mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 06:05:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Mešanci  |  Tema: Jaka se predstavlja
Strani: 1 ... 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56   Dol
Natisni
Avtor Tema: Jaka se predstavlja  (Prebrano 141557 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
pudelj
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.450


« Odgovor #780 : sobota, 07.04.2018 : 04:39:22 »

Mislimo na vas.Upam,da bo vse ok.Jaka,drzi se.
Logiran
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #781 : sobota, 07.04.2018 : 11:46:16 »

Pripeljala sem ga domov. Ne bom se slepila - stanje ni rožnato Sad.
Ampak je vsaj v domačem okolju,stiska se k meni, spi v mojem naročju tako da ima glavo pri mojem srcu in posluša moj utrip Kiss.
Ne je in ne pije Cry.
Danes imava najin dan. Če to pomeni, da bo cel dan v mojem naročju, naj bo tako Kiss. Danes mu je vse dovoljeno. Kar si zaželi, to Jaka danes tudi dobi Kiss.

Ko se mi je utrnila solza po licu, jo je polizal. Lubček moj - še ko je tako zelo bolan, mu ni vseeno zame Cry Kiss.

Saj vem, da ni čudežne rešitve, ampak vsaka dobra beseda je dobrodošla.



* 30441159_10213634791696491_9026625413295636480_o.jpg (87.83 KB, 498x664 - pogledano 118 krat.)
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #782 : sobota, 07.04.2018 : 13:19:58 »

Držita se, oba.  Kiss

In kot si rekla, čudežne rešitve ni. Dokler bo šlo, na nekem sprejemljivem nivoju seveda, pa vztrajaj. Trenutek za slovo ni nikoli pravi, ampak pomembno je,da Jaka ne trpi. On zelo dobro ve, da ga imaš rada in tudi on te ima rad nazaj. Vse bi naredil, da bi ti lahko ustregel,  ljubezen ampak zdaj si ti tista, ki moraš ustreči njemu. Tako ali drugače ... Sad Gotovo se boš odločila prav.

Vso srečo, pa šapice seveda stiskamo še naprej!  Kiss
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #783 : sobota, 07.04.2018 : 14:04:00 »

Kiss Kiss Kiss
Logiran
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #784 : sobota, 07.04.2018 : 14:34:39 »

On zelo dobro ve, da ga imaš rada in tudi on te ima rad nazaj. Vse bi naredil, da bi ti lahko ustregel,  ljubezen ampak zdaj si ti tista, ki moraš ustreči njemu. Tako ali drugače ... Sad

Kako zelo lepo - HVALA  Kiss
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #785 : sobota, 07.04.2018 : 15:07:37 »

Ah, ja, sem šla nekajkrat čez to sram ...
Mislim na vaju Kiss Kiss
Logiran
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #786 : sobota, 07.04.2018 : 17:21:03 »

Ah, ja, sem šla nekajkrat čez to sram ...
In kako to preživiš? Cry
Meni se zdi, da se mi je srce na dva dela preklalo Cry Cry Cry......kaj šele bo jutri, ko ga bom pospremila na drugo stran mavrice Cry Cry Cry?
Logiran
pudelj
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.450


« Odgovor #787 : sobota, 07.04.2018 : 18:37:31 »

Zivi za vsak trenutek ko je s teboj.in ko bo cas za odhod,ti bo pokazal....Kaja mi je....Hudo je,a ne razmisljaj sedaj o tem.Vsak skupni trenutek je pomemben...Drzita se oba.Mogoce pa se zgodi cudez...
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #788 : sobota, 07.04.2018 : 21:02:59 »

Jaka, drži se, zlatek lepi... Mislimo na vas in upamo na čudež Kiss Kiss
Logiran
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #789 : nedelja, 08.04.2018 : 06:22:16 »

Čez noč se ni zgodil čudež Cry.
Jaka je bil nemiren, nikakor ni mogel najti primerne poze.....malo levo, malo desno, pa na trebuh, pa na hrbet Undecided. Spala nisva dejansko nič.
Okoli 4.ure je nekajkrat zacvilil, se umaknil v kopalnico, se zvil v klobčič in za slabe pol ure zadremal Kiss.
Ob 6. je bruhal, potem se je primajal do mene, se naslonil name in ponovno zadremal Cry.

Najbrž ni treba posebej poudarit, da me boli duša Cry Cry Cry......ampak se zavedam tega, kar mi je Pepsi napisala: zdaj sem namreč jaz tista, ki moram njemu ustreči - tako ali drugače ljubezen.

Danes je dan D Cry Cry Cry.
Upam, da se ne zlomim, saj sploh ne vem kaj me čaka (k sreči še take izkušnje nisem imela) Undecided Cry Undecided.
Logiran
pudelj
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.450


« Odgovor #790 : nedelja, 08.04.2018 : 08:54:10 »

Drzi se...Objemi ga in ne jokaj pred njim..
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #791 : nedelja, 08.04.2018 : 09:42:46 »

 Cry Cry Cry
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #792 : nedelja, 08.04.2018 : 10:23:04 »

Bodi z njim do konca, naj ti zaspi v naročju in naj bo njegov zadnji vdih vonj po tvoji roki. To pomaga - obema.  Kiss

In predvsem si ničesar ne očitaj - naredila si čisto vse, kar si lahko, in še veliko več. Bolečino pa na žalost lahko pozdravi samo čas ...  Cry Ampak saj Jaka ne bo nikamor odšel. V tvojem srcu bo zmeraj. Taki spomini nikoli ne zbledijo, verjemi!

Ne bom napisala ‘drži se’, ampak raje ‘zdrži’. Zmeraj je težko, prvič je najtežje.  Undecided

Ampak Jaka ti ne bo ničesar zameril - prav nasprotno. Hvaležen ti bo, ker ga ne bo nič več bolelo in ti bo z mavrice pomahal z repkom. To znajo, tele naše živalce ...  ljubezen
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #793 : nedelja, 08.04.2018 : 15:05:38 »

Sončna aprilska nedelja, 08.04.2018, ura je 9.00. Parkirala sem pred veterino.
Zunaj je že sijalo sonce.
Jaka obožuje sonce. Zato sem mu pred vstopom na veterino privoščila še zadnjih nekaj minut martinčkanja na soncu, v mojem naročju ljubezen.
Vsi smo bili na kupu – jaz, Jaka in Klemen (moj sin, kateremu je bil Jaka najboljši prijatelj).
Ko smo bili v čakalnici, je Jaka vsakemu od naju dal poljubček  Kiss(jaz sem prepričana, da se nama je zahvalil in se od naju poslovil).

Doktor M. nas je sprejel vseh pohval vredno. Nobenega priganjanja.
Prijazno, mirno, skoraj čisto potiho je razložil, da bo Jaka najprej dobil pomirjevalo, nato nam bo dal na voljo prazno ordinacijo in čas, ki ga s sinom potrebujeva, da se posloviva od najinega srčka.
V nadaljevanju, ko bova midva pripravljena, mu bo vbrizgal anestezijo, po kateri bo Jaka zaspal. In na koncu še »tisto tekočino«, po kateri mu bo srček nehal biti.

Bil je v mojem naročju, ko je dobil pomirjevalo objem. Klemen je sedel na sosednjem stolu in ga božal, zato da ga je Jaka čutil. Skupaj smo bili.Doktor nas je pospremil do tretje ordinacije in nama s sinom  rekel, naj si vzameva potreben čas in se posloviva Cry.
 
V tistih 10 minutah sva Jakecu povedala, da je bil najboljši pes, da sva počaščena, da si je izbral naju za svoji gazdi in da bova z njim do konca.
Povedala sva mu, da bo zadnji njegov vonj in zadnje kar bo slišal, najino – od njegovih dveh podložnikov Kiss Kiss Kiss.
Da je on za naju naredil vse kar je lahko, zdaj da sva midva na vrsti, da narediva nekaj zanj Huh.

Čisto neopazno, potiho so prinesli brisačo in jo pogrnili na mizo. Jaka je dejansko že spal . Tako zelo spokojen je bil.

Nežno sem ga položila na mizo in mu dala roko na prsni koš, sin ga je božal po glavi.

Nadvse strokovno se je obnašal doktor. Vprašal je, če sva pripravljena. Iz srca je kričalo NEEEEE, a razum in moj glas sta rekla JA.
Najprej anestezija, čeprav je Jaka že spal. Po minuti ali dveh je vzel v roke brizgo s tisto modro tekočino in jo počasi spustil v veno. Jaka ni niti trznil.
Doktor nas je zopet pustil par minut, nato pa se vrnil s stetoskopom, poslušal srce, povedal da ne bije več in se ponovno umaknil in nama dal čas.
Preden je zapustil ordinacijo, mi je rekel, da sem naredila najbolj humano stvar za svojega psa v dani situaciji. Z njegovimi jetri ne bi bilo nikoli bolje. Lahko bi mu le še za kak teden podaljševali agonijo, ampak konec bi bil zopet enak Cry Cry Cry.
In morda bi bila potem nase jezna, zakaj sem čakala tako dolgo. Hvala vam g. M. iz srca za vaš odnos in izrečene besede. Smiley
Čeprav se mi je trgalo srce in jokala je duša, je bilo vse skupaj lažje zaradi izredno humanega odnosa – tako do naju dveh kot do Jakeca.

Ni ga ni več. Ni ga več vidno, bo pa za vedno v mojem srcu in v srcu mojega sina ljubezen.
Oba sva bila z njim do konca. Ni nama žal, čeprav je bilo zelo hudo.
Vsakemu bi položila na srce, naj ljubljenčka pospremi na njegovi zadnji poti. Zdaj, ko vem kako je, si ne bi oprostila, če ne bi bila zraven.

Vem, da me najtežje še čaka Undecided Sad.
To sem ugotovila takoj, ko sem prišla domov in zagledala njegove igrače, ležišče, posodico z vodo in posodico za hrano Cry. Pa njegova dekica diši po njem Cry. Pa v predalu je ogromno povodcev in oprsnic, plaščkov in palerin.
Rada bi zbežala od doma, a vem da to ni rešitev.
Rada bi ga videla, ga objela, pa čeprav le za minuto, povonjala njegovo dlako in mu nastavila lice za njegov moker poljubček Kiss Kiss Kiss.

Pravijo mi – pusti času čas.
In verjamem jim.
Tiho sem.
Čakam.
Naj čas prinese svoje.

Jaka, ti pa ne pozabi kaj sva ti s Klemenom naročila – pokaži jim kdo je šef Afro. Naredi red in si jih porihtaj kot si to počel tudi tukaj Kiss.
Vedno boš v najinih srcih objem ljubezen.


* V spomin.jpg (98.22 KB, 360x531 - pogledano 106 krat.)
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #794 : nedelja, 08.04.2018 : 15:32:38 »

Iskreno sožalje  Cry
Logiran
Strani: 1 ... 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Mešanci  |  Tema: Jaka se predstavlja
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines