mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 00:48:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Cushingov sindrom
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Cushingov sindrom  (Prebrano 29915 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #15 : petek, 23.05.2008 : 21:25:28 »

moonbeam, kako ste prišli do tega?
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #16 : petek, 23.05.2008 : 21:57:12 »

Danes smo naredili ultrazvok. Velika tvorba je bila vidna pri nadledvični žlezi. Pri pregledu krvi je bil pri jetrih povišan nek encim.
Drugače pa je od znakov samo ta, da imam nenormalno povečan apetit, utrujenost, dlaka kjer so jo obrili že kr nekaj časa nazaj ni zrasla oziroma zelo počasi, kar je tudi eden od znakov CS.

Mel zakaj pa sprašuješ? Bi lahko bilo kaj drugega?
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #17 : petek, 23.05.2008 : 22:03:18 »

Aja pa še težave z dihanjem. Kar je tudi od znakov. Pa kašelj.
Čeprav bomo poslali še urin na Dunaj, je bil veterinar kar prepričljiv. Tvorbe kar ne rastejo v trebušni votlini.
Toliko sem že prebrala o tem danes, da se mi že blede. Res je da bo pes star že 13 let. Piše, da včasih zamenjajo znake staranja za CS in potem nič ne ukrepajo, kar še poslabša zadevo.
Drugače se pa Roki počuti zaenkrat še kar ok. Upam da bo tako ostalo še dolgo.  Undecided
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #18 : petek, 23.05.2008 : 23:04:50 »

Ne, tako sprašujem, ker nikoli nisi pisala o kakšnih znakih, ki bi nakazovali na CS in me je ful presentilo tole danes. To kar pišeš, pa so znaki, ja - ogromen apetit, dostikrat nakazuje na težave z nadledvično žlezo oz. ščitnico ali tudi CS.

Vsekakor vam želim, da hitro odkrijete točno diagnozo in potem z zdravili uspešno nadaljujete naprej. Čohec kosmatincu in glavo gor. Smiley
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #19 : petek, 23.05.2008 : 23:29:20 »

Ne, tako sprašujem, ker nikoli nisi pisala o kakšnih znakih, ki bi nakazovali na CS in me je ful presentilo tole danes. To kar pišeš, pa so znaki, ja - ogromen apetit, dostikrat nakazuje na težave z nadledvično žlezo oz. ščitnico ali tudi CS.

Vsekakor vam želim, da hitro odkrijete točno diagnozo in potem z zdravili uspešno nadaljujete naprej. Čohec kosmatincu in glavo gor. Smiley

Ja prejšnji viked se je začelo kazati. Čez 10 dni pošljemo urin gor in bomo videli. Mi se ne damo Smiley Roki pa tudi ne Smiley
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #20 : sobota, 24.05.2008 : 07:23:18 »

Moonbeam, upam, da ugotovite kaj je s psom. Srecno! lp
Logiran

moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #21 : sobota, 24.05.2008 : 13:02:31 »

Ja jaz tudi. Upam da ni tako hudo in upam da izvemo čimprej za kaj se gre.
Kako pa je s temi testi, ki se pošiljajo na Dunaj, glede hitrosti za odgovor? Koliko dni se ponavadi čaka? Pa sej so zanesljivi pri analizah  Huh
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #22 : sobota, 24.05.2008 : 13:18:03 »

Upam, da bo z Rokijem vedno bolje  Smiley Držte se Smiley
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #23 : četrtek, 29.05.2008 : 09:23:11 »

Ja jaz tudi. Upam da ni tako hudo in upam da izvemo čimprej za kaj se gre.
Kako pa je s temi testi, ki se pošiljajo na Dunaj, glede hitrosti za odgovor? Koliko dni se ponavadi čaka? Pa sej so zanesljivi pri analizah  Huh


Živjo, naši izvidi so bili zelo hitro. V nekaj dneh me je veterinarka poklicala in povedala, kakšna je slika in koliko morava jemati tablet oz. je potrdila, da je ta doza še vedno ok. Kolikor sledim počutju, bo po mojem izvid kar zanesljiv.

Veliko sreče!

Polonak
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #24 : četrtek, 29.05.2008 : 14:23:25 »

Živjo, naši izvidi so bili zelo hitro. V nekaj dneh me je veterinarka poklicala in povedala, kakšna je slika in koliko morava jemati tablet oz. je potrdila, da je ta doza še vedno ok. Kolikor sledim počutju, bo po mojem izvid kar zanesljiv.

Veliko sreče!

Polonak

Hvala. Potem pa bomo potrpežljivo čakali. Naslednji petek odnesem vzorčke na veterinarsko, potem bomo pa videli kako in kaj.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #25 : sreda, 04.06.2008 : 22:55:24 »

Pri pregledu krvi je bil pri jetrih povišan nek encim.

Verjetno ne veš vrednosti, a ne? sram
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #26 : sreda, 04.06.2008 : 23:28:06 »

Verjetno ne veš vrednosti, a ne? sram

Ne. Takrat se je zgodilo tako naenkrat, da niti nisem spraševala. V petek nesem vzorce urina, ki ga pošljejo na Dunaj in potem se bomo pogovarjali naprej.

Mel, zakaj pa sprašuješ? Izgledaš zaskrbljeno  Undecided A je kaj narobe?  Huh
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #27 : četrtek, 05.06.2008 : 06:11:10 »

Ko smo mi pregledovali kri preden so postavili diagnozo, je imel tudi Don precej povisan jetrni encim ALT. Normalne vrednosti so med 10 in 100 U/l, Don je imel 127. Mel, kaj narobe? lp
Logiran

moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #28 : četrtek, 05.06.2008 : 07:53:29 »

Ko smo mi pregledovali kri preden so postavili diagnozo, je imel tudi Don precej povisan jetrni encim ALT. Normalne vrednosti so med 10 in 100 U/l, Don je imel 127. Mel, kaj narobe? lp

To bom pa jaz tudi vprašala. Kaja, a je Don imel postavljeno diagnozo CS?

Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #29 : četrtek, 05.06.2008 : 08:18:44 »

Ko smo mi pregledovali kri preden so postavili diagnozo, je imel tudi Don precej povisan jetrni encim ALT. Normalne vrednosti so med 10 in 100 U/l, Don je imel 127. Mel, kaj narobe? lp

Preden začnem zganjat paniko, me zanima, če so odstopale še kakšne druge vrednosti, poleg ALT. ALP, ALB ali karkoli drugega? Ali je bilo ostalo bp?
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Cushingov sindrom
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines