mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 09:46:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 337   Dol
Natisni
Avtor Tema: francoski buldog - čvek  (Prebrano 305896 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #60 : sreda, 26.05.2004 : 08:36:29 »

Hvala! Bomo definitivno probali še kamilice  Smiley
Lp,
Tina
Logiran
ARISTID
novinec
*
Sporočil: 27


« Odgovor #61 : sreda, 26.05.2004 : 12:16:57 »

Zdravo Tina,

Z gubami Aris še ni imel težav, ker se ni še nikoli tako solzil, da bi  pridelal vnetje.
Mu pa REDNO VSAK DAN do suhega obrišem zaspančke iz učk in obrišem gubici /ima samo dve na vsaki strani gobčka in še ti dve nista pregloboki/
Pazim tudi po vsakem kopanju, da ima med gubicama čisto in suho.
Za nasvet se tudi jaz Midiju zahvaljujem- mi bo mogoče še prišel kdaj prav....
Vse lepo pozdravljam.
Darja
Logiran
ARISTID
novinec
*
Sporočil: 27


« Odgovor #62 : sreda, 26.05.2004 : 12:17:37 »

Zdravo Tina,

Z gubami Aris še ni imel težav, ker se ni še nikoli tako solzil, da bi  pridelal vnetje.
Mu pa REDNO VSAK DAN do suhega obrišem zaspančke iz učk in obrišem gubici /ima samo dve na vsaki strani gobčka in še ti dve nista pregloboki/
Pazim tudi po vsakem kopanju, da ima med gubicama čisto in suho.
Za nasvet se tudi jaz Midiju zahvaljujem- mi bo mogoče še prišel kdaj prav....
Vse lepo pozdravljam.
Darja
Logiran
pixy
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 86


« Odgovor #63 : sreda, 26.05.2004 : 12:44:26 »

Živjo!
jaz imam tudi eno vprašanje, in sicer... sem lastnica eno in pol leto starega francoza, ki je za znoret cortkan (ker francoz pa ni  Wink)... rada bi ga peljala na ocenitev, ampak me skrbi, da bo šavsnil ocenjevalca... pes ni nevzgojen (naj povem, da je to že moj 2. francoz, tako da imam že nekaj izkušenj z vzgajanjem te pasme, vendar pa je čisto nasprotje prejšnjemu, lahko bi celo rekla, da je hiperaktiven), le nezaupljiv do ljudi je. poskusili smo že nešteto načinov, da bi se vsaj malo spremenil, pa ni nič pomagalo  sram tako da res ne vem, kaj naj naredim, ampak bi ga pa res rada peljala oceniti, ker je zelo lep.

mi zna kdo svetovati?
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #64 : sreda, 26.05.2004 : 13:52:04 »

Pixy,
poglej malo po forumu, pod rubriko vzgoja je bila odprta že ena podobna tema /Popadljiv kokeršpanjel). Ste že pomislili na kakšno šolanje? Ali je imel kdaj kakšno neprijetno izkušnjo s tujci, da jim ne zaupa? Ker to bi se dalo odpraviti. Mogoče je pa pes samo nesocializiran, da je popadljiv do tujcev? Naša Buba je tudi totalno hiperaktivna, tujcem se ne pusti božat, na razstavi pa se je sodniku pustila prijeti brez problemov. A je že koga šavsnil, da vas tako skrbi?
Lp,
Tina
P.S.: Darja, Bubi tudi vsak dan obriševa gubici do suhega, zgleda pa je zaradi močnejšega izcedka prišlo do rahlega vnetja kože- mogoče je pa bejba res ful občutljiva. Bomo defintivno bolj pozorni od sedaj naprej  Wink Kopali je pa še nismo  Tongue Kako pa Aris tolerira kopanje?
Logiran
ARISTID
novinec
*
Sporočil: 27


« Odgovor #65 : četrtek, 27.05.2004 : 09:47:44 »

Pixy-Me veseli, da se oglasi še kdo, ki ima francozka.
Sicer ti na tvoje vprašanje ne bom znala najbolje odgovoriti, ker podobnih težav pri nas ni bilo.
Pri nas sta psa ljudi zelo navajena in niso zanimivi za njiju-si tudi ne predstavljam kako bi bilo drugače, ker hiša še ni ograjena in bi morali na to še posebej paziti.Vsakemu se pustita božati.Lahko pa ga malo opišeš, kakšne barve je itd..
Ali si ga dovolj vodila med ljudi?
Tina,
pri nas je s kopanjem tako: kopamo ga na cc. 4 mesece /ali po potrebi/V kopalnici, v banji.Natočim malo vode in ga celega zmočim, v pol litrsko posodo natočim malo tople vode in šampon in ga
lepo polijem in zmasiram s plastično krtačo-tisto,ki se natakne na roke.Nato ga postavim v banjo in ga celega lepo splaknem.Nato ga zavijem v staro rjuho  in na koncu še sfenam./to pa obožuje, skoraj tako,kot sesalec./Šampon pa kupim po tistem receptu:dražji je,boljši je..../ni pa verjetno zmeraj tako.../
Veš, rada bi dodala tukaj slikico Arisa, jih imam nekaj na CD, sem že vse probala, pa mi ne uspe.
Če želiš, ti jih privat pošljem/te prosim, da mi pošlješ svoj e naslov./Ali pa mi nekako svetuješ kako naj to izvedem...
LP Darja
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #66 : četrtek, 27.05.2004 : 09:52:53 »

Darja,

mail sem ti poslala na privat. Tole s kopanjem bomo pa morali čim prej sprobati, ker Bubina bela lisa na prsih že počasi rjavi- od vsega valjanja po prahu in pokošeni travi  Grin

Lp,
Tina
Logiran
pixy
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 86


« Odgovor #67 : petek, 28.05.2004 : 12:26:03 »

Živjo!
Ah ne, sej ni tako kritično. Moj kuža je čisto prijazen, samo včasih ga kar nekaj piči in začne renčati na kakšnega neznanca, ki se veselo zapodi vanjga z besedami: "Ja kako si pa ti lustkan ..." Sem že slišala, da se francozi bojijo za svoja ušesa in zgleda, da se tale naš tudi. Opazila sem, da najbolj sovraži, če ga kak neznanec prime za glavo (ampak res ne vem zakaj, ker mu nikoli nismo nič takega naredili). Kot majhen je bil (še vedno je) z mano povsod, tako da je bil dosti v družbi ljudi in do teh ljudi, ki jih takrat spoznal je čisto prijazen. Zanimivo se mi zdi tudi to, da je do vseh tistih lastnikov, ki imajo buldoge (angleške ali pa francoske) prav prijazen; poleg tega pa ne bi nikoli nič naredili otrokom - ti ga lahko cukajo in šipajo, on pa jih bo samo lizal.
Drugače je pa moj kuža bel s črnimi lisami - ena lisa mu pokriva levi uček.

Kar se pa kopanja tiče... mi smo imeli s prejšnjo psičko velike probleme z njeno kožo, zato smo se odločili, da bomo tega (aja, ime mu je Šan) kopali zelo poredko, pa še to samo z vodo. Tako da ne priporočam nobenega šampona, ker so ti kužki res zelo občutljivi na vse te kemikalije.

Lp,
Ana
Logiran
ARISTID
novinec
*
Sporočil: 27


« Odgovor #68 : petek, 28.05.2004 : 13:23:18 »

Živjo Tina,
sem mogla danes takoj kopirati fotke tvoje punce za mojo hčerko - je zelo radovedna kako pupiko imaš/škoda le, da nimam barvnega printerja...
Pixy,
no lepo, da ni tako hudo, da bi bil kuža popadljiv ravno na vsakega..verjetno je odvisno tudi od človeka kako "pristopi" k psu/
nekateri so mogoče preveč vsiljivi...tudi to je možno/
Mislim, da če pes nima težav s kožo in dlako, ga lahko normalno kopaš ,sem pa tudi pristaš tega, da ne prepogosto- jaz ga namreč kopam./si ne znam prestavljati smrdljivca v postelji../
Aja, sem pozabila zgoraj napisati, da ko ga sperem še zadnjič
ga polijem še z razredčenim kisom/kis plus voda nato pa ne več
izpiranja z vodo/ to sem prebrala tule na forumu in sem rekla, da bom pri naslednjem kopanju tudi jaz poizkusila, kako se bo kis obnesel. Mislim, da je delovalo pozitivno na dlako/se sveti/
in pa tudi nima veliko vonja "po mokrem psu", dokler ni čisto,čisto suh.
Pocartajta francozke v mojem imenu...

Še posebej ti Tina, sedaj, ko sem si tvojo srčiko ogledala..
LP vsem
Darja
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #69 : petek, 28.05.2004 : 20:28:21 »

Živjo!

Me ful razveseli, kadar kdo kaj napiše pod našo pasmo  Smiley

Glede kopanja bomo sprobali s kisom, do sedaj pa Buba še ni bila v banji- jo pa zelo zanima, kadar se kopam jaz  Grin in aktivno sodeluje (tačke na rob ali pa sedi na tepihu ob banji). Fant pravi, da se mu še ne zdi za skopat, tako da bomo verjetno res počakali na dopust, ko jo bo treba zaradi slane vode večkrat stuširat. Ko pridemo domov pa v akcijo s šamponom  Wink imamo že kupljenega, za mladičke, s kamilicami.

Pixy, če si kaj bolj sposoben od naju z Darjo (Darja, brez zamere), prilimaj kakšno sliko tvojega Šana tukaj, da ga bomo lahko občudovali  Wink Beli z lisami so mi totalno všeč (čeprav, če dobro pomislim, so mi itak vsi francozki fuuul všeč). To, da se ne pustijo prijemati tujcem za glavo, sem pa opazila tudi pri Bubi (pa ni imela nobenih negativnih izkušenj, midva jo lahko čohava po glavi kadarkoli). Saj s tem, da se ne pusti prijeti vsakomur, ni nič narobe, saj se tudi ljudje ne pustimo šlatat vsepovprek  Grin

Vsem želim lep vikend in da bi se mogoče kdaj v prihodnosti dobili na kakšnem francoskem srečanju  Wink

Lp,
Tina
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #70 : petek, 28.05.2004 : 20:32:48 »

Pixy,

oprosti, šele zdaj sem pogledala za nazaj in vidim, da si punca  sram Včasih malo prehitro napišem, ne da bi preverila. Iz katerega dela Slovenije pa si?

Darja,

pozabila sem napisat, da sem slike od Arisa pokazala svojemu fantu in je totalno navdušen, še Bubi jih je šel kazat Wink Ah, ja, včasih smo lastniki psov res "malo" usekani  Grin  Grin

Lep večer!
Tina
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #71 : petek, 28.05.2004 : 20:52:03 »

Pixy, če si kaj bolj sposoben od naju z Darjo
poslji mi slikce, pa ti jih prilimam gor.
m.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #72 : nedelja, 30.05.2004 : 19:13:09 »

Tinina Buba:

http://tabla.xenya.si/gallery/albums/buldogci/buba4.gif 140.03 KB
http://tabla.xenya.si/gallery/albums/buldogci/buba3.gif 144.04 KB
http://tabla.xenya.si/gallery/albums/buldogci/buba2.gif 174.35 KB

lp, m.

[slika spremenjena v povezavo; Jana]
Logiran
bully lover
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 335


« Odgovor #73 : nedelja, 30.05.2004 : 19:43:19 »

Pozdravčki vsem skupaj Cheesy

Upam, da ne zamerite ker sem se vključila v vašo debato oziroma temo o francoskih buldogih. Te peseki so mi zelo všeč, verjetno tudi zaradi tega ker sem velika ljubiteljica angleških buldogov in drugo leto tudi ponosna lastnica enega od nagubančkov, končno po dolgih letih čakanja Grin

Slikice so prekrasne!!!!!! Cheesy

Zanima pa me katere barve so najbolj pogoste pri tej pasmi torej pri francoskih buldogih, ker sem največkrat zasledila črno barvo?

Lp, Urša
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #74 : nedelja, 30.05.2004 : 21:37:21 »

Živjo!

Maja, hvala da si prilepila slike, obljubim, da se bom naučila to naredit sama  Wink

Urša,

črna barva (oziroma brindle- črna s tigrastimi oznakami) je res najbolj pogosta, čeprav so bili v Bubinem leglu kar trije belo črni (oziroma pied) francozki- eno, samičko lahko vidiš na prvi fotki, druga dva sta bila samčka. Moj naslednji (in sigurno bo še eden francozek, pravijo, da eden ni zadosti  Grin ) bo definitivno belo črn. So pa tudi krem barve, tudi ful lepi in bolj popularni v Ameriki (tam smatrajo črne francozke za nerazstavni material  Angry ).

Lepo se imejte pa upam na še kakšno sliko katerega od "forumovskih" frenchijev  Wink

Lp,
Tina
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 337   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines