mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 19:31:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad na mojega psa
Strani: 1 ... 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25   Dol
Natisni
Avtor Tema: Napad na mojega psa  (Prebrano 54508 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #315 : ponedeljek, 01.06.2009 : 07:39:20 »

Pri napadu panike pomaga plitvo dihanje s trebuhom. Globoko samo še poslabša vso stvar
Logiran
pičika
novinec
*
Sporočil: 36


« Odgovor #316 : ponedeljek, 01.06.2009 : 12:30:36 »

ja, se mi je že zgodilo. ravno v takih trenutkih, ko srečam spuščenega psa, ki hodi za mano in mojim psom, sploh če je ta pes velik in izgleda "zlobno", pa še zvečer ob 11ih ko ni nikjer nikogar  Undecided

še večji problem pa je, da moj goldi zadnje leto (ne vem ali je to malo od starosti ali kar tako) ne mara več večjih psov. ne spusti se takoj vanj, vendar začne vlečt k psu, kateremukoli. In zadnjič sem naju komaj zvlekla stran od enega mešanca, ki je hodil za nama. Bilo je prav grozljivo,   sram ker je tisti pes prav potuljeno hodil za nama, kot bi zaseldoval plen. Bil je pa nekakšen mešanec med NO in mastifom,... v glavnem zgledal je grozljiv.  Shocked

jaz sem se tako "usrala", da sem se tresla do doma. srčni utrpi sem imela pomoje nekje na 200. Lucky pa kar ni hotel stran, bumbar!  Cheesy

no, kaj v takem primeru storiti, ker milo rečeno, mi bo nekega večera prekipelo od teh souščenih psov sredi mesta!  Angry
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #317 : ponedeljek, 01.06.2009 : 20:40:56 »

Hiperventilacija!
Počasno dihanje, vdih mora biti krajši kot izdih in med enim in drugim sekundo zadržat zrak. To je po moje boljše kot plitko dihanje.

V filmih ali risankah to pokažejo s tem, da si dajo papirnato vrečko na usta in tako dihajo Wink
Logiran
mimi89bu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 110


WWW
« Odgovor #318 : ponedeljek, 10.08.2009 : 23:35:22 »

Zivjo! Jaz imam pa en problem. V nasem mestu ze dlje casa pohaja samojed,zelo nevaren. V nasih blokih so bli ze vsi psi napadeni. Danes nisem peljala Pika od 1 popoldne nic ven,ker me je strah  Cry In sem tako zalostna,ker vem da ga tisci,sem mu dala cajtn papir,pa noce tam lulat ker je navajen zunaj. Kako naj zberem pogum in ga peljem ven,ce vsakega napade. Se avta nimamo,da bi ga kam dlje peljala pa tam sla na sprehod Sad

Prosim pomagajte,Pik je bogi,ga lulat, js pa zalostna ker mu ne omogocam to,kar si zasluzi  Cry
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #319 : ponedeljek, 10.08.2009 : 23:37:19 »

Zakaj pa nihče ne pokliče pristojnega zavetišča, če pes pohaja že dlje časa? Na kaj čakate?
Logiran
ticka
rad pišem
****
Sporočil: 421


« Odgovor #320 : ponedeljek, 10.08.2009 : 23:38:08 »

Pokliči pristojno zavetišče, povej, da je pes napadalen. Drugih idej nimam.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #321 : torek, 11.08.2009 : 09:53:24 »

Vzemi malo večjo flašo, daj vanjo kis, ki ga lahko razredčiš z vodo in pojdi lepo na sprehod. Če bo kakšen cucek silil v tvojega, ga krepko polij s kisom po glavi. Če mu bo šlo v nos in oči, ga bo zanesljivo minilo veselje do teženja. Škodilo mu ne bo nič. Priporočam ti malo več samozavesti. Resnično nevarni psi so zelo redki, večinoma so samo zoprni.
Logiran
mimi89bu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 110


WWW
« Odgovor #322 : torek, 11.08.2009 : 13:29:09 »

poklicejo ne zato,ker pes zbezi od doma,in se potem vrne. So mu pa ze vse nardil,tut pastirje okol hise,pa je spet zbezal  sram

Jaz sem itak povedala da takoj ko vidim psa se enkrat,grem na policijo. Tezko je dati psa usmrtit,ampak druga ne bo vec mogoce,saj jim na vsak nacin pobegne.

Danes sem zbrala pogum,pa sla ven,za par minutk,le da se je populal in pokakal. In srecam ze drugega,ta sicer ni napadel,je vohal mojega,ampak vseeno me je strah.

Ja in kaj naj bi tale kis naredil??? Da ne bi slucajno potlej se bolj znorel,ko bi ga razdrazla.
Sem pa slucajno nekje prebrala za poprov sprej. Ga je mogoce kdo od vas ze uporabljal?
Logiran
ticka
rad pišem
****
Sporočil: 421


« Odgovor #323 : torek, 11.08.2009 : 13:40:00 »

Ja, iz zavetišča po psa morajo prit, če lastnikom pobegne, je to njihov problem, ne tvoj. Če je pes čipiran, bo lastnik itak moral plačati kazen in morda ga bo to streznilo, da bo poskrbel, da pes ne bo več uhajal.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #324 : torek, 11.08.2009 : 13:46:08 »

Kis ima podoben učinek kot poprov sprej.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #325 : torek, 11.08.2009 : 13:47:25 »

Tezko je dati psa usmrtit,ampak druga ne bo vec mogoce,saj jim na vsak nacin pobegne.

Kaksno vezo pa imata evtanazija in nemarnost lastnika? Zdravega psa, ki uhaja od doma zato, ker je lastnik neodgovoren, se po zakonu ne sme evtanazirati, temvec mora lastnik psu onemogociti uhajanje, oz. ga sploh kakorkoli imeti pod nadzorom. Dogajalo se bo tocno tako dolgo, dokler ne bo nihce ukrepal - poklical policije ali zavetisca (kadarkoli bo pes brez nadzora in na javnih povrsinah brez vrvice in lastnika. Ce pustite vsi na miru psa in lastnika, bo pac ostalo tako, kot je.
Logiran

branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #326 : torek, 11.08.2009 : 13:56:50 »

Ja, to je tudi mene zmotilo...kar takoj usmrtitev  Angry dej no, pa saj nismo nacisti v II. sv. vojni, da bi se šli na tak način. Od kje ti to, da bi bilo potrebno zdravega, mladega psa usmrtit samo zato, da ne bo mogel več pobegniti ? A si ti iz lune padla ? A ti bi ga kar, da ne bi več težil tvojemu psu ? A veš da je zdravega mladega psa kaznivo evtanizirati ? Bi se ti dobro počutila, če bi usmrtili tvojega ?  Undecided A se ti ne zdi, da je za pobeg psa kriv lastnik ? Al kdo je za tebe tukaj kriv ? Malo manj paranoje, pa malo več pameti v roke, pa bo.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #327 : torek, 11.08.2009 : 14:06:45 »

Kis je psu ravno prav zoprn, da ga mine veselje do pretepa. Deluje po istem principu kot citronela, ki jo dajejo v ovratnice proti lajanju, samo da je bistveno cenejši. Psa rahlo peče, predvsem pa mu zelo smrdi. poprovega spreja ti ne priporočam, če si ne upaš uporabiti kisa, si tudi tistega ne boš + če slučajno pošpricaš svojega psa bo huje kot bi bil pasji "napad".
Za samojeda bi bilo najbolje, da ga sedanjemu lastniku odvzamejo in mu najdejo primernejšega. Ne bo nehal uhajti, ne glede na to, kaj bo storil sedanji lastnik. In pes zanesljivo ni tako agresiven, da ga sposoben vodnik ne bi mogel pošlihtat v par dneh (če je res samojed in ne nekaj xy z belo dlako).
Vendar se tvoj problem s tem ne bo rešil - res rabiš nekaj samozavesti in otresti se moraš strahu pred psi. Potem ti ne bo hodilo po glavi, kako bi bilo treba usmrtiti pse, ki so ti napoti.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #328 : torek, 11.08.2009 : 14:31:54 »

Jaz pa ne morem verjet, da pes ni mogel ven opraviti potrebe, pa čeprav je izgledalo, da ga tišči, če sem prav razumela Undecided.
Kar se pa steklenice tiče, če boš začela s seboj jemati kis - vzemi tisto, ki ima gor tisti patent, ko samo potegneš, pa se odpre (je npr. na na steklenicah z vodo), pa samo fejst stisneš in nastane tak krasen curek, da lahko še dobro naciljaš, kam zaliješ.
Da ti v paniki in strahu ne bo potrebno še zamaška odvijati, pa psa držati...
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #329 : torek, 11.08.2009 : 15:06:38 »

Jaz imam vedno sabo poprov sprej, ker je bil moj kuža tudi napaden, nisem ga pa do sedaj še uporabila, se pa tudi pri nas prosto sprehajajo trije psi, sem že šla dat prijavo na policijo, ker je en mešanec podoben nemškemu ovčarju že večkrat silil v naju, pa policija ni naredila čisto nič. Šla sem tudi do lastnika ker vem čigav je pes in mi je rekel da on lahko spušča psa kakor mu paše..
Logiran
Strani: 1 ... 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad na mojega psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines