mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 16:29:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad na mojega psa
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25   Dol
Natisni
Avtor Tema: Napad na mojega psa  (Prebrano 54502 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
TalQec
otrok do 14 let
*
Sporočil: 1.018


« Odgovor #270 : ponedeljek, 10.11.2008 : 21:02:22 »

enkrat sem Charlija pustila pred knjižnico, ker me je zanimal njegov odziv. sem šla noter in se skrila za police tako, da sem ga jaz lahko videla on pa mene ni mogel. pa je prišla mimo neka ženska z otroki in jim pokazala Charlija. sem hitro tekla ven in jih vpašala, zakaj kar božajo mojega psa, brez dovoljenja?Huh? pa je odgovorila, da zato ker je tako lep in prijazen... Shocked

kaj pa če ne bi bil??! in bi koga ugriznil, ker bi se počutil ogroženega  Huh ?! potem bi bila pa seveda kriva jaz..imam kar alergijo na take ljudi.  Angry  Angry.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #271 : torek, 11.11.2008 : 13:16:39 »

Psa, ki ne prenese božanja neznancev in nesramnosti od otrok, pač ne smeš pustiti samega pred trgovino. Še posebej ne, če ni videti nevaren. Tisti, ki ne prenese, da njegovega psa šlatajo, futrajo ali mogoče celo dražijo mimoidoči, naj ga pač ne pušča zunaj brez nadzora.
Tudi ni vseeno, ali te pes čaka pred kakšno vaško štacuno ali pa pred nakupovalnim centrom. Ni vseeno, ali ga pustiš čakati v znanem okolju, kjer zna recimo sam priti domov, če se zgodi kaj nepredvidenega, ali v neznanem kraju...
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #272 : sreda, 12.11.2008 : 13:38:00 »

Jaz Albo pustim le pred Mercatorjem v rzinu, kjer jo vidim ven. Če sploh zaidem v to trgovino, grem itak zaradi kakšne male nujne stvari, tako da sem hitro ven. Alba lepo gleda v trgovino in me spremlja. Pustim jo tudi pred pošto v Trzinu, če tečeva do tja po kakšno priporočeno zadevo. Drugače pa je ne maram puščati privezane. Če grem v Mercator center v domžale, mora iti še nekdo z mano, da z njo počaka zunaj.
Logiran
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #273 : sreda, 19.11.2008 : 16:12:30 »

Jaz psic ne puščam samih privezanih nikjer. Pred leti sem našo pudljico občasno privezala pred lokalno trgovino, pa jo je enkrat brat odvezal in peljal domov. Me je skoraj infarkt, ko je ni bilo ''na placu''.  Shocked  Grin

Drugače pa se je napad na mojo mlajšo psico zgodil včeraj zvečer sredi naselja. ''Tamala'' (šar pejka) na fleksiju. Vanjo se je zagnala (in zaganjala) neprivezana višavska terierka. Lastnica se je na opozorilo, da so kazni za neprivezane pse visoke izgovarjala, da ob tem času zunaj itak ni otrok  Tongue in da drugi psi so pa njeni terierki všeč  Lips Sealed. Aja, pa da zakaj midva nimava spuščenih psic, da bi lahko ušle.  Grin Me prav ima, da bi enkrat v takem primeru spustila obe psici.  Cool  Angry Pol bi pa po naselju krožile zgodbice o ''podivjanih pitbulih''. Eh...
No, ''tamala'' je k sreči brez praske.
Logiran
TalQec
otrok do 14 let
*
Sporočil: 1.018


« Odgovor #274 : sreda, 19.11.2008 : 22:38:38 »

 Angry  Angry nekateri lastniki so pa res preveč zagledani sami vase in v svojega psa/psičko....
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #275 : četrtek, 20.11.2008 : 12:13:49 »

Me prav ima, da bi enkrat v takem primeru spustila obe psici.

mene tudi včasih prime, da bi Skokiju pustila koga rahlo zbutat. je vedno na fleksiju in samo odblokirat bi morala mašinco, pa bi komot kakega zaganjalca iz gat stresel Angry
tako moram pa fantu govorit, da ne sme bit hud medtem ko se nekdo vanj zaganja Angry Angry pa če so zaganjalci mini še gre, ker jih z lahkoto odrinem stran, ko pa kak ogromen pes teži sem pa čisto penasta! (mi gredo pa na živce vsi neprivezani zaganjalci ne glede na velikost, samo tamali manj škode naredijo v našem primeru)
Logiran
MallA*
novinec
*
Sporočil: 10


« Odgovor #276 : sobota, 07.03.2009 : 15:02:45 »

kaj naredit ko ti nor, spuščen, pes-brez lastnika napade psa?
:s
Logiran
TalQec
otrok do 14 let
*
Sporočil: 1.018


« Odgovor #277 : sreda, 11.03.2009 : 21:22:34 »

Prijavit policiji.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #278 : sreda, 11.03.2009 : 21:25:53 »

Ja, obvezno.
Logiran
Lumpa
novinec
*
Sporočil: 49


« Odgovor #279 : nedelja, 22.03.2009 : 22:07:23 »

Malo sem preletela rubriko o psih in teme s podobno tematiko nisem zasledila, če že obstaja, me prosim popravite.  Roll Eyes

Naj najprej poudarim, da nisem lastnica psa, tako da se teh stvari nisem naučila v pasji šoli ali pa na kašnem tečaju, sem na tem področju kar precejšen laik.

Sem pa bila na žalost priča izkušnji, ko je sestrinega psa, višavskega terierja, napadel mešanec z volčjakom. Lips Sealed
Pes je bil nevaren in odvezan, menili smo da smo, da smo na nevtralnem ozemlju, saj smo bili na travniku ob gozdu, precej stran od hiš in smo tam našega psa tudi spustili.
Vendar je pes napadalec pritekel nekje od hiš, ker je bil spuščen in napadel našega psa. Imel je srečo, da je preživel.  Smiley

Zanima me, kako ravnati pravilno v takih situacijah ali kako sem jim sploh izogniti?

Ali bi bilo bolje, da bi bil pes v tem primeru privezan, kako sploh omiliti nevarno situacijo, če do nje
res pride?

Zanima me tudi na splošno, kako pravilno odreagirati v primeru, da srečaš potencialno nevarnega psa, tudi če si lastnik večjega psa, na katere naj bi se praviloma manj spravljali?

Vem, da pes, ki je nevaren tako ali drugače, ne bi smel biti spuščen, ampak vsi vemo, da je resnica daleč od tega, kakršna bi morala biti.

V bistvu me je kar groza, ker bi tudi jaz rada nekoč postala lastnica psa in se ne bi rada znašla v situaciji, ko ne bi mogla zaščitit svojega psa, konec koncev pa tudi sebe, saj ne veš v kakšnih primerih, bi se pes lahko spravil tudi nate?   Undecided

Hvala vam za vse odgovore, čeprav je tema malce neprijetna!  Sad
 
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #280 : nedelja, 22.03.2009 : 23:00:24 »

Nekje je že nekaj podobnega.
Drugače pa pokličeš policijo.
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #281 : ponedeljek, 23.03.2009 : 07:40:07 »

Mi smo imeli prejšnji vikend res srečo.Sprehajali smo se popločniku, ko je izza hiše pritekel velik mešanec z ovčarjem in se zakadil proti našemu papillonu. Jaz v bistvu psa sploh nisem videla. Ga je pa na srečo moj partner. In je hitro pograbil nekaj kamenjev in jih vrgel v psa. Sej nam je psa hudo, ampak svoje krdelo moraš branit. Se je pa na srečo potem pes ustavil in zbežal.Na drugi strani hiše pa je posedal lastnik in ko smo ga nadrli nam je zatrjeval, da ta pes ne bo nič naredil. Dogajanja za hišo pa sploh ni opazil. Si sploh nočem predstavljati kaj bi bilo, če bi zagrabil našega. Ker smo že imeli tak pripetljaj ko pes ni odnehal kljub toči udarcev, se ga je še lastnik bal prijeti. Res ne vem kaj v takem primeru narediti. Upaš na najbolše in poskusiš psa nekako prepoditi. Jaz se ponavadi vedno najprej zaderem: Bejži domov! Pri nekaterih psih, ki so le firbčni to zaleže.
Logiran
Lumpa
novinec
*
Sporočil: 49


« Odgovor #282 : ponedeljek, 23.03.2009 : 20:30:45 »

Tudi meni se je včeraj to zgodilo, pa sem odprla novo temo, ker nisem vedela za to, da že obstaja.

Isti primer majhne pasme, ki jo je napadel volčjaku podoben pes, precej večji.
Isto se je obnašal do njega kot do plena.
Jaz, ki doslej nisem imela psa /sem si ga pa želela/ in sploh nisem vedela, da je kaj takega mogoče!, sem še zdaj čisto v šoku in pretresena.

Imeli smo veliko srečo, ker če bi ga zagrabil višje ali nižje /vrat ali pljuča/, bi bilo možno, da bi se končalo bolj usodno, tako pa je k veliki sreči preživel.

Mene je čista groza še vedno in vem, da bom močno razmislila preden bom imela psa, če sploh.

Najbolj me je namreč pretreslo spoznanje, da si v takem primeru, /če naletiš na podivjanega psa/, praktično nemočen,
druga stvar pa je da tudi po prestani torturi, če jo preživiš in seveda s tem tudi tvoj pes, imaš zelo malo pravice na svoji strani, ali pa se moraš zanjo prekleto izborit.
Z drugimi besedami, zelo malo moči imaš, da bi vplival na spremebo te konkretne situacije. sram
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #283 : torek, 24.03.2009 : 12:09:03 »

Pravzaprav so taki plenski napadi edini, ki so res nevarni. Pes prileti s polno hitrostjo, ponavadi od zadaj in samo zgrabi. Brez opozorila. Ker drugega psa ne jemlje kot grožnjo ali tekmeca ampak kot plen. S plenom pa ne komuniciraš, ga ne opozarjaš, ampak ga ubiješ. Takih napadov sploh ni tako malo, ogroženi pa so samo mladiči (nekje do tretjega meseca) in majhni psi - še posebej, če niso samozavestni. Resnici na ljubo je treba povedati, da je večina takih plenskih napadov zaigranih (in se napadalec zadovolji s tem, da "plen" ujame in podre na tla) - ampak  takrat ko teče proti žrtvi prav po ničemer ne moreš soditi, da se res samo "igra". (sploh je pa taka "igra" skrajno neprimerna in nobene škode ni, če jo "napadalec" skupi. Naj se nauči iz svojih izkušenj, če ga lastnik ni naučil pravil).

Kaj storiti? Psa je treba onesposobiti. Je povsem skoncentriran na plen in lastnika psa sploh ne gleda. Zato ga lahko tisti, ki si upa, z obema rokama prime za vratno gubo (ovratnico- pozor, se lahko izmuzne, ušesa...) in ga dvigne tako, da ima v zraku vsaj sprednje noge. Če se ga dovolj trdo drži, ne more nič, plen mora spustiti. Je pa hudič, če v bližini ni lastnika, ki bi svojega razgrajača pripel (ali kakšnega mimoidočega, ki ima za kaj takega dovolj "jajc").
Če ga namreč spustiš, skoraj zagotovo skupiš ugriz.
Če se napadalca lotiš s silo, se ti pa ne sme smiliti, sila mora biti dovolj velika, da psa takoj mine lovsko veselje. Če imaš pri roki količek ga lahko počiš čez gobec (enako lahko narediš s karabinom od povodca). Lahko ga pošpricaš s kisom po očeh (ki ga pa seveda takrat, ko bi ga rabil nimaš), lahko nanj vržeš deko (ki je tudi verjetno nimaš, mogoče pa imaš dovolj veliko bundo )

Ampak Lumpa - ni te treba biti preveč strah. Takih patoloških pasjih primerkov ni prav veliko. In skoraj nikoli to ni pes, ki bi se sprehajal z lastnikom ampak so to psi, s katerimi se nihče ni kaj dosti ukvarjal in načeloma priletijo s kakšnega dvorišča - pobegnejo ali pa jih lastniki spuščajo iz pesjakov ali keten da se sami zmigajo.
Vzemi si čas in opazuj pse, ki niso privezani. opazuj načine, kako se približujejo drug drugemu in pozdravne rituale, da boš znala ločiti normalne od patoloških.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #284 : torek, 24.03.2009 : 12:14:39 »

Ali pa Poper sprej vedno sabo, za boljši občutek.
Logiran
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad na mojega psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines