mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 11:38:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: napadalnost do brejih psic
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: napadalnost do brejih psic  (Prebrano 6305 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« : torek, 26.04.2005 : 05:52:03 »

Mene zanima zakaj je moja psica napadalna do brejih psic. Sama ni breja in ni nikoli imela mladičev. Pa drugače je tudi zelo miroljubna. Če pa srečamo brejo psičko, se pa obvezno stepeta.  Sad  Stepe se tudi s tistimi, s katerimi se je prej ful dobro razumela.
A mi kdo ve povedati zakaj to počne?
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #1 : torek, 26.04.2005 : 07:38:48 »

Če pa srečamo brejo psičko, se pa obvezno stepeta. Sad Stepe se tudi s tistimi, s katerimi se je prej ful dobro razumela.
A mi kdo ve povedati zakaj to počne?

Mlace neodgovorno vedenje od tebe Angry, da to dopuščaš pa ne toliko zaradi tvoje psice, ampak zaradi breje psice Shocked.

Drugače pa je razlog lahko nagon po ohranitvi vrste....breje psice in mladičke je treba ubiti, da bo za njene mladiče več hrane.
Logiran
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #2 : torek, 26.04.2005 : 09:12:51 »

simi,
malce nerodno sem se izrazila...
imeli sta se možnost stepsti zato ker smo jih prej vedno puščali da sta se lahko igrali. Zdaj je sigurno ne bi pustila nobeni k breji psici.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #3 : torek, 26.04.2005 : 10:01:25 »

Drugače pa je razlog lahko nagon po ohranitvi vrste....breje psice in mladičke je treba ubiti, da bo za njene mladiče več hrane.
meni je vzrediteljica bernardincev iz Norveške (ki ima Bininega brata) razlagala, da ena izmed njenih psic ne mara brejih psic, ker je pač ona alfa in šef in smatra da ima lahko samo ona mladičke. Zato mora takrat, ko ima kakšne druge psice breje, malo bolj paziti Grin

Lp jana
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #4 : torek, 26.04.2005 : 11:07:10 »

...ena izmed njenih psic ne mara brejih psic, ker je pač ona alfa in šef in smatra da ima lahko samo ona mladičke. Zato mora takrat, ko ima kakšne druge psice breje, malo bolj paziti...

To vedenje lahko opazujemo tudi pri divjih živalih, npr. divjih psih.
Alfa samica ima vedno prednost pred ostalimi, njeni mladiči tudi in kaj kmalu se zgodi, da tudi ostali člani tropa, ki so nad brejo psico, poskušajo ubiti njene mladiče...

Osebno ti priporočam, da če veš, katera psica je breja, da svoje psičke pač ne vodiš do nje... Sigurno obstaja en kup nebrejih psic s katerimi se lahko igra.
Logiran
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #5 : torek, 26.04.2005 : 13:06:20 »

Zdaj jo bom itak bolj pazila okoli vseh psic. Včasih ona vso zadevo zelo  čudno poveže... 
A bi sterilizacija kaj pomagala?
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #6 : torek, 26.04.2005 : 13:09:33 »

Ne vem koliko bi pomagala, samo vem da se pri sterilizaciji psice, ki je starejša, lahko pojavijo kakšni drugi problemi... npr. inkontinenca...
Logiran
cruiser
novinec
*
Sporočil: 21


« Odgovor #7 : četrtek, 05.05.2005 : 11:42:25 »

Dominantna psica. Worst of both worlds Cheesy
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: napadalnost do brejih psic
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines