mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 06:37:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Rok uporabe
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Rok uporabe  (Prebrano 3228 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
DeeDee
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 111


« : sobota, 23.04.2005 : 01:55:12 »

Zanima me, koliko casa briketirana hrana ohrani svoje hranilne vrednosti (torej tocno te, ki so navedene na deklaraciji) in kaj se recimo najhitreje "izgubi" pri skoraj oz. ze poteceni hrani (recimo za mesec dni, ne vec)? Predvidevam, da so najbolj problematicni vitamini...? V mislih imam seveda kvalitetne brikete z naravnimi konzervansi (ce to sploh obstaja?).
Logiran
DeeDee
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 111


« Odgovor #1 : četrtek, 28.04.2005 : 22:19:04 »

Hmmm, izgleda, da vasi pesoti papajo samo svezo hrano in se nobenemu ni bilo potrebno ukvarjat z datumi, ki se blizajo izteku roka. Luna je trenutno pri koncu zaklja (ja, datum pred iztekom pa to... ) in ni bilo nobenih problemov. Dlaka je super, lahko bi reklamo za hrano delala... Grin
V prihodnje bomo pa bolj pozorni na datume in upam, da bodo tudi prodajalci toliko fer, da ne bodo "pozabili",  da jim na policah lezi stara zaloga. V tem primeru kritika leti na Tukano, kjer se mirno prodaja (ali se je) hrana samo nekaj dni pred iztekom roka. O akciji pa ne beu ne meu...  Lips Sealed
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #2 : četrtek, 28.04.2005 : 22:44:19 »

Mi svojemu kupujemo vsak mesec pa pol, pa vedno pogledamo, da je "novo".
Kateri Tukano? V Nm?
Logiran
_Tyra_
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 159


« Odgovor #3 : petek, 29.04.2005 : 11:27:50 »

Baje, naj bi bila hrana vsaj še 2 meseca po roku ok.  (velja za Pro Plan in Pro Pac).

lp
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #4 : petek, 29.04.2005 : 12:28:56 »

Bom sama šla preverjat, lastnika poznam in sem mu že parkrat zatežila s čim (firbec sem)  Wink
Sporočim njegovo razlago, v primeru, da je to res.
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #5 : petek, 29.04.2005 : 17:24:45 »

Šla sem v Tukano. Lastnika ni bilo, bil je neki trgovec. Vprašala sem pač kakšna je neka vrsta hrane in koliko časa zdrži, pa je pomignil z rameni in rekel, da so danes dobili to...  Pa sem hotela najti štempelj in ga nisem našla, potem sem pa trgovca vprašala, koliko ima rok trajanja. In on meni: "Zakaj vas pa to zanima?" z zelo previdnim glasom. Pa sem mu odvrnila, da me sam zanima, ker naj bi bil različen rok trajanja. On dvigne vrečo, za sekundo pogleda in reče 1 leto.

Šla bom še enkrat pogledat, ko bo nekdo drug delal, ker bo potem že malce sumljivo...

Pa še tja nad Interspar bom šla preverit...
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #6 : petek, 29.04.2005 : 18:33:38 »

Briketirana hrana po pretecenem roku se ni pokvarjena, lahko se jo uporablja se kak mesec ali dva, vendar se precej zmanjsa vsebnost nekaterih vitaminov. Kvalitetne hrane imajo tako narejeno embalazo, da je izgubljanje minimalno, pa vendar...
Ko hrano kupujete, ze v trgovini preverite, do kdaj je rok trajanja. Oznake za to so vecinoma zelo majhne in ce jih ne najdete, naj vam pokaze trgovec in to na tisti vreci, ki jo zelite kupiti. Ne zanasajte se na zagotovila, da je hrana sveza. Zakaj bi psa hranili s hrano s pretecenim rokom, ce lahko dobite tako, pri kateri bo rok potekel sele cez nekaj mesecev. Ce vam v kaksni trgovini prodajo hrano s pretecenim rokom (ali imajo tako hrano na polici), lahko prijavite veterinarski inspekciji.
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #7 : petek, 29.04.2005 : 18:58:19 »

Prej bi rekla, da tržni inšpekciji.
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #8 : petek, 29.04.2005 : 20:35:41 »

Tudi trzni lahko, vendar roke uporabnosti v trgovinah za zivali kontrolira veterinarska inspekcija. Vsaj pri nas je bilo tako.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Rok uporabe
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines