mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 04:37:00

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 337   Dol
Natisni
Avtor Tema: francoski buldog - čvek  (Prebrano 305253 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
tigi
gost
« : četrtek, 17.10.2002 : 19:52:26 »

Živjo!

Zanima me kje je najbližj, najboljšii vzreditelj pasme francoski buldog??

lp Rok
Logiran
Tara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 227


« Odgovor #1 : petek, 18.10.2002 : 18:43:12 »

No, Buzz, si me prehitel... Grin Kojekovi so iz naše vasi in jih tudi osebno poznam. Sicer o f. buldogih ne vem veliko, vem pa, da njihovi predtavmiki dosegajo lepe rezultate tudi na mnogih mednarodnih razstavah. Lp
Logiran
Buzz
gost
« Odgovor #2 : ponedeljek, 21.10.2002 : 13:40:12 »

Me veseli, da imas tako krasne sosede. Osbno se tudi poznamo ze kar nekaj let in spremljam vse njihove uspehe, ki jih ni prav malo. Upam, da bod sli tako naprej.

Lp Dejan
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #3 : torek, 06.01.2004 : 10:29:51 »

Živjo, imam eno vprašanje: moji francoski buldogci so se pri 13 tednih začela vihat ušeska in sicer nazaj, za pribl. 1 cm. Vem, da se včasih zgodi, da ušeska "padejo dol", preden pes odraste, me pa to zavihanje vseeno skrbi. A ima kdo kakšne izkušnje s tem?

Lp, Tina
Logiran
gubica
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 16


« Odgovor #4 : petek, 09.01.2004 : 21:34:49 »

poklici kojekove, oni so vzreditelji, oni bodo najvec vedeli. zgoraj imas stevilke. pozdravcek.
Logiran
mattie
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 2


« Odgovor #5 : nedelja, 18.01.2004 : 12:10:30 »

jaz mam tudi f.b.. star je skoraj eno leto. Ni preveč ubogljiv, zato me zanima, kakšne so izkušnje drugih lastnikov!
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #6 : ponedeljek, 26.01.2004 : 11:39:39 »

Živjo, Mattie

Kdaj pa si ga začel(a) učiti? Midva sva najino Bubo začela učiti osnov (sedi, pridi, pa da se odzove na ime,...) takoj, ko sva jo dobila- 8 tednov. Zdaj pri 4 mesecih jo učiva s klikerjem in je ful pridna.
Pri čem pa imata probleme? Kje si ga pa dobil(a)?

Pozdravček,
Tina

P.S.: Za vse ostale: Bubina ušesa spet stojijo pokonci  Grin Med najino 8 dnevno odsotnostjo (smučanje) so se spet "zglihala"  Smiley  Smiley  Smiley
Logiran
ARISTID
novinec
*
Sporočil: 27


« Odgovor #7 : ponedeljek, 26.01.2004 : 11:43:00 »

mi imamo 2 leti starega f.buldoga, ki smo ga kupili v psarni grand ane lastnica je ga. kojek olga in 9 let starega v.šnavcerja.znano je, da so buliji za umirjene lastnike, ki šolajo z glavo in ne z rokami.jaz
z učenjem nisem imela preveč težav-vsaj tisto osnovno, ki ga zatevamo/odpoklic, da vedno uboga in pride,-poleg brez vrvice,-
ne dovolimo potepanja-brez nadzora greta psa lahko samo cca 20 m od hiše- je pa res, da ima vzornika, torej starejšega psa kar dobrega. res je tudi , da ni vedno poslušen, in skoraj vedno malo počaka in premisli, ali bi te bilo dobro ubogati ali ne....
uspela pa sem s psom najti tisto nevidno vez, ne vem kako bi to drugače imenovala, torej, da mi pes zaupa,kajti kolikor vem, buldog
posebno mlad,nikoli ne pozabi, če ga kdo udari. pozdrav vsem
Logiran
ARISTID
novinec
*
Sporočil: 27


« Odgovor #8 : torek, 27.01.2004 : 09:56:51 »

Pozdravljena Tina!

Kje si pa ti dobila svojega psa?
Jaz sem iz okolice Celja. Iz katerega konca Slovenije ste pa ostali
lastniki bulijev? Sprašujem zato, ker le redko katerega kdaj
vidim.

LP Darja
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #9 : torek, 27.01.2004 : 11:35:24 »

Živjo Darja,

moja buldogca je iz psarne Royal Laszatti v Novem Sadu. Sva jo šla osebno tja iskat, tako da sva videla še njene starše in stare starše. Bubo lahko vidiš tudi na slikici pod mojim imenom  Smiley

Kakšne barve pa je tvoj ali tvoja? Pa ime? Kako pa da si se odločila za to pasmo? Midva sva se zaljubila v eno mladičko prav iz psarne v Kočevju in potem nama nekaj mesecev ni dalo miru, da ne bi premišljevala o njej. Pa njihov karakter naju je prav fasciniral.
Po večmesečnem iskanju (Kojekovi so imeli ravno takrat neuspešno parjenje, mladički bi morali biti konec septembra, a ni bilo nič), sva na netu našla to psarno iz Srbije, kontaktirala lastnika, si pošiljala maile, fotke... in končno šla na pot, po novega družinskega člana. Spala pa nisem kar nekaj tednov pred prihodom Bube  Wink

V Ljubljani poznam samo dva fr.buldoga, eno samičko (dobili so jo iz Trbovelj ali pa iz Zagorja, ne vem točno) in pa enega samčka, ki je iz Madžarske. Fantov brat je zadnjič srečal (tudi v Ljubljani) še eno psičko, staro eno leto, ki je tudi iz Kočevja. Drugače pa je francozkov zelo malo, se mi zdi. Bom šla verjetno v Vrtojbo na CACIB pogledat, če bo tam kakšen. A ti razstavljaš?

Če imaš kakšno fotko tvojega francozka, bi bila zelo vesela, če bi jo lahko videla.

Pozdravček,
Tina
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #10 : sreda, 28.01.2004 : 09:52:07 »

Zdravo!

Ali je v Sloveniji poleg Kojek-ovih še kakšen vzreditelj francoskih buldogov? Zanima me tudi, ali obstaja kakšna literatura o tej pasmi. Zanimam se namreč za nakup psa te pasme.

Lep pozdrav vsem!
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #11 : sreda, 28.01.2004 : 10:45:35 »

Luka,

za literaturo poglej na Amazon.com-u, jaz sem tam kupila eno knjigo prav o francozkih, dobila sem jo v 14 dneh, cena je bila pa tudi zmerna (se ne spomnim točno, koliko). Jih imajo pa kar nekaj, lahko kupiš tudi rabljene. Pri nas še nisem opazila nič takega, pa sem preiskala celo tržišče.

Vzreditelji so pri nas najbolj znani Kojekovi, baje so tudi eni iz Kamnika in Tržiča. Pokliči g. Marijo Ferlež, ki je "zadolžena" za male pasme, pa naj ti ona da njihovo številko. Njena je 040856411.

Upam, da se boš odločil za to pasmo, saj so res fantastični (kot seveda to reče vsak za svojo pasmo). Najina Buba je včasih res prava cirkusantka, se ji nasmejiš do solz  Grin Iz katerega konca Slovenije pa si? Če želiš, lahko prideš pogledat Bubo, mislim pa, da tudi Kojekovi ne bodo imeli nič proti, če greš obiskat njihove francozke.

Upam, da sem ti vsaj malo pomagala.
LP,
Tina
Logiran
ARISTID
novinec
*
Sporočil: 27


« Odgovor #12 : sreda, 28.01.2004 : 13:33:42 »

Zdravo Tina!
Ko sem zagledala fotko tvoje Bube, me je kar prevzelo,zato sem se tudi oglasila-kot bi gledala našega Arisa,ko je bil še mladiček.Kot je videti imaš res pravo zvedavo,veselo cartiko. Buldogi me vedno znova očarajo.Tudi ,ko katerega zagledam, ne morem mimo in obvezno ogovorim lastnika...
Mi imamo samčka iste barve kot ti-črnega s progami.Ime mu je uradno Aristide, ker so ga pa že prej vzreditleji klicali Aris, smo mu to ime kar pustili,ker nam je bilo čisto všeč.Star je dobri dve leti.Razstavljali ga nismo nikoli in ga zaenkrat tudi ne mislimo. Oba naša psa/imamo še 9 let starega v.šnavcerja Lorda/imamo samo kot ljubljenčka.
Bulija sem si že dolgo želela.Prvič sem ga videla v neki knjigi o psih, ko pa sem ga videla še v živo in sem se pogovarjala z lastnikom, sem vedela, da bo to naslednji pes, ki ga bom imela.Ampak prej, ko smo še zidali hišo ni bilo dovolj časa niti denarja še za enega psa.Tako je minilo kar nekaj let,medtem je tudi hčerka/11 let/ že zrasla in želja se mi je uresničila.In ni mi žal.Po karakterju je tipičen buldog - veseljak, dobrovoljček,vedno pripravljen za igro.Zelo rad se crklja in se pusti razvajati, zelo miren pa je v stanovanju/seveda,ko se ne igra/.
ko sem doma mi vedno sledi.Kamor grem, gre z menoj/brez, da bi mu kdaj to ukazala-to počne kar sam od sebe/npr.če grem v kuhinjo,mi, če sem predolgo zaposlena, sede na noge, če se grem tuširat gre z menoj, kjer čaka in leži kot žabica,skupaj leživa na kavču v dnevni... ko pa me ni doma"teži" pa možu in hčerki, da ga kdo vzame v naročje - zelo rad nam namreč sedi na kolenih. mislim, da se vsi buldogi radi cartajo in so radi s svojimi ljudmi....
kolikor vem, so v samem mestu Celje trije f.b./za enega vem že dolgo,ker je on tisti, ki me je tako navdušil-je pa samček star 8 let črno bel in uvožen iz Slovaške.Ostalih dveh pa ne poznam.
A ti boš svojo Bubo razstavljala?
Upam,da nisem bila predolga
LP Darja
Aja fotke... imam jih veliko, ampak jih ne znam prilepiti oz.-dodati-še nisem dovolj spretna...
Da ne bi bilo pomote - tudi našega šnucija imamo zelo radi-oba sta enako cenjena,jesta enako kvalitetno hrano,oba se izredno rada crkljata igrata..
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #13 : sreda, 28.01.2004 : 14:00:32 »

Tina, hvala za pomoč in telefonsko. Cheesy

S Kojekovimi sem že govoril. Ni problemov za ogled njihovih psičkov. Eno psičko bodo parili - predvidoma v februarju. Mogoče bom celo počakal na njihovega psička.
Če bo priložnost nanesla, bi zelo rad videl tvojo Bubo. Sem pa iz Slovenske Bistrice.

Lep pozdrav!

Luka
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #14 : četrtek, 29.01.2004 : 10:15:01 »

Luka,
na pravega psička se splača počakati, tako da je najbrž res najboljše, da počakaš na Kočevskega. Midva sva na Bubo čakala dobre pol leta, če pa zraven prištejem še mesece navdušenega razmišljanja o tem, da bi imela psa, je to precej. Če boš pa kdaj v Ljubljani, se pa oglasi.

Darja,
ko sem prebrala opis tvojega Arisa, se mi je zdelo, kot bi opisovala našo Bubo  Grin Pa sploh nisi bila predolga. Me res veseli, da se je končno oglasil kdo, ki ima to krasno pasmo. Ravno te stvari, ki si jih napisala, so me pri francozkih najbolj fascinirale. Midva sva se prve dni, ko sva jo dobila, kar ustrašila, ker je hotela biti skoz z nama. Tudi ko sem pomivala posodo, pa ni bilo časa, da bi jo crkljala, mi je pa zaspala na nogah  Wink Sva mislila, kako je to mogoče, da psa razvadiš v treh dneh. Ampak francozki so očitno taki, da vedno iščejo stik s svojimi. In to nama je nabolj všeč- nikoli ne bi mogla imeti psa, pa da bi bil vedno zunaj, po možnosti še na verigi. Bubo jemljem kot enakopravnega družinskega člana. Edino v najini postelji ne spi. Za novo leto smo pa vseeno vsi trije prespali na raztegnjenem kavču pred TVjem, lahko si misliš, kdo si je vzel največ prostora  Grin  Grin A tvoj Aris tudi "jamra"? Buba dostikrat, sploh ko je zaspana, spušča take glasove, kot bi jamrala. Sploh če jo takrat vzameš v naročje ali pa daš kam drugam.
Za razstave še ne veva čisto, verjetno bova vsaj enkrat poskusila, najbrž kr na CACIBu v Ljubljani konec marca, potem bomo pa videli, kako bo Bubi všeč  Smiley Nisem še čisto prepričana, ali je to sploh za kaj dobro, saj vzrejno dovoljenje lahko dobi tudi brez razstave.

Lep pozdrav, tebi in Arisu, pa si še kaj napišemo.
Tina
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 337   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines