mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 14:59:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: mahanje z repom
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: mahanje z repom  (Prebrano 1644 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kastelecu
rad pišem
****
Sporočil: 347


« : četrtek, 20.08.2009 : 12:50:54 »

Živjo,

nekoga, ki bi mi znal odgovoriti na spodnje vprašanje, bi ful lepo prosila za odgovor... Zanima me pa iz čistega firbca, vidim pa, da ta problem niti ni tako redek.
Zakaj psi (do sedaj sem na forumu zasledila 3 - weim, NO-Lan od Teje in staff Pupa) toliko mahajo z repom, da si ga poškodujejo? Kri pa šprica povsod okoli, celo do 1,5m v višino..?

Ali, ko začutijo bolečino, z mahanjem nehajo ali še naprej "nabijajo"? Je npr. Smetka rekla, da sta bili in ona in psica v trenutku celi krvavi, pa vse stene..to meni izgleda kot grozljivka. Kako pa na to potem pes reagira?



Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #1 : četrtek, 20.08.2009 : 13:07:33 »

''moj'' Lan ni mahal z repom okoli, da si ga je poškodoval, temveč je do tega prišlo zaradi nezdravljene rane.
Logiran
kastelecu
rad pišem
****
Sporočil: 347


« Odgovor #2 : četrtek, 20.08.2009 : 13:08:53 »

ups, ja, sorry, Teja, pozabila sem, da se je grizel. sram
OK, vprašanje še vedno velja, če mi kdo zna odgovoriti
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #3 : četrtek, 20.08.2009 : 14:41:46 »

Jaz sem poznala labradorca, ki je zdaj že pokojni. Ko je bil tako star in že težko vstal in zato veliko ležal, je začel z repom udarjati po telh-zaradi veselja, ker te je videl. In je nabijal in nabijal, da je bilo vse krvavo. Kljub temu, da je čuti bolečino, je z repom mahal še naprej. Tako so mu vedno postavili pod rep kako zvito cunjo medtem, ko je ležal in si repa ni poškodoval. Tista staff-ka iz Horjula predvidevam, da tudi tako maha iz čistega veselja-ti psi so znani po tem, da izredno močno pokažejo veselje z mahanjem celega telesa sem in tja in z opletanjem repa. Pač rep je potem švigal po stenah, se ranil kri pa ne ravno šprica, ampak gre iz rane potem po stenah. Tako si situacijo jaz predstavljam, smetka je namreč napisala, da je psica zelo zelo prijazna do ljudi. Torej jih je zelo vesela, to zelo pokaže in imaš. Je pa tudi to res, da imajo staffi-ji višji prag bolečin, tako, da je recimo to ne moti tako zelo, da bi nehala. To je moje razmišljanje.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #4 : četrtek, 20.08.2009 : 22:53:02 »

To dela moja pitbulka. In imam ves čas ta isti problem z njo.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: mahanje z repom
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines