mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 11:53:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Cushingov sindrom
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Cushingov sindrom  (Prebrano 29963 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #30 : četrtek, 05.06.2008 : 14:20:20 »

Govorim za probleme s scitnico, smo pa takrat tudi sumili na cushinga. Zelo je odstopal holesterol (normalno je do 8, mi smo imeli 13), kreatinin in globulin. Zelo nizko je imel vrednost MCHC, kar pa ne vem kaj pomeni. Ostalo je bilo v mejah normale. To naj bi bilo zelo znacilno pri tezavah s scitnico. Velja podobno tudi za cushinga?
Logiran

Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #31 : četrtek, 05.06.2008 : 14:24:58 »

kaja, MCHC pomeni mean cell hemoglobin concentration, torej kolk je povprečno v enem eritrocitu hemoglobina.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #32 : četrtek, 05.06.2008 : 18:21:41 »

Hvala kaja.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #33 : četrtek, 05.06.2008 : 21:38:56 »

No juti vzamemo še zdanji vzorec urina. Tole je pa bilo kr hecno, lovit urin  Smiley Ja moram dodat, da sem bila vsakokrat polulana, sosedi so po moje tko mislili, da se mi je zmešalo, Roki pa tudi, kaj mu štoram pri njegovi moškosti Smiley

Kaj lahko s temi testi ugotovijo kako daleč je bolezen?

Mel upam da ni kaj hudega in da boš poročala za kaj se gre.

LP, I

Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #34 : četrtek, 05.06.2008 : 21:41:33 »

Mogoče bi ti bilo lažje, če bi Rokiju kar oni vzeli urin, je 1,2,3 pa še zanesljivo sterilen je Wink Jaz sem enkrat Oriju lovila urin in potem, ko sem bila prepričana, da sem ga ujela, je mali stopil notri  Roll Eyes Si predstavljaš, kako "čisti" testi so bili, a ne  Tongue
 A urina do zdaj še niste preverjali, le krvni test je bil narejen?

Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #35 : četrtek, 05.06.2008 : 21:55:52 »

Mogoče bi ti bilo lažje, če bi Rokiju kar oni vzeli urin, je 1,2,3 pa še zanesljivo sterilen je Wink Jaz sem enkrat Oriju lovila urin in potem, ko sem bila prepričana, da sem ga ujela, je mali stopil notri  Roll Eyes Si predstavljaš, kako "čisti" testi so bili, a ne  Tongue
 A urina do zdaj še niste preverjali, le krvni test je bil narejen?

A je noter stopil? Smiley

Ja, za sterilnost smo poskrbeli. Sterilni lončki se dobijo v lekarni in ko dvigne nogo samo nastaviš, potem pa takoj v epruvetko za pošiljanje. Bolj sterilno ne more bit Smiley  Pri veterinarju ga pa itak nebi puščala zaradi tega. Urin je treba jemat 3 dni. In 2. dan, danes sem mu dala 15 tablet. 5 zjutraj, 5 popoldan in 5 zdaj zvečer ob 1 zjutraj. Še 2 uri Smiley Potem pa še jutri vzorec in na veterino. Seveda imam pa vzorce v hladilniku in gostov te dni sploh ne sprejemam Smiley 
Urina še nismo testirali, ker nismo imeli nikoli težav. 2 tedna nazaj sem ga pripeljala na veterino zaradi zob in kamna in potem smo zapustili veterino zaradi CS. Seveda po pregledu krvi in ultrazvoku. Kaj več bomo vedeli po pregledu urina.
Veterinar je pa po UZ rekel, da ima neko tvorbo na nadledvični žlezi in da je druga žleza zelo zmanjšana, kar je tipičen znak CS.
Prebrala sem že ogromno literature in od simptomov je zdaj edino ta, da ogromno popije in malo več urinira, in dlaka mu raste zelooo počasi. Utrudi se hitro. Kaj več bomo pa vedeli po analizi in rezultatih.

Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #36 : četrtek, 05.06.2008 : 22:06:48 »

Ja vsekakor, jaz ga tudi ne bi tam puščala zaradi urina, sem mislila, da bi ga tam vzeli ob pregledu, ampak če moraš vzorce jemati je vsekakor to bolje Wink

Jp, moj mali je pa notri stopil. Grin Jaz sem tako nerodno podstavila lonček, mali pa je na hitrco tačko spustil in je bila naenkrat v do takrat sterlinem lončku  Tongue

Se spomnim ja, da ste odhajali le na čiščenje zobnega kamna in se vrnili s sumom na CS. Zdaj kmalu bi morali biti testi, ne? Glede na to, da sploh še nima neke hude simptomatike, ste itak na dobri poti in verjamem, da boste uspešno obvladali tudi CS, če se diagnoza potrdi! Wink
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #37 : četrtek, 05.06.2008 : 22:16:13 »

Se spomnim ja, da ste odhajali le na čiščenje zobnega kamna in se vrnili s sumom na CS. Zdaj kmalu bi morali biti testi, ne? Glede na to, da sploh še nima neke hude simptomatike, ste itak na dobri poti in verjamem, da boste uspešno obvladali tudi CS, če se diagnoza potrdi! Wink

Jutri šele pošljemo gor. Potem pa čakamo. Jaz upam na najboljše. Je pa rekel veterinar, de je to zelo počasi napredujoča bolezen. Da sicer skrajšuje leta življenja... in da če nebi pregledali krvi in UZ, da sploh vedeli nebi, da je kaj narobe. Da se velikokrat to zgodi.
Roki je tu in tako bo ostalo. Mi smo optimisti in zagotovo bom storila vse, da mu olajšam in polepšam dni. Pa če je potrebno nabavit voziček, ga bomo nabavili  Wink
 
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #38 : četrtek, 05.06.2008 : 22:18:14 »

Tudi jaz držim pesti in verjamem, da bo vse ok! Wink

Ah, te naši zalti seniorčki  Kiss
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #39 : četrtek, 05.06.2008 : 22:18:28 »

zalti=zlati
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #40 : četrtek, 05.06.2008 : 22:30:20 »

Res so zlati Smiley  Brez njih ne gre Smiley 
Mel poglej na ZS  Roll Eyes
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #41 : četrtek, 05.06.2008 : 22:33:47 »

Nimam ZS, ker nimam ta pravga paketka. sram
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #42 : četrtek, 05.06.2008 : 22:35:18 »

Aja ops Smiley Tega pa niti nisem videla. A se da kako tvoj mai dobit Smiley Ali pa msn? Bi te vprašala par reči pa bi šlo tam hitreje Smiley
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #43 : četrtek, 05.06.2008 : 22:37:12 »

Upam, da Jana ne bo jezna; pomoczazivali@gmail.com
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #44 : četrtek, 12.06.2008 : 22:03:00 »

No danes so prišli rezultati in res se gre za CS. Najin veterinar je na dopustu, tako da se z njim pogovorimo kako naprej naslednji teden.
Zanima me ali ima kdo psa s CS? Kakšne tablete naj bi jemal pes? Sicer sem ogromno prebrala o tem na netu ampak me zanima o tem iz prve roke. Sploh pa izkušnje s psom in kaj se je dogajalo?
Kdorkoli...
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Cushingov sindrom
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines