mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 22:57:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Sršenji pik
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sršenji pik  (Prebrano 7398 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« : ponedeljek, 17.08.2009 : 05:56:22 »

Prosim če je kdo izmed vas, ki ima izkušnjo s sršenjim pikom? Zjutraj na sprehodu je našo Nayo pičil sršen v zadnjo tačko, ki ji je ta nemudoma zatekla...dala sem ji takoj 1 in 1/2 Medrola, pa ne vem a bo zadostovalo ali je treba mesto pika še kaj ohladiti kot pri ljudeh?
Logiran
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #1 : ponedeljek, 17.08.2009 : 07:46:01 »

Na mesto vboda lahko daš hladen obkladek, to bo omililo bolečino. Par ur po piku je treba psa še opazovati. Če se ti bi Naya zdela oslabljena, bi težko dihala ali bruhala, otekla...potem gresta takoj k veterinarju.
Medrol ti je svetoval veterinar?
Upam, da bo vse ok  Wink.
Logiran
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #2 : ponedeljek, 17.08.2009 : 08:29:04 »

Ja sej Medrol je v bistvu za pasje alergike na pike....sem ga imela doma in v vsej tisti paniki sem ji ga dala, čeprav pes ni alergičen na pike (zaenkrat) ker vem da me 8 ur ne bo doma sem ga dala...Popoldne bom pa videla, če bo še oteklina ji bom dala obkladek...Se mi zdi, da je kar prec po piku začela drugače dihati in se potiiti v tačke (verjetno tudi od bolečine) in takoj začela šepati, kar je normalno saj ji je takoj zateklo.

Upam, da bo kmalu boljše.
Logiran
ifos
novinec
*
Sporočil: 17


WWW
« Odgovor #3 : ponedeljek, 24.08.2009 : 07:39:19 »

našega je tudi pičil sršen in ker je minilo pol ure preden sem dobila dežurnega veterinarja, mi je povedal, da vbistvu najhuje je prve pol ure, če v pol ure ni hudih reakcij nebo nič narobe, treba mu je dat na boleče mesto hladen obkladek in eventualno en lekadol proti bolečinam...če pa je alergik, mu v prvih pol ure lahko srce odpove
Logiran
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #4 : ponedeljek, 24.08.2009 : 10:01:19 »

Hvala ifos Wink
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #5 : ponedeljek, 24.08.2009 : 11:23:30 »

Našega psa je zadnjič nekaj opikalo po glavi,da je imel bučo dvakrat večjo od normalne.Dobil je dve kortizonski injekciji v razmaku 12 ur in je bilo dobro.Antihistaminikov pri psih ne dajejo več,zamenjali so jih kortizoni.
LP Tjaša
Logiran
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #6 : ponedeljek, 24.08.2009 : 14:41:03 »

Lunca definiraj antihistaminike in kortizoni, verjamem da marsikom ni jasno kaj to je?
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #7 : sreda, 10.08.2011 : 17:54:01 »

Včeraj je Bučka nekaj pičilo v uho, ne vem ali osa, sršen, čebela, ker se je zgodilo tako na hitro, da niti od začetka nisem vedela, kaj je narobe z njim. Smo šli v gozd na sprehod, in je malenkost skrenil dol s poti, ter nekaj ovohaval. Kar naenkrat je stekel iz kraja dogodka, ter močno opletal z glavo, ter jo držal malo postrani. Opletal je kakšno minuto, sem bila čisto panična, kaj se z njim dogaja. Potem je prenehal, in nadaljevali smo pot. Čez kakšnih 20 min je postal zadihan, in začel je cviliti, ter težje hoditi. Skoraj se je ustavil, ampak je nekako še hodil. Ful sem se prestrašila, in skoraj bi šla Damjan in Pika hitro po avto, (pustili smo ga kakšna 2 km stran), da gremo k veterinarju. Spet je začel normalno hoditi in dihati. Gremo naprej, in je začel spet hoditi bolj počasi, in malo težje dihati. Ga pregledujeva (takrat sva sumila, da ga je nekaj pičilo v gobček, jezik...), in ni bilo nič videti. Nato smo prišli do avtomobila (nekaj časa je hodil težje, nekaj časa normalno - počutje mu je zelo nihalo), in ko smo prišli domov, se je stvar uredila- oz. ni bilo več nobenih znakov, da ga kaj boli, ali da bi težje dihal.

Je bil to sršenji pik, ali kaj drugega?

Danes je vse po starem, le eno uho ima malenkost toplejše od drugega. Me je pa močno prestrašilo.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Sršenji pik
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines