mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 12:37:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Mešanci  |  Tema: Jaka se predstavlja
Strani: 1 ... 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56   Dol
Natisni
Avtor Tema: Jaka se predstavlja  (Prebrano 140817 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #750 : ponedeljek, 12.02.2018 : 22:21:23 »

Smo živeli z oslepelo pasjo bejbo in povem iz prve roke, da bo vse v redu, da je le nekaj potrpljenja potrebnega, pa pohištva zaenkrat ne preveč premikat in ovir na pot postavljat. Jaka se bo bolj na glasove in tresljaje osredotočal, ti pa se boš navadila na druge vrste komuniciranja in krasno se boste imeli še naprej. Kiss Smiley

Pri nas smo slepoti dodali še starostno gluhost, kar še nekoliko zaplete situacijo, ampak se tudi to da obvladati z dotiki in ploskanjem. Wink

Zaposlena in Jaka, vse dobro! ljubezen objem

Kako zelo lepo se berejo take vrstice.  bravo bravo bravo
Verjamem, da bo s časom res vse ok. Malo začetnega šoka je pač prisotnega, glede na to, da se je zgodilo skoraj čez noč. Huh

Hvala  ljubezen ljubezen ljubezen
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #751 : torek, 13.02.2018 : 08:22:50 »

Tudi moja pokojna Sherry je bila približno zadnji dve leti slepa. Noben problem.  Smiley 
Kot si že prebrala, samo malo prilagajanja bo treba - kar pa je za psa ponavadi lažje kot za nas!

Pošiljamo objemčke  ljubezen
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #752 : torek, 13.02.2018 : 09:27:34 »

Lepota PRA je v tem, da večinoma napreduje izredno počasi. Najprej se kaže kot slabši vid v mraku. Zdej kako to opazit? Bolj kot se ukvarjaš s psom, prej vidiš. (ali so to treningi agija v mraki, RO, sprehodi na novem terenu, premikanje pohištva tudi...) in v zelo zgodnji fazi se da precej pomagat s kar zelo dragim preparatom, ki si ga moraš uvozit iz ZDA Ocu Glo, kaj drugega na tržišču ni.

Ker je pa stvar že zelo napredna pri tvojemu psu pa pač, ne kompliciraj in zapravljaj denarja za razne dodatke. Sploh ker moraš imeti psa na strogi dieti zaradi drugih zdravstvenih stanj.

Uživajta življenje, pohištva več ne prestavljat, pomagaš si lahko z različnimi podlagami v prehodih v drug prostor, z različnimi dišavami sveč (neprižganimi)-in potem imaš vedno 1 vonj v eni sobi.
Logiran
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #753 : torek, 13.02.2018 : 13:40:22 »

Lepota PRA je v tem, da večinoma napreduje izredno počasi. Najprej se kaže kot slabši vid v mraku. Zdej kako to opazit? Bolj kot se ukvarjaš s psom, prej vidiš. (ali so to treningi agija v mraki, RO, sprehodi na novem terenu, premikanje pohištva tudi...).
Če je temu res tako, je pa moj Jaka izjema - pri njemu je šlo zelo hitro. Sad
Vsakodnevno sem mu zunaj metala žogo, palice, storže, tudi v temi......in prvo težavo sem opazila komaj pred 3 tedni. Ko sem zvečer vrgla palico, je gledal za njo, tekel v pravi smeri, ko pa je palica padla na tla, se je za trenutek zmedel in jo poiskal z vonjem. Pred tem je namreč palico znal uloviti preden je padla na tla.
No, to je bil prvi znak.
Drugi znak je bil, ko se je pred stopnicami preprosto ustavil in ga nisi prepričal, da bi hodil navzdol.
Tretji znak je bil, ko je šele v tretjem poskusu uspešno skočil na posteljo.
Nato pa čez noč opazim, da ne vidi.  Cry Cry Cry
A ni to malo hitro izbruhnilo, glede na to, da bi naj PRA napredovala počasi? Sej zdaj nič ne morem storiti, le čudno mi je.  Shocked

Drugače pa Jaka zelo dobro sprejema nastalo situacijo. Tudi zunaj je že korajžen - na trenutke skoraj preveč  Tongue.

Hvala za vse predloge in lepe misli. Wink
Logiran
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #754 : sreda, 07.03.2018 : 15:16:35 »

Oglašamo se iz našega "slepega" brloga.  Roll Eyes
Po vseh pripetijah, boleznih in obolenjih, je končna ugotovitev le ena: Jaka pač nima sreče z zdravjem  Sad ......ima pa zato veliko srečo, da sem jaz njegova mama  Wink.
Ker tale lump je namreč v svojih slabih 9 letih prebolel in dal skozi toliko slabega, kot marsikdo v celem življenju ne bo Shocked.
Ampak se ne damo. Afro

Ko je nastopila slepota, je za piko na i revež fasal še vnetje mehurja Huh, nabirati so se mu začeli kristali in pod hitno smo dobili antibiotik in preventivno še pasto uro-pet (ki je bila zelo njami njami   njami) in po 10 dneh kristalov in vnetja več NI  super.

Me pa kljub temu nekaj bega in prepričana sem, da boste znali pomagati oz.svetovati:
Jaka je oslepel 8.2........takoj naslednji dan, ko sem se vrnila iz službe, je bila v stanovanju luža.....ker po 3 dneh ni bilo nič bolje, sva šla do veta in ugotovila, da ima vnetje mehurja.
Vendar se je vnetje po 10 dneh pozdravilo, mene pa še vedno vsak dan, ko pridem iz službe, pričaka luža  Undecided, nikoli na istem mestu, pa kar velika luža je.
Ker nikoli prej (tudi ob hujših zdravstvenih težavah) ni lulal v stanovanju, me zanima, čemu pripisati zdaj te luže?  Undecided
So lahko kakorkoli povezane s slepoto?
Razmišljam pač - po parih urah spanja ko je sam doma se zbudi, sprehodi po sobi in se zaleti v kak kos pohištva, se ustraši in polula - je to možno  Undecided?

Ker jaz preprosto nimam več idej, kaj bi lahko bil vzrok za lulanje. Poleg tega fant točno ve, da ni prav da je lulal, ker gre s sklonjeno glavo mimo mene.....

Edina sprememba, ki jo zdaj opazim je, da na jutranjem sprehodu lula samo 2x.......kar je manj v primerjavi s časom, ko je še videl......takrat je znal lulat tudi 5x na sprehodu in je potem čisto brez problema počakal, da sem se vrnila iz službe (sam je cca 9 ur).

Ni namreč prijetno vsak dan vstopiti v polulano sobo  sram sram sram.

Nasvet.....mnenje..... kdo?
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #755 : sreda, 07.03.2018 : 15:41:23 »

Seveda je možno, da se ustraši in polula.  Lips Sealed  Možno je, da vnetje mehurja še ni čisto OK - 10 dni je malo, te zadeve se rade vlečejo. Lahko tudi, da antibiotik ni bil pravi? Ampak težko je ugibati na pamet, jaz bi šla kar nazaj do veterinarja, pa naj se mu še malo posvetijo.

Možno je pa seveda tudi, da enostavno tako dolgo več ne zdrži - tudi leta so tukaj ...

Če se ne bo nehalo, potem so razne variante, da mu omejiš gibanje - najbrž se bo kot slepček zato počutil celo bolj varnega, kadar bo sam - in znotraj tega omejenega prostora določiš kotiček, kamor je dovoljeno lulati: npr. v kotu na plenično podlogo, na umetno travo ipd.; možnosti je kar nekaj.

 Kiss
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
pitra
novinec
*
Sporočil: 27


WWW
« Odgovor #756 : četrtek, 08.03.2018 : 07:21:42 »

Pozdravljena, jaz bi probala še s smolo industrijske konoplje. Odpravlja vnetje, daje energijo, pomaga pri prebavi, blaži bolečine. Če želiš, da se pogovoriva, mi odpiši. LP Pitra
Logiran
pudelj
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.450


« Odgovor #757 : četrtek, 08.03.2018 : 08:26:51 »

Ko je nasa Kaja imwla vnetje,smo bili cc 3 tedne na antibiotikih,da je bilo sigurno pozdravljeno in da se ne bi ponovilo.
Jaz bi ga peljala na pregled.
Drzita se oba.
Logiran
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #758 : četrtek, 08.03.2018 : 17:43:01 »

Ko je nasa Kaja imwla vnetje,smo bili cc 3 tedne na antibiotikih,da je bilo sigurno pozdravljeno in da se ne bi ponovilo.
Jaz bi ga peljala na pregled.
Tudi jaz sem pomislila, da vnetje še ni pozdravljeno in sem ga ponovno peljala na pregled pa je vse ok. Če sem natančna, je antibiotike jedel 15 dni.
Ko je prenehal z jemanjem, so mu naredili UZ, pregledali kri in urin in je bilo vse bp.
Zato se pa sprašujem, kaj bi lahko bilo narobe, da se vsak dan polula?  Undecided
Logiran
pudelj
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.450


« Odgovor #759 : četrtek, 08.03.2018 : 22:18:27 »

Mogoce je pa res povezano s slepoto.Morda se ni se cisto navadil....Res upam,da se ugotovi vzrok.
Logiran
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #760 : torek, 03.04.2018 : 13:10:36 »

Imam občutek, da bolj kot skrbim za psa, slabše je. Angry Angry Angry

Jaka je SPET v bolnici  Sad.
V petek začel odklanjat hrano, brez kakih drugih simptomov. Pa ne da ni čisto nič jedel, vsak dan je pojedel cca 10% od tistega kolikor je za njega predvideno.
Pil je normalno, zunaj bil dokaj razigran, na blato je tudi šel normalno vsak dan, zato nisem polagala prevelike pozornosti temu, da je tako malo jedel.

Včeraj zjutraj pa bruhanje  Sad - kot bi po tleh polila črno kavo.
Čez dan je večino preležal, le 2x sem ga nesla ven lulat. Polulal se je, vendar se je tudi takoj zatem ulegel na travo.
Zvečer je izgledal dokaj ok, sem si rekla počakam do jutra, pa bom videla kakšno bo stanje, vendar sva bolj kot ne celo noč prebedela Sad.
Bil je izredno nemiren, malo ležal malo hodil naokoli, se postavljal v pozo kot bi se želel pretegniti (sprednje tačke na tla, rito v zrak) in vedela sem, da bova zjutraj šibala na veterino.
Preden sva šla, se je še pred blokom polulal in sam šel do avta, ko pa sem ga na veterini vzela iz avta, ni več stopil na noge, tako švoh je bil.

Takoj odvzem krvi, na infuzijo, v nadaljevanju bodo sledile še ostale preiskave RTG, UZ.
Jaz sem šla delat, Jaka je ostal na veterini. Možen je zastoj v črevesu (omg, pa ne že spet!!!).
Dejstvo je, da je nek infekt, vročine sicer ni imel, proti večeru se slišimo, da dobim kaj več informacij. Huh Huh Huh

To ubogo dete - skoraj več časa preživi na veterini kot doma. Cry

K sreči sem bilanco za firmo že oddala, drugače bi še kak kiks nardila (ker misli pač niso v službi ampak pri Jaki). Huh



Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #761 : torek, 03.04.2018 : 19:25:59 »

Jaka je srečen, da te ima, veš, ker bi pri manj pozornih lastnikih že zdavnaj tekel na oni strani mavrice.

Držimo pesti, da se hitro poštimate!
Logiran
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #762 : torek, 03.04.2018 : 20:51:52 »

Čakanje ubija!!!  Huh
Je bilo rečeno, da me bo nekdo iz veterine poklical okoli 17.ure.........ob 19.me je klicala receptorka in povedala da niso pozabili name, ampak da želi doktor osebno govoriti z mano in me bo poklical ko pride iz operacijske (da bo verjetno pozno, ker ima zelo zahtevno operacijo).
Sem takoj vprašala kaj je narobe (ker toliko smo vsi pametni, da vemo kam pes taco moli, če želi doktor osebno govorit z gazdo), pa mi je rekla le, da je problem v jetrih Cry Cry Cry.

Imam zelo slab občutek, ura je skoraj 22., pa še ni klical.....utrgalo se mi bo od čakanja Sad Sad Sad.
Če ne bi že pred 7 leti nehala kadit, bi ziher celo škatlo "snedla". Cry
Logiran
pitra
novinec
*
Sporočil: 27


WWW
« Odgovor #763 : sreda, 04.04.2018 : 06:29:32 »

Prosim, daj me kontaktiraj. Sopremljam tvoje poročanje o Jaki, bi ti rada svetovala. Piši mi na mail. Verjemi,da v upanju da ni prepozno, zelo pomaga CBD, zlasti pri starostnikih.
LP Pitra
Logiran
pudelj
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.450


« Odgovor #764 : sreda, 04.04.2018 : 07:09:46 »

Držimo pesti in tačke. Sporoči kako je. Jaka, drži se
Logiran
Strani: 1 ... 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Mešanci  |  Tema: Jaka se predstavlja
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines