mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 00:09:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Komarji
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Komarji  (Prebrano 1301 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« : petek, 21.08.2009 : 12:27:13 »

Verjetno so komarji nevarni tudi mačkam. Kako jih zaščititi? Odrasle in mladiče.

Smo namestili komarnike, mrčes pa nam še vedno vdira v hišo.  Angry Ugotovila sem, da imajo okna prezračevalne reže, ki jih komarniki ne pokrijejo. Zdaj moram nekako zamašiti še to. Huh
Logiran
enaNika
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #1 : nedelja, 23.08.2009 : 08:35:00 »

Za naše mačke nimam občutka, da bi imele probleme s komarji. Pa jih imamo ogromno okrog hiše, komarjev namreč, na mačjem balkončku je pa mreža 2 x 2 cm, ne tista proti mrčesu. Res pa je, da mačke mažem s plavim Frontline-om vsak mesec, zaradi bolh. Tako da, ena možnost je Frontline.

Druga možnost je, da si malo zastrupljaš ozračje s kakim Raidom za v vtičnico. Jaz teh pripravkov sicer ne maram, delujejo pa. Preizkušeno v nekaj nujnih primerih, ko se zaradi pobesnelih komarjev niti spat ni dalo.

Tretje pa je, da stopiš do prve lekarne (no, saj ne vem, če imajo povsod) po pripravek z geraniolom. Naravno, kao, in mogoče manj škodljivo. Ne vem, kako se reče, je pa miniaturni kozarček kot za vlaganje in v njem dišeč rumeni gel. Ta kozarček odprt postaviš v prostor in to naj bi bilo to. Imam šele namen kupiti, mi je pa magistra zatrdila, da je sama preizkusila in da deluje.

Če boš kaj lepila na okenske okvirje preko prezračevalnih loput, ti svetujem temeljit premislek pred tem posegom. Predvsem nikar ne uporabi navadnega selotejpa ali rumenega Tesa traku. Ker boš zelo grdo govorila, ko boš čez čas poskušala to odstraniti...  Roll Eyes Po mojem je še najbolj varno, če kupiš odstranljive nalepke (tiste za v tiskalnik) in z njimi pritrdiš gazo čez lopute.

Pa veliko uspeha v borbi proti letečim zverinam!
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #2 : nedelja, 23.08.2009 : 09:57:27 »

Hval za nasvete enaNika! Bom upoštevala! Wink
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Komarji
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines