mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 07:20:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Cushingov sindrom
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Cushingov sindrom  (Prebrano 29831 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #75 : nedelja, 02.12.2012 : 11:22:40 »

Sem nerodno napisala.
Ja, redcenje dlake in povesen trebuh so tipicni znaki. Trdenje misic pa ne.
Pri mojem se je zacelo pojavljat celo to, da je vedno tezje odpiral gobec in posledicno jedel, ker je zacela trdet misica na obrazu. Potem smo vecali dozo in je sedaj bolje. Se vedno pa mu ne dajem vecjih kosov, ker enostavno nima moci zgristi. Manjse kose hrane pa poje normalno.

pepsi, kolikor vem so v igri samo tablete, kaksna sprememba hrane in to je to. Poleti sem ga peljala na bioresonanco in sem po prvih par seansah vriskala od veselja, ker se je stanje drasticno izboljsalo, vendar je potem padlo nazaj na stanje pred tretmaji. Zdaj mu dajem tablete, kuhano hrano (zelenjava, ribe, disave in zelisca) in je stanje zadovoljivo. Pred boleznijo sem v kuhano hrano vedno dodala tudi scepec soli, ki pa je zdaj strogo prepovedana zaradi trdih misic.
Ne vem pa kako je s tem, ce misice atrofirajo, kar je znacilno za cushing.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #76 : nedelja, 02.12.2012 : 13:23:40 »

Držite se, vem, kako je s tem - moj prvi pes ga je dobil pri 11 letih, pa ga takrat še diagnosticirati niso znali, so ga zdravili za ščitnico, seveda neuspešno. Mojemu je dlaka izpadala povsem neenakomerno, predvsem na bokih, koža pod njo pa je postala kot usnje.
 Kiss Kiss
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #77 : nedelja, 02.12.2012 : 14:41:08 »

Pri nasem je koza postala izredno tanka in cisto nic usnjasta.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #78 : ponedeljek, 03.12.2012 : 09:23:53 »

če bomo samo tablete jedli, bo naravnost super.

To vam iskreno privoščim objem. Pravo diagnozo, pravo zdravilo in da bo pikica potem končno OK, vsaj kolikor je pač lahko. Kiss
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #79 : ponedeljek, 03.12.2012 : 09:57:34 »

Preživeli smo prvo današnje špikanje in je mene skoraj bolj bolelo kot njo.  Roll Eyes 

Še dvakrat, pa bo.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #80 : torek, 11.12.2012 : 17:33:13 »

Naša Sherry je danes dobila potrjeno diagnozo. Jutri začnemo z zdravili, čez dobra dva tedna pa bo na vrsti prva kontrola krvi, da vidimo, če zdravila  ("Vetoryl") pomagajo. Zdravljenje je namreč tek na dolge proge - itak bo na zdravilih do konca, ampak izboljšanje s prostim očesom naj bi bilo vidno baje šele čez kakšna dva meseca.

Kapsule so za malo yorkico kar velike, zato sem danes nabavila ustrezno količino salame  Cool  - držite pesti, da jo bom uspela vsak dan metat na finto, da bo kapsulo pogoltnila.

O rezultatih bomo seveda poročali! Glavno, da je prvi korak za nami in zdaj končno vsaj vem, proti čemu se borimo. Afro
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #81 : torek, 11.12.2012 : 17:51:48 »


Kapsule so za malo yorkico kar velike, zato sem danes nabavila ustrezno količino salame  Cool  - držite pesti, da jo bom uspela vsak dan metat na finto, da bo kapsulo pogoltnila.


Sherry, saj bo   Kiss držimo vsi pesti in tačke zate, da boš pridno vsaki dan jedla kapsule. Pri Bučku je tako, prve tri dni ga mečem na finto, četrti dan mu je finta že zelo poznana, tako da ga moram zabavati s tabletom že cca. polovico več časa kot prve tri dni, četrti dan in potem naprej pa gre samo na silo-odprt gobec in tablet potisnjen v grlo. Ni za nas salame, ni za nas sira, nobene zadeve ni, da bi po četrtem dnevu še normalno pojedel tablet.  Lips Sealed

Upam, da pri vas ne bo niti približno tako  Kiss objem


Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #82 : torek, 11.12.2012 : 17:53:38 »

Pepsi, super, da ste postavili diagnozo. Saj s Cushingom se da prav dobro živet, poznam bolezen, ker jo ima moja dobra prijateljica. Pa držim pesti, da bo Sherry brez problema jedla tablete Smiley
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #83 : torek, 11.12.2012 : 19:03:33 »

- držite pesti, da jo bom uspela vsak dan metat na finto, da bo kapsulo pogoltnila.

Držimo pesti, da bi bila tak batek kot naš in ne bi tudi malo pomislila o zlonamernosti klobase. Wink

Ali si mogoče že videla ta članek http://www.dogaware.com/articles/wdjcushings.html?
Slučajno sem videla na FB, ne vem, če je kaj vreden. Na tej strani sem jaz brala o "naši" bolezni, pa sem zdaj prijavljena na novice.

Zdaj pa bo Sherry! Kiss
Logiran
pudelj
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.450


« Odgovor #84 : torek, 11.12.2012 : 19:24:17 »

Sherry, zdaj pa pridno jej tablete, pa boš spet "stara" Sherry.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #85 : torek, 11.12.2012 : 22:49:19 »

Žužka, hvala za link! Afro   

Naslednjih 14 dni bom itak čist fertik od opazovanja stranskih učinkov zdravila - čeprav mi je vetka zagotovila, da so dosedaj vsi njeni pacienti prenesli brez težav. Ampak to še ne pomeni, da bomo tudi mi. 
-Jaz sem res ena nepoboljšljiva paničarka.  Roll Eyes Rajši vidim, da meni kaj odrežejo, kot da psa boli... Undecided
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #86 : sreda, 12.12.2012 : 10:13:16 »

Pri nas stranskih učinkov nismo opazili, saj se je zadeva tako popravila, da resnično nisi vedel, če to nismo dobili kakšen druge psice....  Wink Kiss
Je pa postala tak velik psihič.  Cool Zadnjič je ob odsotnosti brata naredila tako sceno, da smo jo že skoraj odpeljali na hospitalizacijo... ampak resnično. Reva je očitno imela hude napade tesnobe, kar je bilo težko razbrat: vse, kar je pojedla, je zbruhala, tekala je gor in dol in se nikakor ustavila skoraj cel dan, občasno tulila, nič pila. Pa da se razumemo, pri mami je večkrat po nekaj dni, tokrat pa je ostala za 2 tedna. Sceno pa je naredila kar prvi dan... mislim.... kdo bi jo razumel...  Roll Eyes Lips Sealed Kiss Zdaj je ok, kot, da se ni nič zgodilo.   Lips Sealed  Kiss
Šerika, ti želimo, da se čimprej utiriš v stare tire!  Kiss Kiss
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #87 : sreda, 12.12.2012 : 10:27:12 »

Nič stranskih, a veliko pozitivnih učinkov, čim manj panike, nobenih nevšečnosti s kapsulami ... skratka, uživajte lajf maksimalno! Kiss objem
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #88 : sreda, 12.12.2012 : 10:34:03 »

Prvo kapsulo smo danes zjutraj pojedli na eks.  Cheesy
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #89 : sreda, 12.12.2012 : 11:09:46 »

Super  bravo

Mogoče pa je čudežna beseda, ki naj postane kar mantra, eks Wink Grin
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Cushingov sindrom
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines