mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 16:52:50

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Cushingov sindrom
Strani: [1] 2 3 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Cushingov sindrom  (Prebrano 29940 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
pia15
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 171


« : sreda, 04.05.2005 : 12:54:28 »

A mogoče kdo ve kaj več o tej bolezni? Danes so jo namreč odkrili pri mojem westiju  Cry Cry Cry Cry
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #1 : sreda, 04.05.2005 : 13:01:53 »

Hm, kakor je meni znano, gre za preveliko kolicino hormonov v krvi. Drugace pa vtipkaj v google: cushing syndrome, pa najdes se in se angleskih strani o tej bolezni. Brez panike in srecno. Sama pa hvala bogu s Cushingom pri svojih pesjanih nisem imela izkusenj. Lp Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #2 : sreda, 04.05.2005 : 13:07:06 »

http://www.kateconnick.com/library/cushingsdisease.html
http://www.thensome.com/cushings.htm
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #3 : sreda, 04.05.2005 : 13:10:40 »

Tudi naša psička, ki smo jo pred nekaj meseci posvojili, ima to težavo. Pri njej je odpovedalo delovanje nadledvične žleze (Chushing), imela je pa tudi hude težave s pankreasom. Moram povedati, da je bila psička v groznem stanju, ko smo jo dobili, potem pa se je dr. Pavo Zaninovič res zavzel za njo in nam zelo pomagal, tako da je zdaj po 5 mesecih čisto druga. Je spet živahna, polna energije, zredila se je (iz 4 kg na 7kg) - vsak dan pa ji dajemo tablete.

Asja koliko je pa star tvoj westie? Kaj so vam pa svetovali veterinarji? Kolikor jaz vem se da Chushinga ob pravočasnem odkritju zelo lepo "nadzirati".
Lp
Tia
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #4 : sreda, 04.05.2005 : 13:12:21 »

Kaj lahko kdo takole po domače, opiše simptome te bolezni? Bom pa tudi sama pobrskala po linkih, ki so priloženi!

LP,
Diana
Logiran
pia15
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 171


« Odgovor #5 : sreda, 04.05.2005 : 13:15:50 »

Star je 12 let. Trenutno nič posebnega gremo zdle popoldan gor, da nam lepo razložjo. Najprej bomo naredli urinski test, ki se pošlje na Dunaj stane približno 15.000 SIT potem mora pa celo življeneje jesti tablete na mesec približno 10.000 SIT. Bolezen ni ozdravljiva. Možnost je samo operacija 9000€ na Nizozemskem, kar je pa malo prevelik zalogaj. Ima pa še povišan sladkor v krvi tako, da je možnost sladkorne bolezni. Pri cushingu je pa tudi tumor na možganih in ravno zaradi tega me grabi panika ker nočem da moj kuža trpi. Denarno mislim, da ne bo porblem glavno mi je le da Terry ne trpi.
Logiran
pia15
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 171


« Odgovor #6 : sreda, 04.05.2005 : 13:16:48 »

Mel, veliko pitja, velik apetit, urin uhaja, koža postane temna skoraj črna, izpadanje dlake.
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #7 : sreda, 04.05.2005 : 13:25:13 »

no fino, mol imata  to bolezen in naš pes in maček. oba kr razganja od preveč hormonov  Cheesy Grin
Logiran
Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #8 : sreda, 04.05.2005 : 13:29:41 »

Asja, cushingov sindrom lahko povzrocajo tudi razlicni tumorji. Da boste doma malo lazje razumeli kako in kaj, lahko preberete tekst na tej (http://www.niddk.nih.gov/health/endo/pubs/cushings/cushings.htm), ki precej poljudno razlaga, kaj cushingov sindrom je, zakaj pride do njega, kaksno je zdravljenje glede na razlicne vzroke.

Srecno,
Mojca
Logiran
norwich terrier
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


« Odgovor #9 : petek, 24.11.2006 : 14:34:25 »

em asja...sej naša tega nima..čeprav gremo danes k veterinarju ampak vseeno. Kaj veš kako se to opazi pri psih s črno-rjavo dlako? Samo izpadanje in urin?
Logiran
Ben the man
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #10 : nedelja, 23.12.2007 : 12:05:44 »

Živ!

Moji Belči so dali to diagnozo, porabili smo ogromno denarja, delali iste teste (Dunaj),vse skupaj je trajalo 5 mesecev...pregledi krvi, ultrazvoki, pregledi urina, tablete iz Anglije....no, vse to, da smo na koncu pri drugemu veterinarju izvedeli, da ima samo inkontinenco in alergijo na hrano. Stanje se je popravilo v treh tednih. Wink

Upam, da je postavljena diagnoza prava(no, bokje bi bilo, da ne, a kaj čmo...), mogoče pa bi bilo dobro, da se posvetujete še s kakšnim veterinarjem.

Samo tako...opozorilo torej.

Veliko sreče!

LP

Maja
Logiran
PikaPoka
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.073


« Odgovor #11 : nedelja, 23.12.2007 : 14:34:50 »

He he, Maja, ta tema je stara več kot eno leto Wink
No, morda bo vseeno komu kaj prav prišlo Smiley

LP
Pika
Logiran
Ben the man
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #12 : nedelja, 23.12.2007 : 16:45:05 »

Aha Tongue, to pa res nisem pogledala. Takoj, ko sem zagledala CUSHING sem se namreč lahko spomnila samo na Belči, ki je morala trpeti "svašta" samo zaradi inkontinence in alergije.


Logiran
pia15
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 171


« Odgovor #13 : petek, 29.02.2008 : 18:35:00 »

Pozdrav!

Mi smo ugotovili, da je našemu pesjanu dosti boljše brez tablet je sedaj že nekaj časa brez njih. Če jih kdo potrebuje se naj javi (imamo modrenal 60mg)


LP

Pia
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #14 : petek, 23.05.2008 : 15:32:29 »

Oj, verjetno ima tudi moj težave z nadledvično žlezo. Odkrili so tumor. Teste še naredimo, da se prepričamo za kaj točno gre. Undecided

Asja, me pa zanima zakaj je psu dosti bolje brez tablet? A imajo tablete kakšne stranske učinke?

Lp, I
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Cushingov sindrom
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines