki/clanek.asp?page=3&rubrika=pasjipsiholog#oktober2005
Preberi si vseh 5 clankov na to temo.

Lp, Ursa
Logiran
ModraPanda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 170


« Odgovor #4 : petek, 04.08.2006 : 20:36:46 »

Jaz mam podobne težave. Poskušam jih reševat tko, da pač sama dobro opazujem okolico in preden pes opazi mimoedočega že pritegnem njegovo pozornost in ko gre mimoedoči mimo pes pa ga ignorira ker je pozoren name ga full pohvalim. Dela če jaz pravočasno opazim človeka, če pa ga on vidi prvi in se že zažene vanj pol mi pa preostane le še da ga kregam. Pač nisem čist sproščena na sprehodih ampak mam skos oči na peclju. Je pa to bol preventivni ukrep dokler se to vedenje ne utrdi kot kurativni pomoje.

KOt vsi ostali pa seveda priporočam posvet s strokovnjakom.
Logiran
ModraPanda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 170


« Odgovor #5 : petek, 04.08.2006 : 20:38:31 »

Aja pa najbrž nebi blo neumno najdet vzrok za tako vedenje. Jaz sumim, da je pri mojmu strah, boji se namreč vsega živga in mrtuga. Mogoče je lažje odpravljat če veš zakaj to počne.
Logiran
lorelie
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #6 : sobota, 05.08.2006 : 05:28:11 »

Hvala vsem za nasvete, bom čimprej poizkusila s kakšno pasjo šolo preden mi še koga ugrizne Sad

Lep pozdrav, Lola
Logiran
border_barb
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #7 : sobota, 12.08.2006 : 10:35:30 »

Me kar malo potolazi, ko vidim, da nisem sama na tem planetu z mojim popadljivim psom.

Jaz imam skoraj dve leti starega "hudička" in se že skoraj eno leto ukvarjam s tem problemom. Napadanja psov sem ga nekeko odvadila z dolgim povodcem in pazljivim "ne zategovanjem". In je delovalo.

Samo, kako ga odvaditi bevskanja v ljudi oz. popadljivosti iz strahu, to je pa druga pesem. In to po moje traja
fuuuuuul čas in najbolj grozno je, ker moras stalno, stalno biti korak pred psom.

Za mojega psa je recimo pot po stopnicah v blok nekaj najstrašnejšega.  Undecided


Lp, Barbara
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #8 : ponedeljek, 14.08.2006 : 07:56:52 »

Glede na to, da imate težko obvladljive pse upam da na sprehodih prakticirate nagobčnike. Pa seveda pasja šola tako kot so že pred mano povedali.

lpk
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #9 : ponedeljek, 14.08.2006 : 08:31:45 »

Glede na to, da imate težko obvladljive pse upam da na sprehodih prakticirate nagobčnike. Pa seveda pasja šola tako kot so že pred mano povedali.

Se podpišem...
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #10 : nedelja, 20.08.2006 : 08:26:45 »

Se strinjam s Kimi in Mel.
Glede nagobčnika pa še naslednje. Tisti, ki me že poznate, ste vedeli, kakšne probleme imam ko skušam psa odpeljati ven, pa se pred mojim blokom večino dneva igra množica otrok še z večjo množico igrač. Pa da moja psica spada med "nevarne" ker je pač rotweiler.
No zdaj imava nagobčnik, tistega s posebnega materiala, z ježki in trakovi, sname se ga enostavno, brez da bi ga odpel z vratu. In nimam več problemov z obrekovanjem mojega psa. Morda se zdaj edino kje najde še kdo, ki me ne pozna in reče, a vaša pa je nevarna da mora nositi nagobčnik.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #11 : ponedeljek, 21.08.2006 : 15:34:09 »

Evo ga: http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,8308.from1156169779/topicseen.html#msg216792

lp,
Diana
Logiran
ModraPanda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 170


« Odgovor #12 : torek, 29.08.2006 : 09:23:31 »

MOram povedat, da se je metoda s preusmerjanjem pozornosti od mimoedočih ljudi na mene pri mojem psu očitno odnesla. Zdaj vedno redkeje nalaja kakšnega mimoedočega in gre mimo večime kot, da jih sploh ni. Sem zelo vesela, da se stvar izbolšuje. je pa res, da moj pes ni bil nikoli napadalen, samo nalajal je ljudi. Za res napadalne pse bi se bilo treba najbrž  bolj potruditi, kot samo preusmerjati pozornost.
Logiran
Lija
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #13 : sobota, 20.01.2007 : 00:39:34 »

S psom imam težavo in upam, da mi bo kdo znal svetovati.

Star je 3-4 leta, je kastriran, ubogljiv, nedominanten, niti do psov, vendar v določenih okoliščinah popadljiv. Danes je ponovno skočil v človeka. Bila sva v lokalu, kjer je lepo ležal pod mizo, vse je lepo pozdravil in bil do vseh prijazen, vendar ko je neki drugi pes zalajal, je  vstal in postal pozoren in ravno takrat je šel mimo moj prijatelj, ki ga moj pes ne pozna  in psu v šali rekel naj bo on tiho, in pri tem ga je pogledal v oči ter dvignil roko k obrazu, takrat je pa pes spustil nek zvok med renčanjem in lajanjem in skočil v njega in ga skoraj zagrabil za roko. Bi ga, če ga ne bi jaz zadržala. Takoj sem psu ukazala naj da mir ter naj se usede. Za tem je še kar nekaj časa gledal priatelja naravnost v oči in če bi ga spustila, bi ga verjetno spet napadel. Potem se je pa umiril in je pusti prijatelja, da je nemoteno hodil mimo njega. Spoh se ni več zmenil za njega.
Vem, da je prijatelj z svojim obnašanjem dal psu kar nekaj grozilnih signalov, vendar bi jaz rada, da pes v takih in podobnih okoliščinah ne odreagira agresivno. In ma zanima, glede na njegovo preteklost, če je to sploh možno? Prve pol leta svojega življenja je preživel na ketni, kjer se ni nihče z njim ukvarjal, no razen takrat, ko se je kateri od njegovih bivših skrbnikov odloči, da ga je potrebno pretepsti. V zavetišče je prišel popolnoma prestrašen, kar nekaj dni so potrebovali, predno se je toliko umiril, da  so se ga lahko dotaknili, ker je prej na vse renčal in lajal. V zavetišču je bil sčasoma do vseh, tudi novih sprehajalcev popolnoma prijazen, ni delal nobenih problemov, pa je bil tam več kot eno leto.
Ko sem ga dobila jaz, je bil na začetku popadljiv skoraj do vseh, po posvetovanju s strokovnjaki sem ga prevzgojila, do te mere, da ljudi popolnoma ignorira, če ga le ti pustijo pri miru. Kaj več mi pa ne uspeva.

Pa še nekaj mi ni čiso jasno pri njemu. Psi navadno napadajo zaradi strahu ali dominance in vem kakšno telesno govorico ima pes, ko napada zaradi prvega oz. drugega razloga. Moj pa, predno skoči v njemu sumljivo osebo, maha z repom, ravno tako, kot da jo je vesel, edina razlika po kateri vem, da osebo misli napasti in ne lepo pozdraviti, je da ima uhlja pokonci. Mogoče kdo ve zakaj se tako obnaša?

Najlepša hvala za odgovore. Upam da mi ga bo z vašo pomočjo uspelo popolnoma prevzgojiti, ker mi ne diši preveč, da bi moral moj pes non-stop nositi nagobčnik.
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #14 : sobota, 20.01.2007 : 08:28:02 »

Jaz imam pa eno predvprašanje: Kje ste bili pa do zdaj Huh Pes ti ne zraste čez glavo kar čez noč. K odgovornem skrbništvu spada tudi to, da se o pasmi prej podučimo in vsaka ima svoje posebnosti, ki jih je potrebno še kako upoštevat pri vzgoji. Še kako pa je pomembno njihovo poreklo in namen, zaradi katerega so sploh "nastali". Severne pasme vsekakor ne spadajo med "z lahkoto obvladljive" in čakati leto in pol predno se poišče pomoč..... 
Zdaj morate nadoknadit zamujeno in popraviti napake, za kar pa je potrebeno veliko več volje in vztrajnosti. Kot je že bilo predlagano si preberi članke o tem kako postati vodja kardela, poduči se o poreklu pasme in TAKOJ v pasjo šolo, kjer ti bodo pokazali kako odpravljati napake in ponovno naučiti psa osnovne poslušnosti. Vsako probavanje in eksperimentiranje vodi v samo še večjo zmedenost psa. Nekako tako kot da bi otroka vrgli v vodo, pa naj se nauči plavat sam. Mogoče ne bo utonil, ampak tistemu čofotanju in mahanju z rokami enkrat naprej, enkrat v stran.... se prav gotovo ne reče plavanje. Tako tudi različne "finte" in prijemi, ki jih izvajamo na psu, ker pač prejšnje "niso palile", ne vodijo k poslušnemu psu in uspešni vzgoji. Vodijo pa v nepredvidljivost psa.
 
Logiran
Strani: [1] 2 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: NAPADANJE DO VSEH MIMOIDOČIH
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines